--==Imperiile <--- noua familie==--

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Anunt oficial ca sa format o noua familie de triburi pe lumea 6, familia de triburi "Imperile razboinicilor" formata din:
~M~ - domina k33-are tentacule puternice pe k32,k34, si incepe sa prinda contur si pe k35,k42,43,

~DE~ - domina k32,k42

CM - domina k34

---------------------------------------------------------------------
Pentru orce problema legata de rezervari ,diplomatie sau neintelegeri ori cereri de cooperare persoanele de contact pentru aceasta noua familie sunt :

Pentru ~DE~ este jagoarul(+ academia ~DE~A)
Pentru CM este valentinopop
iar pentru ~M~ este Criogenix sau ramos4venom(+ academia ~M~)


O mica descriere a triburilor :
~M~ Atreides
CM Harkonen
~DE~ Ordos
Cei care ati cititi romanu dune sau macar atzi vazut filmu dune stiti la ce ma refer prin aceasta descriere


Stima
 

DeletedUser

image.php


~M~ - albastru inchis
CM - albastru deschis
~DE~ - orange
academiile noastre - galben
 

DeletedUser

adica nu o sa rezistam nici o saptamana o sa fim mancati de vi :)
ne vedem in Valahala atunci :rolleyes:
 

DeletedUser

cred ca este putin exagerat sa spui : "CM domina k34 "...nici macar in clasamentul k34, CM nu este pe prima pozitie...
 

DeletedUser

da dar nu mai e mult , multi din mason merg la ei si ~M~ va face in curand un schimb de jucatori cu cm lucru care ii va clasa in top
 

DeletedUser14319

Anunt oficial ca sa format o noua familie de triburi pe lumea 6, familia de triburi "Imperile razboinicilor" formata din:
~M~ - domina k33-are tentacule puternice pe k32,k34, si incepe sa prinda contur si pe k35,k42,43,

~DE~ - domina k32,k42

CM - domina k34

---------------------------------------------------------------------
Pentru orce problema legata de rezervari ,diplomatie sau neintelegeri ori cereri de cooperare persoanele de contact pentru aceasta noua familie sunt :

Pentru ~DE~ este jagoarul(+ academia ~DE~A)
Pentru CM este valentinopop
iar pentru ~M~ este Criogenix sau ramos4venom(+ academia ~M~)


O mica descriere a triburilor :
~M~ Atreides
CM Harkonen
~DE~ Ordos
Cei care ati cititi romanu dune sau macar atzi vazut filmu dune stiti la ce ma refer prin aceasta descriere


Stima

STIMA....sau...STI MA?
eu nu prea stie sa scrie dar cica stie sa citeste.
eu nu citeste "DUNE" ci "DUNEle lui Pitagora", iar statisticile "anunt oficial" ca minti.
uite ce zice ele:
---referitor la "~DE~ domina K42"
Lista de rang a triburilor de pe continent 42
Rang Porecla Puncte Sate
1 M~S 7,64 Mio. 1.059
2 ~DE~ 4,41 Mio. 678

--- referitor la "CM domina K34"
Lista de rang a triburilor de pe continent 34
Rang Porecla Puncte Sate
1 TRACIA 8,74 Mio. 1.078
2 CM 7,58 Mio. 924

---referitor la ~M~
ai dreptate,domina. insa domnia ta ar trebui sa te uiti mai atent la harta ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Aveti oarecare probleme inca de la infiintare, deoarece sunt prea multe capete la o hidra grasa si imprastiata cum e dragile voastre "imperi"(ce inseamna?/de la ce vine? ca n-am gasit in dex, si cum sunt multe notiuni pe care le-am intalnit la tine pentru prima data prefer sa intreb si sa fiu "luat de maimutoi" decat sa fac vreo gafa si sa ma ia lumea de prost)(ori e un imperiu format din mai multe triburi,ori sunt 3 imperiI care s-au unit pentru a domina o lume....hotarati-va si voi)
trecand de la dune la Herodot acum.
Tot multumita matematicii s-a descoperit scrierea, iar istoria zice ca Acvila a ramas fara conducatori(motivele sunt prin arhive pe undeva), iar ~DE~ s-a format din ce cea mai mare parte a ciorilor din fosta Acvila care au vrut sa arate cum croncane ele pe L6; au mai gasit niste "sobolani" prin TDi(trib desfiintat pt ca e unii nesimtiti si face propuneri,iar altii este redusi si nu stie sa raspunda unei provocari),au mai pacalit si niste pacalici de prin Acvil@, o parte de prin STP(....ce pacat..trib academie, care la randul lui are academie,maturat. Traiasca "Bine v-am gasit,rau ati nimerit"&co !),si alte astfel de caractere legendare pe aceasta lume a "eroilor neinfricati".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
eu te anunt oficial ca nu voi cotinua pe acest forum discutia pana nu ne arati si noua un "anunt oficial" care sa nu fie superficial.
PS: daca era o gluma pt 1 aprilie bine mascata pe 21 octombrie tot "restec PA"
 

DeletedUser

Super tare.

Ma bucur ca s-a anuntat faimoasa alianta ... si vreau sa spun ca si noi iubim f f mult DE.
Respect nelimitat :)

A si mai am o intrebare. Unde apare ORDOS in roman??? (crede-ma ca le-am citit pe toate ce au aparut in romana si nu e)(daca e sa vorbim de jocurile dune 1,2,3 ...da apar si Ordos-ii)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Anunt oficial ca sa format o noua familie de triburi pe lumea 6, familia de triburi "Imperile razboinicilor" formata din:
~M~ - domina k33-are tentacule puternice pe k32,k34, si incepe sa prinda contur si pe k35,k42,43,

~DE~ - domina k32,k42

CM - domina k34

---------------------------------------------------------------------
Pentru orce problema legata de rezervari ,diplomatie sau neintelegeri ori cereri de cooperare persoanele de contact pentru aceasta noua familie sunt :

Pentru ~DE~ este jagoarul(+ academia ~DE~A)
Pentru CM este valentinopop
iar pentru ~M~ este Criogenix sau ramos4venom(+ academia ~M~)


O mica descriere a triburilor :
~M~ Atreides
CM Harkonen
~DE~ Ordos
Cei care ati cititi romanu dune sau macar atzi vazut filmu dune stiti la ce ma refer prin aceasta descriere


Stima



Nu ma bag in politica k33 unde cica voi dominati, acolo poate Cristina sa aibe ceva de zis, dar in k42 ~DE~ nu vor domina nici daca ne lasam de joc.
Cu respect,
poro07
 

DeletedUser

Aaaa, ca uitasem si legat de triburile migratoare din lumea 6, aka neamurile masone, acum ca s-a intors "marele conducator", face curatenie si va da voua inactivii si nubii. Frumos ce sa zic, asa facem si noi cu ~DE~, ne scapa de uscaciuni ...
RESPECT
 

DeletedUser

Aaaa, ca uitasem si legat de triburile migratoare din lumea 6, aka neamurile masone, acum ca s-a intors "marele conducator", face curatenie si va da voua inactivii si nubii. Frumos ce sa zic, asa facem si noi cu ~DE~, ne scapa de uscaciuni ...
RESPECT

dragul meu, faza cu "marele intemeietor" nu e adevarata, si u stii bine. tocmai din lipsa "marelui conducator" s-a ajuns la desfiintarea tribului...
si cum am mai zis, niste probleme ale conducerii au cauzat dizolvarea tribului...
si CM nu a recrutat astfel de jucatori...a fost infiintat de niste jucatori discriminati si implicit dati afara din >>MASON, si noi ne-am alaturat lor...;)
 

DeletedUser

Aluzia nu era la tribul CM, care are tot respectul meu, ci pur si simplu la membrii Mason, care se plimbau dintr-o academie in alta samd...
Tot astept definitivarea restructurarii masone si vad ca nu mai vine
 

DeletedUser

STIMA....sau...STI MA?
eu nu prea stie sa scrie dar cica stie sa citeste.
eu nu citeste "DUNE" ci "DUNEle lui Pitagora", iar statisticile "anunt oficial" ca minti.
uite ce zice ele:
---referitor la "~DE~ domina K42"
Lista de rang a triburilor de pe continent 42
Rang Porecla Puncte Sate
1 M~S 7,64 Mio. 1.059
2 ~DE~ 4,41 Mio. 678

--- referitor la "CM domina K34"
Lista de rang a triburilor de pe continent 34
Rang Porecla Puncte Sate
1 TRACIA 8,74 Mio. 1.078
2 CM 7,58 Mio. 924

---referitor la ~M~
ai dreptate,domina. insa domnia ta ar trebui sa te uiti mai atent la harta ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Aveti oarecare probleme inca de la infiintare, deoarece sunt prea multe capete la o hidra grasa si imprastiata cum e dragile voastre "imperi"(ce inseamna?/de la ce vine? ca n-am gasit in dex, si cum sunt multe notiuni pe care le-am intalnit la tine pentru prima data prefer sa intreb si sa fiu "luat de maimutoi" decat sa fac vreo gafa si sa ma ia lumea de prost)(ori e un imperiu format din mai multe triburi,ori sunt 3 imperiI care s-au unit pentru a domina o lume....hotarati-va si voi)
trecand de la dune la Herodot acum.
Tot multumita matematicii s-a descoperit scrierea, iar istoria zice ca Acvila a ramas fara conducatori(motivele sunt prin arhive pe undeva), iar ~DE~ s-a format din ce cea mai mare parte a ciorilor din fosta Acvila care au vrut sa arate cum croncane ele pe L6; au mai gasit niste "sobolani" prin TDi(trib desfiintat pt ca e unii nesimtiti si face propuneri,iar altii este redusi si nu stie sa raspunda unei provocari),au mai pacalit si niste pacalici de prin Acvil@, o parte de prin STP(....ce pacat..trib academie, care la randul lui are academie,maturat. Traiasca "Bine v-am gasit,rau ati nimerit"&co !),si alte astfel de caractere legendare pe aceasta lume a "eroilor neinfricati".
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
eu te anunt oficial ca nu voi cotinua pe acest forum discutia pana nu ne arati si noua un "anunt oficial" care sa nu fie superficial.
PS: daca era o gluma pt 1 aprilie bine mascata pe 21 octombrie tot "restec PA"

Stima

Vad ca aici e ostilitate nu gluma. Pai ce pot spune daca scria "sti ma" era "sti ma" dar acolo scrie clar "Stima" cu LITERA mare la inceput iar "DUNE" nu are nici o legatura cu teoremele lui pitagora(cel putin nu in cazul asta) asa ca voi considera inceputul raspunsului tau ca fiind unul infantil si nefondat ce ascunde un iz de ostilitate pe care nu stiu de ce il ai.

Asa cat despre partea cu ~DE~ si CM da ai dreptate exprimarea mea a lasat de dorit ele nu isi domina in totalitate continentele si da ai dreptate de ~M~ ca domina k33:

Rang Porecla Puncte Sate
1 ~M~ 11,53 Mio. 1.597
2 MaSoN 6,09 Mio. 748


Singuru motiv pentru care raspund e din bun simt , nu sunt obligat sa ma explic in fata nimanui , in concluzie prima parte a mesajului tau cu explicatile alea ciudate sunt ... ei bine nu prea sunt iar la partea a doua ai dreptate .Pa
 

DeletedUser

Cu tot respectul cuvenit, ~DE~ nu o sa mai existe in curand.
There is misery in paradise!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus