Inca o dovada ca TLD sunt sustinuti de Administratori

DeletedUser

Salutare,
Vreau sa semnalez inca o dovada de lipsa de profesionalism si etica a administratorilor acestui joc. Iata o noua "eroare" si aceasta evident in favoarea celor de la TLD.
Astazi 7 iulie, dupa ora 8 dimineata am organizat impreuna cu cativa colegi de trib niste atacuri asupra unui membru al tribului TLD, hades1234 (sat Death 475|537). Desi toate atacurile au sosit dupa ora 8 (ora serverului), in absolut toate aparatorul a beneficiat de bonus de noapte.
Ii invit pe administratori sa dea o explicatie si mai mult decat atat sa rectifice situatia.
Ogre.

PS. Iata doua din rapoartele de atac daca doriti o copie va rog sa imi scrieti.

Titlu Ogre atacã Death
Expediat 07.07.07 08:07
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-12.7% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: Ogre
Sat: Ogrezeni (479|536) K54

Numãr: X
Pierderi: X

Apãrãtor: hades1234
Sat: Death (475|537) K54

Nici unul din luptãtorii tãi nu a supravieþuit. Nu au putut fi luate nici informaþii despre puterea trupelor duºmane.

*
*
*
*
*
*
Apãrãtorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-14.1% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: Ogre
Sat: Ogrezeni (479|536) K54

Numãr: 0 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 100 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1

Apãrãtor: hades1234
Sat: Death (475|537) K54

Nici unul din luptãtorii tãi nu a supravieþuit. Nu au putut fi luate nici informaþii despre puterea trupelor duºmane.
 

DeletedUser

Salutare,
[...]
duºmane.

Este nelipsita ora in urma de pe server. Sunt probleme cu ea, ce-i asa de greu de inteles.
Acuza si tu adminii cand ai o bucatica din log-ul jocului in care se vede clar cum adminul x ii modifica in baza de date jucatorului y sa aiba 094583295 trupete sau 30249239 resurse, sau ceva asemanator.
 

DeletedUser

Cred ca nu e problema mea sa am la dispozitie jurnalul (log) a tot ce fac administratorii. Chestiunea este clara, si ca sa te citez pe tine "ce e asa greu de inteles?". Bonusul de noapte ar trebui sa fie "noaptea" adica conform regulilor jocului intre orele 0 si 8:00, si nu ziua. Daca astfel de erori au loc in mod consitent se pune problema daca administratorii stiu ce fac si daca mai are rost sa jucam un joc cu reguli total impredictibile (poate singurul lucru predictibil este ca eroarea are loc in favoarea unora si nu a altora).
Daca totusi sunt erori accidentale, ar trebui sa vedem ca administratorii isi dau silinta sa le rectifice.
Astept inca raspunsul administratorilor,
Ogre.
 

DeletedUser

Cred
[...]
Ogre.
Trebuia sa deschizi therad cu numele: de ce nu se repara ora, uite ce mi s-a intamplat, etc.
Corect?
Sunt total de acord ca sunt niste probleme deranjante, dar ce legatura au cu faptul ca adminii ajuta sau nu un trib? Ce daca ne atacaul TLD-ul crezi ca lor nu le aparea aceasi lucru, sau cum?
 

DeletedUser

Trebuia sa deschizi therad cu numele: de ce nu se repara ora, uite ce mi s-a intamplat, etc.
Corect?
Sunt total de acord ca sunt niste probleme deranjante, dar ce legatura au cu faptul ca adminii ajuta sau nu un trib? Ce daca ne atacaul TLD-ul crezi ca lor nu le aparea aceasi lucru, sau cum?




thot uita-te mai atent ca ora merge bine server deci s-a reparat si asta nu e de azi
 

DeletedUser

eu sincer nu inteleg titlul topicului:


"Inca o dovada ca TLD sunt sustinuti de Administratori"
:D

care a fost prima dovada?
 

DeletedUser

Cred ca am aratat suficient. Din nou ceri "dovezi" care nu numai ca nu sunt necesare pt a dovedi ca aces joc este administrat incorect, dar nici nu sunt la indemana. Daca tu ai acces la "log"-ul administratorilor si la rapoartele primite de alti jucatori te rog sa ne spui si noua.
Pana una alta eu am aratat un lucru clar. Regula jocului este ca bonusul de noapte se aplica intre 0:00AM si 8:00AM. Eu si colegii mei am atacat dupa ora 8:00 (conform orei serverului nu conform ceasului meu personal). Acest lucru este inregistrat clar in rapoarte. Cu toate acestea aparatorul a beneficiat de bonus de noapte.
Aceasta este o eroare care viciaza rezultatele jocului. Mai mult au mai fost semnalate astfel de erori pe forum in care tot cei de la TLD au fost avantajati. Mai exact s-a semnalat ca unii jucatori din acel trib aveau mai multe armate decat o ferma la nivel maxim le permite. Poate aceste dovezi nu sunt suficiente pt a incrimina pe cei de la TLD, dar fara indoiala ca ridica semne de intrebare si acestea trebuie facute publice. Dar sunt suficiente pentru a arata ca adminii acestui joc comit erori in mod repetat. Este de vazut daca isi vor da silinta sa si rectifice aceste erori.
 

DeletedUser

Salutare,
Vreau sa semnalez inca o dovada de lipsa de profesionalism si etica a administratorilor acestui joc. Iata o noua "eroare" si aceasta evident in favoarea celor de la TLD.
Astazi 7 iulie, dupa ora 8 dimineata am organizat impreuna cu cativa colegi de trib niste atacuri asupra unui membru al tribului TLD, hades1234 (sat Death 475|537). Desi toate atacurile au sosit dupa ora 8 (ora serverului), in absolut toate aparatorul a beneficiat de bonus de noapte.
Ii invit pe administratori sa dea o explicatie si mai mult decat atat sa rectifice situatia.
Ogre.
Mah, Ogre, eu nu am nimik cu tine, chiar imi esti simpatic in posturile tale pline de iteligentza. Iti spun eu ce as face daca as fi administrator: As prelungii bonusul de noapte cu inca o ora ca sa poata vedea tot servarul ca eu ajut tribul ~TLD~, ca mie lene sa dublez sau sa triplez truple din satul X a lui ~TLD~ pentru a nu vedea nimeni acest lucru si anu ma putea trage la raspundere. Dar eu sunt mai "dobitoc" si fac acest lucru sa ma vada tot servarul sa aiba cine sa ma traga la raspundere.
Te rog eu sa nu mai fii penibil cu astfel de afirmatii si depunde niste tichete de buri pentru a se rezolva. Sa acuzi pe cineva e foarte usor, dar macar incearca si tu sa gandesti inainte sa postezi, nu stiu cat de greu e sa gandesti si tu macar 2 min inainte sa postezi. Va inteleg frustarea la cata armata ati pierdut, sute de mii de resurse din fiecare, dar le piedati cu sau fara bonus de noapte. Incercati sa luati si voi sate parasite de 20-30 de puncte si nu o sa mai aveti probleme dastea :D
 

DeletedUser

rau ai ajuns

Cred ca am aratat suficient. Din nou ceri "dovezi" care nu numai ca nu sunt necesare pt a dovedi ca aces joc este administrat incorect, dar nici nu sunt la indemana. Daca tu ai acces la "log"-ul administratorilor si la rapoartele primite de alti jucatori te rog sa ne spui si noua.
Pana una alta eu am aratat un lucru clar. Regula jocului este ca bonusul de noapte se aplica intre 0:00AM si 8:00AM. Eu si colegii mei am atacat dupa ora 8:00 (conform orei serverului nu conform ceasului meu personal). Acest lucru este inregistrat clar in rapoarte. Cu toate acestea aparatorul a beneficiat de bonus de noapte.
Aceasta este o eroare care viciaza rezultatele jocului. Mai mult au mai fost semnalate astfel de erori pe forum in care tot cei de la TLD au fost avantajati. Mai exact s-a semnalat ca unii jucatori din acel trib aveau mai multe armate decat o ferma la nivel maxim le permite. Poate aceste dovezi nu sunt suficiente pt a incrimina pe cei de la TLD, dar fara indoiala ca ridica semne de intrebare si acestea trebuie facute publice. Dar sunt suficiente pentru a arata ca adminii acestui joc comit erori in mod repetat. Este de vazut daca isi vor da silinta sa si rectifice aceste erori.

nu cred ca esti in masura sa ceri unui admin logurile..:D
iar daca aici vb de FLOW,care a primit ban,dat afara din trib,iar satul recuperat,in ce fel a fost ~TLD~ avantajat la faza asta ca nu inteleg?..iar vb sa te aflii in treaba
dupa cum a zis si timtim,gandeste inainte sa faci afirmatii gratuite,mai ales ca nu ai nici o dovada in acest sens
 

DeletedUser

Ogre pe bune acuma:
In loc sa dai al 2-lea atac pe membru TLD trebuia sa-l dai un mambru al tribului, si atacai cu 1 calaret sa nu fie probleme.
Si vedeai ca si noi "suntem ajutati" de admini cu ora de noapte.
 

DeletedUser

sau vedeai ca nu sunteti ajutati cu nimic...:D
iar crezi ca ai dreptate thot?
 

DeletedUser

Intr-adevar TimTim, "sa acuzi pe cineva e usor", si vad ca tu chiar asta faci. Mai mult vad ca ai imaginatie la ce s-ar putea face ca sa trisezi daca ai fi administrator.
Oricum nu asta era fondul problemei, ceea ce am semnalat eu este clar, s-a produs o incalcare a unei reguli iar aceasta a fost in favoarea TLD. Asta este un fapt nimic altceva. Doresti rapoarte ti le trimit. Nu stiu daca TLD este implicat in aceasta chestiune, dar administratia acestui server este pe deplin responsabila.
Cred ca o dovada mai buna a faptului ca TLD nu are nimic de a face cu aceasta incalcare a regulilor ar fi daca membrii sai ar milita pentru incetarea acestora si daca nu ar minimiza aceste incalcari in interventiile lor pe forum
Cat despre ce s-ar fi intamplat daca nu ar fi beneficiat hades1234 de bonus de noapte (cand nu trebuia) ramane o simpla speculatie a ta. Daca regulile ar fi fost aplicate corect ne-am fi dat seama. Dar in aceasta situatie confruntarea a fost pe un teren inegal. Daca ati sti ce inseamna fair play ar trebui sa va alaturati in a semnala cand regulile jocului sunt incalcate chiar de catre aceia care ar trebui sa vegheze la respectarea lor.
Nu stiu despre voi dar mie mi se pare destul de neinteresant un joc in care administratorii sunt lipsiti de profesionalism. Sper inca ca acesta a fost un accident si astept replica lor precum si efortul de a rectifica situatia.
 

DeletedUser

Thot, eu nu "trebuia" sa fac nimic. Administratorii trebuiau sa faca ca regulile sa fie respectate. Iar tu "ar trebui" sa susti respectarea regulilor in joc daca "fair play"-ul inseamna ceva pt tine.
 

DeletedUser

Intr-adevar
[...]
situatia.

Ogre, trage aer in piept, cere-ti scuze la admini si incearca cand ai ceva realemte solid. Repet: trebuia sa ataci si un aliat sa vezi daca beneficiaza sau nu de apararea de noapte.
Ex:
La 08.05 ataci hades
La 08.15 ataci aliat
La 08.25 ataci hades

Daca doar hades avea aparare de noapte atunci era clar, dar asa? Nu ai nimic.

Later: Ba da, trebuia sa raportezi acest lucru ca un bug, nu sa acuzi admini. Daca aveai de gand sa-i acuzi veneai cu un caz solid.
 

DeletedUser

@ Ogre

Daca faceai un minim de efort de a citi forumul inainte de a posta, ai fi vazut probabil o definire a competentelor administratorilor de aici.
Inca o data: Parametrii serverului, parametrii lumii, intretinerea si administrarea bazelor de date NU sunt facute si NU pot fi modificate de echipa de aici.
Inainte de a acuza deschis echipa de administratori, ar fi fost normal sa astepti un raspuns la tichetul trimis.

Scenariu: Daca celebrul admin TLD ar fi vrut sa ajute tribul TLD, cea mai logica solutie ar fi fost sa umple satul de suport. 100k trupe defensive si 50k scouti ar fi fost o solutie care nu ar fi dat nastere la suspiciuni, nu crezi?
De ce s-ar fi apelat la metode de genul asta ( modificarea bonusului de noapte, etc) si implicit riscul de a naste suspiciuni?

Pentru ca primul tau post pe forum reprezinta o acuzatie nefondata, ai 5 puncte warn.

In legatura cu bonusul de noapte extins, in momentul in care se va depista cauza erorii, va fi oferita o explicatie.
 

DeletedUser

Draga Ogre, eu nu am zis ca nu trebuie reparate toate bugurile din joc chir sunt total impotriva acestor buguri, indiferent ca ele ne avantajeaza pe noi sau pe voi. Eu am fost tottal impotriva afirmatiei tale: "Inca o dovada ca TLD sunt sustinuti de Administratori". Asta e o acuzatie grava pe care o faci, si iti mai spun si eu inca odata ce as face daca as fi administrator: Ti-as cere dovezi cum numai membri TLD au avut parte de bonus de noapte dupa ora 8:00. Sa fim relaisti nu cred ca poti sa aplici acest bonus numai pentru jucatorul X. In caz ca nu ai putea sa faci aceasta dovada si fii sigur ca nu ai putea, ti-as mai prezenta inca cateva zeci de raporte de playeri care au fost atacti la ora 8 siu ceva (inclusiv din [T-A]) sa vezi ca si ei au beneficiat de aceste bonusuri de noapte. Dupa aceea ai abea ban pe serverele romanesti. Sincer nu stiu cum adminii pot sa suporte atata jigniri.
In legatura cu apararea lu Hades1234, fii sigur ca si daca dublai armatele tale, tot nu reuseai sa spargi defensiva ce o avea Hades1234. Nu subestima puterea defensiva pe care o au unii din TLD care stiu sa ceara suport la timp.
@ FLOW pentru care se face atata tam-tam. Sunt sigur ca au fost destui care li sau dublat armatele dupa acel rollback sau ce a fost el. El a avut nesansa sa i sara de 24.000 si nu a raposta la admini situatia, dar asta nu ca facea parte din TLD sau oricare alt trib.
Si apropoo eu nu o sa afir niciodata ca tribul ~TLD~ este alcatuit din 100% oameni cinstiti, ar fi o aberatie sa cunosti personal peste 200 de oameni pe care ii bagi in trib, dar sa stii ca se fac eforturi deosebite sa curatam tribul de astfel de oameni care mai devreme sau mai tarziu va duce la "murdarirea" tribului nostru. Ce pot sa afirm este ca eu cred ca este tribul cu c ei mai putin trisori. Daca cumva gresesc, timpul o sa scoata adevarul la iveala.
Cu respect, Marius
 

DeletedUser

Catre TimTim
Suntem nevoiti sa discutam gramatica ca sa lamuresc ce spune titlul ala. Titulu contine propozitia TLD sunt sustinuti de Administratori. Aici verbul este la diateza pasiva "sunt sustinuti", ceea ce inseamna ca subiectul actiunii nu este acesasi cu subiectul gramatical. Adica subiectul actiunii sunt "administratorii" care ii sustin pe cei din TLD.
Inca o data plangerea mea este cu privire la incalcarea unei reguli in care un jucator din TLD a fost favorizat pe nedrept. Daca au mai fost facute astfel de nedreptati reactia ar trebui sa fie sa fie rezolvate si acestea, in nici un caz asta nu le face mai acceptabile pentru ca sunt mai multe. In orice caz daca spuneti ca au mai fost astfel de situatii acestea ar trebui raportate si administratorii ar trebui sa le rezolve.
Cat despre ce este realist, cum e mai bine sa se triseze daca esti administrator, etc. nu ma intereseaza. Ceea ce este relevant aici este incalcarea regulilor jocului chiar de cei care ar trebui sa vegheze la respectarea lor. Aplicarea de bonus de noapte pe timp de zi nu este conform regulilor.
Referitor la ce ar fi fost daca confruntarea ar fi fost corecta aceasta din pacate este doar o speculatie a ta TimTim. Poate tu stii ce era in satul lui hades1234. Pe mine nu ma intereseaza insa speculatiile, ci ceea ce s-a intamplat. Iar ceea ce s-a intamplat e ca rezultatul luptei a fost viciat de bonusul primit de aparator.
 

DeletedUser

Cred ca am aratat suficient. Din nou ceri "dovezi" care nu numai ca nu sunt necesare pt a dovedi ca aces joc este administrat incorect, dar nici nu sunt la indemana. Daca tu ai acces la "log"-ul administratorilor si la rapoartele primite de alti jucatori te rog sa ne spui si noua.
Pana una alta eu am aratat un lucru clar. Regula jocului este ca bonusul de noapte se aplica intre 0:00AM si 8:00AM. Eu si colegii mei am atacat dupa ora 8:00 (conform orei serverului nu conform ceasului meu personal). Acest lucru este inregistrat clar in rapoarte. Cu toate acestea aparatorul a beneficiat de bonus de noapte.
Aceasta este o eroare care viciaza rezultatele jocului. Mai mult au mai fost semnalate astfel de erori pe forum in care tot cei de la TLD au fost avantajati. Mai exact s-a semnalat ca unii jucatori din acel trib aveau mai multe armate decat o ferma la nivel maxim le permite. Poate aceste dovezi nu sunt suficiente pt a incrimina pe cei de la TLD, dar fara indoiala ca ridica semne de intrebare si acestea trebuie facute publice. Dar sunt suficiente pentru a arata ca adminii acestui joc comit erori in mod repetat. Este de vazut daca isi vor da silinta sa si rectifice aceste erori.

Numai carmi poate edita useri, schimba configuratia unei lumi si alte trburi de importanta asta. Restul adminilor nu pot decat verifica un jucator, bana un jucator si rezolva tickete. Nici macar PEDEPSELE nu pot fi aplicate de ceilalti admini in afara de carmi. Te rog sa-ti opresti frustrarile ca ai pierdut armata si sa astepti raspunsul celor care administreaza serverul. Thx
 

DeletedUser

Catre TimTim
Suntem nevoiti sa discutam gramatica ca sa lamuresc ce spune titlul ala. Titulu contine propozitia TLD sunt sustinuti de Administratori. Aici verbul este la diateza pasiva "sunt sustinuti", ceea ce inseamna ca subiectul actiunii nu este acesasi cu subiectul gramatical. Adica subiectul actiunii sunt "administratorii" care ii sustin pe cei din TLD.
Inca o data plangerea mea este cu privire la incalcarea unei reguli in care un jucator din TLD a fost favorizat pe nedrept. Daca au mai fost facute astfel de nedreptati reactia ar trebui sa fie sa fie rezolvate si acestea, in nici un caz asta nu le face mai acceptabile pentru ca sunt mai multe. In orice caz daca spuneti ca au mai fost astfel de situatii acestea ar trebui raportate si administratorii ar trebui sa le rezolve.
Cat despre ce este realist, cum e mai bine sa se triseze daca esti administrator, etc. nu ma intereseaza. Ceea ce este relevant aici este incalcarea regulilor jocului chiar de cei care ar trebui sa vegheze la respectarea lor. Aplicarea de bonus de noapte pe timp de zi nu este conform regulilor.
Referitor la ce ar fi fost daca confruntarea ar fi fost corecta aceasta din pacate este doar o speculatie a ta TimTim. Poate tu stii ce era in satul lui hades1234. Pe mine nu ma intereseaza insa speculatiile, ci ceea ce s-a intamplat. Iar ceea ce s-a intamplat e ca rezultatul luptei a fost viciat de bonusul primit de aparator.

Dragul meu Ogre, vad ca ai un talent aparte pentr profesor de romana, apreciez asta la tine, dar acest joc se bazeaza mai mult pe matematica, ceeea ce ma face sa inclin ca ai gresit jocuri. Sunt destule jocuri si concursuri facute de catre diferite edituri, ai putea avea ceva sanse acolo sa castigi locul 1 fara "a fi ajutat de admini". Ca "sef" al astecilor ai putea sa dai o circulara si sa ceri raportul la cei care au fost atacati azi dupa ora 8:00 in aceiasi perioada in care a fost atacat si hades1234. In cazut in care intr-un singur raport nu este mentionat bonusul de noapte, posteaza acel raport si atunci este dovedit clar ca ~TLD~ este ajutat de admini. In cazut in care toti colegii tai care au fost atacati dupa ora 9:00 si au primit banus de noapte eu propun sa fie banati pentru ca au fost "ajutati" de catre admini.
Eu am inteles frustarea ta cu bugurile din joc, si sunt pentru rezolvarea acestori buguri, nici mie nu imi convina sa strang cateva saptamai armata si sa o rup intr-unu care beneficiaza de nu stiu eu ce buguri. Dar repet Nu este vina tribului ~TLD~ ca exista aceste buguri. Deci va rog data viitoare cand faceti afirmati fiti la subiecti si faceti aceste afirmati acolo unde le este locul, in cazul de fata la administratorii acestui joc.
Cu respect, Marius
 
Sus