Harta L1 si perspective

DeletedUser2602

cum eu sunt un simplu user, fara aere de conducere sau de atotstiutor pot spune doar urmatorele (cum am facut parte din DIABLO foarte mult timp, de cand am dat eu join pe L1, mi se pare normal sa le iau apararea):

-nu e frumos din partea unui jucator mare din ELITE sa dai o circulara in care sa iti faci adversarul cu ou si cu otet (catezeii TLD-ului, s.a.m.d).

cu acel mesaj ELITE s-a cam facut de ras (sau cel putin userul respectiv).

dar fiecare trib are uscaturile lui, sunt in DIABLO, sunt in TLD si din ceea ce cunosc eu a fost cel putin una si in AVALON. restul triburilor nu le cunosc.


ps: fiecare trib schimba tabara dupa cum crede ca va fi mai bine pentru majoritate componentilor sai. Taberele isi vor schimba componenta.


tin sa precizez ca ce am scris mai sus este o parere proprie si nu una a unui majoritati.
 

DeletedUser

privind oleak harta....eu zic ca legio in mare parte sau chiar si reply...dak s-ar alatura unei tabere....ar influenta f mult balanta.....care deocamdata e in echilibru...parerea mea:)
 

DeletedUser380

inca o harta

Top 10, pentru ca pe harta anterioara sunt in alta ordine :)

Patratele 2x2 in care e un singur trib din top sunt ingrosate artificial, pentru claritate.

f_l1mapm_382f5b1.png
 

DeletedUser

In primul rand imi cer scuze lui victorro78 pentru ca ma bag si eu in aceasta discutie. In mod normal el este vocea Diablo pe forumul mare. De altfel el a si punctat bine anumite aspecte. Eu as vrea sa fac doar cateva completari.
As pleca de la fraza cu care domnul azzido isi incheie faimoasa analiza a lumii 1:
«aceasta postare este una cat se poate de obiectiva in conditiile date (adica ca suntem in tabere diferite) si parerile sper sa ramana in acelasi ton ca si postarea initiala.»
Imi permit sa te contrazic. Orice persoana impartiala care a citit postul tau poate sa afirme rapid ca tonul este unul vadit anti CA. Acest lucru nu ma deranjeaza atata vreme cat esti membru ELITE. Dar de ce aceasta ipocrizie de a pretinde ca postul tau este unul obiectiv ?
Am sa ma refer numai la Diablo pentru ca restul triburilor pot sa vorbeasca pentru sine. Nu pot sa remarc ca despre anumite triburi cu o structura asemanatoare cu Diablo dar mai slab cotate in clasament, cuvintele au fost de lauda de genu: trib puternic, in expansiune, etc., in timp ce noi suntem numiti laconic o cantitate neglijabila, un trib fara fler (fler la ce ? la alegerea aliatilor ? la alegerea tintelor de atac ?) si care nu va rezista in cadrul CA. Dupa cum se vede de la analiza la previziune e doar o linie fina care poate fi rapid incalcata.

Nr. Crt. Trib Puncte top 40 Puncte totale Pondere totala in CA Pondere in CA top 40
1 ~TLD~ 30.096.619 61.837.456 33,00% 29,00%
2 RIP 23.107.143 50.080.586 27,00% 22,00%
3 Avalon 21.544.087 31.094.928 17,00% 21,00%
4 DIABLO 17.271.388 25.848.730 14,00% 17,00%
5 ~LEON~ 12.239.551 19.562.720 10,00% 12,00%
TOTAL 104.258.788 188.424.420

Nr. Crt. Trib Puncte top 40 Puncte totale Pondere totala in antiCA Pondere in antiCA top 40
1 ELITE 22.327.788 43.348.915 34,00% 30,00%
2 C.D. 15.678.736 25.989.742 20,00% 21,00%
3 T.E. 15.067.780 25.993.557 21,00% 20,00%
4 NWO 12.131.217 21.221.795 17,00% 16,00%
5 SH 9.913.767 10.229.568 8,00% 13,00%
TOTAL 75.119.288 126.783.577
* fara academii

In primul rand sa discut partea matematica. Ce intelegi prin cantitate neglijabila? Daca noi suntem cantitate neglijabila, SH nu e? Si daca 14% e cantitate neglijabila, iti dau numarul meu de cont in care poti dumneata sau domnul mircea sa-mi virati lunar 14% din salariu ca oricum e o cantitate neglijabila. Iar despre partea in care dai cu batul in balta si spui: «nu au flerul sa se impuna» si «nu au viata lunga in CA», chiar nu stiu ce raspuns logic sa dau pentru ca ma depaseste chestia cu flerul, poate mi-o explici dumneata. Legat de teoria comform careia TLD vrea sa ne dea afara din CA si apoi sa ne elimine de pe harta, nu am date nici pro nici contra. Si daca va fi sa pierdem din cauza unei tradari, rusinea nu va fi de partea noastra.
Sa continui cu urmatoarea fraza: «asadar sa nu uitam de Diablo care nu apar pe aceasta harta - ei se bazeazza pe mici campanii de cucerire a cate 10-15 sate de la distanta dar care nu vor avea viatza foarte lunga in cadrul CA (nu au flerul sa se impuna si cresc majoritar din inobilari interne din cadrul academiei)»
Daca nu aparem pe aceasta harta de ce faci analize aiurea in care ne incluzi si pe noi?
Si in sfarsit ceva, ceva, tot ai nimerit, noroc cu tw-tools: da ne bazam pe innobilari interne si pe mici campanii de 10-15 sate cucerite la distanta. Nu e nimic anormal. O sa-ti explic de ce:
1. Cam intr-o luna de la inceperea razboiului impreuna cu CA am eliminat rapid tot ce insemna dusman pe K65. A fost o perioada de crestere vertiginoasa pentru noi, care ne-a dus pana pe locul 5. Prin comparatie voi dupa o luna jumate v-ati uitat pe harta pe K55 si l-ati vazut pe dannd izolat intr-o mare albastra, mai ales ca la vremea aia erati aliati cu Avalon. Si au inceput atacurile marete prin care i-ati luat mai mult de jumate din sate. V-am dat apoi o palma care cred ca v-a durut, respectiv recuperarea printr-un atac colectiv a 5 sate in plina zona de dominatie ELITE. Faptul ca nu ne-am laudat pe forum se datoreaza bunului simt si faptului ca nu ni s-a parut o operatiune extraordinara.
2. Dupa aceaste prime 2 luni de razboi a urmat reculul. Motivele sunt destul de simple si logice.
- In vest pe K64 inaintarea ne-a fost oprita in prima faza de cei din CD, iar apoi de catre cei din FIARA, care odata cu iesirea din TLD si din razboi au dezechilibrat compelet raportul de forte de pe K64. Asa ca nu ne-a ramas decat sa inghitim in sec si sa adoptam pozitii defensive. Membrii nostri din zona n-au avut de ales decat sa meraga spre K74 (deoarece in nord era zona CA). Am avut cateva succese pe K74 si am format un nucleu destul de puternic. Totul s-a naruit si acolo cand RIP ne-a luat in 2 zile in jur de 10 membrii grupati de pe K74. Situatia in zona este acum neclara si sincer nu stiu ce solutie o sa gasim pentru extindere.
- In est pe K66 e o zona masiva formata din aliatii nostri tribul KING, asa ca expansiunea in est trebuia sa sara peste ei pana aproape de marginea hartii. Nu avea nici un rost. Asa ca s-a mers putin spre K76. Sa nu uit divizia condusa de QeD1, in colaborare cu cei din RIP au avut niste rezultate notabile si in incercarea de a urca pe K56, in detrimentul celor din NWO. Este de urmarit cat de adanc vor putea inainta pe K56. Probabil pana se vor lovi de ELITE.
- Ajung acum la K65 zona noastra de dominatie. Variantele erau 2 : spre K75 sau spre K55. O parte au coborat spre K75, eu cu divizia din care fac parte am ales sa mergem pe K55 deoarece pe K75 e plictiseala mare, sate parasite si multe zone libere, in plus acolo salasluieste un membru ELITE, dubios nu-I dau numele se stie el. Decat sa ma vad toata ziua amenintat de catre individul in cauza cu pedepse divine, am ales sa mergem pe K55. Pana acum am dat 2 atacuri destul de nereusite, in care am pierdut sute de sate de atac si am luat destul de putine sate. Ultimul atac a fost chiar ieri in care s-au pierdut aproape 100 sate de atac si am luat numai 9 sate. Pentru prima oara eu personal m-am simtit depasit de acest razboi, mai ales ca am mai primit si un mesaj pe care o sa-l prezint mai tarziu.
Cam atat pe partea de analiza. Pentru mine este evident ca cine a facut analiza care face obiectul acestui topic, este ori incompetent ori rau intentionat fata de tribul Diablo. Cand aveam 700 de membrii eram numiti in batjocura trib mamut, fara organizare care va dispare in cateva luni. Dupa ce am reorganizat tribul si am ramas sub 200 de membrii am fost acuzati ca suntem imprastiati pe harta si ca nu avem sanse de reusita. Acum cand suntem un trib compact format din putin peste 100 membrii, suntem numiti in batjocura cantitate neglijabila, si un trib care nu va rezista prea mult in CA. Dragi ELITE, cred ca ar trebui sa acceptati ca suntem membrii CA si nu ai coalitiei antiCA si sa nu mai plangeti atat dupa noi. Renuntati la aceasta ura care nu-si are locul si pe care nu o meritam pentru ca noi nu avem nimic sa ne reprosam fata de nimeni.
p.s. am incarcat de 5 ori harta sa-mi dau seama de ce RIP are flancurile acoperite si noi nu. Sincer nu mi-am dat seama cine le acopera flancul pe K55 si K56, sau pe K75? Peste vreo ora o sa postez si faimoasa circulara ELITE la care se face referire
p.p.s. Diviziile TLD, Avalon si RIP care vor sa atace in sud estul K55 ii rog sa ma contacteze, pentru ca singuri ne descurcam destul de greu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu uita de Magic la adunarea pe care ai facut-o ;) :)

sunt si ei pe aici
 

DeletedUser

Imi cer scuze fata de cei pe care i-am omis din micul meu tabel. Din comoditate am luat numa triburile de pe prima pagina. Plus ca ne scadea procentul:)
 

DeletedUser

Mi personal imi place tribul diablo.
Insa sa nu uitam ca tot ce s-a scris in ultimul timp pe acest forum nu a fost altceva decat propaganda,care aceasta propaganda nu a fost inceputa de noi.
Am fost provocati in aceasta disputa, si cred ca cel mai bine ne sta sa ne luptam in joc decat aici.
Eu unul nu o sa mai rapsund niciunei provocari venita de la vreunul din membrii CA.
Multa bafta!
 

DeletedUser

A postat cineva din Diablo ceva la adresa vreunui adversar din joc? Eu nu inteleg ce are ELITE cu noi (ma refer peste limitele jocului). Am gresit noi cu ceva fata de voi? Sau daca noi nu avem obiceiul sa ne bagam in seama pe forumul mare inseamna ca suntem fraieri?
 

DeletedUser

Am zis ca nu mai postez dar nu ma pot abtine:D:D
Nu are nimik ELITE cu voi. Poate doar 1 jucator sau 2 din ELITE. In general sunteti un trib apreciat printre membrii ELITE.
 

DeletedUser

Nu pricep de ce nu vreti sa intelegeti,e razboi ... nu va asteptati sa ne luptam cu flori si sa aruncam pansulete de la unu la altu.
In joc ne luptam cu trupe si sate ,pe forum ne luptam cu cuvinte ... politica si propaganda,asta facem ... desi unii intrec masura si o dau in penibil ,dar asta e ... nu oricine poate face propaganda de calitate.
 

DeletedUser

ELITE+CD+TE+NWO+GD+HA+SH=7
mai trebuie sa pomenesc si triburile desfiintate d la inceputul coalitiei?....300war,empire:D
man hai sa fim seriosi ......acum degeaba faci tu un calcul pt ca stii f bine ca ,la inceput NWO era locul 2,300war era p 6 sau 5......acum,daca dupa 3 luni d razboi ati pierdut sate si nr jucatorilor vostri sa redus,pai....asta nu e vina noastra(d fapt e)
de ce sa intre si alte triburi....luptati pana la capat!acum 3 luni erati(nu tu personal)f siguri d victorie dar socotelile din targ nu se potrivesc cu cele d acasa;)

pai treidei3 are dreptate noi nu am atacat CA si nici CA pe noi nush ce e asa greu pt toata lumea sa inteleaga ca noi ne razboim cu leon.. poate dupa urmeaza elite sau nwo sau tld sau orice alt trib, da asta nu inseamna ca noi suntem in razboi cu CA, da in fine. De fapt vedem acum tinta urmatore: tribul in care va intra un anumit user, mai exact varbin
 

DeletedUser

zicea ca iese.. si sa nu il mai atacam in noul trib ca nu vrea sa creeze probleme acolo =)))
 

DeletedUser2147

mda. In primul rand, am vazut atacuri la persoana, multe offtopicuri, multe lucruri care se pot vorbi in privat, fara sa fie nevoie sa vada toti userii niste certuri inutile.
In al 2lea rand, am vazut numele tribului meu, KING, pus pe aici pe acolo. Unii spuneau ca suntem implicati in coalitia antiCA, altii ca suntem aliati. Si se mai spunea ca ar trebui sa ramana taberele cum au fost la inceput.
Atunci am si eu o intrebare , de ce CA a incheiat PNA, nu alianta cum spuneau unii, cu noi, daca era vorba sa ramana taberele cum au fost de la bun inceput?
Pe mine unul ma depasesc si , cateodata, scarbesc, discutiile de aici, de pe forumul mare, mi se pare ca cei care posteaza aici au prea mult timp liber si prea putin de cucerit.
Vedeti-va de cucerit sate, si sa vedem daca mai aveti atat timp de scris pe forum.

Over and out,
hetfield, membru KING
 

DeletedUser2602

tribul King a fost pomenit de mine intr-o discutie cu treidei3, discutie purtata pe un ton prietenesc si respectuos. tu spui niste lucruri pe care nimeni nu le-a spus aici (antiCA, aliati cu CA).

;)
 
Sus