Istoria unei lumi vazuta prin istoria fiecaruia

DeletedUser

Episodul 2 // k53: Poli de putere

O lunga perioada de timp am fost singur in zona mea. desi nu aveam reprezenti din trib langa mine, ma bazam pe aliatii personali : Hiotikiri Battousai si sorin din tribul Bizant si krawo din GD. Dupa aparitia tribului TITANS, am reusit sa-i aduc pe hiotikiri si sorin la mine in trib, albastrind zona.
Hiotikiri era un jucator ambitios, ataca non-stop, impreuna cu el si cu krawo am speriat zona. Alaturi de krawo, mai erau cativa Gd-sti la sud de mine, cel mai important dintre ei fiind Innerlight. Ceva mai la sud de krawo ma bazam pe un titan ambitios, Fanedafy si pe aliata mea personala Negresa din Leon. La nord de mine aparusera cativa membrii ai tribului India, cei mai importanti fiind N@zgul, Cosminn si Humanfailure. Langa ei era Simonique, titana fost M-keys. La vest de mine mai erau 2 titani: Bogdan si Laviniadiana.
Cam asa se prezenta situatia in toamna lui 2007 cu mentiunea ca alianta personala dragoslucky-hiotikiri-krawo numara la acea vreme apreximativ 30 sate.
In centrul K53-lui aparusera 2 poli de putere:
- pe de o parte phoenixii din TITANS cei mai importanti fiind SilkOne, Sait-germain si imhotep19 , pe de alta parte HAITA, o puternica alianta personala care cuprindea 7 playeri din triburi diferite: xena 07, vladys, disney, cradriani, keanu, dannie si gondoreea. Totul a inceput de la un sat de barbari de 10.000 puncte, acele sate erau adevarate comori la acea vreme. Pana la urma saint-germain a cucerit satul, ceea ce i-a suparat pe cei din haita care si ei contribuisera la curatarea lui.
Xena l-a atacat pe saint, eu am ordonat titanilor sa-l atace pe xena 07, xena a cerut ajutor tribului INDIA si uite asa un conflict intre phoenixi si HAITA s-a generalizat intre triburi: TITANS vs INDIA. cele 2 triburi erau la acea vreme pe primele 2 locuri pe k53:
- 1 TITANS
- 2 INDIA

Razboiul a fost echilibrat, ambele triburi atunci invatau sa se lupte, nu poti numi razboi cand se lupta playeri cu 5-10 sate.
din partea titanilor un rol important pe k53 l-a avut craus care a cucerit cateva sate de la india.
personal aveam o mare nedumerire, dannie si gondo, membrii HAITA erau in TITANS , am cerut concedierea lor dar craus spunea ca are incredere in ei, ca nu tradeaza.
revenind la zona mea, impreuna cu hiotikiri planuiam atacarea lui N@zgul. dar grupa de indieni a lui Nazgul se baza pe un puternic aliat din K43: Von Stauffenberg, von stauff avea la acea data peste 40 sate, iar noi maxim 10 de caciula. pana la urma hiotikiri s-a imprietenit cu N@zgul.
razboiul cu India inceteaza , nu a durat foarte mult.

imediat dupa incheierea razboiului primesc o veste proasta din partea japonezului, Hiotikiri renunta la triburile lumea1, cele 11 sate ale lui sunt impartite intre mine si krawo.
cei care au jucat si pe alte lumi poate si-l amintesc pe japanu, a fost in top 10 pe multe luni, este un jucator excelent !

in TITANS apar schimbari importante, SIR CICERO ia dreptul de intemeietor lui SilkOne, iar silk renunta la joc. suparata , Indiana pleaca in HLD, pe atunci academie TLD. nu trece mult timp si plec si eu in HLD, insotit de restul grupei de phoenixi.
dupa plecarea mea au mai ramas prieteni in TITANS, cel mai important dintre ei fiind ovidix, dar despre el vom vorbi mai tarziu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3061

k53: Poli de putere

O lunga perioada de timp am fost singur in zona mea. desi nu aveam reprezenti din trib langa mine, ma bazam pe aliatii personali : Hiotikiri Battousai si sorin din tribul Bizant si krawo din GD. Dupa aparitia tribului TITANS, am reusit sa-i aduc pe hiotikiri si sorin la mine in trib, albastrind zona.
Hiotikiri era un jucator ambitios, ataca non-stop, impreuna cu el si cu krawo am speriat zona. Alaturi de krawo, mai erau cativa Gd-sti la sud de mine, cel mai important dintre ei fiind Innerlight. Ceva mai la sud de krawo ma bazam pe un titan ambitios, Fanedafy si pe aliata mea personala Negresa din Leon. La nord de mine aparusera cativa membrii ai tribului India, cei mai importanti fiind N@zgul, Cosminn si Humanfailure. Langa ei era Simonique, titana fost M-keys. La vest de mine mai erau 2 titani: Bogdan si Laviniadiana.
Cam asa se prezenta situatia in toamna lui 2007 cu mentiunea ca alianta personala dragoslucky-hiotikiri-krawo numara la acea vreme apreximativ 30 sate.
In centrul K53-lui aparusera 2 poli de putere:
- pe de o parte phoenixii din TITANS cei mai importanti fiind SilkOne, Sait-germain si imhotep19 , pe de alta parte HAITA, o puternica alianta personala care cuprindea 7 playeri din triburi diferite: xena 07, vladys, disney, cradriani, keanu, dannie si gondoreea. Totul a inceput de la un sat de barbari de 10.000 puncte, acele sate erau adevarate comori la acea vreme. Pana la urma saint-germain a cucerit satul, ceea ce i-a suparat pe cei din haita care si ei contribuisera la curatarea lui.
Xena l-a atacat pe saint, eu am ordonat titanilor sa-l atace pe xena 07, xena a cerut ajutor tribului INDIA si uite asa un conflict intre phoenixi si HAITA s-a generalizat intre triburi: TITANS vs INDIA. cele 2 triburi erau la acea vreme pe primele 2 locuri pe k53:
- 1 TITANS
- 2 INDIA

Razboiul a fost echilibrat, ambele triburi atunci invatau sa se lupte, nu poti numi razboi cand se lupta playeri cu 5-10 sate.
din partea titanilor un rol important pe k53 l-a avut craus care a cucerit cateva sate de la india.
personal aveam o mare nedumerire, dannie si gondo, membrii HAITA erau in TITANS , am cerut concedierea lor dar craus spunea ca are incredere in ei, ca nu tradeaza.
revenind la zona mea, impreuna cu hiotikiri planuiam atacarea lui N@zgul. dar grupa de indieni a lui Nazgul se baza pe un puternic aliat din K43: Von Stauffenberg, von stauff avea la acea data peste 40 sate, iar noi maxim 10 de caciula. pana la urma hiotikiri s-a imprietenit cu N@zgul.
razboiul cu India inceteaza , nu a durat foarte mult.

imediat dupa incheierea razboiului primesc o veste proasta din partea japonezului, Hiotikiri renunta la triburile lumea1, cele 11 sate ale lui sunt impartite intre mine si krawo.
cei care au jucat si pe alte lumi poate si-l amintesc pe japanu, a fost in top 10 pe multe luni, este un jucator excelent !

in TITANS apar schimbari importante, SIR CICERO ia dreptul de intemeietor lui SilkOne, iar silk renunta la joc. suparata , Indiana pleaca in HLD, pe atunci academie TLD. nu trece mult timp si plec si eu in HLD, insotit de restul grupei de phoenixi.
dupa plecarea mea au mai ramas prieteni in TITANS, cel mai important dintre ei fiind ovidix, dar despre el vom vorbi mai tarziu.



sefu daca HLD a fost academie a TLD atunci eu zic sa mai dai inca o data filmu in spate... ca poate nu cunosti exact despre ce este vorba HLD=fostul Twar.... asa ca nu incurca mancarea... HLD nu a fost niciodata academie a TLD ... a fost in C.A atat...
 

DeletedUser

Episodul 3: Nord si Sud / Legio vs H@IT@

odata cu incheierea razboiului, INDIA si TITANS incep sa se destrame pe k53...

din tribul INDIA , apare un trib puternic, H@IT@ condus de xena 07.
tribul H@IT@ ocupa sudul k53-lui si o parte din k63 si se baza pe o puternica politica de recrutare. in zona de vest a k53 era un singur lup, alexutzu warmachine dar acesta recruta non-stop, au intrat multi titani si indieni in haita, printre ei si ovidix.

revenind la mine... am intrat in HLD.
HLD era condus de LukDavid si de razvan87, aveau razboi cu GD si nu-mi convenea ca aliatul meu krawo din GD era la dusmani.
pana la urma Krawo si ceilalti Gd-sti accepta sa intre si ei in HLD.
in HLD am intalnit poate cea mai puternica alianta personala din k53, se numea Trenuletul de civilizatori, condusa de rewin. printre membrii ei enumar pe rewin, pcrime, liviuparty, thoricell, elfu, nevermore, ph4tm4n , oriceva etc.
In urma unor neintelegeri, HLD se rupe de TLD si devin dusmani.
tot in acea perioada, Trenuletul de civilizatori alege sa plece in TLD, am plecat si eu in TLD alaturi de krawo si alti playeri. TLD era un trib elitist, ei nu primeau jucatori aflati sub un anumit barem, titani de valoare precum kikiki sau ovidix nu au primit invitatie in TLD si au trebuit sa aleaga H@IT@. oviidix continua sa-mi fie prieten desi era in haita.
In TLD aveam propria grupa de atac, dar nu ne puteam ataca fostii colegi din HLD. mai erau si alte motive ptr care nu ne simteam bine in TLD.
dupa numai o sapt, rewin si pcrime aleg sa plecam din TLD si sa ne formam propriul trib: LegioPatriaNostra, pe scurt Legio.
La inceput triburile Legio si H@IT@ aveau pna dar politica continua de recrutare si inarmare a celor 2 triburi pregateau cel mai important razboi din istoria K53-lui: Legio vs H@IT@.

inceput in octombrie-noiembrie 2007 razboiul dintre legio si haita a durat 10 luni.
a fost lupta dintre nordul legionar si sudul stapanit de haita, un adevarat razboi de secesiune dintre nord si sud ptr impartirea k53-lui. ca orice razboi, scopul lui a fost eliminarea jucatorilor slabi si inactivi si ridicarea celor puternici si activi.
in legio erau jucatori de valoare printre care blue82 , zeitate, ct18miu sau 24mai, iar mai tarziu scorpiutza , albiciosu si kleopatra. la acestia se adauga trenuletul de civilizatori.

in nordul k53 aparuse un nou trib rupt din india, numit Hoarda, condus de N@zgul. la inceput Hoarda erau aliati cu haita dar in timp au devenit academie Legio, membrii importanti intrand in Legio precum Nazgul , cosminn Humanfailure si mai ales Baciuradu, cel care acum este nr1 la inamici invinsi.
La inceputul razboiului , Legio a dominat clar statisticile, dar in timp membrii trenuletului de civilizatori au inceput sa renunte pe rand ....
primul a renuntzat rewin, apoi liviuparty, pcrime, elfu ... in ianuarie 2008 mai ramamsese din vestitul trenulet decat ph4tm4n.
ovidix, albiciosu, bamsey, konan si vidin intra din haita in Legio, erau o grupa foarte puternica, ei m-au ajutat sa ajung in zona de centru-vest a k53, de unde am intrat in k52.
Tribul -=LR=- , condus de GLad Cl si Maximal devine academie Legio. din acest trib au aparut multi oameni de valoare, printre care: bonibonanza, rkeenu, turturicapisulica, emperor marcus, Ascanyo, blackspike, perrrr si multi multi altii.
In primavara lui 2008, conducerea legio era formata din subsemantul, krawo, 24mai, ph4tm4n, zeitate, scorpiutza, albiciosu si kleopatra.

Intre timp TLD ataca tribul HLD, care pierdea teren...in decembrie 2007, razvan87 si holograma sunt invitati in Legio spre indignarea TLD.
Legio risca un razboi monstru, la sud avea haita si in est TLD-ul...
totusi reusim sa incheiem pna si mai tarziu alainta cu familia CA.
ne concentram pe haita... dar stupoare ! desi aveam alianta cu CA si razboi cu haita, Razvan87 nu ataca haita.
consiliul Legio se intalneste si voteaza, Razvan87 este atentionat sa paraseasca legio pe motiv de non-combat si posibil spionaj in favoarea haitei.
el va pleca in CD.
simonique se retrage si ea de pe lumea1 , iar satele sunt impartite intre mine si membrii hoardei. se retrag pe rand saint-germain, imhotep19, indiana, Noria, negresa, blue82, fanedafy, ovidix, innerlight, bamsey, konan, semede si multi altii...
din haita se retrag disney, vladys, cradriani ...
haita fuzioneaza cu partea de k52 si k53 a tribului Leon condusa de uxini. din leon a venit si unul din cei mai puternici adversari ai mei, rony.

odata cu retragerea trenuletului de civilizatori, nu mai exista motiv de a lupta contra haitei.
dupa 10 luni de razboi, in vara lui 2008 de incheie pna cu haita si ulterior Legio fuzioneaza cu haita, sub numele de HL.
aceasta fuziune n-a convenit deloc unor fosti legionari printre acestia enumar pe zeitate si N@zgul .... au avut motivele lor.


despre HL vorbim in episodul urmator...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5673

ai sarit episodu in care x a batut legio :D
sn00pp zice buuu si cine face pe el de frica si acuma mai are emoti cand aude numele :p :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4650

episodul 3: Nord si sud / legio vs h@it@

odata cu incheierea razboiului, india si titans incep sa se destrame pe k53...

Din tribul india , apare un trib puternic, h@it@ condus de xena 07.
Tribul h@it@ ocupa sudul k53-lui si o parte din k63 si se baza pe o puternica politica de recrutare. In zona de vest a k53 era un singur lup, alexutzu warmachine dar acesta recruta non-stop, au intrat multi titani si indieni in haita, printre ei si ovidix.

Revenind la mine... Am intrat in hld.
Hld era condus de lukdavid si de razvan87, aveau razboi cu gd si nu-mi convenea ca aliatul meu krawo din gd era la dusmani.
Pana la urma krawo si ceilalti gd-sti accepta sa intre si ei in hld.
In hld am intalnit poate cea mai puternica alianta personala din k53, se numea trenuletul de civilizatori, condusa de rewin. Printre membrii ei enumar pe rewin, pcrime, liviuparty, thoricell, elfu, nevermore, ph4tm4n , oriceva etc.
In urma unor neintelegeri, hld se rupe de tld si devin dusmani.
Tot in acea perioada, trenuletul de civilizatori alege sa plece in tld, am plecat si eu in tld alaturi de krawo si alti playeri. Tld era un trib elitist, ei nu primeau jucatori aflati sub un anumit barem, titani de valoare precum kikiki sau ovidix nu au primit invitatie in tld si au trebuit sa aleaga h@it@. Oviidix continua sa-mi fie prieten desi era in haita.
In tld aveam propria grupa de atac, dar nu ne puteam ataca fostii colegi din hld. Mai erau si alte motive ptr care nu ne simteam bine in tld.
Dupa numai o sapt, rewin si pcrime aleg sa plecam din tld si sa ne formam propriul trib: Legiopatrianostra, pe scurt legio.
La inceput triburile legio si h@it@ aveau pna dar politica continua de recrutare si inarmare a celor 2 triburi pregateau cel mai important razboi din istoria k53-lui: Legio vs h@it@.

Inceput in octombrie-noiembrie 2007 razboiul dintre legio si haita a durat 10 luni.
A fost lupta dintre nordul legionar si sudul stapanit de haita, un adevarat razboi de secesiune dintre nord si sud ptr impartirea k53-lui. Ca orice razboi, scopul lui a fost eliminarea jucatorilor slabi si inactivi si ridicarea celor puternici si activi.
In legio erau jucatori de valoare printre care blue82 , zeitate, ct18miu sau 24mai, iar mai tarziu scorpiutza , albiciosu si kleopatra. La acestia se adauga trenuletul de civilizatori.

In nordul k53 aparuse un nou trib rupt din india, numit hoarda, condus de n@zgul. La inceput hoarda erau aliati cu haita dar in timp au devenit academie legio, membrii importanti intrand in legio precum nazgul , cosminn humanfailure si mai ales baciuradu, cel care acum este nr1 la inamici invinsi.
La inceputul razboiului , legio a dominat clar statisticile, dar in timp membrii trenuletului de civilizatori au inceput sa renunte pe rand ....
Primul a renuntzat rewin, apoi liviuparty, pcrime, elfu ... In ianuarie 2008 mai ramamsese din vestitul trenulet decat ph4tm4n.
Ovidix, albiciosu, bamsey, konan si vidin intra din haita in legio, erau o grupa foarte puternica, ei m-au ajutat sa ajung in zona de centru-vest a k53, de unde am intrat in k52.
Tribul -=lr=- , condus de glad cl si maximal devine academie legio. Din acest trib au aparut multi oameni de valoare, printre care: Bonibonanza, rkeenu, turturicapisulica, emperor marcus, ascanyo, blackspike, perrrr si multi multi altii.
In primavara lui 2008, conducerea legio era formata din subsemantul, krawo, 24mai, ph4tm4n, zeitate, scorpiutza, albiciosu si kleopatra.

Intre timp tld ataca tribul hld, care pierdea teren...in decembrie 2007, razvan87 si holograma sunt invitati in legio spre indignarea tld.
Legio risca un razboi monstru, la sud avea haita si in est tld-ul...
Totusi reusim sa incheiem pna si mai tarziu alainta cu familia ca.
Ne concentram pe haita... Dar stupoare ! Desi aveam alianta cu ca si razboi cu haita, razvan87 nu ataca haita.
Consiliul legio se intalneste si voteaza, razvan87 este atentionat sa paraseasca legio pe motiv de non-combat si posibil spionaj in favoarea haitei.
El va pleca in cd.
Simonique se retrage si ea de pe lumea1 , iar satele sunt impartite intre mine si membrii hoardei. Se retrag pe rand saint-germain, imhotep19, indiana, noria, negresa, blue82, fanedafy, ovidix, innerlight, bamsey, konan, semede si multi altii...
Din haita se retrag disney, vladys, cradriani ...
Haita fuzioneaza cu partea de k52 si k53 a tribului leon condusa de uxini. Din leon a venit si unul din cei mai puternici adversari ai mei, rony.

Odata cu retragerea trenuletului de civilizatori, nu mai exista motiv de a lupta contra haitei.
Dupa 10 luni de razboi, in vara lui 2008 de incheie pna cu haita si ulterior legio fuzioneaza cu haita, sub numele de hl.
Aceasta fuziune n-a convenit deloc unor fosti legionari printre acestia enumar pe zeitate si n@zgul .... Au avut motivele lor.


Despre hl vorbim in episodul urmator...

cand ai fost tu in TLD dragos ?
Ai cam incurcat istoriile pe aici rau de tot ...... sa iti spun eu ca kleopatra a plecat din GD la mult timp dupa plecarea mea in TLD nu poti spune ca a fost in Legio de la inceput ......... ar trebui sa rescrii postul ..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mircea am fost in TLd inainte sa se infiinteze Legio.
aprox 1 sapt.
 

DeletedUser4650

nu im iamintesc sa te fi vazut pe acolo ............ EU stiu ca eri i nin Legio si in alt trib a mai fost 1 innainte lui
cat despre kleo in 2007 era in GD nu in legio :))
 

DeletedUser

trenuletul de civilizatori a stat o sapt in TLD, cred ca la inceput de octombrie 2007.

kleo a venit in Legio in primavara lui 2008.
 

DeletedUser26664

sefu daca HLD a fost academie a TLD atunci eu zic sa mai dai inca o data filmu in spate... ca poate nu cunosti exact despre ce este vorba HLD=fostul Twar.... asa ca nu incurca mancarea... HLD nu a fost niciodata academie a TLD ... a fost in C.A atat...

Sti ... ** lu entech, cateodata is scarbit de "Maretul TLD". Nu e prima oara cand HLD e facuta academia TLD. Pentru necunoscatori DLD a fost academia TLD, trib desfintat de Valiusha pentru a putea recurata membrii din trib, deaorece DLD dorea sa devina trib de sine statator. HLD nu a fost academie, HLD a fost initialul creator al C.A., insa valiusa a mers rapid la NWO si a format C.A., iar T-War (ulterior transformat in HLD datorita familie formate cu TLD). Ce atata marele trib TLD, in k65 unde avea destui membrii mari, nu au fost instare sa cucereasca sate de la ALG, tot Diablo cu HLD faceau ravagii, iar TLD veneau si ciuguleau din "lesurile" jucatorilor. Cine nu cunoaste istoria tribului si manevrele facute pe la spate este rugat sa se abtina.
 

DeletedUser

sa vi si cu ultimul episod cum veti disparea de pe harta :D

haha tare si mie, bravo =)


nu im iamintesc sa te fi vazut pe acolo ............ EU stiu ca eri i nin Legio si in alt trib a mai fost 1 innainte lui
cat despre kleo in 2007 era in GD nu in legio :))

a fost, iti pot confirma eu :)
Desi adevarat, nu pt mult timp.


Sti ... ** lu entech, cateodata is scarbit de "Maretul TLD". Nu e prima oara cand HLD e facuta academia TLD. Pentru necunoscatori DLD a fost academia TLD, trib desfintat de Valiusha pentru a putea recurata membrii din trib, deaorece DLD dorea sa devina trib de sine statator. HLD nu a fost academie, HLD a fost initialul creator al C.A., insa valiusa a mers rapid la NWO si a format C.A., iar T-War (ulterior transformat in HLD datorita familie formate cu TLD). Ce atata marele trib TLD, in k65 unde avea destui membrii mari, nu au fost instare sa cucereasca sate de la ALG, tot Diablo cu HLD faceau ravagii, iar TLD veneau si ciuguleau din "lesurile" jucatorilor. Cine nu cunoaste istoria tribului si manevrele facute pe la spate este rugat sa se abtina.


Confirm, sau facut multe, ce nu prea merita sa le dezgropi.
Au trecut de acuma gata, insa da, HLD-ul nu a fost niciodata academie, eu stiu cel mai bine ca majoritatea membrilor din 46/47 au venit in T.E. =) ..la final.

Cat despre DLD, intradevar aia a fost academia TLD, desfiintata ulterior, si din nou, marea majoritatea 46/47 in T.E.

Dar ca un side-note, stim pana acum toti cum lui Rockgirl si altora le place sa exagereze, nu e nimic nou.
Poate din cauza ca au avut si ei ceva "mai maretz" pe triburile si doar atat, si urla trambitele despre acel ceva pana pleaca de pe L1.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Episodul 4: Triburile din nord

In iarna lui 2007 , legio purta un razboi sangeros cu Haita din sud.
Legio la acea data ocupa locul 5 in clasamentul general.
a fost momentul cand gibrail ii cere voie lui krawo sa paraseasca tribul legio ptr a reinfiinta aki. prin aceasta, legio pierdea o parte din nord. La plecare , gibrail a promis ca orice ar fi , noul trib aki va ramane aliatul tribului Legio. toate bune pana la un punct...

martie 2008.
in k42 apare un minuscul trib cu numele -X-
un tip din -x- ataca pe cineva din hoarda, pe atunci hoarda era academie Legio.
ii scriu sefului acelui trib, lui Sn00pp si el imi raspunde la misto chiar jignindu-ma:
" sn00pp în data de 31.03.09 la ora 22:19
auzi cocosel, cine puii mei esti tu, sa-mi zici mie imperativ sa nu mai atacam hoarda?
1. vorbeste frumos
2.habar nu am ce ataca tribul si atat timp cat nu-mi cer ajutorul, nici nu ma intereasza
3.abia va astept ....mai cresc si eu la inamici invinsi ca aparator
4. dupa cum are satele jucatorul vostru, e praf
5. sa nu imi mai dai mesaj "

a fost momentul cand am pus -x- la inamici bazandu-ma bineinteles si pe tribul aliat aki , trib care promisese ca ne va ramane aliat pana la sfarsit.
dar gibrail n-a vrut sa atace tribul -x- si sa-i scoata de pe harta. a uitat ce promisese la plecarea din legio !
am incheiat pna cu -x- ptr ca nu ne puteam lupta cu ei avand sprijin in zona de sud, satele lui baciuradu erau goale. iar cei din -x- il atacau la greu.

a fost momentul cand relatiile dintre Legio si aki incepeau sa se raceasca.

Legio incheie pna si fuzioneaza cu haita sub numele HL.

vara lui 2008...
eram diplomatul tribului HL.
in zona k21-k22 apare un trib cu numele newage pe locul 20. ei imi cer pna si nici nu vreau sa aud. totusi, la cerea lui bonibonanza care se intelegea bine cu AryanLord inchei pna cu ei si mai tarziu alianta. bineinteles ca i-am spus lui Aryan ca noi ne vom respecta mereu aliatii.

La cateva saptamani de la infiintarea HL, apare un conflict cu aki cauzat de refugiatii din olimp. krawo si kleopatra sustineau aki.
eu niciodata nu-i puteam ierta pe cei care i-au sprijint pe -x-. gibrail ma dezamagise sprijinind in martie tribul -x- in loc sa-l atace.
si uite ca a inceput razboiul HL vs aki...


cateva luni mai tarziu...
februarie 2009. razboi intre HL si SOF.
Newage ajunsese pe locul 7, dar la conducerea tribului nu mai era AryanLord.
Newage erau aliati cu noi si neutrii cu SOF.
i-am spus lui corneliu03 din newage ca SOF ii vor contacta, dar el nu credea,
el spunea ca newage vor mentine alianta cu noi...
dar uite ca cei din newage se aliaza cu SOF si ne pun pe noi la dusmani.
Nu au respectat alianta mea cu Aryan, asa se intampla cand ai de a face cu oameni fara onoare precum planetahok. acum newage sunt academie SOF.
Newage reprezinta cea mai mare dezamagire a lumii1.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5673

ma esti bun se vede ca ai fost la comusiti la propaganda
aki nu a sprijin deloc x v-au batut singuri :p :D
 

DeletedUser

aki trebuiau sa atace -x-, fiindu-ne aliati si avand dovezi clare ca Sn00p ma jignise
 

DeletedUser

bubule, tu la acea data erai in aki si aliat personal cu sn00p si pictard.
tu i-ai sprijinit, deci aki a sprijinit tribul -X- !

ai sprijinit tribul -x- desi normal era sa-i ataci !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5673

aki trebuiau sa atace -x-, fiindu-ne aliati si avand dovezi clare ca Sn00p ma jignise

aha esti chiar fricos pui pe alti sa rezolve treburile murdare
in x toti erau egali nu era nimeni sef acolo
tu ai inceput acolo cu sfidarea cu ce drept ii spui sa nu atace pe cineva care eras neutru pe harta [cu rosu ] :confused:

QUOTE=dragoslucky;413617]bubule, tu la acea data erai in aki si aliat personal cu sn00p si pictard.
tu i-ai spsrijinit, deci aki a sprijinit tribul -X- !

ai sprijinit tribul -x- desi normal era sa-i ataci ![/QUOTE]
nu i-am sprijinit deloc ma sau descurcat baieti daca ii sprijineam eu va bateau rau de tot
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tot iti place sa te faci de ras...
ai spus multe neadevaruri pe forumul asta, iar acum le completezi cu istoria asta imaginara.

in fine, ai uitat sa povestesti cum te rugai de toti jucatorii din top 10 sa-l atace pe sn00pp :)
 

DeletedUser

toate au pornit de la acel mesaj...
daca sn00p imi raspundea decent nu se mai ajungea la aceasta ura.
iar tu pictard nu cred ca mai erai in SOF, poate erai si acum in -x- sau in aki.
poate legio era si acum in razboi cu haita.

repet, toate au pornit de la acel mesaj.
 
Sus