GTC sau diplomatia batei...

DeletedUser

merci , draga mea , dar nu aspir decat la titlul de bunicutsa care in loc sa tricoteze fularashe la nepotsei, ataca algernoni furiosi, cu nobili pe cai albi care au baut apa vie si nu mor :))
 
Ultima editare de un moderator:

algernon

member
Scor reacție
0
pardon doamna,tocmai am baut un paharel de metaxa..
va rog sa aduceti cuvenita rectificare...
 

DeletedUser

rectificare : bunicutsa care in loc sa tricoteze fularashe pentru nepotsei ataca algernoni metaxati , cu nobili pe cai albi care au baut apa vie si refuza sa moara.

m-am exprimat conform adevarului stiintific, tinere domn?

si inca o data , multumesc mult draga mea pentru aprecierile tale. sunt evident bine-venite pe fondul oboselii de peste zi
 

DeletedUser

Vine cam tarziu acest raspuns.

Agresor: nausicaa
Sat: Excali-blurr (612|572) K56

Numãr: 0 0 1100 0 0 300 50 35 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 652 0 0 300 37 35 0 0 0 0

Apãrãtor: algernon
Sat: INRI (615|559) K56

Numãr: 1016 0 0 29 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 1016 0 0 29 0 0 0 0 0 0 0 0

O posibila varianta:
Lancierii sunt praf impotriva altor unitati de infanterie si in prima runda au sarit la gatul cavaleriei, dar au fost macelariti de toporisti care la randul lor ataca in prima runda infanteria, pe urma se bat cu restu.
Daca nu a mai ramas nimic din lancieri, nu mai avea cine sa dea in nobil.
Nobilul saracu' tine tot de infanterie, nu de cavalerie. Era si aiurea sa fie pe cal si sa traverseze strada in 35 de minute - mai incet decat o catapulta - poate doar daca minunatul lui cal alb are un singur picior, si ala de lemn.

Am mai vazut rapoarte in care pierderile agresorului sunt peste 50% dar nobilul supravietuieste si de asta sunt convins ca exista o regula, dar nu ii cunosc limitele. La tine e vorba si de un caz special pentru ca nu ai avut alte tipuri de unitati in defensiva inafara de lancierii aia. E ca si cum ai avea un scut dar in loc sa fie intre tine si inamic, il orientaezi in alta parte, sau cum ar trage cineva cu tunul intr-un submarin aflat la 500 de metri sub apa, desi in mod normal daca submarinul ar fi la suprafata, ar fi gaurit.

Pe viitor cand esti atacat cu nobil, aduna-ti in sat multi spadasini ca sa atace nobilul, plus alte unitati care sa-i tina pe ceilalti ocupati in prima runda de scandal.

Sincer nu gred ca e bug si ce influenta a avut bonusul de noapte in acest caz, dar poti sa faci simulari cu mai multe trupe si sa scoti bonusul de noapte. Parerea mea. Se mai ofera cineva sa dea alte explicatii? Chiar sunt curios.
 

algernon

member
Scor reacție
0
pe mine nu,pentru ca sistemul de lupta e in continuare neclar.insa ,din simulari,intr-adevar,asa este.nobilul nu moare.deci,asa cum am scris si in postul de intrebari de pe forum,a mai disparut o cutuma (cea cu 50%+1 din trupe)
daca pina acum ne puteam baza pe asta in aparare,de acum nu pre amai merge
simulatorul devine zeul atotputernic in joc
:))))
 

DeletedUser

GTC = diplomatia batei = corect

Jubei astãzi la ora 01:00
Nici un jucator din GTC nu va ataca alt membru CIRC inafara de cei care au atacat. Ochi pentru ochi. Ne doruim un demers diplomatic oricat de mic cu CIRC.

As putea sa le scot culoiarea rosu aprins, totusi membri vor continua macar sa isi recupereze satele nimic mai mult.
Darth Revan în data de 04.11. la ora 10:21
sunt atacuri personale ale unor jucatori , nimic coordonat impotriva voastra, doar expansiune personala cea ce inseamna ca nu tribul Circ este vs tribul vostru, deci penturu a nu fi confuzii aici sau pe forum sau in alte parti daca e posibil scoaterea noastra de la dusmani, daca nu , macar sa stim sa va trecem si noi
Jubei în data de 04.11. la ora 10:07
Nu sunteti inamicii nostri! Sunteti trecuti doar pentru a ne putea feri de 4 jucatori in zona noastra care zilnic rup cate un sat. Vad ca trageti de timp teribil de tare, cel putin tu nu iti faci datoria. Ne descurcam noi cumva cu ei, poate gasim o cale de mijloc.
Darth Revan în data de 04.11. la ora 02:30
intrebare : suntem trecuti la inamici ?

Se citeste de jos in sus.

Si marmota invelea ciocolata in staniol , Nu cumva atzi fi vrut sa stam sa luatzi satele la jucatori nostri ?
Ete ca nu merge , atzi pierdut sate ? trebuia sa tacetzi si sa mergetzi mai departe , acum vetzi pierde si mai multe , ai fost trecuti la inamici , BAFTA
 

DeletedUser

:))

Deci voi asa va tratati membrii de trib? daca pierd sate tribul sa face ca ploua si 'merge mai departe' ?!
 

DeletedUser

Deci voi asa va tratati membrii de trib? daca pierd sate tribul sa face ca ploua si 'merge mai departe' ?!

Nu cunosti strategia asta, e una secreta;) doar "marii" conducatori stiu de ea. Daca citesti pe forum vei mai afla cate ceva despre acest lider innascut.:rolleyes:
 

DeletedUser

cred ca nu stii sa citesti sau ai probleme cu vederea, tocmai ca nu ne vom lasa membri executatzi de catre GTC si venim in ajutorul lor.
Data viitoare te rog sa citeste atent inainte sa postezi
 

DeletedUser

Eu il sprijin pe alge

Citisem acum cateva pagini si a trebuit neaparat sa raspund....
DA eu sunt ala care il sprijina ..... vino si la mine daca ai ciraj :))
 

DeletedUser

doar te-am intrebat daca va tratati astfel membrii de trib pentru ca asta ne-ai sugerat noua sa facem:
Ete ca nu merge , atzi pierdut sate ? trebuia sa tacetzi si sa mergetzi mai departe
 
Sus