Gentle + Green VS WINTER + ZIG

DeletedUser41053

Lasa mai varule nu mai plange ... poate ai noroc pe urmatoarea lume. Aici ati facut-o de Nesquik.
 

DeletedUser47488

normal ca nu te cheama varu, eu joc unde vrei pe orice lume vrei singur si fac mai multe decat faci tu cu suport din trib cu tot. asa ca nu mai vorbi de adresa mea ca nu ma cunosti deloc.
sa nu mai zic de jucatorul evolution care avea contul tarnaveni la inceput de lume, era pe primul loc a curatat toata zona pentru evo si restul si apoi la inobilat, acum creste barbare, ca asa se joaca triburile nui asa ? cum era aia cu push account si restul,
sa mai spun cand am luat sat de la askim jucatorul vostru valoros de lam scos din 2 ture, imi amintesc cum am luat un sat de la el/ea si a venit evo cu recuperare si de la toti noname fara cn sprijin la milisec de la jucatori cu 1k puncte, si nu a fost singura data, numa asa ati jucat voi razboinicilor. sa nu aud caatatia jucatori mediocri care nici nu jucau erau in stare toti sa dea sprijin in timpii aia de 100-200ms fara t-train si restul. si erau si toti online,
sau stai aveati fiecare cate un cont siter sau cum ati procedat? :) sunt tare curios.

mai vorbim de alte strategii de joc ale greenului?
nu mai radeti de altii ca nu toti joaca ca voi cu 50 conturi pe langa si 10 ipuri,
asta nu e joc de triburi , asa ca sa nu va mai dati aere de jucatori

Hai mai varule...o zici si tu asa pe fata...

"decat sa acuzi pe altii de esecurile tale pe aceasta lume..... mai bine inveti sa joci triburile.":oops:
 

DeletedUser43947

Scrie „nu mai vorbi de adresa mea, că nu mă cunoști deloc”, vorbește de alți jucători imediat după.
Ipocrizia plutește în aer mai rău decât evaziunea fiscală la Piața Unirii pe 1 martie.

Nu știu pe cine dracu ai scos tu, momentan ai +8 sate pe statistica all time cu green, un jucător cu 112 sate are +8 sate de când e harta într-un război.

Dacă nu-s adminii de vină, sunt suportii, dacă nu-s suporții sunteți în dezavantaj fizic :))) Vi s-au explicat aceleași lucruri și ne învărtim în cerc, devine penibil și redundant.
Așa cum am spus și la început de lume, pe extern mulți viteji s-arată, pe hartă se găsesc scuze, iar din păcate scrisu mult și prost nu câștigă războaie.
Între timp poate vă hotărâți dacă sunteți până la ultima lance sau stingeți lumina, nu de alta dar să știu dacă vă bat cu lanterna în geam.
Hai mai varule...o zici si tu asa pe fata...

"decat sa acuzi pe altii de esecurile tale pe aceasta lume..... mai bine inveti sa joci triburile.":oops:
Cu -5 sate pe statistică cred și eu că-ți permiți să scrii pe extern și să fii șmecher.

Da mă știu, nu v-a scos nimeni de pe hartă atâta timp pe o lume cu viteza 1:rolleyes: dar pierdeți, dar nu contează că voi sunteți tot aici =)))
Chapeu.

Pierdem sate ? 'tis but a scratch!
 
Ultima editare de un moderator:

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Pune si black pe statistica. Ca acolo ati bagat jucatorii gen evo si askim. Si din cate imi aduc aminte askim era in top cand lam inobilat. Apoi ati inceput voi sal inobilati ca deh nu mai avea chef de joc =)
Si nu mai pun top 1 agresor pana dupa sarbatori si top 1 sustinator.
Vii mie sami tii cont cate sate am pe plus. Sunt pe plus nu sunt pe minus. Si sunt luate de la jucatori nu de la limbrici cu 3 sate care joaca triburile doar sa creasca barbari
Vrei sa ne batem in piept acum ca ala are mai multe. Deaia nu mai ploua. Ca o fi vina mea ca winter a dat stergere si a trebuit luate satele.
In start de lume am fost singur. Voi erati langa mine cand luam sate de la voi. Dc nu mati scos. De buni ce ati fost deaia. Eram singur.
Nu am plecat in winter nu am plecat in alta parte. Cand zig era in perioada grea eu am ramas si mam luptat indiferent daca isi mai revenea sau nu.
Nu am intrat aici sa castig ca trib sau mai stiu eu. Am intrat ca mau chemat niste prieteni si pt ei am ramas.
;) Si pe orice lume o sa intru o sa fiu la fel de sus indiferent in ce trib voi juca. Asa ca pt tine.
 
Ultima editare:

DeletedUser29124

Pune si black pe statistica. Ca acolo ati bagat jucatorii gen evo si askim. Si din cate imi aduc aminte askim era in top cand lam inobilat. Apoi ati inceput voi sal inobilati ca deh nu mai avea chef de joc =)
Si nu mai pun top 1 agresor pana dupa sarbatori si top 1 sustinator.
Vii mie sami tii cont cate sate am pe plus. Sunt pe plus nu sunt pe minus. Si sunt luate de la jucatori nu de la limbrici cu 3 sate care joaca triburile doar sa creasca barbari
Vrei sa ne batem in piept acum ca ala are mai multe. Deaia nu mai ploua. Ca o fi vina mea ca winter a dat stergere si a trebuit luate satele.
In start de lume am fost singur. Voi erati langa mine cand luam sate de la voi. Dc nu mati scos. De buni ce ati fost deaia. Eram singur.
Nu am plecat in winter nu am plecat in alta parte. Cand zig era in perioada grea eu am ramas si mam luptat indiferent daca isi mai revenea sau nu.
Nu am intrat aici sa castig ca trib sau mai stiu eu. Am intrat ca mau chemat niste prieteni si pt ei am ramas.
;) Si pe orice lume o sa intru o sa fiu la fel de sus indiferent in ce trib voi juca. Asa ca pt tine.

Sincer sa fiu cred ca e altcineva pe contul lui varu...el era mai tacut, mai discret...scria mai corect...acum vad ca asta e buricul pamantului...
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Eram linistit ca, jucam pe .net .us si restul unde jucatorii erau jucatori nu se strica lumea in cateva luni.
Am plecat de aici pentru jocul de doi bani care se face pe .ro si cred ca regret ca am revenit aici. A ramas lafel de mizerabil.

Am iesit si eu de aici.
Succes
 
Ultima editare:

DeletedUser43947

Acum capătă un nou sens conceptul de scama din buric.
Fugi bo$$, "până la ultima lance" aha :rolleyes:
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Pfui atata ura pt niste pixeli.....a fost frumos,a fost urat,a fost o lume scarboasa ,asta e triburile.ro .

Felicitari Gentle pentru "norocul" care a dat peste voi si probabil ca veti castiga aceasta lume.

Felicitari Zig ,fara noi ,lumea s-ar fi terminat anul trecut.

Felicitari Green pentru ca ati fost un ghimpe in dezvoltarea noastra si probabil ca 2-3 vor primi invitatie in Gentle pt a face majoritatea pe harta,asta daca nu se supara Alin pe voi.In rest sunteti de umplutura,va bateti cu pumnii in piept cu statistici pe organizatele date pe langa Gentle,pe inactivi sau pe barbari .

Felicitari conducerii Winter ca au fugit de pe harta mai repede decat zapada de anul acesta .

Felicitari celorlalte triburi care au plecat capul si au luat o pozitie dorsal-aplecata in fata Gentle.

Spor la sate,dar o sa va chinuiti putin ;)
 

DeletedUser43947

Mergi și culcă-te maestre că tu vezi altă hartă, ghimpe în dezvoltarea voastră =))) de unde le scoți man ?
Nu știu de ce o tot țineți că vom face sau nu fuziune cu Gentle, ca să vă liniștiți definitiv pe noi nu ne interesează dacă ajungem sau nu, atâta timp cât voi sunteți extirpați. Singura voastră grijă oricum e dacă terminăm noi sau nu, aș zice că aveți suficiente alte motive de îngrijorare.
Apropo, probabil îți sună cunoscut: fortes fortuna adiuvat.
Toți ați încercat de la începutul lumii să băgați râcă, unii au fost proști și au pus botul dar au fost cantitate neglijabilă, așa cum ați ajuns voi după mutările măreței conducătoare TODT.
Lasă conducerea winter că nici conducerea zig nu stă mai bine :rolleyes:
giphy.gif
Azi ne spuneți că luptați până la ultima lance, mâine că dați ștergere :rolleyes: măcar tu să rămâi constant.

P.S. șefu ce statistici pe atacuri date lângă gentle ? ați încasat-o până să plece kilometristele și după, sau iar nu ne uităm pe aceeași hartă ? :( s-au luat suficiente sate și în afară de zona regretatului kick, unde e singura graniță comună, momentan, a alianței.
 
Ultima editare de un moderator:

Vndhl

member
Scor reacție
2
Nu știu de ce o tot țineți că vom face sau nu fuziune cu Gentle, ca să vă liniștiți definitiv pe noi nu ne interesează dacă ajungem sau nu, atâta timp cât voi sunteți extirpați.


Apropo, probabil îți sună cunoscut: fortes fortuna adiuvat.

Ai cam dat-o cu batzu-n balta....recunosti ca jucati aici doar pentru a ajuta Gentle sa castige lumea ? Cat timp nu te intereseaza daca ajungi la sfarsit de lume inseamna ca o sa fii doar cel care i-a incurcat pe zig,mi se pare un pic penibil,tipic romanesc-joc doar pentru ca am pe cine sa urasc :).

Noi cel putin am intrat sa jucam si daca putem sa castigam aceasta lume.Ca nu se va putea,asta e,dar macar voi fi tribul care s-a batut cu cel care va castiga,adica voi fi finalist.Voi ca trib veti fi ca si winter,fun,adica "alte" triburi .


Mai cunoscut imi suna :"Veritas nunquam perit"
 

DeletedUser46527

Noi cel putin am intrat sa jucam si daca putem sa castigam aceasta lume.Ca nu se va putea,asta e,dar macar voi fi tribul care s-a batut cu cel care va castiga,adica voi fi finalist.Voi ca trib veti fi ca si winter,fun,adica "alte" triburi .

Voi nu va bateti cu nimeni , voi doar luati bataie :))
 

DeletedUser29124

Ai cam dat-o cu batzu-n balta....recunosti ca jucati aici doar pentru a ajuta Gentle sa castige lumea ? Cat timp nu te intereseaza daca ajungi la sfarsit de lume inseamna ca o sa fii doar cel care i-a incurcat pe zig,mi se pare un pic penibil,tipic romanesc-joc doar pentru ca am pe cine sa urasc :).

Noi cel putin am intrat sa jucam si daca putem sa castigam aceasta lume.Ca nu se va putea,asta e,dar macar voi fi tribul care s-a batut cu cel care va castiga,adica voi fi finalist.Voi ca trib veti fi ca si winter,fun,adica "alte" triburi .


Mai cunoscut imi suna :"Veritas nunquam perit"

S-au redeschis magazinele de vise, fra?
 

DeletedUser43947

Ai cam dat-o cu batzu-n balta....recunosti ca jucati aici doar pentru a ajuta Gentle sa castige lumea ? Cat timp nu te intereseaza daca ajungi la sfarsit de lume inseamna ca o sa fii doar cel care i-a incurcat pe zig,mi se pare un pic penibil,tipic romanesc-joc doar pentru ca am pe cine sa urasc :).

Noi cel putin am intrat sa jucam si daca putem sa castigam aceasta lume.Ca nu se va putea,asta e,dar macar voi fi tribul care s-a batut cu cel care va castiga,adica voi fi finalist.Voi ca trib veti fi ca si winter,fun,adica "alte" triburi .


Mai cunoscut imi suna :"Veritas nunquam perit"
Maestre de la început am stabilit cu Alin că vom închide lumea împreună, zig a rămas pe harta grație backstabb-ului.
Prietenii tăi erau puțin mai realiști, tu pui zig de parcă ar fi ceva miez al lumii care a căștigat ceva până acum, aici :)))
Ați dat în winter că v-au tras în jos =)) man ați uitat când le scriați pe forum să coboare mai repede pe graniță că nu faceți față ?
Nu pretenaș, jucăm pentru a închide gurile ăstora șmecheri ca voi de la începutul lumii care acum aveți treabă pe alte lumi, vi s-a luat de atâtea trădări...măăă, unde era saturația față de trădări pe 5-6 ianuarie ? =)))) câtă ipocrizie, mon dieu :rolleyes:
Până de Crăciun vi se luase și de conducere, veniserăți cu lista la noi iar acum ne spui ce drept, falnic, imaculat și neștirbit stă zig pe hartă. Hai uși d-aici.

„Că nu se va putea” - dă-mi voie să te ajut, „că nu puteți”.
Păi stai man, cum adică o să fii finalist ? ești în semifinală, nu dă Gentle pe noi ? HOTĂRÂȚI-VĂ BOȘILOR!!!

Tu ai spus că „gentle a avut noroc”, eu am zis că „norocul îl favorizează pe cel puternic”, tu spui că „adevărul nu moare”...mkay.
Dacă vrei să vii în liga profesorilor, așa cum zice maestrul d114, încearcă să pui citate în latină on-topic.
Cum ar spune Aristofan: „ti pup uăi”.
 

DeletedUser33394

Toate ca toate, dar pe mine ma distreaza profilul lui Kick de pe L56, :)))

se mandreste cu marea lui realizare:eek:
 
Sus