Lumea17

DeletedUser

Am citit cateva mesaje din acest topic. Oameni buni problema e spinoasa si prezinta umflaturi! Nu conteaza cate lumi se vor deschide ca oricum se vor umple toate de copii de 10 11 ani care habar nu au sa joace, nu ca as fii eu mare player. Am jucat o perioada pe extern, am jucat pe aproape toate lumile din .ro, dar singurele lumi de jucat unde se face diferentza in ceea ce priveste strategia sunt cele cu upgradeuri la trupe, gen 15 de la noi. Propun ca urmatoarea lume sa fie cu upgradeuri pe trupe, fara sate bonus, fara paladini si biserici iar spionii sa vada doar trupele si resursele, iar nobilii sa nu se poata misca mai mult de 30 de casutze.

Lol....
ce setari sunt alea?
Noi vrem sa ne distram putin in acest joc dar ccred ca tu nu ai inteles destul de bine!
 

DeletedUser15142

Stii ce?

Jocurile sunt deobicei jucate de copii da?

Tu esti marele deejay care prima data cand a vazut jocul deja avea 400 de sate?

Sterge-ti postul mi se face scarba , da poate 12 ani si pun pariu ca gandesc mai mult ca tine la cati ani ai oi fi avand.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poate sunt copii pe acest joc...Dar vezi ca de obicei esti eliminat de copii

OnTopic : Viteza 1
Viteza unitati 2
Sistem de cercetare : 3 nivele per unitate, 10 per sat(face jocul mai tactic, numai cercetezi tot ce prinzi, te gandesti intai)
Curtea nobila pe nivele(sa nu poti lua satul din prima)
Fara protectie de incepator(sa se vada adevarata valoare)
Fara paladin(sa nu poti ataca din prima)
Fara bonus de noapte
Cu biserica (face jocul mai tactic)

Cam asta mi-ar placea sa joc....
 

DeletedUser

ar fii niste setari bunicele dar as vrea viteza 2, fara limita de membrii in trib si fara biserica.
 

DeletedUser5809

Hai galagia cum zicea bunica-miu.:D

Sa fim on topic,fiecare are dreptul la parerea lui,daca aveti probleme discutatile pe privat.
 

DeletedUser

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
Ar fi cazul sa reveniti la subiectul topicului.
 

DeletedUser

Am citit cateva mesaje din acest topic. Oameni buni problema e spinoasa si prezinta umflaturi! Nu conteaza cate lumi se vor deschide ca oricum se vor umple toate de copii de 10 11 ani care habar nu au sa joace, nu ca as fii eu mare player. Am jucat o perioada pe extern, am jucat pe aproape toate lumile din .ro, dar singurele lumi de jucat unde se face diferentza in ceea ce priveste strategia sunt cele cu upgradeuri la trupe, gen 15 de la noi. Propun ca urmatoarea lume sa fie cu upgradeuri pe trupe, fara sate bonus, fara paladini si biserici iar spionii sa vada doar trupele si resursele, iar nobilii sa nu se poata misca mai mult de 30 de casutze.

Deci asta e o propunere....in primul rand nici unul din noi nu am stiut sa jucam triburile cand ne-am apucat,dar am invatat.In al doilea rand paladinul este elita armatei,de ce sa fie scos?In al treilea rand cum sa nu poata calatori nobilul mai mult de 30 de casutze(limbaj de messenger)?Ce faci cand esti intr-un trib puternic si esti inconjurat numai de colegi?Nu mai cuceresti?Eu unul sunt contra total!
 

PRADA

member
Scor reacție
6
As avea si eu o propunere....sa fie putin mai diferit ca pana acum....


Viteza serverului:2
Viteza trupelor 1.5
Fara biserica
Paladinul nu poate gasi obiecte
Trupe cu 3 nivele de cercetare
Taleri cu cost redus
Limita in trib :100
Fara arcasi si cavaleri arcasi
Fara sate bonus
Fara sate de barbari crescatoare
Protectia de incepator:5zile
Nobilul poate parcurge o distanta 1000campuri
Fara limita de loctiire
Transportul liber de resurse
Spionii pot vedea trupele si materiile existente in sat.


Cam atat....sper sa va placa....am ales aceste setari pt. ca asa se va face diferenta intre noobi si jucatori cu experienta.
Multumesc pt atentie

Misto! :p

Eu sustin piratul :))
 

DeletedUser17004

Parerea mea e ca ar fi si timpul pentru o noua lume cu viteza ceva mai mare.
1.5 la trupe si 2 la server, fara biserica, in rest nu am preferinte.
Exista destule lumi cu viteza mica...noobii poftiti pe ele.
 

DeletedUser

- viteza serverului: 2.0
- viteza trupelor: 1.5
- transportul de resurse numai în cadrul unui trib
- nu se va putea alege direcţia satului la început
- Limita de membrii in trib: 150
- perioada maxima de sitting pe un cont într-un interval de 120 zile este de 60 zile
- fără biserică
- fara camera de arme
- distanta pe care o poate parcurge nobilul este de 100 de câmpuri
- bonusul de noapte este activ
- perioada protecţie iniţială - 3 zile
- moral - activat
- sate părăsite crescătoare
- sate bonus simple
- cost taleri redus

Mi s-ar parea mult mai interesant sa nu putem alege directia de start. Asa nu s-ar mai vorbi toti sa faca trib si s-ar vedea cine stie sa joace(aici nu ma refer la mine, sa fie clar :) ). In rest, cam ce a propus majoritatea. Si, in plus, nu m-ar deranja lipsa protectiei de incepator :)
 

DeletedUser

Gândiţi-vă când cereţi viteze mari, fără bonus de noapte, şi la timpul de care dispuneţi să-l petreceţi pe joc.

De obicei, lumile cu viteză de 2 sunt jucate mai intens în vacanţe, pentru că necesită mai mult timp liber ; lumile cu viteză 1 sunt potrivite atunci când timpul liber îţi este limitat şi ştii că nu ai nevoie de prea mult timp petrecut pe joc .

Iar referitor la propunerea cu "nobilul să călătorească 30 de căsuţe" , este o prostie... am văzut pe .net Lumi unde raza de influenţă a nobilului atinge 500 de căsuţe... aia da lume
confused.gif
!

Iar pentru o viitoare lume, aşa ceva ar fi frumos - Click!
 

DeletedUser

Gândiţi-vă când cereţi viteze mari, fără bonus de noapte, şi la timpul de care dispuneţi să-l petreceţi pe joc.

De obicei, lumile cu viteză de 2 sunt jucate mai intens în vacanţe, pentru că necesită mai mult timp liber ; lumile cu viteză 1 sunt potrivite atunci când timpul liber îţi este limitat şi ştii că nu ai nevoie de prea mult timp petrecut pe joc .

Iar referitor la propunerea cu "nobilul să călătorească 30 de căsuţe" , este o prostie... am văzut pe .net Lumi unde raza de influenţă a nobilului atinge 500 de căsuţe... aia da lume
confused.gif
!

Iar pentru o viitoare lume, aşa ceva ar fi frumos - Click!
IDEM ! O idee f.buna
 

DeletedUser

viteza server 2
viteza trupe 1.75
armate = fara arcasi si arcasi lalareti
paladin = fara
bisrica= indiferent
limita calatorie nobil = fara
bonus de noapte = fara
nobili= tip pachete ( nu taleri)
tehnologii cercetare = 3 nivele pe arma / max 15 nivele cercetare
 

DeletedUser

viteza server 2
viteza trupe 1.75
armate = fara arcasi si arcasi lalareti
paladin = fara
bisrica= indiferent
limita calatorie nobil = fara
bonus de noapte = fara
nobili= tip pachete ( nu taleri)
tehnologii cercetare = 3 nivele pe arma / max 15 nivele cercetare

Scuze de off-topic... arcaşi lălăreţi =)) :D.
 

DeletedUser

Da....w40 de pe tribal war e cu 500 de casute si unii spun sa se puna o lume cu 30 de casute!Cin crezi ca se va mai baga pe lumea aia daca ar fii cu 30 de casute?Lumea vrea sa cucereasca mai departe cu mult sa se dezvolte pe 3-4 continente, nu asa.
 

DeletedUser

Ar fi frumoasa o lume ca w38 de pe TW:)
Si cu niste "retusuri":
speed : 1.6
troops speed : 1.5
beginner protection : 2 days
maximum noble distance : 400 Fields
night bonus : not active
 

DeletedUser

re

Ar fi frumoasa o lume ca w38 de pe TW:)
Si cu niste "retusuri":
speed : 1.6
troops speed : 1.5
beginner protection : 2 days
maximum noble distance : 400 Fields
night bonus : not active

Niste setari super, dar fara limita de membrii in trib!daca ar fii setarile asa, as fii extrem de multumit!
 

DeletedUser

La cat spam faci in legatura cu L17, ar trebui sa stai pe harta macar 1 luna :)
 

DeletedUser

Am citit cateva mesaje din acest topic. Oameni buni problema e spinoasa si prezinta umflaturi! Nu conteaza cate lumi se vor deschide ca oricum se vor umple toate de copii de 10 11 ani care habar nu au sa joace, nu ca as fii eu mare player. Am jucat o perioada pe extern, am jucat pe aproape toate lumile din .ro, dar singurele lumi de jucat unde se face diferentza in ceea ce priveste strategia sunt cele cu upgradeuri la trupe, gen 15 de la noi. Propun ca urmatoarea lume sa fie cu upgradeuri pe trupe, fara sate bonus, fara paladini si biserici iar spionii sa vada doar trupele si resursele, iar nobilii sa nu se poata misca mai mult de 30 de casutze.


mie numi place propunerea ta,dar ai putea sa ceri si tu adminilor cum tot ma zbat eu pe aici, sa faca o sectie speciala cu urmatoarea lume,cu poll,unde putem vota viitoarea lume :).....si atuncea opinia ta va conta .....
Cum putem sa avem sectie de off topic,asa putem avea si sectie de votare pt lumea 17.... :)

Hai galagia cum zicea bunica-miu.:D

Sa fim on topic,fiecare are dreptul la parerea lui,daca aveti probleme discutatile pe privat.

NENEA MODERATOOOR,IAMI IN CONSIDERARE POSTUL SI CITESTEL !! :) :) :) LOL
 
Sus