Inscriere CM Speed

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

X Gamer

member
Scor reacție
0
Cand vor fii acele preselectii?? adica in ce data mai exact ca deja s-au inscris 44 de persoane(mi se pare)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Si eu sunt la fel de curios ca si voi...de fapt asa in mare vor fi ori in ultimele zile din septembrie ori in primele din octombrie.

Am zis ca anunt imediat cum am datele oficiale si finale.

S-ar putea sa va bateti cu bulgarii :D
 

DeletedUser36071

Am si eu o fraza de spus in legatura cu selectia , de ex. pe.net s-a facut din recomandarilor unor jucatori foarte buni , defapt ... mai exact , prin voturi ( de la mult mai multi jucatori ) , un +1 si un -1 pentru marea majoritate din jucatori , asa ar trebui facut si aici , o runda de calificari nu inseamna absolut nimic , oricine poate sa castige o runda si sa nu fie in stare sa treaca de 2 sate la cupa aceea , daca nu s-ar fi dusmanit toti ( si eu din pacate ) , ar fi fost frumos sa se aleaga din acel top de 42 de playeri cu un + sau un - de la fiecare jucator pentru ceilalti , un oarecare team principal ... cred ca este o idee proasta , avand in vedere situatia de pe.ro ... organizarea de pe.net a fost mult mai diferita , insa trebuie sa ne hotaram totusi ... unii s-au apucat de antrenamente , iar noi nu avem team decis ... a fost doar o parere , dar la cum se urasc unii pe altii playeri aici , sigur se va da un + la ala care joaca de poamana si s-a inscris doar sa-si vada numele pe lista si un - la dusmani ( intelegeti voi ... )
 

DeletedUser28514

De acord, ar trebuii selectati cei 20 care ne vor reprezenta sa apuce si ei sa joace cateva runde impreuna ca echipa sa isi invete colegii ca asa daca alegem inainte cu 3 zile de campionat ne facem de ras:).
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu cred ca voi stiti foarte bine cine din acea lista poate face fata cu brio la un campionat, dar problema este ca astea sunt regulile si selectiile se vor face dupa niste criterii independente de vointa mea sau a voastra...trebuie doar sa dati tot ce aveti mai bun ( legal, evident ) pe rundele respective.

O sa va dau si regulile specifice odata cu restul de info, s-ar putea sa aveti surprize ( neplacute ).
 

DeletedUser36071

raka , exista o setare pentru ca barbarele sa nu fie innobilate? ( in joc ma refer ) ? as avea si eu o idee legata de acele runde
 

DeletedUser36071

pff , daca se vor cuceri barbare pe rundele alea , va fi naspa ... apropo , am auzit ca nu vor fi runde cu start de la 26 la cm ... adica , asa am auzit ... :) ai putea face rundele de calificare cu diferite starturi
 

DeletedUser39522

chestia cu + sau - nu e prea inteligenta...pot sa-mi aduc 100 de prieteni sa le zic "da ba si tu un vot favorabil acolo"...
savana are dreptate o runda de calificare tine si de noroc, la o echipa cred ca ar tine mai mult de colaborarea intre jucatori...
sa iei iarasi primii jucatori din twtotal e o prostie daca i-ar veni cuiva si ideea asta...

propun sa se organizeze echipe de cate 5 jucatori prin tragere la sorti si sa joace runde de cateva ore...si sa vedem atunci care se remarca...

oricum fiecare jucator presupun ca stie cu care joaca mai bine...
consider ca fiecare jucator sa aiba deffer-ul lui...


asteptam propuneri pt acea selectie cred ??? sau vorbesc eu prost ???
 

DeletedUser36071

chestia cu + sau - nu e prea inteligenta...pot sa-mi aduc 100 de prieteni sa le zic "da ba si tu un vot favorabil acolo"...

tu chiar niciodata nu citesti tot? sau nu intelegi? degeaba iti aduci "100 prieteni" , voturile trebuiau sa fie date de ceilalti jucatori , sau sa desemneze rakanishu 3-5 jucatori buni care sa-si dea cu parerea , dar oricum , citeste ce a scris si rakanishu , calificarea se va face dupa runde , care oricum probabil vor fi dupa noroc , sau mai e o varianta : x : il atacam toti pe y ca am boala pe el , indiferent cat de bine joaca , a,b,c : da ma ...
 

DeletedUser40830

Din păcate , echipa va fi aleasă de organizatorii cupei mondiale.
Dacă era să facă Rakanishu , era simplu :
Se alegeau câţiva lideri, la noi le putem spune rivali , care nu vor într-o echipă. Fiecare îşi aducea prietenii înscrişi , alegeau deff-eri , off-eri conferinţă tot , jucam câteva runde , şi tribul câştigător pe toate rundele mergea .
Asta era o metodă , sunt zeci, poate chiar sute. Nu asta e problema. Problema este că .. echipa nu va fi aleasă de Rakanishu.

@Savana , cu barbarele , da păcat că nu merge setat , dar ar mai fi frumoasă o rundă , na să ai voie să iei barbare dar de la anumite puncte adică 1000-1500 barbarul să înceapă să facă deff. Asta dacă se poate :) Nu mult deff , făcându-se lent , dar la nişte puncte considerabile şi pentru un deff-er , i se pare bun de înobilat , nefiind spart , barbarul să aibă ceva deff , imposibil de spart pentru un deff-er
:)
 

DeletedUser36071

@Savana , cu barbarele , da păcat că nu merge setat , dar ar mai fi frumoasă o rundă , na să ai voie să iei barbare dar de la anumite puncte adică 1000-1500 barbarul să înceapă să facă deff. Asta dacă se poate :) Nu mult deff , făcându-se lent , dar la nişte puncte considerabile şi pentru un deff-er , i se pare bun de înobilat , nefiind spart , barbarul să aibă ceva deff , imposibil de spart pentru un deff-er[/B] :)


faza cu deff-ul nu e prea buna , eu farmez si cand am 1 sat si cand am 5 si cand am 15 ... :(
 

DeletedUser39522

pai nu am rezolvat nimic daca actioneaza fiecare pe cine are boala...
parerile nu reflecta realitatea mereu poate unii gandesc subiectiv...
hai sa vedem cati dintre cei vechi care nu au mai jucat runde de ceva timp mai stiu sa joace la acelasi nivel...
incercati sa renuntati la toate scripturile ilegale...
sunt jucatori foarte buni pe .ro am vazut, daca colaboram bine zic ca ar fii un dezastru sa nu terminam macar pe podium...
si inca odata degeaba ai ramas cu numele daca ai mai uitat jocul...

sper sa ajungem cu totii la un consens si sa fie bine pt toti...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus