L10 - taleri cost redus!!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

tot cum vrei tu o rasucesti, dar, macar te apropii de subiect. ceea ce e tot un castig pentru tema asta. faptul ca nu esti de acord cu propunerea, este perfect in regula, comentariile deplasate si pe langa, nu.
de acord si cu propunerea ta, cea referitoare la sondaj.
 

DeletedUser

@congres
deci - ca sa inteleg
- exista admini/moderatori de forum - nu au nici o treaba cu jocul - am inteles
- exista admini pe joc - au treaba cu tichetele, bann-uri etc - nici ei nu au treaba cu regulile lumii?
- exista Producator - pentru mine este o noutate - deci ticketele noastre cu cerere de ieftinire taleri sau inchidere inscrieri ajung unde? cum se poate influenta producatorul? cum se ajunge la el?

in alta ordine de idei - inchiderea inscrierilor pe aceasta lume este se pare un lucru necesar pentru ieftinirea talerilor - facand parte din acele puncte ce trebuiesc implinite pentru a ajunge la ieftinire asa cum bine a punctat alex. problema e ca acele reguli nu se respecta - inteleg ca sunt orientative - dar de vreme ce sunt reguli ar trebui respectate in macar 50% din cazuri - ori aratati-mi cate lumi cu mai putin de 3000 de jucatori au inscrierile inchise... macar sa modifice regulile daca ne tot scot ochii cu ele...

cum spuneam si ce daca am ajuns sub 3000 de jucatori - nu au inchis inscrierile si se leaga cu regula de 2 luni dupa inchiderea inscrierilor...

o sa ajungem repede sub 1000 de jucatori si o sa intrunim conditiile de inchidere a lumii si nu o sa pupam taleri redusi - poate doar asa 2-3 luni pe ultima suta de metrii ceea ce ar semana cu o (ma abtin)...


si acu pentru cei care nu stiu - jucatori cu mai mult de 10 sate pe lumea 10 sunt aprox 420

de la 550 pana la 1264 sunt jucatori cu un singur sat.
a spune ca lumea 10 are 1264 de jucatori este o aberatie...


immo 69
noobs 75
ng 84
rtals 88
vmec 65
381

damul 14
razboi 7
cyborg 2
ng-a 5
28
cum spuneam 400 de jucatori pe aceasta lume - mai mai ca o putem inchide.

daca scoatem sitterele si innobilarile interne ce asteapta nobili ar fi o minune sa avem 200 de jucatori... iar daca ne uitam pe statisticile de razboi probabil activi sunt 100 - cu sa zicem inca 50 in spate care stau pe conturi de aparare si totusi folosesc premium....

deci cam 150 de jucatori care ar avea la ce sa foloseasca premium - si cu siguranta sunt destui care totusi nu folosesc....

na poftim....
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Pentru a putea pune in aplicare ieftinirea regulilor trebuiesc indeplinite toate conditiile,nu una,nu doua.
Nu sunt 1264 jucatori,dar nici 550...poate ca unii chiar joaca,nu poti spune tu care...
Conditia de inchidere a lumii sau mai bine zis conditiile,nu sunt reprezentate de ajungerea sub 1000 de jucatori,nici vorba!
Plus de asta,daca sunt orientative regulile,ma gandesc ca daca am avea fiecare 3 conturi...tot orientative ar trebui privite regulile si atunci,sau unele reguli sunt doar de forma
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pentru a putea pune in aplicare ieftinirea regulilor trebuiesc indeplinite toate conditiile,nu una,nu doua.
Nu sunt 1264 jucatori,dar nici 550...poate ca unii chiar joaca,nu poti spune tu care...
Conditia de inchidere a lumii sau mai bine zis conditiile,nu sunt reprezentate de ajungerea sub 1000 de jucatori,nici vorba!
Plus de asta,daca sunt orientative regulile,ma gandesc ca daca am avea fiecare 3 conturi...tot orientative ar trebui privite regulile si atunci,sau unele reguli sunt doar de forma

Se pot ieftini talerii si fara sa se indeplineasca conditiile ;)

Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"


Cand vom considera ca un anumit server intruneste acele conditii, vom initia procesul de votare pe serverul in cauza, iar la un anumit interval de timp de la votare se va aplica (daca majoritatea doreste acest lucru)


Aceste conditii se pot modifica in prealabil fara a se face un anunt expres
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Daca jucatorii nu doresc asta,in niciun caz nu se vor ieftinii talerii si deocamdata nu exista un "poll" care sa dovedeasca acest lucru.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33

Iar eu cred ca depasesti masura,nu am jingnit pe nimeni de aici si cu atat mai putin pe tine.
Asta pentru ca nimeni din vm-ec sau ng nu si-a postat opinia aici,asta daca nu cumva pentru tine vreo 200 membrii sunt idioti,tu fiind, evident, inteligenta extrema.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ dex:
- exista moderatorii care se ocupa doar de Forumul extern
- exista adminii care se ocupa de Sistemul suport si tot ce presupune acesta
nici adminii, nici moderatorii nu au acces la butoanele de setari ale lumilor de joc. ce pot face (si chiar fac) este sa spuna, sa aminteasca, sa reaminteasca, sa aduca in atentia celor cu butoanele de setari ca exista anumite cereri ale jucatorilor, etc.
- exista rakanishu, care are el, multe butoane, dar nici el nu poate lua decizia despre care discutam noi aici.
- exista carmi, care este Conducatorul de proiect. practic, carmi are toate butoanele necesare, dar nici ea nu poate lua, singura, o asemenea decizie. decizia finala apartine Producatorului, aka. INNOGames.

etapele puse de voi, mai sus, sunt pur orientative si avem destule exemple care confirma ce spun eu. am spus de multe ori si revin: fiecare lume are specificul ei. orice decizie se ia in privinta ei, se face dupa ce este analizata individual.
dupa cum bine stiti, au fost lumi care intai s-au inchis la inscrieri, si apoi s-au ieftinit talerii, lumi care inca sunt deschise, dar talerii s-au ieftinit, etc.
Exemplu
ce a determinat luarea acestei decizii nu stim si presupun ca, daca am intreba, nu ni s-ar raspunde (pe undeva justificat, dupa parerea mea, pentru ca nu trebuie sa fim facuti partasi la toate deciziile Producatorului).
avem niste repere orientative, dupa cum spuneam, legate de conditiile in care se inchide o lume sau de ieftinire a talerilor.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Reducerile de taleri se fac numai dupa analizarea caracteristicilor specifice fiecarei lumi.
In perioada imediat urmatoare nu vor mai fi reduceri de taleri pe nici o lume.
Eventualitatea ieftinirii de taleri vor fi anuntate din timp.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus