Incepe distractia ...

DeletedUser

Atunci se explica de ce a luat sat barbar , se apara si nu are cu ce lua altfel de sat.Bravo lui ca a luat primul , cu toate ca nu asta e important
 

DeletedUser

@xenutza: Contacteaza-ma pe privat pentru orice nelamuriri, o sa te ajut in limita in care cunosc jocul.

@ionutz: Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu cred ca oricare dintre cei care si-au exprimat aici parerea are de ce sa-l invidieze.

@vasy: Intr-adevar, tribul e in top, nu contesta nimeni asta si nici capacitatile jucatorilor de acolo, insa eu nu am analizat harta sa imi pto da cu parerea despre pozitia colegilor sai de trib fata de el, de aceea am pus acel 'daca'
 

DeletedUser

of of mai mai:rolleyes::rolleyes: ce invidiosi sunteti.:)va ofticati ca nu ati luat voi primu sat pe l10 :D:D;)
 

DeletedUser

mai asteapta si tu putin ca sa scot nobilu sa nu se iroseascaa satu degeaba si sa devina barbar.:D:D:rolleyes:
 

DeletedUser

mi se pare o decizie inteleapta avand in vedere zona, satul e bunicel in stadiul asta si e lipit de al lui. poate celelalte optiuni au prea multa aparare si nu se merita, orice unitate e importanta acum. a mai luat un sat fara pierderi sa-l faca de aparare, fiindca nu cred ca are prea multa. voi eroilor v-ati risca nobilul in faza asta pe un sat mai mare la 2-3 ore dus 2-3 intors, prin care trebuie sa treci de 5 ori? daca primeste sprijin sau fenteaza, are timp destul...
 

DeletedUser

mi se pare o decizie inteleapta avand in vedere zona, satul e bunicel in stadiul asta si e lipit de al lui. poate celelalte optiuni au prea multa aparare si nu se merita, orice unitate e importanta acum. a mai luat un sat fara pierderi sa-l faca de aparare, fiindca nu cred ca are prea multa. voi eroilor v-ati risca nobilul in faza asta pe un sat mai mare la 2-3 ore dus 2-3 intors, prin care trebuie sa treci de 5 ori? daca primeste sprijin sau fenteaza, are timp destul...

Aici depinde si de trib si de rabdare . Daca esti intr-un trib ca cel din care tu faci parte (parca il stiu de undeva :p ) sigur vei gasi ajutor de la un apropiat al celui care il inobilezi pentru a il farma continu . In plus mai este si problema ca putea sa aibe rabdare sa faca 2 nobili si rezolva problema.

Oricum e satul lui si treaba lui cum isi gandeste strategia !
 

DeletedUser

ti se pare prietene, e o simpla discutie despre strategii, doar atat, eu nu intru in polemici, de aceea sunt si junior member...
 

DeletedUser14376

invidie nu e deloc...

si cum zic alti da e o mare prostie....asa am facut eu pe L8 am luat sat de barbari sa am si eu sat...si a 2 zi mi-a luat Gabriel Cotabita satul mare pe atunci de 2500..in care nu aveam trupe defenzive mai deloc..ca am facaut sa farmez pentru taler si nobil ....ceea ce cred si acum la inducs....sa se roage sa nu fie spionat
 

DeletedUser17606

mai, voi astia de pe margine! nu va mai dati cu parerea in necunostinta de cauza. voi raportati totul la puterea voastra de intelegere si a strategiei voastre. nu toata lumea priveste lucrurile la fel. de aia se si intampla ca marea majoritate a celor care-si dau cu parerea pe-aci, sa dea un inceput nou sau sa abandoneze lumea. evident din lipsa de timp....:))
 

DeletedUser9103

invidie nu e deloc...

si cum zic alti da e o mare prostie....asa am facut eu pe L8 am luat sat de barbari sa am si eu sat...si a 2 zi mi-a luat Gabriel Cotabita satul mare pe atunci de 2500..in care nu aveam trupe defenzive mai deloc..ca am facaut sa farmez pentru taler si nobil ....ceea ce cred si acum la inducs....sa se roage sa nu fie spionat

Chiar as vrea sa fie spionat inducs...poate asa o sa dea si ala inceput nou :)
 

DeletedUser

Politică şi propagandă Lumea 10
asa se numeste topicul.
Nu se numeste Politică şi propagandă Lumea 10 pentru cei din centru !
 

DeletedUser3942

Ramane de vazut cati veti face asa cum cu larghete sfatuiti pe altii. Sa cautati sa inobilati numai sate peste 2k indiferent de distanta la care ar trebui sa mergeti. :)
 
Sus