Inca o dovada ca TLD sunt sustinuti de Administratori

DeletedUser

Salutare,
Vreau sa semnalez inca o dovada de lipsa de profesionalism si etica a administratorilor acestui joc. Iata o noua "eroare" si aceasta evident in favoarea celor de la TLD.
Astazi 7 iulie, dupa ora 8 dimineata am organizat impreuna cu cativa colegi de trib niste atacuri asupra unui membru al tribului TLD, hades1234 (sat Death 475|537). Desi toate atacurile au sosit dupa ora 8 (ora serverului), in absolut toate aparatorul a beneficiat de bonus de noapte.
Ii invit pe administratori sa dea o explicatie si mai mult decat atat sa rectifice situatia.
Ogre.

Daca semnalai doar problema bonusului de noapte dupa ora 08:00 era suficient.
Sa acuzi fara sa ai dovezile necesare pentru asta este lipsa de respect pentru ceilalti parteneri, dar din cate vad pe acest forum este o practica frecventa a celor care pierd.

Cat timp mai trebuie sa suportam astfel de lucruri?

Asa cum ziceam mai devreme pe forum, este un joc si doar atat. De ce trebuie sa suportam jigniri si acuze nefondate? Pentru cat timp?

Domilor admini ar trebui marite pedepsele pentru a 2-a abatere, la fel si la a 3-a abatere, astfel incat la 4 abateri sa nu mai ai acces 1 saptamana pe forum, iar la urmatoarea abatere sa nu mai ai acces deloc pe forum.
 

DeletedUser

asa si??

Ii da trupele inapoi lu ogre si hades. Hades afla ca urma sa fie atacat si primeste sprijin de la toata familia lorzilor. Cat de mult ati vrea sa o dati la turnatura, v-ati batut joc de ogre si de multi jucatori care stau pana noaptea sa dea atacuri cand puteau sa le dea la1 noaptea....:mad:

Si poate era cucerit in dimineata aia hades daca nu erau "erori"..Rusine pentru administrarea serverului. Pot sa imi iau ban, dar pana la urma ati influentat razboiul in favoarea TLD indirect sau direct, asta nu pot sa aflu niciodata, doar sa banuiesc..:mad:
 

DeletedUser

zuper, nu vad de ce sa le dea trupele inapoi. Se stia ca ataca, si? Am trimis cei din ~TLD~ suport, si? Esti ofticat ca pierdeti incontinuu, si?

Si rog moderatorii sa ii dea warn lui zuper pentru ca iar "a dat in admini".
 

DeletedUser

Ii da trupele inapoi lu ogre si hades. Hades afla ca urma sa fie atacat si primeste sprijin de la toata familia lorzilor. Cat de mult ati vrea sa o dati la turnatura, v-ati batut joc de ogre si de multi jucatori care stau pana noaptea sa dea atacuri cand puteau sa le dea la1 noaptea....:mad:

Si poate era cucerit in dimineata aia hades daca nu erau "erori"..Rusine pentru administrarea serverului. Pot sa imi iau ban, dar pana la urma ati influentat razboiul in favoarea TLD indirect sau direct, asta nu pot sa aflu niciodata, doar sa banuiesc..:mad:

Stii cumva Zuper, cine administreaza serverul? Stii cine poate modifica parametrii serverului? Stii cumva ceva concret despre un admin care a facut asta? Stii cumva cati oameni sunt afectati de extinderea bonusului de noapte? Stii cumva cat suport a primit hades?

Cumva, vreunul din admini/moderatori te acuza pe tine pentru ca i se pare ca ai facut ceva? Nu inteleg cum iti permiti tu sa acuzi administratorii pe baza unor pareri!
V-am rugat sa incetati cu acuzatiile nefondate. Nimeni din echipa de admini de aici nu poate modifica parametrii serverului, o poate face doar echipa de administrare a serverului, echipa de admini InnoGames. Atat.
Sa presupui ca un trib, ca un jucator are conexiuni cu echipa de administratori din Germania si poate cere favoruri in sensul asta e de domeniul SF.
End of story.



Zuper, ai sarit mult peste limita bunului simt. Ai 2 saptamani de stat pe tusa sa revii la normal.

BAN
 

DeletedUser

Zuper, ai sarit mult peste limita bunului simt. Ai 2 saptamani de stat pe tusa sa revii la normal.

BAN

Poate asa vom avea si noi un forum normal.

Sper sa nu fie singurul pedepsit, toti care fac la fel merita asta.
 

DeletedUser1067

LittleBunny atacã Konoha

Expediat 07.07.07 08:17
Agresorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-13.8%

Moral: 100%


Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: LittleBunny
Sat: satul lui LittleBunny (476|360) K34

Numãr: xxx
Pierderi: xxx


Apãrãtor: DeusEx
Sat: Konoha (488|348) K34

Numãr: 55 51 0 170 41 0 54 40 0 0 1 0
Pierderi: 55 51 0 170 41 0 54 40 0 0 1 0



Se poate face ceva si in cazul meu?
Armata cu care am atacat nu putea pieri in proportie de +90% impreuna cu nobilul .. multumesc, astept raspuns.. :confused:
 

DeletedUser

Puteti sa dati "BAN" - adica pe limba romana (vad ca avem nevoie de traduceri in mod constant) - cat doriti. Chestiunea in continuare ramane. Administratia acestui joc si a acestui forum nu a oferit inca nici o explicatie pentru neregulile intregistrate. Sanctionarea unor jucatori pentru ca sunt revoltati pe practicile dumneavoastra nu mi se pare o solutie. Mai corect ar fi sa explicati neregulile, sa va cereti scuze clientilor pentru acestea si sa le rectificati. Pana acum nimic din toate acestea nu s-a intamplat.
 

DeletedUser

Dave cand va reveni la normal serverul, adica la ora 8:00:0.1 sa fie zi iar la 0:00:0.1 sa fie nopte....
Nici mie nu mi-ar conveni ca la ora 8:01 sa fie bonus de noapte avand in vedere ca eu ma scol la ora 2 sa atac!!! Si sa mai imi pierd vre-o 4 nobili
 

DeletedUser

Stii cumva Zuper, cine administreaza serverul? Stii cine poate modifica parametrii serverului? Stii cumva ceva concret despre un admin care a facut asta? Stii cumva cati oameni sunt afectati de extinderea bonusului de noapte? Stii cumva cat suport a primit hades?

Cumva, vreunul din admini/moderatori te acuza pe tine pentru ca i se pare ca ai facut ceva? Nu inteleg cum iti permiti tu sa acuzi administratorii pe baza unor pareri!
V-am rugat sa incetati cu acuzatiile nefondate. Nimeni din echipa de admini de aici nu poate modifica parametrii serverului, o poate face doar echipa de administrare a serverului, echipa de admini InnoGames. Atat.
Sa presupui ca un trib, ca un jucator are conexiuni cu echipa de administratori din Germania si poate cere favoruri in sensul asta e de domeniul SF.
End of story.



Zuper, ai sarit mult peste limita bunului simt. Ai 2 saptamani de stat pe tusa sa revii la normal.

BAN


lol nu exista pic de bun simt...adik administratori serverului si`au batut joc de toti cei care stau noaptea ca sa dea atacaruri la limita bonusului...si voi vreti sa va pupam in fund?sau cum adik?ati vrea sa fiti laudati sau ce?eventual sa nu se supere nimeni nu?mda...

nu exista nici o limita a ce se poate face in romania
 

DeletedUser

lol nu exista pic de bun simt...adik administratori serverului si`au batut joc de toti cei care stau noaptea ca sa dea atacaruri la limita bonusului...si voi vreti sa va pupam in fund?sau cum adik?ati vrea sa fiti laudati sau ce?eventual sa nu se supere nimeni nu?mda...

nu exista nici o limita a ce se poate face in romania
corect ar fi sa se recalculeze luptele... dar acest lucru e aproape imposibil.... stiti a primit SUPORT de la toti aliatii asa ca de castigat nu castigati vre-un sat...

Problema e ca asa ceva se intampla.... Nici mie nu mi-ar placea sa aiba altul bonus de noapte la 8:01 si sa-mi pierd armata... si 4 nobili... fara sa stiu ca am pierdut corect....
 

DeletedUser

Iata mesajul pe care l-am primit de la suport - il gasiti mai jos. Acesta nu face decat sa constate ca existat "neplaceri" provocate jucatorilor, sa isi ceara scuze pt acestea (fara sa isi asume cu adevarat responsabilitatea pt cele intamplate) si sa imi ureze o seara placuta. Nu se mentioneaza nimic despre a incerca sa se repare situatia. Acesta este genul de mesaj politicos in exprimare dar lipsit de respect in esenta. Cei de la suport se exprima politicos, dar nu abordeza problema esentiala: cine este responsabil pentru situatie si ce se poate face pentru a fi rectificata. Desi am cerut explicit in plangerea catre suport sa se rectifice situatia - sau macar ma astept sa vad ca isi dau silinta in privinta aceasta - , nimic nu sa intreprins pana acum pe aceasta chestiune.
Atrag atentia si celorlalti jucatori care au investit timp in jocul acesta ca acesta este nivelul de respect pe care li-l poarta cei care intretin jocul Triburile.

Bunã seara,

Va multumim pentru sesizare si ne scuzãm pentru neplãcerile pe care le-aþi avut. Am restartat acum
serverul si acum ar trebui sã functioneze din nou corect.

Vã doresc o searã plãcutã,

Carmen Schwarz,
 

DeletedUser1069

Iata mesajul pe care l-am primit de la suport - il gasiti mai jos. Acesta nu face decat sa constate ca existat "neplaceri" provocate jucatorilor, sa isi ceara scuze pt acestea (fara sa isi asume cu adevarat responsabilitatea pt cele intamplate) si sa imi ureze o seara placuta. Nu se mentioneaza nimic despre a incerca sa se repare situatia. Acesta este genul de mesaj politicos in exprimare dar lipsit de respect in esenta. Cei de la suport se exprima politicos, dar nu abordeza problema esentiala: cine este responsabil pentru situatie si ce se poate face pentru a fi rectificata. Desi am cerut explicit in plangerea catre suport sa se rectifice situatia - sau macar ma astept sa vad ca isi dau silinta in privinta aceasta - , nimic nu sa intreprins pana acum pe aceasta chestiune.
Atrag atentia si celorlalti jucatori care au investit timp in jocul acesta ca acesta este nivelul de respect pe care li-l poarta cei care intretin jocul Triburile.

Bunã seara,

Va multumim pentru sesizare si ne scuzãm pentru neplãcerile pe care le-aþi avut. Am restartat acum
serverul si acum ar trebui sã functioneze din nou corect.

Vã doresc o searã plãcutã,

Carmen Schwarz,

Acelasi raspuns l-am primit si eu. La mine e si mai grava situatia ca azi intre 8:00 - 8:15 aveam de executat un atac organizat cu 6 persoane. Parea sa fie o formalitate atacul dar normal ca s-a dus totul de rapa cu Bonusul de noapte si s-au pierdut mii de trupe inclusiv nobili.
 

DeletedUser

Zuper, ai sarit mult peste limita bunului simt. Ai 2 saptamani de stat pe tusa sa revii la normal.

BAN

s-a facut dreptate!
Ogre,si eu am primit acelasi raspuns la tichetul depus..:D
nu inteleg care este problema
 

DeletedUser

??

Ce zici hades =))))))))))

Uitati ce mesaj imi da ascatricu =))

hades1234 astãzi la ora 21:38felicitari pentru banu' de pe forum
o meritai
XD
hades1234 astãzi la ora 21:37ahahahahahahah:cool:
 

DeletedUser

lol nu exista pic de bun simt...adik administratori serverului si`au batut joc de toti cei care stau noaptea ca sa dea atacaruri la limita bonusului...si voi vreti sa va pupam in fund?sau cum adik?ati vrea sa fiti laudati sau ce?eventual sa nu se supere nimeni nu?mda...

nu exista nici o limita a ce se poate face in romania

LordKani

Se pare ca vorbesc singur. Se pare ca explic in van modul de functionare a serverului, modul de depistare si rezolvare a erorilor din joc, atributiile adminilor si competentele lor. Nu conteaza explicatiile, e mai important sa arunci cu noroi si sa jignesti.
De ce, trece peste puterea mea de intelegere. Imi pare rau, ai fost rugat sa incerci sa intelegi, ai ales sa jignesti in continuare.
OK, alegerea ta. Ai 2 saptamani sa-ti revizuiesti atitudinea.

BAN
 

DeletedUser

ce ban frate?

:mad: Si pe cine am jignit??? Eu l-am alintat. Si daca crezi ca asa trebuie sa te porti in calitate de moderator in loc sa ne ajuti sa intelegem e treaba ta.

P.S. Scrisul ingrosat si cu rosu e o forma de slabiciune in meseria ta
 

DeletedUser

Loool

hai ca am editat..ca nu are rost sa intru in polemica cu tine


parerea mea e ca nesimtirea e mare...si tu dai banuri in loc sa intelegi ca oameni sunt nervosi si suparati ca si`au pierdut aiurea trupe...au pierdut elementul surpriza(pt ca acum stiu ce ii asteapta)...si planurile le`au fost date peste cap..imi pare sincer rau ca nu esti in stare sa intelegi aceste lucruri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mda

Uite dave l-ai facut pe hades fericit ;)

hades1234 astãzi la ora 22:23e nu
mai vedem
zuper astãzi la ora 22:18in viitor nuh?:mad:
hades1234 astãzi la ora 22:11banul care ti-l iei pe forum
:)))


Ok, Zuper, la revedere!
Vacanta placuta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Inca o data, am sa incerc sa explic modul de tratare al erorilor din joc si sa incerc sa lamuresc posibilitatile unui admin de a favoriza un anumit jucator/trib.

- Serverele de TribalWars, indiferent daca sunt .ro, .net, .de sau orice alte servere nationale, sunt localizate in cateva data-centers in Germania.
Puteti verifica afirmatia cu un simplu host lookup, trace sau orice altceva.
Serverele sunt create, controlate si depanate de catre administratorii InnoGames. Ei sunt singurii care pot actiona direct asupra serverului si eventual modifica setarile unei lumi. De asemenea, rezolvarea problemelor aparute, reclamatiile privind un anumit bug sau orice problema care tine de administrarea serverelor si a bazelor de date, ajung la ei si sunt rezolvate de catre ei.
Echipele de admini locale, cum este cazul echipei RO, au atributii doar pe partea de control a jucatorilor. In clar, asta inseamna ca ai posibilitatea de a vedea datele de logare ale fiecarui jucator, transporturile de resurse efectuate, etc. Nu ai posibilitatea de a modifica un sat, nu poti adauga sau scade trupe, nivele de cladiri, resurse, samd.
In plus, fiecare actiune a fiecarui admin este logata si verificata. Nu exista clementa, ai gresit, ai zburat.
In cazul unei erori in server, cum a fost cazul de astazi, eroarea este transmisa catre echipa germana de administratori ai serverului, verificata si depanata. Tot acest proces inseamna timp, mai ales daca apar probleme in weekend. Deoarece nu exista posibilitatea verificarii la nivel local si nu se pot oferi presupuneri, singura optiune este de a astepta explicatia si rezolvarea problemei de catre administratorii germani.
Dupa rezolvarea problemei, se poate trece la repararea efectelor erorii. Pana atunci, nu se pot oferi decat estimari. Imi pare rau, dar astea sunt posibilitatile pe care le avem la dispozitie.

Aveti o sinteza a schemei de functionare si a posibilitatilor noastre de actiune.
Daca puteti motiva acuzatiile de incompetenta, acuzatiile de frauda sau acuzatiile de rea-vointa, as dori sa le aud. Daca va simtiti in stare sa faceti mai mult decat actualii admini, puteti incerca sa aplicati pentru functia de admin.
Daca tot ce puteti sa faceti e aruncatul cu noroi, imi pare rau dar forumul triburile nu e un loc pentru asa ceva. Puteti incerca pe un alt forum daca doriti.

In incheiere, multumesc celor care si-au luat bunul simt cu ei pe forum si chiar daca au avut o nemultumire, au exprimat-o cu respect pentru partenerii de discutie.

Sper sa pot oferi o explicatie clara asupra motivelor bugului din aceasta dimineata si o metoda de rezolvare, cat mai curand posibil.
De asemenea am sa va rog sa pastrati rapoartele privind atacurile. Eventualele cereri de reparare a efectelor problemei vor trebui sustinute cu rapoarte!
 

DeletedUser

hai ca am editat..ca nu are rost sa intru in polemica cu tine


parerea mea e ca nesimtirea e mare...si tu dai banuri in loc sa intelegi ca oameni sunt nervosi si suparati ca si`au pierdut aiurea trupe...au pierdut elementul surpriza(pt ca acum stiu ce ii asteapta)...si planurile le`au fost date peste cap..imi pare sincer rau ca nu esti in stare sa intelegi aceste lucruri

LordKani

Si eu sunt om, sunt poate nervos si suparat ca am renuntat la toata sambata, imi neglijez tribul si contul meu ca sa incerc sa calmez lucrurile. Cu toate astea nu acuz pe nimeni fara o baza solida, cu atat mai putin pe baza unei pareri.
Inclusiv banurile acordate pana acum sunt acordate dupa mai multe incercari de a rezolva situatia in mod amiabil.
Am rugat de n ori sa va ganditi inainte de a acuza. Din pacate nu conteaza.
Cine doreste sa continue in stilul asta, imi pare rau. Am dreptul sa sanctionez jignirile cu maxim de pedeapsa posibila si o voi face in continuare.
 
Sus