lumea 22

DeletedUser9103

Nu s-au anuntat setarile, ce se fac acum sunt simple speculatii.
 

DeletedUser25287

Nu s-au anuntat setarile, ce se fac acum sunt simple speculatii.

Dar sunt bazate pe informatiile aparute la acel link.

Oricum daca voi fi contrazis de satrile stabilite si L22 nu va avea viteza 1 atunci voi fi primul care-si va cere scuze pentru speculatii te asigur;)
 

DeletedUser

vasy, am vazut ca nu s-au anuntat inca setarile (oficial)... doar ca toti ne gandim ca daca ati dat drumu la L22 pt probe, logic probele respective se fac pe ceva ce va urma, ca nu cred ca vreti sa recreati vreo lume mai veche. plus ca, nu dadeam prea mare interes daca pe lumea voastra de probe s-ar fi testat versiunea 6.5... dar, din moment ce testati niste setari pe 6.4, tind sa cred ca in mare alea vor fi setarile, cu mici diferente
 

DeletedUser

Viteza ca viteza sau alte setari dar nu stim daca si lumea asta va avea posibilitatea de a injumatati timpul de constructie al cladirilor contra pp ,asta sunt curios sa vad daca o sa fie de acum inainte ceva standard sau se introduce numai la unele lumi .
 

DeletedUser

mai frate sa fie viteza 1,si 0,5 oricat dar GATA CU INJUMATATIREA IN SCHIMBUL PP
 

DeletedUser

mai frate sa fie viteza 1,si 0,5 oricat dar GATA CU INJUMATATIREA IN SCHIMBUL PP

Bravo ca iei atitudine sa vezi de acum pe nemtalai ca nu o sa mai bage posibiltatea de a injumatati timpul de constructie al cladirilor ,vazusem ca si-au schimbat sediul unde isi desfasoara activitatea s-au mutat in chirie in centrul HAMBURG-ului intr-un spatiu mai mare au planuri mari vor sa intre pe piata MMORPG a jocurilor si-au adus un manager care a fost la nu stiu ce firma tare din industria jocurilor dar cel mai tare ma amuza la ei acolo unde spun ca au un numar total de 50 de milioane de jucatori ceea ce nu prea cred ,daca aduni jucatorii de pe triburile din toate tarile de pe WEST si de pe GREPOLIS nu cred ca strang vreo 6 7 milioane de jucatori .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cu cat viteza e mai mica cu atat cei ce vor cladirile repede vor baga in injumatatire ;)
 

DeletedUser

mai intai trebuie sa te gandesti cati oameni au net,apoi cati joaca tipul asta de jocuri

crede ma o sa se diminuieze dramatic numarul daca o iei asa...
 

DeletedUser

de ce? datorita crizei o sa renunte lumea la net? sau ne luam toti cate 2 joburi si nu o sa mai avem timp de joc?
chiar nu var legatura, poate sunt prea obosita.
oricum, indiferent de setari, o sa intre lumea macar de curiozitate ca e lume noua... problema lor ar trebui sa fie CUM tin jucatorii pe harta
 

DeletedUser

aici e problema fiecarui lider de trib.

daca reuseste sa faca o atmosfera placuta in trib,garantez eu ca multi cel putin vor incerca sa se tina de lumea respectiva
 

DeletedUser

jucatori activi, sau conturi create? ca e o diferenta =))
Pai nu spun ,sunt hoti :) spun numai atat ca au atins 50 de milioane de jucatori ,iti dai seama ca folosesc asta ca pe un carlig ca sa atraga sponsori pt jocurile lor ,eu cel putin la noi nu am vazut reclame le vreo firma pe triburile ,la noi sunt reclame numai la jocurile lor ,singurul loc unde am vazut reclame la greu ale firmelor sau altii este pe .UK , acolo sigur incaseaza banul din reclame ,nici macar pe .net nu am vazut reclame majoritatea sunt la jocurile lor .
Intr-o zi in urma cu cateva luni am pierdut cateva ore bune sa caut pe internet date de la fiscul german ca sa vad cum se descurca daca sunt in crestere sau in declin da nu m-am descurcat cu germana ,stiu ca sunt date publice .
 

DeletedUser9103

Dupa cum ati vazut in prima faza s-a testat pe viteza 2, acum ii viteza 1. Pana la start nu poate sa fie 1,5? Nu mai bine sa asteptam sa vedem setarile si dupa sa ne dam cu parerea?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

o sa intre lumea macar de curiozitate ca e lume noua...

Curiozitate fata de ce? cu totii stim cat de greu te dezvolti la viteza 1, stim prea bine cat trebuie sa farmezi in disperare ca sa te ridici peste vecini, si in acel link nu vad nimic nou care sa imi starneasca curiozitatea, asa ca nu o sa intru, sunt deja satul de viteza de melc de pe lumea 19, nu am chef de inca una, si ceva imi spune ca nu sunt sigurul...
 

DeletedUser

eu una am mai multe curiozitati:
1. unde pic pe harta;
2. langa cine pic pe harta;
3. daca am vreun "prieten" pentru care sa merite sa joc pana si pe cea mai proasta setare.
si... stai calm, ca mai baga ei cate o ciudatenie care sa ia ochii... taleri ieftini, cate o tabara, cate o injumatarire cu premium, sau... dracu stie?!?! poate pe L22 o sa cumparam trupe contra pp?
 

DeletedUser25287

si... stai calm, ca mai baga ei cate o ciudatenie care sa ia ochii... taleri ieftini, cate o tabara, cate o injumatarire cu premium, sau... dracu stie?!?! poate pe L22 o sa cumparam trupe contra pp?

Asta ar fi cea mai tare chestie, si ar fi o incununare a lacomiei cecaracterizeaza romanul =))))
 

DeletedUser

Este o mare probabilitate ca lumea sa se deschida pe 28 septembrie. A doua data probabila este 30 septembrie.
Zilele de protectie initiala vor fi, probabil, mai multe decat una.

Sursa: externa :)

O supriza placuta va fi si numarul de membri maxim.

Sursa loveste din nou: invartitu doi lei, pretul redus <1, incadrarea nelimitata, protejarea hi5, scuzii bine facuti, nu redusi, se poate alege orasul, noaptea se doarme. Nu pricep prea multe din astea, ca sursa crede ca i se asculta telefonul de cand cu Patriciu, Ghe Fecale, VOS si cu arestarile de politisti si judecatori corupti.
Da? Da? Completare: vor mai fi completari prin telefon.
 

DeletedUser

Asteptam noi inovatii pe lumea 22 ,platesti 10 pp iti reduce timpul de constructie al trupelor la jumatate , 1 saptamana un full in loc de 2 saptamani la viteza 1 ,platesti 10 pp reduci timpul de deplasare al trupelor pe camp ataci de la 100 de ore distanta ,bagi o reducere si trupele vor face numai 50 de ore :D
 

DeletedUser25287

Sursa loveste din nou: invartitu doi lei, pretul redus <1, incadrarea nelimitata, protejarea hi5, scuzii bine facuti, nu redusi, se poate alege orasul, noaptea se doarme. Nu pricep prea multe din astea, ca sursa crede ca i se asculta telefonul de cand cu Patriciu, Ghe Fecale, VOS si cu arestarile de politisti si judecatori corupti.
Da? Da? Completare: vor mai fi completari prin telefon.

Corectati-ma daca gresesc dar din ce spui inteleg cam asa:

-viteza server 2
-viteza trupe-1
-nu exista limita de membrii in trib
-protectie incepator 5 zile
-talerii nu-s la pret redus
-se poate alege zona de inceput
-si exista protectia de noapte

Gresesc cu ceva?:confused:
 

DeletedUser

Oricare ar fi setarile macar viteza sa fie 2 sau 1,5 ca la viteza 1 pana faci curtea nobila si nobili dureaza vreo 2 luni si parca vad ca lumea o sa se plictiseasca repede si o sa se lase de joc sau cand se va deschide urmatoare lume cu viteza mai mare o sa migreze aproape toti ca asa se intampla pe fiecare lume cu viteza mica.
 
Sus