Inca o dovada ca TLD sunt sustinuti de Administratori

DeletedUser

banuiesc ca PAX inseamna pace,iar ce vrea flamer sa zica este ca va domni "pacea ~TLD~" nu?
:D
 

DeletedUser

sti de la ce vine cuvantul PAX? presupun

faceam o paralela cu antichitatea unde fusese instalata PAX ROMANA de catre imperiul roman.........si ca o coincidenta se pare ca si TLD va trebui sa cucereasca niste geto-daci pt a face pace:D
era o aluzie frumoasa dar vad ca istoricul aquilla se prinde greu:rolleyes:
 

DeletedUser

faceam o paralela cu antichitatea unde fusese instalata PAX ROMANA de catre imperiul roman.........si ca o coincidenta se pare ca si TLD va trebui sa cucereasca niste geto-daci pt a face pace:D
era o aluzie frumoasa dar vad ca istoricul aquilla se prinde greu:rolleyes:

cred ca tu te prinzi greu. tocmai asta am aflat, faptul ca nu sti ce inseamna PAX. are subineteles de pace mincinoasa, pacaleala. si stiu de PAX ROMANA. nu mai incerca sa ma ataci la treburile astea.
 

DeletedUser

cred ca tu te prinzi greu. tocmai asta am aflat, faptul ca nu sti ce inseamna PAX. are subineteles de pace mincinoasa, pacaleala. si stiu de PAX ROMANA. nu mai incerca sa ma ataci la treburile astea.

hai nu te enerva
nu e vina mea ca nu te prinzi tu;).....pax vobiscum :cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Iata cum s-a "rezolvat" problema pentru care am deschis acest thread acum ceva vreme. Pe acest forum am primit o sanctiune pentru ca m-am plans de lipsa de profesionalism si etica a administratorilor. As fi sperat sa imi dovedeasca ca m-am inselat dar s-a intamplat exact invers.
In acelasi timp cu deschiderea acestui thread pe forum, am facut si o plangere oficiala pe joc si prin email. Am primit mai multe raspunsuri le vedeti mai jos. Pana la un punct se parea ca adminii sunt chiar amabili. Asta pana in momentul in care s-a pus problema ca efectiv sa solutioneze situatia si sa dea despagubiri celor in cauza. Din momentul acela nu au mai dat nici un raspuns.
Si ca o cireasa pe tort, dintre toate rapoartele mele cele cu atacurile in care hades1234 a beneficiat de bonus de noapte pe timp de zi au disparut.
Prin urmare: daca aveti impresia ca jucati intr-un joc in care administratorii isi fac datoria si sunt corecti, va inselati. Inca o data acestia sunt niste oameni total lipsiti de cel mai elementar simt al eticii si merita tot atata respect cat arata jucatorilor de pe serverul lor (ghiciti voi cat).
Toate bune, probabil ca la urmatoarea dovada de astfel de lipsa de profesionalism din partea celor care ar trebui sa aiba grija de acest joc ma retrag.
Ogre
 

DeletedUser

Am primit mai multe raspunsuri le vedeti mai jos .

ce ai vrut sa zici cu asta? deoarece eu mai jos de postul tau nu vad nimic.

nu cred ca mai este vreo nelamurire...
 

DeletedUser

ogre tati, esti NOOB!
Stii ca daca nu ai premium rapoartele nu raman, nu? Si oricum hades are rapoartele in care scrie foarte clar cate trupe avea in sat.
 

DeletedUser

azi au disparut
dispar dupa 7 zile.... dc nu le muti in alta grupa(ai nevoie de CP).....
Oricum trebuia sa ti se dea un raspuns de genul... i-am mai scazut lui Hades din trupe....(sau iti dam o parte din trupe...) La cat suport avea el acolo( Stiu... sunt din Tld)......
 

DeletedUser

am citit doar primul post.

am si eu o intrebare? s-a rezolvat ceva in aceasta privinta? adica s-a recalculat atacul respectiv?

eu la ce ore sa atac pe viitor?

@administratori:
1. daca atacul ajunge la 08:03 sau la 23:57 cel care se apara beneficiaza de bonus de noapte?
2. cand se aplica bonusul de noapte?
3. daca sa zicem apare o eroare si se aplica bonusul cand nu trebuie se va corecta? sau o sa fie considerata o paguba si trebuie sa trec peste ea? raspunsul e valabil pt toti userii?
4. a mai patit cineva asta? cum a fost solutionata sesizarea?
5. erorile care ma avantajate sunt trecute cu vederea? daca nu... atunci de ce nu sunt corectate si cele care ma dejavantajeaza?

doar cateva intrebari simple. daca se poate sa primesc si raspuns ca sa stiu si eu cum merge jocul. am citit regulamentul si descrierea jocului dar multe chestii nu pusca cu ce este scris acolo. ;)

va multumesc anticipat pt raspunsuri.

LizardKing
 

DeletedUser

am citit doar primul post.

am si eu o intrebare? s-a rezolvat ceva in aceasta privinta? adica s-a recalculat atacul respectiv?

eu la ce ore sa atac pe viitor?

@administratori:
1. daca atacul ajunge la 08:03 sau la 23:57 cel care se apara beneficiaza de bonus de noapte?
2. cand se aplica bonusul de noapte?
3. daca sa zicem apare o eroare si se aplica bonusul cand nu trebuie se va corecta? sau o sa fie considerata o paguba si trebuie sa trec peste ea? raspunsul e valabil pt toti userii?
4. a mai patit cineva asta? cum a fost solutionata sesizarea?
5. erorile care ma avantajate sunt trecute cu vederea? daca nu... atunci de ce nu sunt corectate si cele care ma dejavantajeaza?

doar cateva intrebari simple. daca se poate sa primesc si raspuns ca sa stiu si eu cum merge jocul. am citit regulamentul si descrierea jocului dar multe chestii nu pusca cu ce este scris acolo. ;)

va multumesc anticipat pt raspunsuri.

LizardKing

Te inteleg ca esti suparat, dar daca citeai tot vedeai ca a fost unul din bugurile frecvente in ultimul timp. De patit au patit-o si jucatori care atacau alte triburi. nu doar cei care au atacat ~TLD~.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Te inteleg ca esti suparat, dar daca citeai tot vedeai ca a fost unul din bugurile frecvente in ultimul timp. De patit au patit-o si jucatori care atacau alte triburi. nu doar cei care au atacat ~TLD~.

Cred ca intrebarea se referea la modalitati (sau intentii) de rezolvare in astfel de cazuri, nu incerca sa acuze TLD (oricum nu prea inteleg dorinta voastra continua de a va disculpa ).
Faptul ca se intampla frecvent nu inseamna ca este normal si nu inseamna ca n-ar trebui sa se incerce o rectificare.Iar daca este facuta publica problema ar trebui sa se faca publica si rezolvarea,ca sa nu fie loc de speculatii.
 

DeletedUser

Cred ca intrebarea se referea la modalitati (sau intentii) de rezolvare in astfel de cazuri, nu incerca sa acuze TLD (oricum nu prea inteleg dorinta voastra continua de a va disculpa ).
Faptul ca se intampla frecvent nu inseamna ca este normal si nu inseamna ca n-ar trebui sa se incerce o rectificare.Iar daca este facuta publica problema ar trebui sa se faca publica si rezolvarea,ca sa nu fie loc de speculatii.

Am mai zis odata acest lucru: noi acum jucam bugurile nu triburile, rezolvarea este mai mult decat dificila daca nu ai rapoartele, si nu e doar pentru cei din GD ci si ceilalti jucatori care au atacat si au nimerit in bonus de noapte dupa ora 08:00.


Toate bugurile astea au aparut dupa ce pe w1 au inceput razboaiele serioase, o sa fie la fel si pe w2?
 

DeletedUser

Am mai zis odata acest lucru: noi acum jucam bugurile nu triburile, rezolvarea este mai mult decat dificila daca nu ai rapoartele, si nu e doar pentru cei din GD ci si ceilalti jucatori care au atacat si au nimerit in bonus de noapte dupa ora 08:00.


Toate bugurile astea au aparut dupa ce pe w1 au inceput razboaiele serioase, o sa fie la fel si pe w2?
21.gif
Hei Sesero u daca te lovesti de un orb pe strada poti sa-i zici - "Ba ce de ce ai intrat in mine? Iti dau una.." Si sa-i dai un pumn? E cam absurd.
Asa ca atunci cand intalnesti prosti pe forum nu mai incerca sa le aduci argumente de genul "BA BOULE A FOST UN BUG NIMENI DIN ROMANIA NU PUTEA SA SCHIMBA BONUSUL DE NOAPTE"
4.gif

Nu merge... e evident;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

21.gif
Hei Sesero u daca te lovesti de un orb pe strada poti sa-i zici - "Ba ce de ce ai intrat in mine? Iti dau una.." Si sa-i dai un pumn? E cam absurd.
Asa ca atunci cand intalnesti prosti pe forum nu mai incerca sa le aduci argumente de genul "BA BOULE A FOST UN BUG NIMENI DIN ROMANIA NU PUTEA SA SCHIMBA BONUSUL DE NOAPTE"
4.gif

Nu merge... e evident;)

Raspunsul cu bugul nu e al meu ci al adminilor, iar faptul ca ele vin unul dupa altul in ultimul timp e o alta mare buba a acestui joc, sunt mult prea multe si mult prea dese, dar jucam pe .ro si sunt posibile.
Nu am auzit nici un jucator de pe .net sa se planga de buguri. De ce oare?
 

DeletedUser

Le cere sa demonstreze si isi iau ban permanent pt injurii la adresa stafului
39.gif

Sau strainii au reusit sa-si foloseasca capul....
 
Sus