--==Imperiile <--- noua familie==--

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14319

....deci....
raspunsul meu este infantil si ostil...
referitor la "nefondat"-pot fi de acord cu tine, daca la randul tau accepti ca mesajul tau initial nu se poate sprijii nici macar pe sine deci nu are cum sa fie "fundatie" pentru alte mesaje.
insa el survine unui "anunt oficial" penibil.
dune nu are legatura cu teoremele lui pitagora, insa acel pitagora, neavand hartie scria pe nisip(dupa cum altii stiu, nisipul formeaza dune)
tot acel pitagora formase o scoala in care cel ce era admis trebuia sa taca primii 5 ani. ar fi trebuit sa-ti "depui dosarul"...cine stie...poate te acceptau, si ne scuteai de "oficialitati neoficiale"(pt ca daca statisticile nu cofirma mai mult de 75% din ceea ce ai vrut sa ne scri,insa cofirma 125% faptul ca propaganda este "iresponsabila", mai bine nu te-ai fi obosit sa ne obosesti retinele)
tot din bun simt iti spun:
lasa triburile si mai citeste si altceva inafara de Dune.
poate asa vei itelege candva care este diferenta intre ostilitate si sarcasm/ironie/satira

la randul meu,nu trebuie sa ma justific,insa eu spre deosebire de tine, inaite de a afirma un lucru VERIFIC
~~~~~~~~~~~~~~~
concluzie (proprie/personala-deci nu voi face viitoare referiri la ea):
esti praf
sunteti praf
praful formeaza dune
primul vant le spulbera
(in atentia adminilor) ar trebui sa se puna limita de IQ/EQ/motivatie in jocul asta, si sa nu te poti loga decat dupa ce raspunzi la niste teste de cultura generala

nJOY!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

depinde, fiecare trib are lideru lui , poate ca am fost informat gresit de ~DE~ dar cu ~M~ va puteti comvinge si la statistici , defapt chiar ieri seara a mai urcat un loc si a ajuns pe locu 9 :)
 

DeletedUser

Da... am observat apreciera voastra in clasament si totodata si depreciera ~DE~.
Legat de conducere un pasha ceva eventual un "pasha men", si va-nchinati la JAJA

E o gluma deci lasati ostilitatile.
Aviz amatorilor de polemici - Acesta este doar un joc!
 

DeletedUser

Da... am observat apreciera voastra in clasament si totodata si depreciera ~DE~.
Legat de conducere un pasha ceva eventual un "pasha men", si va-nchinati la JAJA

E o gluma deci lasati ostilitatile.
Aviz amatorilor de polemici - Acesta este doar un joc!

da inteleg
si totusi de ce ~DE~ e vazut asa dezapreciat de unii ?
 

DeletedUser

Istoria sta cam asa:
M~S era in razboi cu STP, fostii colegi din Acvila au sprijinit jucatori din STP, dupa care cele 2 triburi au fuzionat.
S-a format ~DE~, care ulterior a mai fuzionat cu STING, cu care noi aveam alianta, si TDi, cu care triburile aliate noua erau in razboi.
Astfel, s-a format o adunatura mixta de oameni buni si rai, dar mai mult rai, insemnand jucatori slabi, noobi, etc...
Jucatori precum buca valentin, beiuga, puya21, sunt jucatori de valoare.
Restul sunt slabi.
In concluzie noi nu aveam cum sa trecem peste faptul ca tribul lor era format din STP, cu care avusesem razboi, colegi din Acvila - care ne tradasera, STING - care ne-au tradat si TDi care erau dusmanii aliatilor nostrii...
Cred ca am fost destul de concis :)
 

DeletedUser

Vad ca faptul ca am numit majoritatea tribului ~DE~ jucatori slabi, a creat controverse la ei pe forum.
Ce drept am eu sa va fac slabi?De ce sunteti slabi?
Faptul ca stati si incasati zilnic atacuri de la noi.
Faptul ca nu cuceriti decat sate de barbari.
Faptul ca recrutati incontinu ojucatori de orice natura.
Faptul ca forumul vostru e accesat zilnic de toti conducatorii de triburi din L6.
samd...
Cred ca am fost destul de clar din nou.
O seara placuta
 

DeletedUser13067

mie imi place un lucru in imperiul vostru: aveti sate! sate goale! cum e posibil sa aveti in sate 4 lanci, 1 spion si 6 spade? si va mai mirati .....
 

DeletedUser

mie imi place un lucru in imperiul vostru: aveti sate! sate goale! cum e posibil sa aveti in sate 4 lanci, 1 spion si 6 spade? si va mai mirati .....

~M~ va urca in fiecare luna cel putin un loc in clasament , daca colegii nostri nu vor putea tine pasu e problema lor dar noi am demostrat pana acuma prin fapte (acum doua saptamani am fost locu 11 si am ajuns locu 10, saptamana asta am ajuns locu 9) .
In concluzie ~M~ nu va mai raspunde in fata ostilitatilor de pe forumul extern si va ramane la stadiu de fapte . :cool:
 

DeletedUser13067

~M~ va urca in fiecare luna cel putin un loc in clasament , daca colegii nostri nu vor putea tine pasu e problema lor dar noi am demostrat pana acuma prin fapte (acum doua saptamani am fost locu 11 si am ajuns locu 10, saptamana asta am ajuns locu 9) .
In concluzie ~M~ nu va mai raspunde in fata ostilitatilor de pe forumul extern si va ramane la stadiu de fapte . :cool:

sa va vedem .... :rolleyes: faptele, nu vorbele.... momentan eu observ ca in zona mea se modifica harta: din rosu aprins, punctuletele devin albastru inchis :D ador culoarea asta ;)
 

DeletedUser

si inca un lucru v3rra, uitate si la punctaj ca vad ca numai gura e de tine , pai nu te clasezi nici macar in primi 80 din tribu ~M~ ;)
 

DeletedUser

bai baiatule.... sa inteleg ca tu esti pasha in imperiul asta? invata sa vorbesti crect din punct de vedere gramatical in primul rand... si in al doilea rand vorbesc pentru ca eu stiu ce zic... m-ati avut in trib cateva zle si am vazut cat va duce capul ;)

E vorba de bun simt :)
Daca nu intelegi ce vorbesc dute sa citesti ziaru .
Eu fac parte din conducerea ~M~ iar la noi faptele vorbesc de la sine pe cand tu ... ei bine lasi mult de dorit atata in bun simt cat si in gramatica, daca nici macar nu sti diferenta dintre "Stima" si "sti ma" atunci eu te invit sa mai treci odata prin clasele primare si sa inveti cuvintele si contextele in care sunt folosite sau poate ai ceva probleme la ochi , dar judecand dupa vorbele tale/pozitia ta din joc as spune ca e o problema serioasa la gandirea ta si nu faci bine diferenta intre multe lucruri.

Poate te`ai simtit jignit cand am spus ca e numai gura de tine si ca faptele vorbesc , respectiv am facut aluzie la faptu ca nu te incadrezi nici macar la primi 80 jucatori din ~M~ , nu primi 10, nici primi 20,nici40 ci 80 , tribul ~M~ urca pe luna cu cate o pozitie in clasament iarr tu nu sti decat sa comentezi intr`un mod cat se poate de infantil... dar .... adevaru supara stiu ;)

Cat despre faptul ca ai fost in tribul ~M~ si ai plecat fara sa anunti da din nou dovada de lipsa de bun simt dar sa nu ai griji, ajungem si langa tine in curand si vei reveni inapoi in trib numai cu satele :)

Prin urmare te invit sa taci si sa ridici mana cand vrei sa vorbesti.:cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lol.... m-ai prins cu o greseala... eu macar stiu ce cuvinte se scriu cu cratima si ce nu, bai copilule.. hai sa ajungi la satele mele. sa vedem care pe care.. voi astia din trbul genialilor care urcati saptamanal in clasament ;)
si inca ceva:NU imi spui tu mie sa tac ca nu vorbim de la acelasi nivel ;) momentan iti dau clasa;)

Dai clasa?
2830 V3rra M~S 76.684 13 5899
473 ramos4venom ~M~ 220.761 29 7612

Cel mai bun jucator din tribu tau vs cel mai bun din ~M~
33 emesan M~S 450.770 53 8505
2 Criogenix ~M~ 792.042 97 8165

hmmm... nu prea inteleg unde dai clasa asa ca te sfatuiesc din nou sa stai jos si sa ridici manutza aia care probabil o folosesti la altceva atunci cand te gandesti la diferenta dintre "Stima" si "sti ma" sau diferenta dintre "crect"
si "Corect" :))))))))))))))

Asa ca domnule , nu mai corecta pe altii cand nici macar cuvantul "CORECT" nu`l poti scrie corect :)))))))))
 

DeletedUser13067

se vorbeste si despre M~S scumpa, atat timp cat ii aveti pe cei din ~DE~ in marele vostru imperiu.
 

DeletedUser184


ca sa nu incep sa va sanctionez pe toti:
1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membrii de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

daca mai vreti mai gasesc destule incadrari.
discutati civilizat si fara certuri sau aplic regulamentul.
considerati acest mesaj un avertisment general
 

DeletedUser

ramos4venom,in ce calitate te certi tu cu toti cei care au ceva impotriva "marii" voastre familii?nu vad sa fii diplomatul nici unuia dintre cele 3 triburi,ci un mic jucator frustrat care vrea si el sa fie bagat in seama sau sa ajunga Senior Member pe forum.daca ar fi ceva de aflat despre unul din cele 3 triburi din familie sunt sigur ca diplomatii acestor triburi se vor ocupa de asta.pana atunci,tu te poti intoarce la inobilarile tale interne sau la satele de barbari cu care vad te bati
 

DeletedUser

ramos4venom,in ce calitate te certi tu cu toti cei care au ceva impotriva "marii" voastre familii?nu vad sa fii diplomatul nici unuia dintre cele 3 triburi,ci un mic jucator frustrat care vrea si el sa fie bagat in seama sau sa ajunga Senior Member pe forum.daca ar fi ceva de aflat despre unul din cele 3 triburi din familie sunt sigur ca diplomatii acestor triburi se vor ocupa de asta.pana atunci,tu te poti intoarce la inobilarile tale interne sau la satele de barbari cu care vad te bati

Defapt eu sunt lideru principal al tribului ~M~ si daca tot vrei sa vorbesti macar fi drept si uitate atent la toate posturile de la inceput , ai sa observi ca eu am fost cel atacat si eu doar am dat raspunsuri defensive.
 

DeletedUser

Defapt eu sunt lideru principal al tribului ~M~ si daca tot vrei sa vorbesti macar fi drept si uitate atent la toate posturile de la inceput , ai sa observi ca eu am fost cel atacat si eu doar am dat raspunsuri defensive.

๑۩۝۩๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑۩۝۩๑

~M~
๑۩۝۩๑Intemeietori๑۩۝۩๑
Criogenix
horatzius
tegzesr

๑۩۝۩๑Diplomati:๑۩۝۩๑
Core007-Principal
Criogenix
Razvan The Great

๑۩۝۩๑Pentru invitatii:๑۩۝۩๑
D3vIL09-Principal
.LUIZ.
zidan 95

๑۩۝۩๑Imperiile Razboinicilor๑۩۝۩๑
~M~ Atreides
CM Harkonen
~DE~ Ordos

๑۩۝۩๑Academie noastra๑۩۝۩๑
~S~


curios atunci cum de nu apari pe nicaieri in descrierea tribului...si am citit de la inceput.tu esti cel care a inceput sa jigneasca alti membrii care au indoieli in ce prieveste valoarea tribului din care faci parte
 

DeletedUser

๑۩۝۩๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑๑۩۝۩๑

~M~
๑۩۝۩๑Intemeietori๑۩۝۩๑
Criogenix
horatzius
tegzesr

๑۩۝۩๑Diplomati:๑۩۝۩๑
Core007-Principal
Criogenix
Razvan The Great

๑۩۝۩๑Pentru invitatii:๑۩۝۩๑
D3vIL09-Principal
.LUIZ.
zidan 95

๑۩۝۩๑Imperiile Razboinicilor๑۩۝۩๑
~M~ Atreides
CM Harkonen
~DE~ Ordos

๑۩۝۩๑Academie noastra๑۩۝۩๑
~S~


curios atunci cum de nu apari pe nicaieri in descrierea tribului...si am citit de la inceput.tu esti cel care a inceput sa jigneasca alti membrii care au indoieli in ce prieveste valoarea tribului din care faci parte

M`am scos de la profilu extern nu ma ocup cu diplomatia numai cu reprezentarea. Aratami tu unde am inceput eu sa jignesc si macar ai bunu simt sa nu incepi si tu ostilitatile ce nu isi au locul aici.Daca te uiti atent la toate posturile ai sa vezi ca sunt atacat din toate partile , unde am gresit (in legatura cu ~DE~ si CM) mi`am recunoscut greseala dar unde am vazut ca sunt luat peste picior m`am aparat si tu ai fi procedat la fel .
 

DeletedUser

Ramos e sefu...dar nu se vede la profil:)

P.S:boggy mi se pare acum ca tu te-ai bagat singur in seama...si mai comentezi la altii?:eek:
 

DeletedUser

Tribul ~M~ a evoluat destul de bine pana acuma, dar ma intreb unde se va mai extinde de acum inainte. Logica , informatiile pe care le detin si statisticile arata ca nuceleul principal al tribului ~M~ este inconjurat de aliati (sau PNA-uri). Se prea poate sa ma insel, nu prea am tangente cu tribul ~M~, dar in ultimele zile au fost cucerite doar sate de barbari si sate din triburi mai mici, ca Romans sau Devils.
In ceea ce priveste familia aceasta eu cred ca nu are prea multe sanse. ~DE~ si CM nu cred ca vor avea o viata foarte lunga si in acest sens cred ca este de ajuns sa verificati harta si statisticile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus