Idei pentru animarea forumului L14

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

Pentru ca lumea 14 este plina de membri care doresc sa se afirme si pentru ca se doreste animarea acestei lumi, si va plangeti ca nu puteti discuta, haideti sa facem in felul urmator...veniti aici cu idei, si postati idei pentru a reusi sa facem politica si propaganda pe aceasta lume si sa o facem un loc placut in care sa se poata discuta.

Impreuna vom lua fiecare idee in parte si o vom discuta daca va fi sau nu pusa in aplicare. Am rugamintea insa sa fiti seriosi si sa nu facem o tema de spam ori o tema cu tot felul de prostii.
In acest moment s-a initiat un proiect valabil momentan doar pe lumile 7 si 9 (si care este in perioada de proba) prin care sa se deschida o sectiune de Off -topic ma refer mai exact la Asta . Daca lucrurile merg bine, si colaborarea dintre noi incepe sa fie ok as vrea sa implementez si eu asta aici pe lumea 14..evident daca si voi promiteti sa incercati sa nu mai incalcati regulile si sunt sigura ca asta ar face sa fie o mai buna comunicare intre jucatorii de pe aceasta lume.

Mai am de asemenea o rugaminte la voi..atunci cand sesizati o neregula..folositi triunghiul acela cu REPORT POST pentru a raporta orice incalcare de regula. Va multumesc si haideti sa contribuim impreuna la animarea acestei lumi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ingerasa a spus:
Pentru ca lumea 14 este plina de membri care doresc sa se afirme si pentru ca se doreste animarea acestei lumi, si va plangeti ca nu puteti discuta, haideti sa facem in felul urmator...veniti aici cu idei, si postati idei pentru a reusi sa facem politica si propaganda pe aceasta lume si sa o facem un loc placut in care sa se poata discuta.

Impreuna vom lua fiecare idee in parte si o vom discuta daca va fi sau nu pusa in aplicare. Am rugamintea insa sa fiti seriosi si sa nu facem o tema de spam ori o tema cu tot felul de prostii.
In acest moment s-a initiat un proiect valabil momentan doar pe lumile 7 si 9 (si care este in perioada de proba) prin care sa se deschida o sectiune de Off -topic ma refer mai exact la Asta . Daca lucrurile merg bine, si colaborarea dintre noi incepe sa fie ok as vrea sa implementez si eu asta aici pe lumea 14..evident daca si voi promiteti sa incercati sa nu mai incalcati regulile si sunt sigura ca asta ar face sa fie o mai buna comunicare intre jucatorii de pe aceasta lume.

Mai am de asemenea o rugaminte la voi..atunci cand sesizati o neregula..folositi triunghiul acela cu REPORT POST pentru a raporta orice incalcare de regula. Va multumesc si haideti sa contribuim impreuna la animarea acestei lumi!

Din punctul meu de vedere cea mai buna idee , din moment ce la aceasta tema in ultimele 5 zile au postat doar 2 jucatori si acele posturi au fost sterse iar la celelalte teme posteaza maxim 2...3 jucatori pe zi, este sa incerci sa lasi alt moderator sa scoata acest forum de acolo de unde l-ai bagat dumneata...Nu mi-o lua in nume de rau, dar este cel mai sec si mai plictisitor forum de la lumea 5 incoace...si asta din vina moderatorului(parerea mea)...Cat timp forumurile o sa fie administrate cu "parul", lumea o sa fie din ce in ce mai putin interesata de ele...
O a doua idee pentru animarea forumului l14, ar fi deschiderea unei teme cu titlul: "idei pentru moderarea forumului l14"...sunt sigur ca multa lume ar avea de spus unele doleante de unde multa lume ar avea de invatat...
 

DeletedUser8343

...daca ideile voastre pentru moderare implica incalcarea regulilor...imi pare rau pentru voi insa nu se va deschide alt topic si nici alt moderator nu va prelua aceasta lume.

daca vreunii dintre voi au dorit sa imi transmita ceva ...prin mesageria privata ori pur si simplu a incercat sa discute cu mine, am fost receptiva si consider ca s-a putut comunica.

eu am incercat sa va fac sa intelegeti ca se poate discuta si fara sa incalcati regulile si ca se pot deschide topicuri pe care sa veniti voi sa le propuneti si sa le discutam impreuna in functie de ce anume va intereseaza sau ce anume v-ar capta atentia legat de aceasta lume.
 

DeletedUser

prea mult spam.....si se posteaza doar pe la mesaje amuzante/nume paladin /triburi copiate si alte astfel de topicuri...razboie sunt si intre triburile de top ten,dar nimeni nu deschde threaduri cu ele..:(
 

DeletedUser

prea mult spam.....si se posteaza doar pe la mesaje amuzante/nume paladin /triburi copiate si alte astfel de topicuri...razboie sunt si intre triburile de top ten,dar nimeni nu deschde threaduri cu ele..:(

nimeni nu vrea sa se laude de pe acuma cu un razboi :rolleyes:
poate si pentru ca nu se pot numi razboaie, poate pentru ca e mult prea devreme si doar parte din jucatoti se pot lupta...in schimb se pot pune statistici privind diverse ciocniri intre triburi de top 10 sau 20
 

DeletedUser

as dorii sa imi spun in celmai direct mod posibil punctul meu de vedere,si nu vreau sa par nesimtit sau ceva sau ca "incalc vreo regula", dar trageti cu ochiul pe forumurile de pe tribalwars.com, dupa care veti OBSERVA, ca doar nu aveti cum sa nu observati giganta diferenta. Si prin asta ma refer foarte bine la faptul cu "regulile", eu cred ca sunteti prea stricti in privinta regulilor,adica pe bune am primit ban pe motiv ca am facut "spam",vai doamne,deci spam pt voi reprezinta "crearea hartilor la topicul potrivit,si raspunderea intrebarilor puse de membrii,sau raspunderea cerererii de harta"

BINEINTELES ca nam mai avut chef de intrat pe forumul asta dupa un ban de 2 saptamani...sau nu mai stiu exact cat era, 3 probabil :).

Maimult incurajati NEintrarea pe forum,daca va e lene sa cititi mesajele membrilor activi,cei care posteaza pe forum,nu trebuie sa ii si banati ca sa taca din gura(ma refer la moderatori)

Si cred ca ** in numele tuturor la faza asta,voi exagerati in privinta regulilor pe forum,adica cam 90% sunteti stricti,cand pe tw.com aia sunt cam 30%,diferenta enorma,si is si de treaba,** frumos moderatorii cu membrii,mai mare dragul sa intri,aici nici bine nam intrat ca deja am primit avertisment de la moderator ca vai Doamne,nenorocitul de mine a spamat :|

Cat despre topicurile cu RAZBOAIE INTRE TRIBURI, nui de mirare ca nimeni nu posteaza, deoarece e un topic inchis din moment ce a aparut.

VREAU TOTUSI SA MENTIONEZ ca nu acuz pe nimeni, si ca vam spuso cat mai direct, ma mai trezesc iara cu un ban pe forum de 10 ani .... :),ca doar asa se face deobicei,daca taci e bine,daca spui ceva cauta toti sa te inghesuie,unde mai e libera exprimare (celputin cea in limita bunului simt).
 

DeletedUser18134

scuza-ma zaigwast, cine citeste ce scrii tu... trebuie sa fie foarte cumsecade ca sa poata citi pana la capat... mai treci si tu pe la scoala...
 

DeletedUser

@ zaigwast - JUR ... musai sa treci pe la scoala( da ingeraso.. da-mi ban!). cu toate ca ai dreptate, limba noastra "romaneasca" o chinui tare rau. pune-ti ordine in idei.. si mai posteaza odata pe intelesul TUTUROR!

@c0nnect

TU ce vrei? ATENTIE la gropi!!!!


noapte buna!
 

DeletedUser

ne faci de mirul lumii postand aici. Esti analfabet dar vroiam sa ramana intre noi
 

DeletedUser

bloodyspunk e loctitorul lui bloody, si e un nesimtit,a profitat de ocazie.

Spedy15 ii controleaza acountul,ce nesimtit,a dat membrii afara din trib,vai si amar :|



Bine speedy, macar la atata lucru esti si tu bun,sa scri corect pe forum, spre deosebire de tine,altii au si alte treburi de facut in vacanta,nu stau toata ziua pe forumul extern sa mai scriem si corect,am scris ce am avut de zis cat mai rapid,scurt si la obiect, nu intelegeti ce-am scris, problema voastra,mai cititi pana intelegeti ce am vrut sa zic,ca doar aveti timpul necesar pe care,vorba aia, sa il pierdeti pt forum.

Sper ca de data asta m-am facut inteles.
Si totodata imi cer iertare de la bloody daca am facut tribul de ras in vreun fel anume
Spedy15, esti nesimtit,si sper ca intr-o zi roata sa se intoarca la faza asta josnica.

foloseste editul - nu musca sa stii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8343

Off... ce ma fac eu cu voi? :)

haideti sa gasim o metoda sa nu va mai sanctionez ..dar trebuie sa integeti si voi sa nu o mai luati pe aratura pe langa topic si sa pastrati discutiile in limita bunului simt.
Sunt de acord sa deschidem diverse topicuri si pe diverse teme ce privesc lumea 14 (de genul statistici ...cine ajunge primul/ce trib ajunge primul la x puncte, x milioane, x ODa ..etc) ...ori razboi intre x si y...
dar daca voi nu propuneti ...ce teme va intereseaza eu de unde sa ghicesc?
 

DeletedUser

De deschis le putem deschide si noi , ideea e sa nu le stergeti.
 

DeletedUser8343

pai ...deschideti temele ...cand am inchis o tema eu am argumentat de ce!
singurele teme inchise au fost cele cu "Se infiinteaza tribul x" si au fost mutate in sectiunea corespunzatoare. daca deschideti o tema gen "Xxx vs Yyy" atunci ea va fi lasata evident :p

spre exemplu un coleg de-al vostru a facut o tema "la familia.. ce familii s-au format pe l14" (felicit ideea)
am schimbat doar numele in " Stiri diverse. Familii sau aliante formate " pentru cei care vor sa publice anunturi de genul " triburile ... fuzioneaza", "triburile... incep razboi", "triburile formeaza alianta/ pna/familie"...sa fie un fel de istorie a acestor diplomatii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18134

Mda... feliciti ideea da' parca tot mai buna (NOT) este "corectia" ta...
Tine-o tot asa...
 

DeletedUser18409

pai ...deschideti temele ...cand am inchis o tema eu am argumentat de ce!
singurele teme inchise au fost cele cu "Se infiinteaza tribul x" si au fost mutate in sectiunea corespunzatoare. daca deschideti o tema gen "Xxx vs Yyy" atunci ea va fi lasata evident :p

spre exemplu un coleg de-al vostru a facut o tema "la familia.. ce familii s-au format pe l14" (felicit ideea)
am schimbat doar numele in " Stiri diverse. Familii sau aliante formate " pentru cei care vor sa publice anunturi de genul " triburile ... fuzioneaza", "triburile... incep razboi", "triburile formeaza alianta/ pna/familie"...sa fie un fel de istorie a acestor diplomatii.
tu faci ca arbitrii ashtia din liga lui mitica...dc trebuie sa schimbi numele?
lasa-le fata asa...
 

DeletedUser

ca sa reanimezi mortii, doar Sf Duh te mai ajuta....dupa cum vezi, ai ingropat totul la 2m :D

eu zic sa inchizi si tema asta si macar stii o chestie sigura: nimeni nu mai comenteaza ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus