L10 - taleri cost redus?

  • Autor subiect dexteriade
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser24788

15-le e a 3-a cea mai avansata lume ( pe locul 1 clasica pe 2 este lumea 3) apoi pe 4 vine L1 apoi pe 5 L 5 .... L10 e de departe mai degraba se inchide 15 si 5 decat 10
 

DeletedUser

Daca tu iti imaginezi cont nou => ban direct ... treaba ta :) .

Eu v-am sugerat o metoda .

Ii rugati pe prietenii vostrii care nu mai joaca sa o faca; face cineva un cont, da inceput nou si sterge imediat contul; face alt cont, da inceput nou, sterge contul si continua tot asa ;)
 

DeletedUser

gykanes a spus:
gykanes a spus:
Statistică Lumea 10

Author a spus:
Număr de jucători: 1.927
Total sate: 221.497 (114.94 pro jucător)

Din ce am observat pe celelalte lumi care s-au inchis trebuie sa fie minim 310-320 de mii de sate ca sa se inchida o lume: deci mai avem mult de tras pana sa se inchida lumea :)))


Număr de jucători: 1.777
Total sate: 222.726 (125.34 pro jucător)

In aproape o luna si jumatate doar 300 de sate :(! In ritmul asta in 20 de ani se va inchide lumea de la inscrieri:))

deci ceva noutati cu inchiderea inscrierilor pe aceasta lume???
 

DeletedUser

Pe L5 se indeplinesc toate conditiile dupa cum am inteles , dar se pare ca nimeni nu face nimic;),altfel vor pleca oamenii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

Vai DANIMAXXX!!! De ce nu iti stergi contul in semn de protest?
 

DeletedUser25671

Text original lamine
Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"


Cand vom considera ca un anumit server intruneste acele conditii, vom initia procesul de votare pe serverul in cauza, iar la un anumit interval de timp de la votare se va aplica (daca majoritatea doreste acest lucru)


Aceste conditii se pot modifica in prealabil fara a se face un anunt expres
Cica trebuiesc indeplinite conditiile astea .

In special , numarul 3 este mai greu de indeplinit. :D

si uite ca avem de a face cu un caz in care conditia numarul 3 nu a fost indeplinita exemplu L8:

Sondaj de opinii: Doriţi reducerea costurilor talerilor pe lumea 8?
Doriţi reducerea costurilor talerilor, la jumătate din preţul normal, pe lumea 8?
DA 178 87.68%
NU 25 12.32%

Voturi date: 203

Votul tău a fost numărat!"
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
mie nu mi se pare etic sa se schimbe setarile unei lumi!
odata ce intri pe acea lume esti constient de cat de lenta sau rapida e de ce setari antipatice sau placute are
 

DeletedUser5970

Bai baiatule, bai lordule, tu iar vorbesti de la mansarda ? :D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
si uite ca avem de a face cu un caz in care conditia numarul 3 nu a fost indeplinita exemplu L8:

Sondaj de opinii: Doriţi reducerea costurilor talerilor pe lumea 8?
Doriţi reducerea costurilor talerilor, la jumătate din preţul normal, pe lumea 8?
DA 178 87.68%
NU 25 12.32%

Voturi date: 203

Votul tău a fost numărat!"

Oricum, in mod normal ceea ce s-a intamplat cu lumea 8 este incorect fata de colegii lor mai "vechi" de pe lumea 7.

Si pe 7 am inteles ca s-au facut multe demersuri si presiuni sa se ieftineasca talerii, dar nu prea au fost bagati baietii in seama :)
 

carmi

Community Manager
Membru personal
Scor reacție
103
În legătură cu reducerea costurilor talerilor, aşa cum scrie şi în anunţ:

Aceste conditii se pot modifica in prealabil fara a se face un anunt expres

Voi face în următoarele zile verificările interne necesare pe lumile vechi de joc (lumile 1 până la 9), unde nu a fost modificat încă preţul talerilor, după care voi deschide sondaje de opinii pe lumile respective.

Deci vă rog mai aveţi un pic de răbdare ;)
 

DeletedUser19202

mda .eu v-am zis ca asa se intampla cand nu se pot respecta nici macar regulile proprii

Aceste conditii se pot modifica in prealabil fara a se face un anunt expres

iar asta de fapt e o chestie de genul

singura regula e ca nu avem nici o regula :))

succes in haos! (desi stau si ma gandesc ce o fi asa greu sa respecti niste reguli facute tot de tine..dar ...ma rog )
 

DeletedUser

si cu ce se deosebeste L10 de L2, 4 , 5, 7, 8, 9????

de ce nu si L10
 

DeletedUser12999

Romania

In primul rand vad ca pe unii ii arde grija de altii, asta fara sa ma exprim mai romaneste. Domnilor de pe alte platele ale triburilor, lasati-ne domne cu durerea noastra ca noi nu am venit sa defilam pe topicurile de la voi de pe lume. raspunsul asta etse cel mai diplomatic ce il pot da , nu de alta dar am o frumoasa colectie de banuri de limbaj.
 

DeletedUser

Bun am inteles lumea 2 e mai avansata ca lumea5, dar lumea 7 si 8,chiar nu mai inteleg nimic de unde si pana unde la aceasta concluzie? Astept un raspuns din partea adminilor,de ce la ei se poate si la noi nu. Apoi sa ma scuze ''Dumnezeu'' lumea 8 e de 2 ori mai slab dezvoltata din toate punctele de vedere. Cum ziceam astept raspunsul.
 

pirates406

member
Scor reacție
0
chiar aveam de gand sa intreb si eu astazi pe cineva ,,mai important`` de pe aci ce-i cu fazele astea... noi am cerut de nu stiu cat timp reducerea talerilor pe L9 si nu ni s-a dat nici-un raspuns, sau ni s-a spus ca nu are cerintele implinite...

orice ar fi, eu te sustin...!
 

DeletedUser

am o vaga impresie ca adminii au statistica cu incasarile de premium de pe fiecare lume si probabil pe lumile astea pe care s-a anuntat sondaj - vad acu 2 si 7 - au scazut drastic incasarile - asa ca probabil solutia de a mai opri declinul este aceasta scadere de costuri de taleri. ca alte argumente nu vad ca nu prea sunt corelatii vizibile - iar regulile alea initiale sunt cam total pe dinafara...
 

DeletedUser

mda cand ne-am cersit noi de ei pe lumea 7 sa dea ieftinire de taleri, o luna de zile pana s-au sictirit toti playerii activi sa ia sate cu cate un nobil in conditiile in care erau 35 000-50 000 de sate de barbari, nu au facut sondaj ba le-au dat ban pe forum la cei care au initiat topicurile. Lasa ca asa a fost mai bine s-a lasat jumatate de trib de joc intr-o luna si o sa li se inchida lumea ca numai au ceilalti adversari :))) Chiar sunt curios cat cont premium au pierdut din caposenii din astea sau decizii de cacao ale adminilor.
 

DeletedUser8343

Am o vaga impresie ca unii din voi se plictisesc atat de tare incat se gandesc sa impartaseasca si cu noi toate ideile aiurea care le trec prin minte.
Oameni buni, decizia de ieftinire a talerilor, inchiderea unei sau alte conditii ce tin de modificarile unei lumi NU sunt decise de catre admini, oricat de mult si-ar dori acestia sa va ajute. Sunt anumite conditii ce trebuiesc indeplinite mai intai si mai apoi se stabileste daca pot fi si implementate. Repet, decizia nu apartine adminilor, asa ca nu este vorba de vreo "caposenie" a lor.
 

DeletedUser18437

Am o vaga impresie ca unii din voi se plictisesc atat de tare incat se gandesc sa impartaseasca si cu noi toate ideile aiurea care le trec prin minte.
Oameni buni, decizia de ieftinire a talerilor, inchiderea unei sau alte conditii ce tin de modificarile unei lumi NU sunt decise de catre admini, oricat de mult si-ar dori acestia sa va ajute. Sunt anumite conditii ce trebuiesc indeplinite mai intai si mai apoi se stabileste daca pot fi si implementate. Repet, decizia nu apartine adminilor, asa ca nu este vorba de vreo "caposenie" a lor.

dar din pacate sunt cazuri in care se indeplinesc cerintele si fara sa ceara jucatorii nu se face nimic :confused:
de ce nu se face o statistica aici pe extern,sa vada toti de ce au fost reduse costurile talerilor pe lumea x si pe lumea y nu ! cu aceasta statistica echipa triburile ar putea economisi foarte mult timp.jucatorii nar mai depunea atatea ticketuri,pe forum nu sar mai deschide atatea topicuri,aproape toate cu acelasi scop si nar fi nici atata spam pe extern ...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus