La ei da la noi nu..dc?

  • Autor subiect andreiuntaru
  • Data de început

DeletedUser

http://en46.tribalwars.net/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=-1 on 31.01. at 18:53
Dear Players,

Welcome to our sixth official fortnightly* Tribal Wars newsletter, designed to bring you up to date with the latest happenings at TWHQ.

* Definition of fortnightly: Roughly every 16.4 days.

Version 6 is on the horizon

In our second newsletter we discussed how our versioning system works and explained that version 6 would be a 'major' release for Tribal Wars. We're happy to say that progress is going well on the new version and is now mainly in the testing stage. We can also reveal two of the new features that will be introduced.

With the increasing popularity of technologically advanced phones such as the iPhone and Nexus One one of the most frequently requested features for Tribal Wars has been a more mobile friendly design. With a few tweaks here and there we probably could have made a noticeable improvement, but after much hard work we're happy to be able to announce that Version 6 will include a completely redesigned version of the game that will be automatically used when you browse the site using your phone. You'll still be able to play on the same worlds as now, and keep your account as it is, the only difference will be that the game will show things to you in a completely different way.

You can see a picture of the German version of the game being played from a phone here.

The second feature we can reveal is a new achievements system for all players. There will be several achievements that can be earned in a variety of ways. Some will be easy to achieve, while some may only be awarded in rare occurrences. For example, an achievement could be awarded to players who have the endurance to carry on playing again and again even when nobled out of the game.

Naturally these are only two of the smaller improvements to come in version 6. We hope to be able to reveal more information on additional features as soon as possible. While we cannot say for sure when our worlds shall receive these updates, it should be some time in the coming weeks.

Reminder: Connection sharing

If you play Tribal Wars from the same computer or connection (IP address) as other players on your world then please remember that you must register connection sharing with each other on all accounts. If two people play from the same connection, both players must add each other, not just one. If three people play, all three players must add each other.

To declare a shared connection with another player, follow these steps:

1. Click on the 'Settings' link on the top menu.
2. Click on the 'Share Internet connection' link on the left menu.
3. Add each player that you share a connection with.

Failure to do this is a violation of our game rules and may result in action being taken against your account!

Spotlight: Half price nobles

We frequently get asked questions such as "Why does world x have half priced nobles and we don't?" and "When does a world get half priced nobles enabled?".

Half priced nobles is a feature we usually enable on older worlds when we feel gameplay is getting stale. The idea of the change is that players won't have to wait as long to purchase noblemen so will be able to participate in attacks and tribe operations more.

We don't have a strict set of guidelines, but in general the following criteria must be met before a world will have the feature enabled:

* Less than 1000 players left on the world
* Players have to wait a long time to afford new noblemen.
* In a world poll, more than 2/3rds of players must vote to enable it.

Currently worlds 1-10 and 12 have had this feature enabled. There are also a couple of exceptions: World 43 started with half priced nobles, and world 39 has it enabled shortly after the start.

Surveys

We'd like to know what players think about a variety of important subjects. This week we're interested in world starts and world settings. We've added a number of polls that all players from all worlds can vote on.

To view the polls and vote, click on 'Settings' on the top menu, and then 'Surveys' on the left. We appreciate any feedback and comments!

Staff changes

We'd like to welcome Bigfeet15 to our forum moderation team and taljr15 who will be joining our in-game support team.

Congratulations also to MadMarauder, who has been promoted from a forum moderator to an elder moderator.

In addition to this, our thanks go out to ArtOfDefence and ChillyAcademic who have left us.

-------------------------------------------------------------

We’d love to hear any feedback or suggestions you have on our newsletter so please do reply here to let us know how we’re doing!

Kind regards,
Jon “Morthy” Dawson
Community Manager



pe net,adminii tin legatura cu jucatorii ,fac publicatii,publicitati etc..
La noi dc nu e asa?
Noi nici macar nu am fost anuntati de versiunea 6.0

As dori sa raspunda un adminii,daca se poate :D
 

DeletedUser4610

Nu am fost anuntati pentru ca probabil se va face update-ul mai tarziu, cand apare lumea 19. :)
 

DeletedUser5809

Nu am fost anuntati pentru ca probabil se va face update-ul mai tarziu, cand apare lumea 19. :)

Se referea de ce nu anuntam si noi anumite chestii, cum ar fi aceste schimbari asupra jocului, schimbarile in echipa de moderatori, etc.:D
De exemplu pe .net au o sectiune speciala unde moderatorii se introduc si spun cateva cuvinte despre ei si jucatorii zic salut si le ureaza bun venit si toate cele.
La noi nu se face asa din lipsa de respect pentru moderatori si echipa triburile in general, in loc sa le uram bun venit zicem cum a ajuns ala moderator, ca nu merita, etc. Ar fi doar o alta sectiune unde sa se injure.
 

DeletedUser

pai si a cui e vina ass?
a noastra ca nu stim sa ne comportam sau a unor moderatori care ne dau motive?
 

DeletedUser5809

Ma indoiesc ca moderatorii va dau motive sa injurati alti jucatori.
 

DeletedUser

e chestia de mentalitate
Si nu poti injura un moderator daca este foarte bun, la ei poti gasi si moderator care nu a fost "imaculat" dar e chestia ca ala are experienta mai multa fata de ala "imaculatu"
noi nu gandim la fel, exista si a 2a sansa care li se acorda...
la noi oare e totul la fel, ca sa avem pretentii ca si aceasta sa fie la fel?
 

DeletedUser

nu,ne dau motive sa ii injuram pe ei,pe unii moderatori(nu zic de mine evident:))
Oricum facem spam,sa revenim la subiect daca mai are cineva de spus ceva pe tema deschise
 

DeletedUser5809

Doar sa pledezi cazul lui lamine. Si eu cred ca ar fi o idee buna, dar cum am zis, in momentul de fata ar fi doar o noua sectiune pentru insulte:(
 

DeletedUser

sau poate nu, ar prinde bine o schimbare
iar daca nu se incearca de unde sa stim cum va fi?:)
 

DeletedUser

sunt unele diferente intre teamuri din cate observ:

1. legatura cu jucatorii este mai apropiata pe extern
2. transparenta este mai mare
3. disponibilitatea de a asculta si lua in seama diferite propuneri este muuuuult mai mare
4. la noi moderatorii si adminii astia sunt...cu ei defilam. totusi marea majoritate isi fac treaba insa sunt deficienti la capitolul comunicare.
5. ultima incercare de la noi de a afla ceva a fost simulacrul ala de sondaj unde erau 4 raspunsuri de multumit si unul de complet nemultumit. nimic intermediar sau ceva rubrica de propuneri. deci rezultatul a fost vax.
6. sa nu uitam ca traim in Romania si dupa cum bine stim "pe noi nu ne invata nimeni pentru ca deja stim totul"
 

DeletedUser16039

ziceau astia pe .net o chestie :
"Surveys

We'd like to know what players think about a variety of important subjects. This week we're interested in world starts and world settings. We've added a number of polls that all players from all worlds can vote on.

To view the polls and vote, click on 'Settings' on the top menu, and then 'Surveys' on the left. We appreciate any feedback and comments!"

Noi nu avem sondaje! :confused: Nu organizati si voi sondaje de opinie? :(

Asta am eu la casuta cu sondaje, pe W 42!
Survey Status Ends on
What noble system is preferred, coin based or package based? already voted Feb 07,2010 18:20
Which came first, the chicken or the egg? already voted Feb 07,2010 18:19
What do you prefer, worlds with archers or without? already voted Feb 07,2010 18:19
What time of the day would you prefer new worlds to start? already voted Feb 07,2010 18:16
Should world 43 start with half priced packages? expired Nov 07,2009 23:59
Would you like the fake limit rule introduced? already voted Nov 05,2009 13:05


Deci !? Apar si la noi sondaje? Sau nu au rost? Nu tineti cont de parerea noastra, a jucatorilor!

Si o chestie ce m`a uimit! Sondaj de genul :
"Which came first, the chicken or the egg? already voted"

adica se mentine buna dispozitie si se fac si astfel de sondaje amuzante! Noi de ce nu putem?
 

DeletedUser

dupa cum a spus si jackass s-ar face numai spam
poate ca l-a inceput nu dar dupa 1 zi 2 ar fi numai spam si alte motive de cearta:(
 

DeletedUser16039

dupa cum a spus si jackass s-ar face numai spam
poate ca l-a inceput nu dar dupa 1 zi 2 ar fi numai spam si alte motive de cearta:(

unde spam !?

Mergi la:
"Setari - Sondaj de opinie!"

Acolo se introduc sondajele si votezi. Nu poti face spam ca nu ai unde sa zici! :p
 

DeletedUser

cat timp ** si nu facem nimic,asa va ramane
Ar trebui sa facem front comun,si cu siguranta vom fi ascultati
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
sunt unele diferente intre teamuri din cate observ:

1. legatura cu jucatorii este mai apropiata pe extern
2. transparenta este mai mare
3. disponibilitatea de a asculta si lua in seama diferite propuneri este muuuuult mai mare
4. la noi moderatorii si adminii astia sunt...cu ei defilam. totusi marea majoritate isi fac treaba insa sunt deficienti la capitolul comunicare.
5. ultima incercare de la noi de a afla ceva a fost simulacrul ala de sondaj unde erau 4 raspunsuri de multumit si unul de complet nemultumit. nimic intermediar sau ceva rubrica de propuneri. deci rezultatul a fost vax.
6. sa nu uitam ca traim in Romania si dupa cum bine stim "pe noi nu ne invata nimeni pentru ca deja stim totul"

Sunt unul dintre cei care urmaream (acum ceva mai putin) foarte atent forumul vizat. Imi permit sa iti replic, in cunostinta de cauza :

1. ce intelegi prin aceasta legatura ? simti echipa de moratori rece si distanta, se trateaza jucatorii / userii gresit ?
Afirmatia este gratuita dupa parerea mea.

2. transparenta este mult mai mica. intr-adevar, discutiile sunt ceva mai libere (de aici si stilul meu mai permisiv in ce priveste spam/off-topic), dar nicidecum nu putem vorbi de transparenta, dimpotriva.
Parerea mea este exact invers.

3. are mare legatura cu propunerile si initiativele jucatorilor/userilor pentru noi teme si subiecte. in fapt, implicarea pe forum este exact invers : la ei mozi/useri 10-90 % in timp ce la noi mozi/useri 90-10 %. Am incercat sa fac teme, sa le initiez, in speranta ca vor fi continuate de useri, direct interesati in primul rand. Continuarea nu a fost cea dorita. Voi continua insa sa gasesc acele aspecte care sa intereseze jucatorii, limitat insa de timpul liber alocat acestei activitati.
Parerea mea : as asculta, as lua in seama, propuneri sa fie.

4. sunt in parte de acord, dar eu zic ca lucrurile s-au indreptat. moderatorii sunt foarte prezenti, in toate sectiunile iar de regula actiunile lor sunt supuse dezbaterii si impartasite userilor din timp.
Parerea mea : se poate si mai bine.

5. "simulacrul" acela este reluat si tradus in romana, acelasi chestionar fiind cu ceva timp disponibil pe .net (am si acum un link chiar la semnatura mea). feed-backurile in general sunt pe grade de complexitate, acesta se dorea unul destul de simplu iar rezultatul a fost probabil pe masura asteptarilor.
Parerea mea : rautate.

6. -

Este doar o opinie personala, cum spuneam in cunostinta de cauza. Oricum, dezbaterile de acest gen as prefera sa fie insotite de argumente si nu doar de afirmatii : la ei este asa, la noi nu.


LE : master of BCT : nu, nu se poate aplica. iti spun din experienta, orice referere la viata reala este cat mai putin recomandata. si este obtiunea fiecaruia sa isi dezvaluie sau nu astfel de aspecte.
 
Ultima editare:

DeletedUser8715

Exista si la noi "Moderatorii va raspund", topic ce se vrea a fi o punte intre moderatori si membrii forumului. In realitate, insa, e locul unde cei cu foarte mult timp liber si fara o activitate constructiva, duc o lupta continua cu moderatorii, vis-a-vis de niste motive mai mult sau mai putin intemeiate.
Moderatorii nu sunt doar niste "gunoieri" care trebuie sa stearga aberatiile pe care voi le numiti "spam" si nici niste politisti care sa dea pedepse intruna. Ei au si rolul de a antrena utilizatorii acestui forum in discutii interesante. Unii incearca si chiar reusesc. Insa, nefiind o munca recompensata financiar, nu vad de ce si-ar da interesul pentru o slujba virtuala, care nu le aduce absolut niciun beneficiu. Englezii au alta cultura, alta civilizatie, alte slujbe. Haideti sa ne vedem lungul nasului si sa nu mai facem comparatii intre o tara in care majoritatea populatiei lucreaza in sectorul secundar si una in care predomina munca in sectorul primar, al serviciilor, unde munca in fata PC-ului este ceva normal.
 

DeletedUser

Exista si la noi "Moderatorii va raspund", topic ce se vrea a fi o punte intre moderatori si membrii forumului. In realitate, insa, e locul unde cei cu foarte mult timp liber si fara o activitate constructiva, duc o lupta continua cu moderatorii, vis-a-vis de niste motive mai mult sau mai putin intemeiate.
Moderatorii nu sunt doar niste "gunoieri" care trebuie sa stearga aberatiile pe care voi le numiti "spam" si nici niste politisti care sa dea pedepse intruna. Ei au si rolul de a antrena utilizatorii acestui forum in discutii interesante. Unii incearca si chiar reusesc. Insa, nefiind o munca recompensata financiar, nu vad de ce si-ar da interesul pentru o slujba virtuala, care nu le aduce absolut niciun beneficiu. Englezii au alta cultura, alta civilizatie, alte slujbe. Haideti sa ne vedem lungul nasului si sa nu mai facem comparatii intre o tara in care majoritatea populatiei lucreaza in sectorul secundar si una in care predomina munca in sectorul primar, al serviciilor, unde munca in fata PC-ului este ceva normal.

Exista si la noi "Moderatorii va raspund".

Jackass vorbea de un topic unde moderatorii/adminii sa se prezinte , sa spuna cateva lucruri despre ei . La "Moderatorii va raspund" se pun intrebari in legatura cu forumul sau chiar intrebari generale despre joc care nu merita un topic nou.

Englezii au alta cultura, alta civilizatie, alte slujbe.
Nu sunt englezii chiar de pe alta planeta .

La inceput ai zis ca moderatorii nu sunt doar niste gunoieri/politisti , apoi ai zis ca nu ii intereseaza deoarece nu primesc banii. Ce sa intelegem de aici ?

@Lord Adex , acum am vazut edit-ul tau. In acest caz ca nu cred ca merita sa continuam discutia.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus