Leon , NW- Aceeasi Marie,cu alta palarie -exista onoare si respect pe joc?

  • Autor subiect DeletedUser12180
  • Data de început

DeletedUser12180

Buna ziua tuturor,


Am inceput jocul pe aceasta lume tarziu, am creat tribul RE si singurul trib care ne-a oferit o alianta(PNA) la acel moment a fost Leon .Pentru noi a fost foarte simplu si corect, ca indiferent ce joc pe acest server sa nu atac sau sa joc contra Leon niciodata .Am avut perioade grele cu Wind dar asta e farmecul jocului,pe atunci eram in relatii f bune cu Leon cand ,au inceput recrutarile din Wind .Leon ma indemna sa recrutez cat de mult prin diverse canale ,canalul de discutie principal cu luka22(care este o dubla personalitate ,greu la negociat avem pe Luca si Florin cojucatori,Luca mai de cuvant ,Florin se ascunde dupa ce hotarasc altii, sau ii cer altii).

Am recrutat pt ca doreau un Wind mai slab ,apoi au inceput sa imi ceara sa recrutez ce era intre Leon si Pr si aici a trebuit sa iau jucatori ca bAnDiTu75,kirchhoff,BiancaQuelle si alti cativa.In schimb leon recruta in spate si langa noi ce nu era atacat de PR.Eu am avut mereu o pozitie simpla in care i-am cerut lui luka22 sa isi delimiteze nordul pt leon si sa nu isi amestece satele cu PR dincolo de linia k43/k53 continentele cu densitate mare si continente cu densitate mica.Din pacate nu a avut curaj sa spuna nu si o sa vedem in continuare daca eu am vazut bine viitorul sau nu ,ultima miscare de fuziune dintre diablo si pr arata asta pt ca luka nu avea habar cu o zi inainte.

Exemple de discutii:

MonteCount nov 19, 17:09
Ai dori sa vii la noi?

Lion Heart nov 20, 11:14
Cred ca sunt nevoit sa fac si eu miscarea asta pentru ca aici de ceva vreme nu se mai intampla nimic.. unii dintre cei mai dezvoltati jucatori se lasa ...conducerea nu mai e prezenta nici pe forumuri ...cu alte cuvinte eu mai am chef sa joc ...spre deosebire de multi din wind ... daca poti sa imi faci o invitatie o s-o accept cu placere.Mersi

MonteCount nov 20, 11:26
la noi nu se mai fac recrutari momentan, vorbeste cu [player]vangx[/player], in functie de ce iti va spune el vezi ce si cum.

MonteCount nov 20, 11:26
l-am trimis si pe el la tine. este mai departe un pic spre zona pr. tu decizi vezi ce si cum.

Mesajele acestea au fost trimise de către MonteCount mai departe.

Vangx nov 20, 12:17
era bun la voi si mare si activ si il legati cu satele voastre

mijmij nov 24, 09:42
esti???

Vangx nov 24, 09:57
acum

mijmij nov 24, 10:00
ce se intampla am vazut ca ai iesit din Roman Empire

Vangx nov 24, 10:01
creez ceva ,am dat mesaj la luka.un sort de extindere rapida a leon .leon nu avanseaza cat de mult trebuie.daca iau tot wind si am intemeiere leon avanseaza pe granite si ii consuma treptat pe inactivi

Vangx nov 24, 10:03
tu doar tb sa stii asta .cat sunt eu pe joc o sa joc numai cu leon si indiferent in ce trib sunt am intemeiere la acel trib si la toate unde am fost.cand nu mai joc las sitter la luka si imi vad de viata mea

mijmij nov 24, 10:06
dar in Roman Empire mai poti misca ceva? am 2 omuleti din wind care incerc sa-i bag undeva e vorba de [player]BiancaQuelle[/player] si [player]bAnDiTu75[/player] care-s in K53 pentru ei poti sa le faci rost de invitatie in Roman Empire???

Vangx nov 24, 10:08
pai nu ti-am zis ca am control asupra re .am 30 insi care au jucat cu mine acolo 7 ani:).le dau in re sau in def?

Vangx nov 24, 10:10
au invitatie si in re si in def ,intra unde vrei tu

mijmij nov 24, 10:19
ok acu le scriu

dar def-ul are sanse sa faca PNA cu leon???

Vangx nov 24, 10:22
banuiesc ca da ,daca leon intelege ca razboiul sa cam terminat si aparitia def da o sansa mai buna leon sa inobileze nordul mai repede.eu creez si dezbin simultan.faca un trib bun controlat de mine si automat mai rup odata wind in doua,voi tb doar sa inobilati

mijmij nov 24, 10:23
acu intre noi fie vorba crezi ca PR.ul se va uni cu noi sau ne va declara razboi?

Vangx nov 24, 10:33
intre noi fie vorba ,nu cred ca pr va va ataca atata timp cat nu intra cu sate in nord,in schimb impinge =0 sa recruteze aici.pr daca convinge diablo da, poate sa atace leon .daca re sau def este in spatele vostru si ei nu intra aici si suntem doua triburi tari nu vor ataca.
tb sa convingeti pr ca impreuna si cu noi doborati dt usor.analizeaza harta si stii ca pr are mult atac venind de pe k cu densitate mica.la un raspuns de 1000 ferme pe ei nu mai sunt asa de tari.la orice atac raspundem cu atac.re sau def condus de mine este doar asigurarea de viata a leon.eu ma bat cu orice in afara de leon.doar pt acel pna acordat de luka cand aveam toti 4000 pct impreuna:)

Vangx nov 24, 10:35
eu joc doar harta.daca def reuseste sa recruteze de aici :

[coord]325|510[/coord] si pana aici [coord]328|399[/coord] nu poate intra nimeni in nord pe fasia asta cu pna cu leon

mijmij nov 24, 10:36
sa speram ca asa e, mie imi e frica ca victoria pe care au reputat-o asupra wind-ului sa nu ii faca sa se suraevalueze si sa incerce sa ne atace, eu la momentul asta m-am extins puternic in sud asa ca daca ei vor incerca sa fie agresivi logic ar fi sa inceapa cu mine. sper sa reusesc sa-mi consolidez si mai mult pozitia in K53 in cazul in care o sa incerce ceva

Vangx nov 24, 10:41
pai stiu dar victoria lor este pe jucatori fara def si fara sustinere .si leon a avut o granita f mare .eu va micsorez granita si va dau sansa sa luati sate inctivi usor creeind ceva dezornine pe harta ,dezordine care este controlata tot de noi .toti vad altceva acolo noi vedem realitatea

mijmij nov 24, 12:05
multumesc. amandoi au intrat in RE si sper sa se descurce

apropo ce diplomatia are RE cu cei din PR. ???

Vangx nov 24, 12:07
nimic ,doar daca interveniti voi sa fie pna desi este mai greu cu recrutarile astea

mijmij nov 24, 12:12
dupa recrutarile astea e prea devreme, astepta sa se mai aseze lucrurile si dupa aia trebuie vorbit cu luka sa incerce sa va faca rost de un PNA cu ei.

Vangx nov 24, 12:12
asteptam si ne organizam

mijmij nov 24, 12:15
in schimb poti face PNA sau alianta RE cu DEF in vederea unei viitoare fuziuni si daca e formata din membri activi slabe sperante pentru cei din PR. sa se lege de voi, vor incerca intai sa finalizeze cu wind ceea ce ne da la toti un timp de respiro

Vangx nov 24, 12:19
este pus direct la alianta ,mai tb pna cu leon si cobor deful in sud

Vangx nov 24, 12:19
adica trupele defensive le pun de acum pe granita

mijmij nov 24, 12:21
pai vorbeste cu luka in sensul asta cred ca existenta DEF si RE ca triburi tampon intre noi si PR. este si in avantajul nostru ne putem concentra pe ce a mai ramas din wind si in acelasi tip sa blindam granita de nord

Vangx nov 24, 12:22
a inteles luka despre ce este vorba de la inceput


TheStar1111 dec 01, 14:14
[player]paul 77[/player],[player]surtr[/player] si eu
putem primi invitatie la voi?

vladdyL40 dec 01, 15:17
Cu ăstia ce facem? Unul dintre ei are mai multe sate rezervate de Leon. ..

Mesajele acestea au fost trimise de către vladdyL40 mai departe.

Vangx dec 01, 23:03
xxx?

Mesajele acestea au fost trimise de către Vangx mai departe.

Vangx dec 02, 00:17
Asa ceva nu este deloc ok!

http://ro.twstats.com/ro40/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=5885

luka22 dec 02, 00:56
pe thestar il puteti lua daca vrea sa continue..e baiat bun..pe ceilalti doi nu..suntem deja cu atacurile pe ei..

Vangx dec 02, 00:57
esti sigur da.

luka22 dec 02, 00:57
am pierdut sate in granita..stiu asta dar dk ataca nestingheriti acolo..momentan au un avantaj..

nu-mi fac griji..cine rade la urma rade mai bine..

Vangx dec 02, 00:58
f aiurea arata ,imi este necaz practic leon tb sa aiba cele mai multe sate ca familie .ai ** ceva cu pr? de re?

luka22 dec 02, 01:02
am vorbit dar urmeaza sa avem o conferinta voce pe skype cu ei si cu Diablo..atunci o sa fie discutia propriu zisa..

leon e un trib care nu a avut deloc moment de liniste..am fost mereu in razboi..de cand am intrat pe lumea asta..

si desi mereu am intrat cu a doua sansa am iesit invingatori de fiecare data..

nu ma sperie niste sate pierdute..o sa le recuperam inzecit..mai ales ca se aseaza f bine zona aici..


dk nu are cum sa reziste..e trib de centru fara pic de margine..rezista pt ca inca nu a fost bagat in seama ca trib..

Vangx dec 02, 01:06
leon cu sate re ajunge la 9000 sate,ok sunt unele mici acum dar tot 9000 sunt

luka22 dec 02, 01:07
asa este..si detine o zona f mare si o margine importanta..

luka22 dec 02, 01:08
tu mai stai in noaptea asta?..ca eu sunt la munca si as avea nevoie de un sitter sa noteze niste atacuri la [player]printul 2[/player]

Vangx dec 02, 01:12
nu mult ca ma trezesc la 4:20 (5:20)

Vangx dec 02, 01:12
maxim 30 minute

luka22 dec 02, 01:12
ok..lasa ca vad eu pe cine gasesc..

Vangx dec 02, 01:13
super ,le urasc siterele,unul am cu un sat:)

luka22 dec 02, 01:14
nici mie nu-mi plac..dar uneori trebuie..

Vangx dec 02, 01:46
[player]asterix97[/player] cont =0 de ce nu il inobilati?

Vangx dec 02, 01:47
-0 inobileazadin 6 conturisate de 10000 pct intre voi .nu ** cu ei ce fac de fapt?

luka22 dec 02, 01:55
innobilam..dar cat..ieri am avut 160 de sate innobilate..1,5 milioane de pct..

Vangx dec 02, 02:03
nu le dai mesaj la fiecare jucator si ii intrebi ce fac cu satele inobilate printre voi? si de ce inobileaza jucatorii atacati de voi? au ei rapoarte ca i-au atacat vreodata? si termini mesajul cu va rog frumos sa nu mai inobilati sate intre satele noastre.re ii ataca unde ii gasesc am pus raboi cu =0

Vangx dec 02, 02:04
acele 100 sate intre voi fac prapad in caz de razboi

Vangx dec 02, 02:05
Clasament - triburi pe acest continent 43
Loc Numele tribului Puncte Sate
1 @LEON 7,65 Mil. 820
2 ~LEON~ 6,04 Mil. 679
3 RE 4,95 Mil. 666
4 Lykan 3,16 Mil. 368
5 RE. 967.769 161
6 = cu 0 709.512 86 sate de 9000 pct fiecare

luka22 dec 02, 02:09
treaba e ca ei e posibil sa devina academia PR...

si probabil daca eu cer ca voi sa fiti academia noastra..ei cer ca ei sa fie academia lor..si sincer nu ar fi o varianta rea...

pt ca asa ne-am orienta toti spre DT-dk-zig

Vangx dec 02, 02:11
ok,dar tot nu au voie sa aiba sate intre voi ,parerea mea.dispar la somn

luka22 dec 02, 02:16
ok..somn usor..vedem ce o sa fie..o sa am conferinta cu ei..

Vangx dec 04, 00:39
Vangx astăzi la ora 00:34
nici loc nu avem si ca sa fie ok il intreb si pe luka si este corect asa
TheStar1111 astăzi la ora 00:33
o invitatie si ptr ucuu?
doar ptr el


sa ma tii te rog la curent cu discutia de weekend.

luka22 dec 04, 00:40
bbcode, luca nu e nu stiu ce a-ti vorbit

Vangx dec 04, 00:42
[player]ucuu[/player]

de conferinnta cu pr si diablo

Vangx dec 04, 00:42
[player]TheStar1111[/player] astăzi la ora 00:33
o invitatie si ptr [player]ucuu[/player]?
doar ptr el

luka22 dec 04, 00:44
da asta de cand e la tine ca vroiam sa-l atac in week-end e posibil sa trebuiasca sa-i scoti pe amndoi chiar daca il inviti si pe ala

luka22 dec 04, 00:45
imi sar astia in cap din cauza recrutarilor facute ai luat tot windu si nu te opresti

Vangx dec 04, 00:46
luka22 în data de 02.12. la ora 00:56
pe thestar il puteti lua daca vrea sa continue..e baiat bun..pe ceilalti doi nu..suntem deja cu atacurile pe ei..


am intrebat de el

Vangx dec 04, 00:46
eu iau tot wind si tu iei tot re

Vangx dec 04, 00:48
ok pe ala nu il luam

luka22 dec 04, 00:48
nu stiu ce ai vorbit cu luca, dar vorbesti tot cu el, nu ma bag ca nu stiu ce vreti sa faceti, poate daca iau tot re imi sare PR in cap si nici asta nu vreau si e posibil ca re sa ramana asa din cauza asta, deci rezolvi cu luca, in seara asta nu intra dar maine o sa fie ii spun sa-ti dea mesaj

Vangx dec 04, 00:50
ce am vorbit cu el este aici mai jos in mesajul asta.oricum nu conteaza si daca suntem atacati de pr sau daca este o harta albastra.nu am gasit nici un server mai rau ca l40

luka22 dec 04, 00:50
de aici inainte nici nu vei gasi mai bun decat asta ca as e lumea acum pe jocu asta trebuie sa te adaptezi sa ajungi sa faci ceva

Vangx dec 04, 00:52
ma refer la sprijin si limita in trib.Intre noi fie vorba m-as bucura chiar daca leon ar ataca re(motive personale)

luka22 dec 04, 00:53
nu va atacam noi, dar alti va ataca, ai fortat cam mult limita cu astia

Vangx dec 04, 00:56
la satele nostre nu are drept decat leon ,dar =0 nu forteaza nota inobiland sate din wind fara sa ii atace macar odata?
noi macar avem razboi cu ei de cand am aparut aici pe coltul asta.

Clasament - triburi pe acest continent 43
Loc Numele tribului Puncte Sate
1 -NW- 7,97 Mil. 857
2 NW 6,83 Mil. 757
3 RE 5,54 Mil. 732
4 RE. 2,12 Mil. 289
5 Lykan 1,12 Mil. 139
6 = cu 0 841.467 99

tu nu ii vezi ca sunt la pna

Vangx dec 04, 00:57
ce face = 0 cu sate inobilate in spatele vostru?

Vangx dec 04, 00:58
nici nu conteaza ,voi cand aveti nevoie de sate dati mesaj la mine ,vi le dau bucuros pe ale mele.

luka22 dec 04, 23:34
deci, problema pica in felul urmator, Thestar, Tarzan, legea97 si Alomi trebuie sa-i dai afra din trib, nu am ce sa le fac, unii din ei au avut ocazaia sa vina sa scape de probleme nu au vrut, tribul nu accepta sa ramana acolo la refugiati

luka22 dec 05, 00:16
asteapta pana vorbeste luca cu tine sa stabiliti exact

Vangx dec 05, 08:37
Florin, este exclus concedierea celor 4 .cauta alta solutie in cazul in care doriti sa jucam impreuna.problema se pune asa:

1.Tribul meu [ally]RE[/ally] are razboi cu Wind mult inaintea tuturor ,cand voi aveati alianta cu Wind noi aveam razboi ,deci primul drept de recrutare ne apartine.

2.Tot ce a recrutat Leon ,sunt tot refugiati dar nu vreti sa ii vedeti ca sunt refugiati si va uitati la cei cativa care i-am recrutat noi

3.Cei recrutati sunt cu acordul lui luka si cam tot ce am facut pe acest joc am discutat cu el.

4.In momentul in care vreti sa schimbati intelegerile facute apare un semn de intrebare asupra cuvantului vostru si asupra increderii pe care partenerii de joc o pot avea in voi.

5.In mesajul nostru de mai jos exista o formulare in care spui ceva de genul ,'Pe acest joc trebuie sa fii curva ca sa poti realiza ceva'.Sper din toata inima pentru voi ca nu este valabila si in cazul Leon.

6.Eu nu concediez jucatori dupa o saptamana ca se gandeste cineva ca sunt refugiati ,caci in acest caz eu nu mai am cuvant fata de ei.

7.Sunt un tip cu doi copii ,o famile ,un job de 12 ore si o firma care incepe sa faca bani ,sunt prea serios pentru acest joc si nu cred ca va doriti sa va arat cum se pune problema cand voi vorbi eu.

8.Daca vreodata Leon ataca RE doar in disperarea de sate ,dorind sa cucereasca ceva sate aiurea ,cand de fapt le poate avea pe toate pasnic ,simt ca Leon este urmatorul trib care trebuie sa spuna stop joc si ca pentru voi este un razboi pierdut din start.
Nu va imbatati cu apa rece privind cate sate aveti voi si priviti realitatea ca jucatorii dau stergere si dispar de pe joc din cauza demotivarii.

9.Incalcarea cuvantului si intelegerilor cu noi inseamna ca va incalcati cuvantul si fata de oricare alt partener de joc de aici si ma refer la PR si Diablo,iar asta va face o revizuire a aliantelor voastre in viitor.

10.RE este pentru voi ce v-am spus mai demult ,asigurarea vostra de viata ,daca RE dispare ,cel mai bun trib de atacat este Leon si nu altul.

Sper sa gasiti alte proiecte de viitor si sa va orientati catre razboiul adevarat si sa nu mai priviti cu jind la sate RE doar pt ca unul dintre voi inca mentine PNA pe harta.

luka22 dec 05, 09:56
de acum nu ma bag pe temele astea noi suntem 5 in conducere, aseara m-au batut la cap sa iti spun sa-i dai pe aia afara din trib deasta ti-am dat mesaj, dupa am vorbit cu luka si ti-am scris iar sa stai, zilele astea va vorbi cu PR daca face ceva sau nu nu am idee, dar eu personal nu ma mai bag pe tribu tau deloc, daca ceilalti vor sa scoti pe cineva sau chestii de genu sa te caute ei eu nu o mai fac niciodata, mi-e rusine sa iti mai cer ceva vreodata, asa ca sa avem liniste, forin aici ma poti contacta in orice problema dar nu legat de triburile de a face ceva legate de triburi doar intre noi ca jucatori te ajjut cu orice, legat de altele nu vreau sa te mai deranjez.

Vangx dec 05, 11:20
multumesc

luka22 dec 05, 23:33
am rugamintea sa opresti razboiul cu=cu0 as vrea sa ii fac sa plece din zona noastra sa nu se lege de un razboi, etc si razboiu imi ingreuneaza munca, pe aia nu ii vreau in spate

Vangx dec 05, 23:33
ok

luka22 dec 05, 23:36
o sa-ti spuna luka mai multe maine seara la 21.30 va fi on daca esti si tu si mai bine ca mai e cate ceva de vorbit cu tine, stie el ce e de incercat, va descurcati voi

Vangx dec 05, 23:37
ok


Practic toate recrutarile au fost cu acordul Leon dar s-au oprit la cei 4 Thestar, Tarzan( a jucat cu mine l4 cu alt nick), legea97 si Alomi ,dintre care legea97 este in Leon si TheStar nu a dorit sa fie in Leon si pe care l-am recrutat cu acordul scris a lui luka22.

Pai stau si ma intreb asa unde naiba mai exista cuvant ,onoare ,respect .Dragilor suntem in un joc virtual ,unde nu ramaneti cu satele ci cu relatiile ,placerea de a juca a intalni oameni placuti si a reusi sa te intalnesti cu unii de aici la o bere sau o pizza in viata reala.

Asta a fost faza 1 ,acum urmeaza faza 2 de ieri si astazi:

Vangx dec 13, 13:58
Am fost 3 sau 4 zile cam inactiv ,ca nu am avut net mobil .Va rog cateva lucruri referitoare la sprijin:


1.Va rog sa acordati sprijin .
2.Va rog cei care ati primit sprijin la atacuri(blindaje) sa il si returnati inapoi .Nu il returnati pierdem alte sate si apoi pierdeti si sprijinul din satele voastre.

Stiu ca unii dintre voi citesc si nu fac nimic asa ca apelam si la regula 3.
3.Cei care ati trimis sprijin mai mare de 500-100(sprijin care nu este considerat permanent va rog sa il retrageti singuri.

4.Pt ca unii dintre voi nu doriti sa jucati trib si nu sprijiniti ,zilele astea ma gandesc serios ca unele sate ale voastre le merita altii si este posibil sa punem razboi cu leon ,doar ca sa poate inobila si ei ceea ce voi nu aparati fata de pr.

Vangx dec 13, 13:59
xxx

Mesajele acestea au fost trimise de către Vangx mai departe.

luka22 dec 13, 14:02
ce sa inteleg din asta?

Vangx dec 13, 14:04
ca poti sa mai recrutezi din ei ,sau sa le dai posibilitatea la unii din leon sa ia sate.oricum nu ai de inteles ca re ataca leon.asta este exclus.este doar o declaratie de ochii lumii vine craciunul

Vangx dec 13, 14:04
o sa ne gandim si la posibilitatea asta nu?

luka22 dec 13, 14:05
hai sa facem draq mutarea aia, ii dam afara pe aia care zic RE si jucam toti in continuare

luka22 dec 13, 14:06
la ce sa pierdem vremea cu inobilat sate

Vangx dec 13, 14:07
i-am zis lui luca nu ca nu fac asta ,prefer sa va dau satele voua si ne strangem mana linistiti

Vangx dec 13, 14:07
adica ma refer la minim 500 controlate de mine si altii plus ce recrutati cam 1000 din un foc

luka22 dec 13, 14:09
pierdem vremea, eu am ditai granita nu pot sa fac asa, daca tu nu poti intru eu pe un siter si o fac eu, tu spui ca te retragi si vii dupa o saptamana 1 zi 5 cand vrei

Vangx dec 13, 14:11
este la fel oricum ,eu joc cu harta doar si ma gandesc cand se termina cu ceva sate re cum ataca pr pe dt? ca nu au sate lipite de ei.

luka22 dec 13, 14:11
iti dai seama ca sprijinu care tre sa il am pe granita cu DT acum e in sate pt ca nu avem nici o garantie in RE ca va tineti de niste jucatori care orcum vor pierde satele in PR mai devreme sau mai tarziu? si noi ne uitam cum ei iau sate in spatele nostru?

Vangx dec 13, 14:12
merg la masa,pai de asta zic sa punem razboi luati voi satele si gata

luka22 dec 13, 14:13
pai ai tai se apara, nu le lasa nimeni moca, mai bine le luam prin recrutare, da-mi jucatorii tai de incerdere cei care au facut RE-ul ii bag in o academie si restu raman in re si asta e soarta lor, da-mi lista cu numele si eu ii invit, Pofta mare, astept un raspuns pozitiv

Vangx dec 13, 14:38
cei care sunt vechi pot ceda sate fara problema

luka22 dec 13, 14:39
pai sa vina la noi de ce sa cedeze? sa vina sa joace

Vangx dec 13, 17:05
pai noi jucam unii pt altii ,doar nu pt sate suntem aici ci ca sa ne intalnim cu ceilalti

luka22 dec 14, 00:20
imi pare rau ca nu vom putea forma o echipa impreuna..

am discutat si cu [player]mimiciu[/player]..mi-a spus si de discutia dintre voi doi..mi-a spus ca ati inceput cu stangul dar ca la sfarsit si-a dat seama ca esti un om fain..

dar si el ca si mine suntem de aceeasi parere..sunt jucatori care ne-au spus clar ca nu vor sa joace la noi..exemplu e [player]thestar111[/player] care e prieten ff bun cu el si i-a spus ca nu o sa continue niciodata la noi sau la [ally]pr[/ally]..

noi cu [ally]pr[/ally] nu ne vom ataca..avem o relatie prea stransa..vom juca mereu impotriva DT-ului..si mi-ar face placere ca jucatorii care merita din re sa se alature noua..printre ei bineinteles ca esti si tu..de fapt tu esti primul..

chiar nu vrei sa continuam impreuna?..vor fi multe de facut..un drum lung dar sunt sigur ca putem reusi impreuna..

Vangx dec 14, 00:30
m-ai blocat cu cererea concedierii lor dupa o saptamana sau doua ,pentru faptul ca nu pot sa fac asta si pt faptul ca nu pot ataca leon ,pt mine este un joc terminat ,nu imi gasesc motivarea.jucatorii nu ii mut din un trib in altul este inutil ,sunt legat de ei si jucam impreuna indiferent de sate, 1000 sau 100000 pt noi nu reprezinta o mare diferenta

luka22 dec 14, 00:38
daca jucatorii respectivi nu vor sa joace alaturi de noi cum sa-i fortez sa faca asta?..e ca si cum as baga spioni in trib de unul singur..nu am ce sa fac si tu stii la fel de bine ca mine prietene..

Vangx dec 14, 00:41
spioni sunt in toate triburile si daca joaca alturi de mine si eu alaturi de voi cum pot juca diferit?daca era recrutat de voi intai insemna ca joaca alturi de voi sau nu? asa simt ca este doar o chestie de unde impingem reflectorul cu lumina in loc sa privim pamantul ca ramane nemiscat.

luka22 dec 14, 00:44
nu e adevarat..dar daca un om iti spune clar ca nu vrea sa joace in tribul tau..tu cum ai reactiona?..

si insist..sunt si prieteni ff buni si au jucat impreuna pe l38..si cu toate astea nu vrea sa joace alaturi de el..atunci cum sa-l las intre satele mele?..ar fi ca si cum as sta in casa cu unul care vrea sa-mi omoare familia..

spioni sunt peste tot..dar nu ii bagi tu singur stiind deja asta..

luka22 dec 14, 00:46
din fostul wind..au intrat si ramas in leon breaz si lordkk care sunt prieteni buni cu cineva de aici si care se stia ca vor intra la noi cu mult timp inainte ca wind sa pice..

mai sunt inca 3-4 jucatori dar care au fost luati pt pozitia lor strategica de a uni academia cu tribul mare..

Vangx dec 14, 11:43
o sa ii recrutezi tu incet incet si sa vezi ce buni sunt in nw

Vangx dec 14, 11:44
dec 14
10:15 [player]legea97[/player] a părăsit tribul. asta era unul dintre cei reclamati ca refugiati nu?

luka22 dec 14, 13:20
mai are vre-o importanta care este refugiat atat timp cat nu ai vrut sa concediezi pe nimeni? nu mai conteaza refugiat nerefugiat nu pot decat sa ii vad cat de frumosi sunt

Vangx dec 14, 21:02
pt mine nu conteaza daca ii poti lua, ia si pe the star si pe alomi si pe el lider maximo.m-as bucura sincer sa nu ii mai vad pe aici

Vangx dec 16, 02:02
Trimite mai departe mutare în altă grupă Şterge
Titlu Rezervare pentru înnobilare ignorată
Expediat dec 16, 2014 01:59:05

Jucătorul [player]STEFAN CELMARE[/player] (-NW-) a ignorat rezervarea pentru înnobilare pentru satul Sat de barbari [coord](357|352)[/coord] K33 şi a cucerit satul.

Daca mai are importanta ,ma gandeam sa vin si eu catre granita dt,fara sa va cer sate .inca am 4 nobili pe el .


Comenzi proprii (4) Sosire Soseşte în
Doox12 mâine 17 decembrie la ora 20:47:50:339 42:46:19
Doox02 mâine la ora 22:45:03:645 44:43:32
Doox01 mâine la ora 23:08:44:050 45:07:13
Doox01 mâine la ora 23:08:51:574 45:07:20

luka22 dec 16, 08:53
si ma tot intreb de ce trebuie sa luati barbare acolo in zona aia? ca am vorbit si cu colegii tai de asta si nu ma intelege nimeni sa nu mai luati barbare si legat de stefan ala orcum o sa-l bag la interne, dar va rog eu nu mai luati barbare lucrul asta ma enerveaza cel mai tare ca nici macar nu le luati intre satele voastre le luati in spatele nostru in continuare si noi le lasam pt un motiv acolo

Vangx dec 16, 10:49
pt ca altfel tb sa iau unul langa tine ca sa ma mut in nord catre dt si am evitat asta,am evitat sa iti cer un sat ca data trecuta nu ai zis nimic.ai si o circulara de ieri

luka22 dec 16, 11:02
vino la noi si te mut in granita

luka22 dec 16, 11:03
veniti la noi si va mut in granita, asta va tot spun si nu ma inteleg cu tine, sa va mut in granita sa jucati care intradevar vreti sa jucati

Vangx dec 16, 11:04
nu ti-am spus de atatea ori ca efectiv daca voi nu vreti sa mai jucam aici ,dar nu ataci re imi poti da mesaj si cere satele mele gratis?

Vangx dec 16, 11:05
eu personal ti le golesc

luka22 dec 16, 11:06
nu vreau sate moca vreau jucatori activi, stai acolo blocat pe harta in loc sa iesi cu noi spre granita, am nevoie de oameni sa trimita aprare si sa iasa in granita, oameni de pe conturi ii vreau nu satele lor

luka22 dec 16, 11:07
nici nu ai idee cate se leaga de tine si de tribu tau iti este greu sa iei o decizie care sa o accepte si PR si dupa avemn marginea harti si facem ce vrem impreuna nu mai stiu cum sa te fac sa intelegi asta

Vangx dec 16, 11:07
facem altceva mai diplomat.schimbam doua sate intre noi doi.tu iei unul intre sate re fix in mijloc de control si eu iau unul intre nw

luka22 dec 16, 11:11
cu ce ne ajuta asta? eu nu vreau sa ajung in zona aia in spate ce sa fac acolo, pierd mult timp sa iau eu sate acolo, fac coonferinta cu tine si cu RE sa vezi ce zic si ei si dupa luam o decizie, vrei sa faci asta?

Vangx dec 16, 11:11
cu un sat acolo ce pot face?

Vangx dec 16, 11:12
da facem

luka22 dec 16, 11:13
ok, merci, cand vrei ca sa vorbesc si cu ei sa picam de acord

Vangx dec 16, 11:14
daca vrei pe la 20 astazi se poate? merg la birou si nu ajung acasa sa declansez uraganul

luka22 dec 16, 11:20
da e ok, eu o sa fiu, acum dau un sms si in PR sa vad daca poate

Vangx dec 16, 11:23
ok .skype ,chat ,telefon? cum functioneaza?

luka22 dec 16, 11:24
skype, voce
a ramas ca facem conferinta cu pr, dar sa pierdut idea la fuzionarea pr -diablo cred iar astazi apare un alt mesaj:

Anunt incetarea relatii diplomatice in 24 ore adica de la PNA la neutrali si dupa doua orea are declaratie de razboi:)


luka22 dec 18, 18:18
Cu aceasta ocazie tinem sa va anuntam ca in 24 de ore vom inceta PNA-ul cu tribul [ally]RE[/ally] si academiile acestuia, daca vom primi atacuri in acest timp consideram ca sa rupt mai devreme si vom trata cu aceiasi moneda.
Multumim pentru colaborarea de pana acum
O seara buna
Conducerea
[ally]NW[/ally]

Vangx dec 18, 18:39
ok

Vangx dec 18, 19:42
uite ca te atac eu de ciuda ,sa vedem tu ma ataci?

luka22 dec 18, 19:48
Nu

Vangx dec 18, 22:44
te-ai gandit bine la mutare sper, ca te fapt iti vei taia creaca ta de sub picioare

luka22 dec 18, 22:44
ah?

Vangx dec 18, 22:52
asta o sa spui dupa .nu ai inteles cred niciodata ce insemana cuvant si ce insemna ca satele re va apartin voua de fapt fara un topor.pacat

luka22 dec 18, 22:53
sunt satul de vorbe;) a stat luca cu tine 3 saptamani sa faci ceva si ai ales windu, stai cu windu

Vangx dec 18, 22:59
eu nu am ales windul ci am ales sa imi respect cuvantul .tu sa imi scuzi formularea pare mai dura un pic dar intre baieti merge ,ti-ai dat cu tesla in c... in doua ore astazi.

Vangx dec 18, 21:23
Buna seara ,


Am avut placerea sa mai dau de alti cateva maimute si pe acest server ca si pe altele .Oricum eu ma bucur de rezultat.Variantele care erau de luat in calcul erau urmatoarele:

Cum procedam ?.

1.retragem trupele si jucam local,
2.ne orientam catre pr sau catre leon prin mutari de jucatori la ei,
3.cedam satele controlat catre pr?
4.cedam satele controlat catre leon?
5.Jucam pana la ultima lance si facem steaguri si ne vedem de sarbatori?

O sa jucam local ,retragem trupele pe sate momentan.


luka22 astăzi la ora 18:18
Cu aceasta ocazie tinem sa va anuntam ca in 24 de ore vom inceta PNA-ul cu tribul RE si academiile acestuia, daca vom primi atacuri in acest timp consideram ca sa rupt mai devreme si vom trata cu aceiasi moneda.
Multumim pentru colaborarea de pana acum
O seara buna


dec 18
20:08 Tribul NW a declarat război împotriva tribului.

nici macar nu am dat mesjul :) ca inca lucrez ,acum am terminat

luka22 dec 18, 23:00
prietene pana te gandesti tu, eu unu m-am saturat sa te astept, cedati unde vreti si cui vreti si cam asta e sa-ti fie de bine si sa iti asumu si asta intre timp

Vangx dec 18, 23:01
unde ai vazut tu incalcare pna cand nici macar nu a stiut nimeni din trib de mesajul tau ?

luka22 dec 18, 23:02
daca tu ceri voi tribului sa faci ceva in calitate de conducator eu zic sa te lasi de astea, schimba sportu joaca sah in parg gasesti tu ceva, stai cu copii cu familia orice numai triburile nu ca conducerea nu e de tine

luka22 dec 18, 23:04
te rog nu mai continua cu discutia asta ca nu are rost, nu ajungem nicaieri si nu am chef sa ma enervez, daca vroiai sa faci ceva faceai cand a fost cazu acum faci ce vrei

Vangx dec 18, 23:08
cred ca ma intelegi gresit ,discutia asta o am cu tine ca sa intelegi ca te-ai grabit aratand ca tu Florin nu ai cuvant ,nu discut de relatii de razboi sau alianta.putin ma intereseaza.este ** de tine ca dai un mesaj la 18(despre incetarea relatiilor diplomatice in 24 ore asta inseamna neutral) si in doua ore declari razboi .Asta incerc sa iti explic ,nu doresc sa schimb nici o relatie diplomatica cu voi.

luka22 dec 18, 23:14
nu am declarat eu personal razboi asa l-am gasit cand eram la munca si l-au declarat pt un atac dat de voi

Vangx dec 18, 23:16
ok, sa nu va suparati pe mine ,dar o sa imi para rau pt ce o sa fac.nu este genul meu dar nu imi place sa fiu luat de prost .

luka22 dec 18, 23:17
faci ce vrei



Stau si ma gandesc si nu gasesc raspunsul corect .Ce au dorit ei de fapt sa obtina ?ca jucatorii sigur nu si satele sigur nu, ca mai mult ca sigur se duc PR cucerite sau recrutate ,cand de fapt satele RE erau satele lor .Cat costa sa ai cuvant pe un joc virtual si unde incepe si se termina coloana vertebrala a celor care conduc triburi pe acest joc? Cum sa ma acuze NW ca nu joc alaturi de ei cand le-am oferit satele mele goale?


Are cineva pareri mai bune sau mai rele ca a mea .cer eu prea mult sau imi ofera ei prea putin ca si parteneri de joc?

P.S
Sa nu creada cineva ca asta este o plangere, ca pierdem relatiile cu Leon(NW).Nu ,nu asta este doar un semnal de alarma pentru aliatii lor ca sa stie cu cine stau la masa si isi scutura mainile .Satele precum si serverul 40 te indeamana oricum sa iti vezi de viata reala ,dar un sfat pt cei care joaca sa nu repete in viata reala, ce fac aici voi da mereu.Oricum eu le urez bafta la cucerit ,daca nu cumva le va fi greu pentru faptul ca factorul uman are valoare dar satele nu!
 

DeletedUser35645

Din partea mea nu imi vine acum in minte decat un singur cuvant: RUSINE LEON.
Ati cautat scandal si nici macar nu ati respectat un PNA de 24 ore... ati cautat motive inexistente.
Acel atac de care vorbiti e trimis de 2 zile pe un jucator care nici macar nu era atunci la voi... ce pana mea mai insistati in prostia cu raportul ala ? Nu va e putin rusine ?
Eu m-am retras de pe aceasta lume inca de cand a picat Wind unde erau prietenii mei... faptul ca am ramas aici e ca am gasit cativa oameni de valoare in RE si am zis sa mai stau putin pe aici.
Nu sunt batut in cuie, probabil voi pica... dar o sa va fac pagube dragilor... mai ales daca prind vreun papagal pe langa mine :)
 

DeletedUser27510

am dat scroll pana jos sa pot posta, Am vazut Leon, PR ... palarie .. neinteresant.

nu stiu de ce se posteaza toate nimicurile aici?

vreti sa postez si eu rapoartele de farmare de azi, sunt sigur ca vor fi mult mai captivante decat sa citim jumatate de ora nimic .
 

DeletedUser27510

Din partea mea nu imi vine acum in minte decat un singur cuvant: RUSINE LEON.
Ati cautat scandal si nici macar nu ati respectat un PNA de 24 ore... ati cautat motive inexistente.
Acel atac de care vorbiti e trimis de 2 zile pe un jucator care nici macar nu era atunci la voi... ce pana mea mai insistati in prostia cu raportul ala ? Nu va e putin rusine ?
Eu m-am retras de pe aceasta lume inca de cand a picat Wind unde erau prietenii mei... faptul ca am ramas aici e ca am gasit cativa oameni de valoare in RE si am zis sa mai stau putin pe aici.
Nu sunt batut in cuie, probabil voi pica... dar o sa va fac pagube dragilor... mai ales daca prind vreun papagal pe langa mine :)

RE = 80%WIND ?

daca nu ma insel la fel a fost si cu voi , nu am facut tema pe extern sa ne plangem cand a-ti atacat la 2 minute dupa anuntarea intreruperii diplomatiei.
 

Pch.. HOoke

member
Scor reacție
4
Din partea mea nu imi vine acum in minte decat un singur cuvant: RUSINE LEON.
Ati cautat scandal si nici macar nu ati respectat un PNA de 24 ore... ati cautat motive inexistente.
Acel atac de care vorbiti e trimis de 2 zile pe un jucator care nici macar nu era atunci la voi... ce pana mea mai insistati in prostia cu raportul ala ? Nu va e putin rusine ?
Eu m-am retras de pe aceasta lume inca de cand a picat Wind unde erau prietenii mei... faptul ca am ramas aici e ca am gasit cativa oameni de valoare in RE si am zis sa mai stau putin pe aici.
Nu sunt batut in cuie, probabil voi pica... dar o sa va fac pagube dragilor... mai ales daca prind vreun papagal pe langa mine :)



Iar din partea mea leon mai este doar pe 42 =))))
 

DeletedUser40664

mythra: Ma bucur sa aud asta si va doresc mult succes!
Daca ar fi sa faci un top 3 al celor mai buni jucatori/conducatori de pe L40, care ar fi acesta? Imi poti argumenta alegerile?

luka22: Soogeyboogey..Este un jucator foarte foarte bun si un conducator care da totul pentru trib.
Wolfmanrau..Vede foarte bine jocul,are idei clare si e un jucator foarte bun.
Vangx..Probabil o sa surprinda pe multi decizia mea de al include in top 3 al conducatorilor..dar acest om a reusit sa reziste si sa creasca un trib din nimic desi a intrat pe joc la cateva luni bune dupa ce incepuse L40..

Asta este o parte din interviul care i-a fost luat lui Luka, doar la partea asta m-am gandit, in rest poti sa continui cu noroiul, suntem 'noroiproof'. Rusine conducerea RE.
 

DeletedUser27510

Sunt atat de suparat .. incat o sa termin si ultimele 5 episoade din sez 1 Welcome to Sweden si o sa adorm plangand...
 

DeletedUser27510

vine iarna , leii sunt obisnuiti cu caldura, ne-am transformat in lupi , ca sunt mai rezistenti la frig :D
 

DeletedUser12180

Asta este o parte din interviul care i-a fost luat lui Luka, doar la partea asta m-am gandit, in rest poti sa continui cu noroiul, suntem 'noroiproof'. Rusine conducerea RE.

Cum poti sa spui rusine conducerii RE? cand mai sus sunt numai dovezi ca RE a mers numai alaturi de Leon ,ca orice miscare facuta a fost discutata inainte .Cum sa spui rusine RE si nu spui, da noi din conducerea NW suntem niste habarnisti ca judecam fara dovezi ,da suntem disperati de sate si nu am reusit sa asteptam 24 ore .macar Wind va acordat voua 24 ore si va atacat la 24 ore si doua minute .Voi ati atacat la 24 ore -22 ore =2 ore. Hai sa fim seriosi si priveste un pic corect cine are dreptate.Esti disperat de sate doar sau incerci sa arunci cu fum, ca sa nu se vada cand te inrosesti de rusine referitor la calitatea vostra de parteneri de joc.Unde este vina RE in ceea ce afirmi tu?

Si inca ceva nu confunda pe Luca cu Florin diferenta este prea mare intre ei .Pariu ca ce a facut Florin astazi nu a fost cu stirea lui Luca.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27510

Cum poti sa spui rusine conducerii RE? cand mai sus sunt numai dovezi ca RE a mers numai alaturi de Leon ,ca orice miscare facuta a fost discutata inainte .Cum sa spui rusine RE si nu spui, da noi din conducerea NW suntem niste habarnisti ca judecam fara dovezi ,da suntem disperati de sate si nu am reusit sa asteptam 24 ore .macar Wind va acordat voua 24 ore si va atacat la 24 ore si doua minute .Voi ati atacat la 24 ore -22 ore =2 ore. Hai sa fim seriosi si priveste un pic corect cine are dreptate.Esti disperat de sate doar sau incerci sa arunci cu fum, ca sa nu se vada cand te inrosesti de rusine referitor la calitatea vostra de parteneri de joc.Unde este vina RE in ceea ce afirmi tu?

de fapt ne-au atacat cu 23:58 de minute inainte sa expire termenul, de aici vine faza cu 2 minute.
sa ma intelegi si tu.

10:00 anunt - peste 24 de ore incetam diplomatia
10:02 + sunau tobele de atac deja
(tobele de atac .. asa zicem noi la setarea aceea sonora cand face buuuuum) :p
 

DeletedUser12180

A, sa inteleg ca se masoara respectul si cuvantul nu in functie de a respecta ceea ce spui ,ci in functie de cat de mult timp ai reusit sa te abtii pana sa iti calci cuvantul?

In cazul lor au rezistat 2 minute in cazul vostru 2 ore ,deci sa inteleg ca voi sunteti mai speciali.este ca un drogat care se uita la drog si vede cat rezista pana il ia:) .
 

DeletedUser27510

Ti-am trimis raportul cu partea vostra de respect.

Nu mai insista pe SF-uri , te rog!

Fie ca cel mai bun sa castige .. asa se zice.

Ultima postare pe acest subiect. Noapte buna!
 

DeletedUser12180

//ro40.triburile.ro/public_report/5fe86b9538efef286961720fbdc01d1d


tu ai glume cu mine astazi .si un incepator intelege ce este ala un calculator de atac

Nume: Night Wolves
Locație: [coord]388|379[/coord]
Continent: K33
Puncte: 7,763
Proprietar: SoogeyBoogey
Proprietarul tribului: NW
Ultima cucerire: 1 zile şi 16 ore în urmă
Cuceriri de sate: 2
Profil: Vizitator


este atac lansat ,inainte sa iei tu satul cu mult.


Planul de atac împotriva satului 388|379 (ajunge la 2014-12-18 18:19:22)
Informații sat
Proprietar: SoogeyBoogey
Continent: K33
Puncte: 7,763
Timpii de lansare
Lansare de la Cea mai lentă unitate Timp de călătorie Lansat la
006. Matterhorn (297|436) Berbec 41:56:40 2014-12-17 00:22:42

Tu de fapt ai mai pus o incercare de dovada dar doar in ochii tai ,un atac lansat de 42 ore pe un sat pe care intre timp l-ai cucerit tu.Vezi tu matematica asta ne omoara 1 zile şi 16 ore în urmă=40 ore iar atacul a fost lansat de 42 ore dragule ,ceea ce inseamana ca la momentul lansarii lui tu nu erai propietarul de drept al satului.
 

DeletedUser40644

//ro40.triburile.ro/public_report/5fe86b9538efef286961720fbdc01d1d


tu ai glume cu mine astazi .si un incepator intelege ce este ala un calculator de atac

Nume: Night Wolves
Locație: [coord]388|379[/coord]
Continent: K33
Puncte: 7,763
Proprietar: SoogeyBoogey
Proprietarul tribului: NW
Ultima cucerire: 1 zile şi 16 ore în urmă
Cuceriri de sate: 2
Profil: Vizitator


este atac lansat ,inainte sa iei tu satul cu mult.


Planul de atac împotriva satului 388|379 (ajunge la 2014-12-18 18:19:22)
Informații sat
Proprietar: SoogeyBoogey
Continent: K33
Puncte: 7,763
Timpii de lansare
Lansare de la Cea mai lentă unitate Timp de călătorie Lansat la
006. Matterhorn (297|436) Berbec 41:56:40 2014-12-17 00:22:42

Tu de fapt ai mai pus o incercare de dovada dar doar in ochii tai ,un atac lansat de 42 ore pe un sat pe care intre timp l-ai cucerit tu.Vezi tu matematica asta ne omoara 1 zile şi 16 ore în urmă=40 ore iar atacul a fost lansat de 42 ore dragule ,ceea ce inseamana ca la momentul lansarii lui tu nu erai propietarul de drept al satului.

intrebare doar asa sa fie , dc a atacat in primul rand acel sat? care era la 40 de ore distanta?
nu ii vad rostul
 

DeletedUser41488

tactica leon se evidentiaza din nou ! recrutari ca sa slabeasca adversarul, singura lor arma :D
 

DeletedUser45060

nu imi place sa scriu pe aici, faza e in felul urmator a fost pna, a fost frumos, pasarele, fluturasi, acum e razboi nu va mai plangeti atat ca nu va aduce albastru pe harta, ce am facut eu ce a facut nu stiu care nu mai conteaza, jucati triburile ca e un joc de razboi nu un joc de pangaciosi ca asa castigati lumea inainte sa inceapa.
Bafta
 

DeletedUser32874

Buna ziua tuturor,


Am inceput jocul pe aceasta lume tarziu, am creat tribul RE si singurul trib care ne-a oferit o alianta(PNA) la acel moment a fost Leon .Pentru noi a fost foarte simplu si corect, ca indiferent ce joc pe acest server sa nu atac sau sa joc contra Leon niciodata .Am avut perioade grele cu Wind dar asta e farmecul jocului,pe atunci eram in relatii f bune cu Leon cand ,au inceput recrutarile din Wind .Leon ma indemna sa recrutez cat de mult prin diverse canale ,canalul de discutie principal cu luka22(care este o dubla personalitate ,greu la negociat avem pe Luca si Florin cojucatori,Luca mai de cuvant ,Florin se ascunde dupa ce hotarasc altii, sau ii cer altii).




Stau si ma gandesc si nu gasesc raspunsul corect .Ce au dorit ei de fapt sa obtina ?ca jucatorii sigur nu si satele sigur nu, ca mai mult ca sigur se duc PR cucerite sau recrutate ,cand de fapt satele RE erau satele lor .Cat costa sa ai cuvant pe un joc virtual si unde incepe si se termina coloana vertebrala a celor care conduc triburi pe acest joc? Cum sa ma acuze NW ca nu joc alaturi de ei cand le-am oferit satele mele goale?


Are cineva pareri mai bune sau mai rele ca a mea .cer eu prea mult sau imi ofera ei prea putin ca si parteneri de joc?

P.S
Sa nu creada cineva ca asta este o plangere, ca pierdem relatiile cu Leon(NW).Nu ,nu asta este doar un semnal de alarma pentru aliatii lor ca sa stie cu cine stau la masa si isi scutura mainile .Satele precum si serverul 40 te indeamana oricum sa iti vezi de viata reala ,dar un sfat pt cei care joaca sa nu repete in viata reala, ce fac aici voi da mereu.Oricum eu le urez bafta la cucerit ,daca nu cumva le va fi greu pentru faptul ca factorul uman are valoare dar satele nu!




Si inca ceva nu confunda pe Luca cu Florin diferenta este prea mare intre ei .Pariu ca ce a facut Florin astazi nu a fost cu stirea lui Luca.



In primul rand ma bucur sa vad ca mai exista oameni care stiu ce inseamna onoarea si respectul si tin sa te felicit pentru asta!

N-am vorbit niciodata cu Luca, nu pot sa comentez nimic despre el, dar, din nefericire, am avut de-a face cu celalalt nume mentionat mai sus si pot afirma ca cea mai mare greseala a lui Luca a fost primirea lui in trib, (dupa ce prima greseala ii apartine lui borzesti ca i-a oferit un trib, in ciuda sfatului meu de a nu avea incredere in el), urmata de hotararea de a-l lua coplayer dupa ce contul propriu i-a fost banat permanent(inca o bila alba, ca sa zic asa).

Citind cele scrie mai sus am inteles faptul ca lui Florin, si nu numai, ii este frica, frica de PR, frica de DT, frica sa nu piarda, si din a incearca sa fie pe placul altora, sa le cante in struna indiferent de mijloace, este un fel de locuitor al cartierului Fanar din Istanbulul secolului al XVII-lea pus in fruntea unor fosti leisori si actuali lupi, un fel de suzeran.

Acestea fiind spuse, tinand cont de faptul ca nu cred ca voi mai tine sa comentez ceva in continoare, va urez tututor un weekend placut si Sarbatori Fericite!
 
Sus