Intrebari despre nobili

  • Autor subiect Godefroy de Bouillon
  • Data de început

DeletedUser4610

cum pot intoarce armata dintrun atac deoarece mam razgindit? va rog raspuns mersi f mult

Daca inca nu au trecut 10 minute de cand ai trimis atacul, mergi la piata centrala si dai intrerupere, daca au trecut 10 minute, nu il mai poti opri.
 

DeletedUser

am o intrebare?cum e mai ieftin?sa fac un nobil sa iau un sat si apoi sa mai fac un nobil si sa iau altul?sau sa fac direct 4 nobili?pe lumea 13 ma refer unde talerii sunt scumpi rau):
 

DeletedUser26205

nu e mai iefitin in nici un fel, tot atatea resurse te costa, dar e mai bine sa faci 4 si sa iei 1, apoi mai faci 1 nobil iar mai iei unu si tot asa, il iei mai repede nu te chinui cu un nobil :)
 

DeletedUser26205

nu este cu 3 nivele la curtea nobila, cu fiecare nivel extins mai poti creea un nobil
 

DeletedUser

buna eu sunt nou si nu prea stiu inca exact care este treba cu jocu asta(cand zic nou ma refer ca de 3 zile am inceput prima data :) ) ...asa si mai am de facut 3 lvl la fierarie ca sa pot face curte de nobil..imi explicati va rog si mie cum ii treaba cu nobili si taleri si asa ca nu stiu si sunt putin derutat.

ca vreau sa imi fac curte de nobil si sa cuceresc si eu vreo 2 sate pe acol pe langa mine...eu ma joc pe lumea 13 daca are vreo inportanta.

multumesc
 

DeletedUser

Ca sa poti construi curtea nobila ai nevoie de fierarie la nivel 20, cladirea principala la nivel 20 si targul la nivelul 10.
Pentru fiecare nobil se bate un anumit numar de taleri.
Pentru primul nobil bati 1 taler,pentru al 2-lea bati 2 taleri etc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pe alte lumi

:( pe lumea 11 curtea nobila poate fi doar un lvl asta inseamna puncte mai putine pe sat terminat decat pe alte lumi :( dc nu poate fi si aici curtea nobila pe 3 lvl :confused:?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Setarile lumilor sunt diferite, pentru a oferi diversitate si atractivitate. Puteti alege in functie de preferinte lumea pe care jucati.
 

DeletedUser5660

deci ca sa cuceresc un sat trebuie sa consum un nobil. intrebarea mea e ce se va intampla daca satul este recucerit? primesc talerii inapoi?
 

DeletedUser4349

deci ca sa cuceresc un sat trebuie sa consum un nobil. intrebarea mea e ce se va intampla daca satul este recucerit? primesc talerii inapoi?

nu primesti talerii inapoi, pt ca nu pierzi niciunu...pur si simplu poti face alta generatie de nobili
 

DeletedUser18437

deci ca sa cuceresc un sat trebuie sa consum un nobil. intrebarea mea e ce se va intampla daca satul este recucerit? primesc talerii inapoi?

nilul [ierzi talerii raman dr tre sa bati cu 1 mai mult pt a crea alt nobil
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Vezi ca zici prostii. Mai bine nu mai afisezi, te banuiesc ca vanezi rankuri atunci. S-a raspuns corect mai sus.
 

DeletedUser27380

L11 - Nobilul merge putin.
As vrea sa stiu cand o sa poata calatori mai multe ore?
 
Sus