L10 - taleri cost redus!!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Buna

in primul rand @ingerasa
1. scuze ca redeschid topicul, desi tu mi-ai inchis precedentul in care voiam sa postez punctul 3 de mai jos, dar nu prea vad motivul inchiderii
1.1. topicul se vrea o discutie despre oportunitatea acestei modificari, discutii despre cum am putea sa ajungeam la ceastea modificare - gen incercat sa eliminam jucatorii mici de la margine sau cine stie ce ne mai trece prin cap.
1.2. nu vad de ce nu am avea voie sa ne exprimam pe forum "ideile iurea" atata timp cat sunt on topic si nu sunt jicnitoare. daca sunt jicnitoare denunta postul respectiv nu tot topicul.
1.3. exista atat de multa activitate pe forumul extern incat rarele postari lunare pe acel topic incurcau?

2. cand vorbim de "admini" care sa faca sau nu modificari la setarile lumii bineinteles ca nu ne referim la adminii de pe forum - stim ca voi nu aveti drepturi acolo si nici nu va cerem sa faceti nimic... noi postam aici pentru ca aici discutiile sunt vizibile pentru toti jucatorii si astfel se stie ca exista dorinta generala sau nu pentru o modificare spre deosebire de un ticket care este doar intre jucator si sistemul de suport.

3. si in ultimul rand - revenind on topic - cer o opinie colegilor jucatori - avand in vedere cum arata lumea si razboiul de pe acesta lume - in comparatie cu celelalte - eu am impresia ca aceasta lume se va inchide innainte ca adminii (cei de pe joc - care au posibilitatea de a modifica setari - ca sa fiu clar) sa inchida inscrierile sau sa ieftineasca macar o data talerii...

dupa cum se vede razboiul este unidirectional de la inceput - chiar si dupa ultima modificare posibila dpdv politic - activitatea in tabara in pierdere este in panta descendenta clara si singurul lucru care influenteaza data inchiderii este numarul de nobili disponibili jucatorilor NOOBS/IMMO/RTALS
 

DeletedUser

bine punctat dex. te stim suferind din cauza lipsei de nobili si usor usor incepem sa intelegem pe pielea noastra ce inseamna :)

ce pot sa zic decat: "hai cu ieftinirea talerilor" ca deja ne afecteaza criza si in joc :D (criza de nobili).
 

DeletedUser

Il sustin pe Dex prin ceea ce am inceput acum 3 luni...si am ramas fara rezultat. Atrag atentia ca sondajul a fost liber, a participat 3/4 din triburile L10 (IMMO, RTALS, noobs, =NG=) si a fost libera alegere.

naercis în data de 06.04.2011 la ora 18:33 Citat Prelucrare
Am deschis acest sondaj in urma nenumeratelor discutii purtate pe forum legate de reducerea costurilor talerilor si de inchiderea lumii.Pentru ca nu am facut o actiune colectiva in acest sens, am crezut ca este un prim pas acesta.

Deaceea, va sfatuiesc sa votati, indiferent de alegere, si daca se poate sa lasati si o parere ca sa nu dam impresia ca am influentat lumea (sau ca am fortat pe cineva).

Pasii urmatori va vor fi indicati la momentul aparitiei lor (participarea la pool-ul de pe forumul extern, depunerea de cereri, participarea la pool-ul L10).

Poate aceast lucru care l-am inceput acum, imi va aduce "curatarea" de pe L10, dar il fac doar pentru a va dovedi ca se poate daca nu stam cu mainile in san.

Narcis (naercis)

REZULTAT:

Doriti introducerea talerilor cu cost redus?
DA!
125 voturi (85,03%)
NU!
22 voturi (14,97%)

*sondajul e arhivat pe forumul intern de pe lume, poate fi vizualizat oricand.
** la sondaj s-a ajuns la o participare exprimata prin vot de aprox. 10% din membri lumii 10 (deci cred ca e concludent).
 

DeletedUser38023

S-a facut timpul pentru aceasta schimbare pe lumea 10.. Argumente sunt destule si e obositor sa le repetam..

Ca sa evitam circul, presiunea, ticketele in masa, nemultumirile, luati-ne in considerare cererea, ieftiniti-ne talerii si asa dispare bataia de cap pentru toata lumea..

Lasati razboaiele lumii 10 sa se desfasoare in cursul firesc, conditionat de skill si timp liber, nu de insuficienta nobililor!
 

DeletedUser

dex, sunt de acord cu tine ca o ieftinire a talerilor ar impulsiona si mai mult lumea asta (care, oricum, este hiperactiva, fata de alte lumi vechi) si ar evita declinul ei, din cauza plictiselii pana se aduna taleri de 1 nobil. decizia apartine, totusi, Producatorului, nu adminilor. noi, ca simpli admini, n-avem acces la butoanele respective si nici nu putem influenta o asemenea decizie, in niciun fel. inchiderea la inscrieri nu cred ca e necesara, pentru ca o lume deschisa poate aduce noi jucatori, noi provocari, etc. ieftinirea talerilor ar fi suficienta.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu sunt de acord cu impingerea procesului de inchidere a lumii.Oricat este de clamat ca alianta IMMO~NOOBS are un avantaj in fata aliantei VM-EC~NG dupa 2 saptamani dupa care NG a intrat in razboi nu releva absolut nimic.
In sondajul prezentat de naercis nu este prezentat opinia vm-ec-ului,la vremea respectiva vm-ec avand peste 100 membrii,iar NG se afla in neutralitate.
 

DeletedUser38023

Voi oricum o sa sfarsiti innobilati de noi, mai devreme sau mai tarziu .. Doar ca ne cam grabim si nu avem nobili ..

Noi daca am avea 10.000 de nobili, 9.000 de sate v-am lua intr-o zi .. :) Care e motivul pentru care nu ati vrea voi ieftinirea talerilor? Cumva frica de a fi innobilati mai repede decat sperati sa vi se intample?! :eek:
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Da-mi voie sa-mi exprim opinia.IMMO a mizat pe un razboi rapid, in care sa castige rapid teren,de altfel de aia si-a pregatit granita cu vreo 3 luni inainte.Mai da-mi voie sa suspectez ca ritmul in care ve-ti lua sate incepand din septembrie va fi mult mai lent.
 

DeletedUser38023

Da-mi voie sa-mi exprim opinia.IMMO a mizat pe un razboi rapid, in care sa castige rapid teren,de altfel de aia si-a pregatit granita cu vreo 3 luni inainte.Mai da-mi voie sa suspectez ca ritmul in care ve-ti lua sate incepand din septembrie va fi mult mai lent.

Nu am pregatit nimic .. nici nu aveam pentru cine .. Voi efectiv nu miscati in front in momentul de fata si crede-ma, o sa avem grija sa nici nu miscati vreodata..

Vrem taleri ieftini ca sa va starpim mai rapid pentru ca noi nu avem de gand sa va batem altfel decat prin cuceriri .. Nu incape in discutie sa scapati vreunul prin recrutare - nu avem ce sa recrutam de la voi!


Asta se intampla cand liderii de trib nu au jucat triburile niciodata, au stat doar de parlamentari, spam, planuri inteligente si practica 0, desteptii lui peste .. In continuare va arde de politica, recrutari, manarii, in conditiile in care sunteti carnea noastra de tun .. LOL!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Vrei dovezi????Am printuri de pe forumul vostru ascuns.
Vorbesc din pozitia de simplu jucator
 

DeletedUser38023

Vrei dovezi????Am printuri de pe forumul vostru ascuns.
Vorbesc din pozitia de simplu jucator

Dovezi ca ce? Ca talerii redusi nu o sa va afecteze? Nu o sa va afecteze, Doamne fereste! :D
Forumul nostru ascuns e pentru spioni, istetule .. lucrurile importante le discutam in sala de conferinte la Marriott .. :rolleyes:

Dexteriade, scuza-ne off-topicul..
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Dovezi,cum discutati voi cu lupul-sur,cum va blindati granitele,tot pentru spioni nu?:)))))si asta in IANUARIE
 

DeletedUser3192

fara offtopic va rog pe aici! pentru dezbateri privind L10 aveti TOPICUL de propaganda de acolo!
 

DeletedUser

Nu sunt de acord cu impingerea procesului de inchidere a lumii.Oricat este de clamat ca alianta IMMO~NOOBS are un avantaj in fata aliantei VM-EC~NG dupa 2 saptamani dupa care NG a intrat in razboi nu releva absolut nimic.
In sondajul prezentat de naercis nu este prezentat opinia vm-ec-ului,la vremea respectiva vm-ec avand peste 100 membrii,iar NG se afla in neutralitate.

citeste cu atentie ce s-a scris. vrem doar ieftinirea talerilor, nu inchiderea lumii. nu scrie doar de dragul de a scrie...ieftinirea asta ar afecta toti jucatorii, inclusiv pe voi, nu doar pe noi. sau la voi se bat talerii mai usor, sau sunt deja mai ieftini, de nu va trebuie reducere de costuri?
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Am citit foarte bine,dar acesta este primul pas spre inchiderea lumii.Fireste ca afecteaza pe toata lumea,dar acum va avantajeaza exclusiv pe voi.Plus de asta nu vad un sigur motiv pentru care s-ar face asta astfel incat sa fie "fair" pentru toata lumea.
 

DeletedUser

acum va avantajeaza exclusiv pe voi
sa fim seriosi! nu folosi absolutizari tipic feminine (de genul: "eu intotdeauna, tu niciodata!"). voua ce va lipseste ca sa va foloseasca ieftinirea? n-aveti si voi sate? n-aveti si voi curti nobile, trupe sau jucatori? atatia cati mai sunt...ar folosi tuturor, nu doar noua, nu numai acum, ci permanent. iar inchiderea unei lumi, mai ales a uneia active, cum e lumea 10, nu se face chiar atat de usor sau de repede.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu vrei si inlaturarea moralului ? ca si asta e in avantajul tuturor,si eventual si inchidirea inscrierilor,ce naiba s-o inchidem asa.
EDIT:Sa se faca sondaj pe L10 ca sa se incheie balciul
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Si revin cu regula pentru ieftinirea talerilor

Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus