H.K. vs GVL

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

dacrom....stiu ca pt tine nu conteaza parerea mea sau ce cred eu dspre tine....dar tocmai tu vorbesti ???

uff...am uitat ....acum scrii, doar esti reprezentant HK ! Acum esti sef, in GVL nu te mai simteai destul de sef sa iti aperi tribu cu postari ep extern, nu?

Nu credeam ca poti sa decazi mai mult in ochii mei, dar ma insel tot timpul.... tu in fiecare zi imi demonstrezi ca poti ajunge mai jos decat nivelul solului . Ce bine ca parerea mea nu conteaza :)
 

DeletedUser22959

dacrom sitteri sa ajutam nu sa pupam in dos pana cand ii inconjuram si dupa sa ii nobilam noi nu facem de astea noi avem principii ..onoare si alte cuv noi pt voi ...ti se pare ca e o placere sa stai sitter sa dai atacuri si sa joci la defense.. in loc sa iti faci de cap ?
 

DeletedUser

eu nu va inteleg ce va puneti mintea cu un jucator care are mai multe puncte decat inamici invinsi , care are atatea tangente cu un trib dusman si care la un razboi RG HK o sa faca acelasi lucru o sa-l doara undeva de colegi si o sa plece in HK :)

va bateti degetele degeaba , oricum nu are capacitatea de a intelege
 

DeletedUser

cred ca nu am fost destul de clar la inceputul topicului...pentru tiganie, certuri, scandal mergeti la Tribal Lords....dar voi nu si nu...a postat ceva Incuiatul sef...hop si toti puradeii dupa el...ati vazut ca nu va mai baga nimeni in seama pe topicul vostru si ati venit sa-l murdariti pe al nostru

te-ai gasit tocmai tu sa vorbesti? tocmai tu care tremuri in sandale? ai vazut ceva rosu pe harta si ce-ai zis, lasa ma ca merg in academie...de fapt, ti-ai prelungit agonia. nu veniti voi sa vorbiti de moralitate(adk membri RG), lasa pe altii sa discute, aia care au stat si au luptat.

hopa...alt viteaz de 12 ani care agita mouse-ul intr-o mana si se crede Mihai Viteazul :D diferenta dintre tine si Mihai Viteazu este ca el manuia o barda :rolleyes:
dacrom a iesit singur si nu a chemat pe nimeni dupa el....si era intr-o mare rosie asa ca nu mai vorbi...am auzit noi de faptele tale marete de vitejie :p

Ce bine ca parerea mea nu conteaza :)
mare dreptate ai....chiar ca nu conteaza :p (esti reala sau sitter din TSL :confused:)

pe scurt ca sa inteleaga toata lumea invazia puradeiilor pe un forum dedicat razboiului GVL - H.K.

cativa membri din GVL au refuzat sa execute directivele conducerii de a lupta impotriva H.K. datorita relatiilor de prietenie pe care le aveau cu acestia si au infiintat RG incheind alianta cu H.K. si PNA cu GVL

cand liderii GVL au vazut ca incep sa piarda razboiul cu H.K. au apelat la mentorii lor spirituali, cei care i-au impins sa declare razboi H.K. si anume zeitatile L7 - TSL-istii, acestia ajunsi sitteri peste multe conturi din GVL au inceput sa atace jucatorii din RG cu toate ca acestia ii aveau la PNA...un gest de lasitate, dar trecem peste asta

la intrebarea de ce au migrat jumatate din GVL in RG raspunsul e simplu ... Carmen si TSL au facut cel mai josnic lucru posibil...au atacat de pe conturile unde erau sitteri exact pe cei mai buni prieteni ai titularului contului unde erau sitteri...au incercat sa invrajbeasca prietenii intre ei, dar uite ca nu le-a mers....s-au intors titularii si cand au vazut magariile facute de Carmen si TSL company si-au mutat conturile in RG sau H.K.

GVL se duce deja...dar pacat ca nu o face cu onoare...apeleaza la jucatori din alte triburi pentru a putea face fata H.K. ... :(
 

DeletedUser

sigmann : " mare dreptate ai....chiar ca nu conteaza (esti reala sau sitter din TSL )"
de cand joci triburile n-ai invatat ca un sitter nu poate posta pe extern? decat de pe contul lui?? grav :)
mare cunoscator :)

ps: va invata la intrare in hk sa jigniti pe toata lumea ?? tare urat caracter
 

DeletedUser25877

Sigmann, iti raspund la toate nelamuririle, cu toate ca nu am vrut sa o fac si tu sti mai bine decat oricine, dar vad ca o cautati . dacrom nu a iesit singur din trib si daca nu a facut el personal invitatii au facut-o prietenii lui si aici pot posta la mesaje zeci, ca sa fac dovada ce inseamna sa te rogi de cineva sa intre la tine in trib. Motivul lor pentru care au parasit tribul, zic ei, nu au vrut sa-si atace prietenii, va intreb care trib ar fi acceptat asa ceva si i-ar fi bagat la PNA, in HK asa se practica? Cat despre faptul ca TSL au intrat pe conturi ca sitter, este treaba mea cum imi conduc tribul si voi jucati ca sitter-i la RG pe conturi, in plus de asta tin sa le multumesc pentru ca au facut un lucru la care chiar nu ma asteptam, tinand cont ca relatiile noastre nu erau foarte stanse... daca ei nu ma ajutau chiar nu stiu daca GVL mai exista acum- asa ca va multumesc dragi aliati, acum am invatat ce inseamna cuvantul asta, pana acum am crezut ca e doar de forma ca atunci cand esti cu spatele sa aiba cine sa te injunghie. Iar faza ca i-am atacat cand ei ne aveau la PNA , eu stiu ca diplomatiile se fac cu acordul ambelor parti. Sper sa incheiem aici discutia asta neplacuta, pentru ca, sincer, nu-mi face placere sa discut de fostii mei colegi, mai ales ca aici e HK vs GVL (parca asa ai spus Sigmann) si sustineti sus si tare ca nu sunt academia voastra, desi le-ati obtinut diplomatiile ca academie recunoscuta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Carmen numai veni cu aberatii gen cu cine a iesit dacrom si ce a facut ...el a fost unul din cei mai vechi jucatori din gvl si te a sfatuit sa intrati in h.k. cand ai avut aceasta ocazie ...cat despre invitatiile date de el si prietenii lui cred ca avea tot dreptul sa o faca tinand cont ca si el si a facut prieteni in trib ca si tine doar ca singura diferenta este ca el inca isi doreste sa joace alaturi de prietenii lui .....dar simplul fapt ca ai refuzat asta si ai preferat razboi va duce la distrugerea ta nu a noastra.
In alta ordine de idei ...numai multumi atat tsl pentru ca nu le pasa nici pe departe de gvl ...sunteti doar un trib care le a jucat cartea si cam atat ...va sta sitter pentru ca vor sa rezistati cat mai mult pe harta si ghici de ce ? ca dupa voi ...ei urmeaza :))
Poate ca da ai dreptate h.k. nu ar fi acordat pna sau alianta fostilor jucatori ...dar scuza`ma intre h.k. si gvl este o mare diferenta ...sa nu te mai compari niciodata cu noi.
 

DeletedUser25877

Carmen numai veni cu aberatii gen cu cine a iesit dacrom si ce a facut ...el a fost unul din cei mai vechi jucatori din gvl si te a sfatuit sa intrati in h.k. cand ai avut aceasta ocazie ...cat despre invitatiile date de el si prietenii lui cred ca avea tot dreptul sa o faca tinand cont ca si el si a facut prieteni in trib ca si tine doar ca singura diferenta este ca el inca isi doreste sa joace alaturi de prietenii lui .....dar simplul fapt ca ai refuzat asta si ai preferat razboi va duce la distrugerea ta nu a noastra.
In alta ordine de idei ...numai multumi atat tsl pentru ca nu le pasa nici pe departe de gvl ...sunteti doar un trib care le a jucat cartea si cam atat ...va sta sitter pentru ca vor sa rezistati cat mai mult pe harta si ghici de ce ? ca dupa voi ...ei urmeaza :))
Poate ca da ai dreptate h.k. nu ar fi acordat pna sau alianta fostilor jucatori ...dar scuza`ma intre h.k. si gvl este o mare diferenta ...sa nu te mai compari niciodata cu noi.

Am senzatia ca bati campii, citeste postul meu si vezi ca doar am raspuns la aberatiile voastre si chiar am precizat ca nu-mi face placere sa o fac. Cat despre comparatii, nu exista asa ceva, voi care va "injunghiati" toti aliatii nu va comparati cu noi veci... nu stiti ce inseamna sa va respectati cuvantul dat, cat despre demnitate nu ati auzit niciodata... asa ca abtine-te, te rog frumos
 

DeletedUser

...

In alta ordine de idei ...numai multumi atat tsl pentru ca nu le pasa nici pe departe de gvl ...sunteti doar un trib care le a jucat cartea si cam atat ...va sta sitter pentru ca vor sa rezistati cat mai mult pe harta si ghici de ce ? ca dupa voi ...ei urmeaza :))

ete na, pana sa rupeti alianta cu noi n ati avut timp sa-i distrugeti
 

DeletedUser22959

straine nu ai reusit aliat cu toata harta sa distrugi tslul si ai sa poti acum.... vezi ca iti sunt numarate zilele.... dar poate o sa i se faca mila lui open si daca cedezi 500 de sate nobilatorului nr 1 intern din tsl o sa te primim si pe tine jucator de moral si sitter permanent pe alte conturi .. ;)
 

DeletedUser18527

coditze tu mai ai cont? ultima oara aveai 600k cand m-am uitat la contul tau... ia sa vedem cum mai stai.... Urat.
A luat TSL-ul la vreun jucator din HK 20 -30 -100 de sate la vreun jucator din HK? Cont activ cu player pe el , cum luam noi de la voi, zeilor? Nu .. atunci ciocu mic. Nu sunteti buni decat sa incasati , iar cand atacati va da getjar la rapoarte amuzante dupa 1-2000 de full cu 3-4 sate luate.
Cred ca trei sferturi din punctajul facut pe noi sunt recuperari pe propriile voastre sate. Nu vi se pare ca se cam avanseaza in K-urile voastre? K75 aproape curatat. k76 e la noi, ca tot ziceati ca am scris degeaba la profil . In k65 atacati ca niste eroi intr-o zi 10 conturi si luati multimea vida.
Pai daca aveti timp sa stati si sitteri in GVL ar trebui sa fiti atacati mai des colegii din TSL de exact aceeasi playeri poate mai renuntati.
Carmen sa fim seriosi am discutat cu tine mult inainte de acest razboi , ti-am spus si eu si multi alti colegi ca e un razboi fara sens , si daca il incepi iti pierzi 3/4 din trib , pot sa dau discutia aici cu 5 zile inainte de razboi dintre noi. De ce zici ca nu am fost aliati seriosi.. Numai eu ti-am trimis cred ca 20 de cazuri cu jucatori GVL care cereau invitatii la noi, si ti-am zis sa te ocupi de ei;de cate ori ai avut playeri care ti-au iesit din trib am dat mesaj sa nu fie atacati, si cu o singura exceptie care a fost rezolvata in cateva zile totul a fost respectat.
Iar cand ti s-a cerut acelasi lucru cu legolas ala ne-ai dat cu flit.
GVL a existat atat pe harta datorita aliantei cu noi, si ptr ca directia de atac a triburilor vecine puternice nu a fost el.
Ptr ca eu intotdeauna v-am considerat aliati buni, si am crezut ca impreuna vom fi mult mai puternici, nu ma crezi sa recunoasca si stranger aici ce cearta am avut cu el ptr razboi si ptr cearta cand ati iesit de pe forumul comun cu noi.
Din razboiul asta am castigat doar 2 triburi, noi inca 10000 de sate si TSL o pauza si o slabire a atentiei acordate granitei cu ei. Dupa ce razboiul cu voi se va incheia GVL poate sa spuna ca nu a facut decat sa faca o fuziune fortata, in locul uneia pasnice mult mai avantajoasa.
Si vina ptr asta o ai doar tu si inca 1 sau 2. Colegii care au recunoscut ambitia nemasurata a liderului, in detrimentul interesului tribului i-am vazut deja ca au plecat...
 

DeletedUser25877

coditze tu mai ai cont? ultima oara aveai 600k cand m-am uitat la contul tau... ia sa vedem cum mai stai.... Urat.
A luat TSL-ul la vreun jucator din HK 20 -30 -100 de sate la vreun jucator din HK? Cont activ cu player pe el , cum luam noi de la voi, zeilor? Nu .. atunci ciocu mic. Nu sunteti buni decat sa incasati , iar cand atacati va da getjar la rapoarte amuzante dupa 1-2000 de full cu 3-4 sate luate.
Cred ca trei sferturi din punctajul facut pe noi sunt recuperari pe propriile voastre sate. Nu vi se pare ca se cam avanseaza in K-urile voastre? K75 aproape curatat. k76 e la noi, ca tot ziceati ca am scris degeaba la profil . In k65 atacati ca niste eroi intr-o zi 10 conturi si luati multimea vida.
Pai daca aveti timp sa stati si sitteri in GVL ar trebui sa fiti atacati mai des colegii din TSL de exact aceeasi playeri poate mai renuntati.
Carmen sa fim seriosi am discutat cu tine mult inainte de acest razboi , ti-am spus si eu si multi alti colegi ca e un razboi fara sens , si daca il incepi iti pierzi 3/4 din trib , pot sa dau discutia aici cu 5 zile inainte de razboi dintre noi. De ce zici ca nu am fost aliati seriosi.. Numai eu ti-am trimis cred ca 20 de cazuri cu jucatori GVL care cereau invitatii la noi, si ti-am zis sa te ocupi de ei;de cate ori ai avut playeri care ti-au iesit din trib am dat mesaj sa nu fie atacati, si cu o singura exceptie care a fost rezolvata in cateva zile totul a fost respectat.
Iar cand ti s-a cerut acelasi lucru cu legolas ala ne-ai dat cu flit.
GVL a existat atat pe harta datorita aliantei cu noi, si ptr ca directia de atac a triburilor vecine puternice nu a fost el.
Ptr ca eu intotdeauna v-am considerat aliati buni, si am crezut ca impreuna vom fi mult mai puternici, nu ma crezi sa recunoasca si stranger aici ce cearta am avut cu el ptr razboi si ptr cearta cand ati iesit de pe forumul comun cu noi.
Din razboiul asta am castigat doar 2 triburi, noi inca 10000 de sate si TSL o pauza si o slabire a atentiei acordate granitei cu ei. Dupa ce razboiul cu voi se va incheia GVL poate sa spuna ca nu a facut decat sa faca o fuziune fortata, in locul uneia pasnice mult mai avantajoasa.
Si vina ptr asta o ai doar tu si inca 1 sau 2. Colegii care au recunoscut ambitia nemasurata a liderului, in detrimentul interesului tribului i-am vazut deja ca au plecat...

Vad ca-mi racesc gura degeaba, exact, am discutat cu tine de mai multe ori si repet si aici ce ti-am zis si atunci ... pentru tribul meu existau 2 posibilitati mari si late fuziune sau razboi. Majoritatea conducerii a ales razboiul, doar un singur membru a ales altceva... asa ca ne-am urmat decizia si o vom face pana la capat. Neddhu, te respect la fel cum respect mai multi jucatori din HK, asa ca va rog faceti acelas lucru si respectati-ne decizia... era un lucru firesc sa se intample asta, luati-o ca atare si nu va mai simtiti ofensati ca nu am acceptat propunerea voastra... ar fi bine macar din cand in cand sa va amintiti ca e doar un joc si nu se merita sa faci orice doar ca sa castigi
 

DeletedUser18527

daca era doar un joc accepta-i propunerea. Daca era doar un joc nu dadeai acea circulara dupa plecarea lui dacrom , cu durere in suflet ..etc. O fi doar un joc dar vad ca multa lume implica sentimente... ambitie , ura, prietenie, lacomie.. ba unii chiar iubire cum a fost un caz mai demult la noi in trib.
Aici in joculetul asta fiecare poate fi ce doreste... Tu ai dorit razboiul carmen... Daca doreai fuziune te-ar fi urmat 99% din trib. Un intemeitor da tonul in trib, asa ca te rog nu ma lua cu a dorit conducerea. Ai avut o ambitie de a a demonstra ceva si fi la fel de puternica si recunoaste asta, nu te ascunde in spatele a trei taste aruncate frumos pe extern.
Se vede ce razboi a vrut tribul, ca jumate a plecat in prima saptamana . Inclusiv unii care pareau foarte viteji cu 2 zile inainte de izbucnire, da am citit cateva circulare de la astfel de razboinici , si chiar am ras pe chatul nostru: O sa vedeti ca astia o sa vada ca nu e chiar asa si o sa dea din colt in colt cand or incepe atacurile.
Asta e razboi? Asta e doar o ambitie ... 3/4 din HK nici nu a atacat . va luptati cu ai vostri, cu exDW (de care dadeai circulara ca dati doua atacuri si i-ati terminat... ) si maxim 3 k-uri din HK-ul de vest (k74/k84/k94 --- si jumate din astia nici nu au atacat) . Chiar il intrebam pe cretu saptamana asta: MAI ATACAM CRETULEEE SI NOI SAPTALUNA ASTA SAU FAC 200 de nobili? :D
Si cretu zice senin... Pai nu vezi ca nu are sens :)
PS: cretu esti naspa .... :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22959

pai nu au atacat ca au o granita buna in nord .... si care le bate in gard... de aia nu au atacat si nici nu o sa atace asa curand :))))
 

DeletedUser18527

LOL. adevarul e ca exact din cauza voastra nu ataca HK... am impresia ca v-ati contaminat de chestia cu guru de la unu-doi care faceau pronosticuri pe aici . E rau incepeti sa semanati cu dusmanul :)
Nu atacam ca e lenea mare ....

PS2: cretu esti naspa .... :D . O sa primesti zilnic mesajul asta pana o sa-mi trimiti victima
 

DeletedUser25877

daca era doar un joc accepta-i propunerea. Daca era doar un joc nu dadeai acea circulara dupa plecarea lui dacrom , cu durere in suflet ..etc. O fi doar un joc dar vad ca multa lume implica sentimente... ambitie , ura, prietenie, lacomie.. ba unii chiar iubire cum a fost un caz mai demult la noi in trib.
Aici in joculetul asta fiecare poate fi ce doreste... Tu ai dorit razboiul carmen... Daca doreai fuziune te-ar fi urmat 99% din trib. Un intemeitor da tonul in trib, asa ca te rog nu ma lua cu a dorit conducerea. Ai avut o ambitie de a a demonstra ceva si fi la fel de puternica si recunoaste asta, nu te ascunde in spatele a trei taste aruncate frumos pe extern.
Se vede ce razboi a vrut tribul, ca jumate a plecat in prima saptamana . Inclusiv unii care pareau foarte viteji cu 2 zile inainte de izbucnire, da am citit cateva circulare de la astfel de razboinici , si chiar am ras pe chatul nostru: O sa vedeti ca astia o sa vada ca nu e chiar asa si o sa dea din colt in colt cand or incepe atacurile.
Asta e razboi? Asta e doar o ambitie ... 3/4 din HK nici nu a atacat . va luptati cu ai vostri, cu exDW (de care dadeai circulara ca dati doua atacuri si i-ati terminat... ) si maxim 3 k-uri din HK-ul de vest (k74/k84/k94 --- si jumate din astia nici nu au atacat) . Chiar il intrebam pe cretu saptamana asta: MAI ATACAM CRETULEEE SI NOI SAPTALUNA ASTA SAU FAC 200 de nobili? :D
Si cretu zice senin... Pai nu vezi ca nu are sens :)
PS: cretu esti naspa .... :D

da, este un joc si ii accept provocarea... voi jucati in stilul vostru, de care multi nu ar fi mandri, noi in al nostru. In rest nu ma mai chinui sa-ti raspund pentru ca o fac degeaba, la acuzele voastra am mai raspuns deja de cateva ori. Cat despre aliati, nu mai folositi cuvantul asta ca nu stiti ce inseamna, cum nu am stiut nici eu pana acum ... dar m-a invatat fiul meu :D
 

DeletedUser

@coditze exprimarea mea nu a fost cea mai corecta e adevarat...ma refeream la faptul ca sunt multe conturi in GVL la care se stie si parola...asa ca niciodata nu stii cu cine stai de vorba...de ex. contul boy cata

@carmen...stii prea bine cati ne-am rugat de tine sa nu inceapa acest razboi...tu l-ai dorit...majoritatea celor din conducerea voastra erau pe sitter

in ce priveste demnitatea...H.K. a facut o singura greseala fata de voi...atunci cand i-am primit pe JAR la noi...o greseala ce s-a datorat faptului ca, cretu si cata sunt mai fustangii :D...greseala ce a fost repede indreptata

in ce priveste alianta nu cred ca H.K. nu a respectat-o...cine te-a blindat cand v-au atacat JAR? intotdeauna problemele dintre noi au fost rezolvate imediat...

revenind la demnitate...
e un lucru demn sa aduci jucatori din alte triburi pe conturile unor colegi fara ca acestia sa fie intrebati daca sunt de acord?
e un lucru demn sa pui sitterii din TSL sa atace exact pe prietenii contului unde erau sitteri?
e un lucru demn sa-ti ataci fostii colegi de trib cand acestia nu va atacau in loc sa dati in lupul cel mare si rau - H.K.?

eu nu cred...
pacat ca acest razboi se termina asa urat...
 

DeletedUser22959

Mai am recitit profilu hkului chiar numai exista orgoliu deloc ?... chiar treb sa te lauzi asa cu trib care le-ai scos ..parca aveati si tslul odata sau numai tin eu minte ce s-a intamplat straine orgoliu asta ... ha ? nu ai reusit sa il scoti ... nici gvl nu o sa pice asa usor stai calm ca se va intoarce roate impo e sa stea cu capu sus si sa fie puternici ca multi deja nu vamai suporta au vazut adev voastra fata... si cand vor avea niste aliati sa ii ajute langa ei .. os a va plangetid e mila cu toate ca sunt de 10 oeri mai mici ca voi numai asa stiti sa va alegeti dusmanii ..o sa ne zbatem sa ajungem si pe acolo cu toate ca-s cam departe ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus