Lideri ai L1 nesuferiti

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Veniti cu argumete de ce un anumit lider al L1 este slab, incompetent sau altele, din punctul vostru de vedere.

Fara atacuri la persoana, ci doar la jucatori. Vorbim doar de jocul triburilor. :)

Start joc!
 

DeletedUser

Din punctul meu de vedere nu mai exista niciun leader pe lumea 1. :)
Cel putin nu se regaseste niciunul la conducerea triburilor din top20.
 

DeletedUser

corect gaby ....dar sa nu uitam ca totusi e un joc si asta nu ne da dreptul sa criticam pe nimeni ...
 

DeletedUser

Chiar nu am nicio intentie sa critic pe nimeni ,insa aceasta este parerea mea si o voi spune de fiecare data cand am ocazia.
Exista multi jucatori foarte buni ,dar nu exista si conducatori pe masura.
 

DeletedUser

Va rog, dati un nume/mai multe nume si aduceti argumente de ce sunt nesuferiti (ca lideri) pentru voi. Nu vorbiti de chestii generale.

Mersi. :)

LE: gabi, ideea topicului e tocmai de a critica cu argumente. :)
 

DeletedUser

Daca ai intentia sa alcatuiesti un top al conducatorilor de pe lumea 1, nu vei reusi niciodata.
Cei care se vor da cu parerea, desi cred ca nu vor fi prea multi, vor tine cont mai mult de rafuieli personale si nu vor putea oferi argumente foarte bune.
Sa luam exemplul de pe topicul alaturat si anume xena.Probabil ca pentru multi este antipatic, asta nu inseamana ca nu are calitati de conducator.
 

DeletedUser

Heyyyy!! jucam la tombola? si...se invarte roata..cine cade?
AdiMutu !!! ... yeyyyyyyyyyy :D

Seriozitate: Un "lider" slab pentru cum joaca jocul,prefera jocurile de culise si prietenia in joc pe baza unei iesiri la o bere in oras.
In loc sa prefere corectitudinea si simplul cuvant al unui om cand spui ceva sa te tii.
Se pot spune multe dar asta e cel mai important, prea multi lideri au uitat ca este jocul triburile si mai degraba decat sa il joace corect..cu ambianta de medieval unde aliantele ar trebui sa insemne totul..sa fie ceva sfant in acest joc,au contribuit fiecare sa se ajunga ca in acest joc o alianta sa fie o nimica totala.
Fix din acest motiv se strica atmosfera din joc si nu mai e deloc satisfacator.

Si a doua nominalizare sunt eu,pentru ca am lipsit si nu am fost eu cel care a infaptuit cea mai buna perioada a fostului meu trib.
Nu mie rusine sa recunosc,nu trebuia sa ma las la vremea respectiva, dar asta e :D
 

DeletedUser

un lider care mie unul mi s-a parut jalnic....a fost orlando86 parca...nu mai tin minte insa parca stiu ca a dat disband la trib fara sa anunte si aia au ramas fara trib din senin:(
 

DeletedUser

Daca ai intentia sa alcatuiesti un top al conducatorilor de pe lumea 1, nu vei reusi niciodata.
Cei care se vor da cu parerea, desi cred ca nu vor fi prea multi, vor tine cont mai mult de rafuieli personale si nu vor putea oferi argumente foarte bune.
Sa luam exemplul de pe topicul alaturat si anume xena.Probabil ca pentru multi este antipatic, asta nu inseamana ca nu are calitati de conducator.

Nu am intentia sa alcatuiesc un astfel de top.

Zi'mi o persoana care nu ii subiectiva pe L1, in afara de admini (:)). Cine ai vrea sa posteze in mod obiectiv? Adminii? :)

Aici vreau sa vina cine vrea si sa zica despre un anumit lider ca "are defectele astea datorita motivelor...". Normal ca pentru altcineva, acele motive nu au nicio valoare, si il considera pe respectivul lider un veritabil conducator de trib. Doar nu toti gandim la fel.

LE: Mersi entech&king of darm. Ati prins ideea.
 

DeletedUser3061

Heyyyy!! jucam la tombola? si...se invarte roata..cine cade?
AdiMutu !!! ... yeyyyyyyyyyy :D

Seriozitate: Un "lider" slab pentru cum joaca jocul,prefera jocurile de culise si prietenia in joc pe baza unei iesiri la o bere in oras.
In loc sa prefere corectitudinea si simplul cuvant al unui om cand spui ceva sa te tii.
Se pot spune multe dar asta e cel mai important, prea multi lideri au uitat ca este jocul triburile si mai degraba decat sa il joace corect..cu ambianta de medieval unde aliantele ar trebui sa insemne totul..sa fie ceva sfant in acest joc,au contribuit fiecare sa se ajunga ca in acest joc o alianta sa fie o nimica totala.
Fix din acest motiv se strica atmosfera din joc si nu mai e deloc satisfacator.

Si a doua nominalizare sunt eu,pentru ca am lipsit si nu am fost eu cel care a infaptuit cea mai buna perioada a fostului meu trib.
Nu mie rusine sa recunosc,nu trebuia sa ma las la vremea respectiva, dar asta e :D



de soarta asta atat de cruda a fost cu tine ....vezi tu vezi cate lucru rele ai facut tu cam toate sau intors inpotriva ta....

si iarasi aberezi iti dai cu parerea despre niste persoane pe care nu le cunosti in real life...dar de marele entech conducatorul Te....

iar din cate se vede in primul post al lui zeitate sa te referi la jucatorul adimutu ci nu la omule adimutu
 

DeletedUser

@baghera2005, tocmai, vreau sa va dati cu parerea (prin argumente) asupra liderilor (deci, pana la urma, jucatorilor) ai L1, nu despre oamenii ce stau in spatele jucatorilor.

Incercam sa vorbim de joc aici si nu de viata reala.
 

DeletedUser2404

un lider care mie unul mi s-a parut jalnic....a fost orlando86 parca...nu mai tin minte insa parca stiu ca a dat disband la trib fara sa anunte si aia au ramas fara trib din senin:(

orlando a fost mult mai bun decat multi conducatori din lumea 1. faptul ca a dizolvat un trib pe care EL IL CREASE asta nu inseamna ca nu a fost un conducator bun. nu mai vorbii in nestiinta de cauza
 

DeletedUser

ohohoho

il stiu pe orlando ca pe un cal breaz. a fost cel mai jalnic. nu numai ca a dat disband, dar nu a avut curajul sa o faca de pe contul lui.

trebuie sa recunosc ca si ca jucator este jalnic, mincinos, lipsit de cea mai elementara etica. sper din tot sufletul ca in viata reala sa nu fie asa, altfel cred ca este cam singur.

adimutu este un lider onorabil in comparatie cu orlando :D
 

DeletedUser2404

ati avut vreodata tangente cu el? si nu e bn sa vorbiti pe cineva care nu mai e. era vorba sa spuneti cei mai prosti conducatori actuali nu vechi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ati avut vreodata tangente cu el? si nu e bn sa vorbiti pe cineva care nu mai e. era vorba sa spuneti cei mai prosti conducatori actuali nu vechi

eu am avut... si nu pot spune ca era nesuferit, dar nu era un conducator stralucit :) oricum, locul lui de acum [da, inca mai este pe aici, spre surprinderea mea chiar azi am dat de el prin profilul cuiva care-l protejeaza] exemplifica asta destul de clar ;)

dar, asa cum era el, intr-adevar se ridica mult peste unii de azi...
 

DeletedUser

odata ce si-a lasat jucatorii de izbeliste nu cred ca mai e ceva zis despre el;)
 

DeletedUser4473

orlando a fost mult mai bun decat multi conducatori din lumea 1. faptul ca a dizolvat un trib pe care EL IL CREASE asta nu inseamna ca nu a fost un conducator bun. nu mai vorbii in nestiinta de cauza

Tehno ai dreptate a fost si el un lider destul de bun dar a mai avut si momente cand imi pierdusem increderea in el...chiar facusem o intelegere cu el si o incalcase...ma rog numai dezgrop secura acuma...dar in rl e un baiat de treaba:D am iesit odata la o bere cu el
 

DeletedUser2404

odata ce si-a lasat jucatorii de izbeliste nu cred ca mai e ceva zis despre el;)

dar te-ai gandit ca poate acei jucatori se laudau pe munca lui? s-au trezit fara trib, intrau in altu si gata.
@nazgul - fiecare om mai are si defecte, calitatile lui de conducator/jucator erau foarte bune si nu stiu daca vreun coleg de-al lui a duso rau cat a jucat cu el (exceptand cazul tau, daca il tin eu minte). toti eram uniti si cu toate ca eram mici am rezistat la lupte destul de grele si cu toate astea am trecut cu bine.
@kossmin - unde l-ai gasit tu pe orlando? daca se intorcea revenea cu numele sau ca nu avea de ce sa se ascunda sau de ce sa fie sub anonimat. din cate stiu multi jucatori mari de pe harta au un respect fata de el
 

DeletedUser

zeitate.. topicul asta jigneste mult... si dezgroapa vechi intamplari...

@king of darm... nu a dat disband de pe contu lui fiindca nu avea cont in fusion ;) a avut motivele lui si nu trebuie criticat fiindca a facut ceva ce probabil ca numai el intelege :) si cum zice si technorock , nu e bine sa vorbesti de cei care nu mai sunt ;) fie doar si virtual :)



PS: Saluuuut i'm back:D
 

DeletedUser

@kossmin - unde l-ai gasit tu pe orlando? daca se intorcea revenea cu numele sau ca nu avea de ce sa se ascunda sau de ce sa fie sub anonimat. din cate stiu multi jucatori mari de pe harta au un respect fata de el

e in ALlght, cu numele lui... si parerea mea e ca e el... nu de alta, dar te vad si pe tine prin profilul lui ;)
si pe avocata lui... :D

LE: dap.. el e... istoria-l duce pana la inceputuri, in troia... ce vremuri :)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus