GTC sau diplomatia batei...

algernon

member
Scor reacție
0
algernon daca i-au murit trupele respective trebuia sa ii moara si nobilul, cel putin asta s-a intamplat cand am atacat ziua si am pierdut un nobil cand au murit 50% +1 unitate din trupele trimise ...

Am intrat special pe lumea 3 sa rulez o simulare. Spre surprinderea mea nu moare nobilul. Am presupus ca aveai zidul la 14, asa mi-a iesit la simulare ca pierde trupele respective.

Personal nu mi se pare firesc ca nu a murit nobilul...

zidul era la nivel 9

Resurse spionate: 1.753 1.753 1.114
Clãdiri: Clãdirea principalã (nivelul 13)
Cazarmã (nivelul 10)
Grajd (nivelul 3)
Atelier (nivelul 1)
Fierãrie (nivelul 11)
Piaþa centralã (nivelul 1)
Târg (nivelul 5)
Tãietori de lemne (nivelul 25)
Mina de argilã (nivelul 25)
Mina de fier (nivelul 22)
Fermã (nivelul 22)
Magazie (nivelul 21)
Ascunzãtoare (nivelul 10)
Zid (nivelul 9)

Unitãþile în deplasare:

0 8 0 0 2 0 0 0 6 0 0 0

totusi,eu am dat atac in trecut (nu pe lumea3) pe sate cu zid mai mic si ,invariabil,la 50%+1 nobilul a trecut in lumea dreptilor.
 

algernon

member
Scor reacție
0
Dintr-o data e nefiresc :))) ma faci sa rad, ai pierdut satele si a devenit nefiresc;
Te asteptam sa cresti pt. ca locul tau este la margine...
Se pare ca nu suporti si suferi cand pierzi...nasol dar te asteptam sa cresti (repet) cu satul e 50 de p :)))))))))))))))

prin punerea acestui raport nu am acuzat jucatorul tau.ar fi hilar sa il acuz ,las pe ceilalti sa judece de ce...pur si simplu,deoarece eu stiam niste reguli iar acestea sunt contrazise de raportul respectiv,am dorit sa stiu opinia mai multor jucatori in legatura cu aceasta.
nu se exclude posibilitatea unei reguli pe care eu (ca si alti jucatori cu destula vechime in joc) sa nu o stim,nu se exclude posibilitatea unui bug.
acestea doua sunt variantele la care eu ma gandesc.
cat despre crestere,mai vorbim.am suficienta rabdare ca sa raman mic si sa trag sforile necesare...
:)
 

DeletedUser2677

Maestru papausar = SFORAR ?!

mic, mic?micuts de tot? mai mic de atat?


Master of Puppets you are...:)))
Ceva de genul - Bai adminilor, astia triseaza care este, verificati si voi, ca sa nu ma calca ?
Imi pare rau, ai ajuns sa atragi antipatia multor jucatori, sa ceri adminilor sa ma verifice si pe mine sau poate pe toti cei 500 de paladini GTC;
Sunt curios ce fel de sfori tragi...o sa aflu iti dai seama :)))
 

algernon

member
Scor reacție
0
Master of Puppets you are...:)))
Ceva de genul - Bai adminilor, astia triseaza care este, verificati si voi, ca sa nu ma calca ?
Imi pare rau, ai ajuns sa atragi antipatia multor jucatori, sa ceri adminilor sa ma verifice si pe mine sau poate pe toti cei 500 de paladini GTC;
Sunt curios ce fel de sfori tragi...o sa aflu iti dai seama :)))[/QUO:)


:)))))))))))
ma indoiesc,stimabile
ma indoiesc
 

DeletedUser

Domnilor, domnilor, va rog . e pacat sa stirbim totusi bunele relatii pentru un nobil care a refuzat sa moara.eu totusi cred ca dusmanii trebuiesc respectati si, sincer, ma intreb cum as putea eu pretinde unor prieteni sa ma ajute cand stiu sigur ca ma duc la fund. mai ales cand acei prieteni sunt din alte triburi si evident ca au o anumita politica de trib. doar daca nu sunt infiltrati acolo in scopuri "inteligente" sa zicem :) ceea ce , din punctul meu de vedere e o miscare josnica dar destul de utila in cazul unui sat care se apara cu indarjire nu pentru a avea satul ci pentru a sprijini un principiu.... de genul... eu mai tare si mai mare. nu ma pot opri sa ma intreb cum poti solicita ajutorul unui "amic" iar cand dai de "belea" sa iti lasi trupele la vedere in satul omului cat sa stim precis cine dintre "prieteni" nu ne e tocmai prieten , dupa ce te-ai servit de el de atatea ori. recunosc ca sunt o baba cu principii si in mintea mea... asa ceva nu se face , dar ... deh , tinerii din ziua de azi, te folosesc si te arunca fara sa se uite unde cazi. evident ca nu se poate ingropa securea razboiului ,insa cred ca e logic sa ne punem intrebarea de ce se ajunge in situatia de a comenta la secunda miscarile trupelor avand in vedere ca toti aici suntem jucatori nu soldati de profesie. ca unii sunt pensionari, si abia inteleg ce se intampla in jocul asta, altii au servici sau scoala, altii copii mici si probleme urgente si mai ales viata personala. regret sa va dezamagesc spunandu-va ca daca jocul depaseste nivelul de solicitare a mintii... e deja patima. si ar fi pacat sa ducem totul pana acolo. isi pierde sigur din parfum si din placere. cand socotesti distantsa dintre atacuri la modul critic in public desi s-au dat de pe pc de la servici, de pe laptop de sub banca sau mai stiu eu de pe unde.... e deja ... vanatoare de vrajitoare. eu una... ma distrez cat pot in jocul asta. si... amenintsarile de genul.. va arat eu pe lumea 2, ma lasa rece complet. acestea fiind zise, sper sa va aduceti aminte de ce jucam acest joc . for fun? asa cred , nu? stres e destul afara:)). in fine, va las sa dezbateti problema nobilului sinucigas care nu vrea sa moara, a contului care nu e multiplu, dar reuseste sa se sincronizeze cu prietenii, al atacurilor care nu par atacuri si nu sunt date cum trebuie, sau au in plus, sau au in minus, sau nu au .eu ma duc sa ma joc. v-am pupat la global in Piatsa Independentsii , ca sa il parafrazez pe Caragiale.
P.S. De ce mi-o fi venit tocmai Caragiale in minte:confused:NUSH :)
 
Ultima editare de un moderator:

algernon

member
Scor reacție
0
eu totusi cred ca dusmanii trebuiesc respectati si, sincer, ma intreb cum as putea eu pretinde unor prieteni sa ma ajute cand stiu sigur ca ma duc la fund.

din pacate,nu pot pune pe public mesajele dintre mine si ei.motivul este mai mult decat evident.dar,cred ca sunt ultimul om de pe server care ar striga "sariti,ajutati-ma,sunt atacat"
intotdeauna am ajutat cat am putut mai mult si am cerut cat mai putin.
cat despre nobilul in cauza,asa cum ti-am transmis si prin mesaj personal,nu e nimic personal.pur si simplu eu stiam o regula,o gramada de alti jucatori stiau aceeasi regula care vad insa ca nu se respecta.e bine si pentru noi (si chiar si pentru voi) sa cunoastem exact aceste reguli de joc.
nu crezi asta?
ca sa nu mai legam faza aceasta de razboi,am sa il mut intr-un topic separat.
 

DeletedUser

nah, tu stii ce faci, si sincer , sunt ultimul om de pe lume care ti-ar scotoci prin corespondentsa, crede-ma.ok, trece in topic separat. dar tu mi-ai zis ca e un bug, si mi s-a parut o explicatsie reusita nu stiu ce sa zic. eu sunt noua in jocul asta , am avut insa parte de un "trainer" deosebit, caruia ii port un deosebit respect , indiferent care au fost ,si cum au evoluat relatiile dintre satele noastre ulterior. nu pot explica ce s-a intamplat, cum nu pot explica de ce iti tineai trupele la aliatul nostru, si nici de ce pozai ca ne tii piept tu cu mainile goale. dar uneori.... lucrurile.... raman de ne-explicat. minuni, miracole, metempsihoza pura :)
 

algernon

member
Scor reacție
0
:)))
una din tacticile mele preferate este cand sunt sub atac si nu vreau sa pierd trupe sa le trimit la aliati sau chiar la jucatori din tribul atacatorului
sunt cel mai in siguranta acolo,mai ales daca respectivul intra rar sau nu isi da seama de ele.
e o tactica pe care am utilizat-o cu succes in destule situatii pe lumea1 sau 2
si care,paradoxal,tine
important e sa stii unde sa le trimiti,ori asta se face prin observarea in timp a vecinilor.inclusiv a orelor cand sunt online
:)
tibilik stie,pentru c,aori de cate ori imi deschidea mesajele,anulam atacul impotriva lui
in al doilea rand,n-am afirmat niciodata ca va tin piept cu mainile goale.
cat despre corespondenta,intr-adevar,se poate scotoci prin ea.un ADMIN o poate face si numai el.dar ma indoiesc ca ar face asta si mai mult,ma indoiesc ca va pune informatiile la dispozitia unui tert.
pentru ca daca ar face-o ,ar insemna mai mult decat un abuz.ar insemna de-a dreptul o bataie de joc la adresa celor care joaca acest joc.dati-mi voie,pina la proba contrarie,sa merg pe varianta "nevinovat"
 

DeletedUser

evident, dragul meu. ai cata voie poftesti. iar "pitulatul "trupelor la aliatii nostrii nu explica de ce inca soseau de la ei trupe de sprijin.cred , evident ca nu erau on line si le-ai momit soldatii cu carnatsi :)
 

algernon

member
Scor reacție
0
stimata doamna,doua precizari:
-in legatura cu pitulatul trupelor,ti-am raspuns
-in legatura cu primirea de suport,gasesti raspunsul mai acana...undeva unde am pus o intrebare in genul "de ca ma sprijina unii jucatori..."
te las pe dumneata sa cauti postul respectiv.
 

DeletedUser

il stiu :) l-am citit si pe randuri si printre randuri, merci.acana? ce termeni folosesti, tinere domn !!! ma dezamagesti. cumplit . sunt oripilata
 

algernon

member
Scor reacție
0
il stiu :) l-am citit si pe randuri si printre randuri, merci.acana? ce termeni folosesti, tinere domn !!! ma dezamagesti. cumplit . sunt oripilata[/QUOT

:D .....
daca foloseam acelasi cuvant ,dar in alta limba(engleza,rusa , etc...),va mai simteati oripilata,doamna?
nu ma faceti sa cred ca sunteti o persoana cu prejudecati rasiste...
 
Ultima editare:

DeletedUser

nu am prejudecatsi tinere domn. un cuvant de genul asta suna cumplit in orice limba, dragul meu.si nu rasismul din mine striga "INDURARE" cand citesc asa ceva
 

DeletedUser

am inteles

mda, suna altfel , aveam dreptate. fiecare pasare pe limba ei piere. pe mine tot ma deranjeaza, ca fonetica, presupun, chiar si explicata notiunea
 

algernon

member
Scor reacție
0
mda, suna altfel , aveam dreptate. fiecare pasare pe limba ei piere. pe mine tot ma deranjeaza, ca fonetica, presupun, chiar si explicata notiunea

iti propun cadaca mai avem nelamuriri pe seama foneticii,semanticii,semioticii sau a oricaror alte probleme off topic,sa le mutam pe mesaj privat
agree? (era sa scap un alt cuvant,dar m-am gandit ca iubesti rusa precum si limba de care discutam mai sus)
:)
 

DeletedUser

sigur dragule, de ce sa vada lumea cum o incaltsi. le putem muta unde vrei tu. eu nu am pretentii :)
 
Sus