Lumea17

DeletedUser27145

Ar fi bine sa ne faca Carmi o surpriza si sa puna viteza 2 ca toti jucatorii vor viteza 2.
 

DeletedUser

Ar fi bine sa ne faca Carmi o surpriza si sa puna viteza 2 ca toti jucatorii vor viteza 2.

rectific, majoritatea, si daca tot viteza e cea mai dezbatuta ar trebui facut un sondaj, gen ce viteza doriti la L17:
a. 2
b. 1,5
c. 1

asa ar fi mai relevant, parerea mea
 

DeletedUser

Corect :)

Dar unicate si pe .net... Sa nu uitam ca suntem pe .ro :)

la mine te refereai ? :D.... daca da....mam uitat,chiar am jucat 2 ani pe acolo :D...


si la ce te referi mai exact cand spui "
Sa nu uitam ca suntem pe .ro :)
" .... ?


MA REPET BOLDIT, SI CU LITERE MARI FACETI UN POLL PRIN CARE SA SE VOTEZE VIITOAREA LUME,DEGEABA TOATALUMEA ISI EXPRIMA OPINIA IN SCRIS,CA SI ASA EU CA MEMBRU NU LE CITESC,MA UIT DOAR LA VITEZA,APOI MODERATORU CARE SARACU E SATUL DE ATATA CITIT PE FORUM SI DE MEMBRII CU 1000 DE OPINII (MAI ALES DE MINE :D )

ASA IN POLL INTRA FRUMUSEL MEMBRU,DA VREO 5-6 VOTURI PT VIITOAREA LUME,SI CEA MAI VOTATA VA FI CREATA,SIMPLU PRECUM CIUPERCUTA TZUTZU :D.
 

DeletedUser

nu suntem pe .de ca sa se faca poll-uri in legatura cu setarile viitoarelor lumi.e normal ca cei care sunt pe forum sa vrea viteza 2 din moment ce sunt mai activi decat membrii obisnuiti care joaca doar de placere si carora nu le trebuie sa intre pe forum.iata un poll relevant:http://ro.twstats.com/index.php?page=poll&id=9
 

DeletedUser

Felicitari ca ai jucat 2 ani acolo, ma refeream la lumea cum a zis zanzi, ca e foarte rar sa apara cum e aia si pe .net, dar sa apara aici la noi.

Treaba e cam asa.. Tot timpul sunt de viteza 1... De viteza 1.5.... Mai rar de viteza 2... La cum e frecventa de lumi oricand poate aparea o viteaza 1, in schimb viteza 2 mai rar si de aceea se doreste asta si de obicei intra cei mai multi acolo, usor de verificat.
 

DeletedUser

Felicitari ca ai jucat 2 ani acolo, ma refeream la lumea cum a zis zanzi, ca e foarte rar sa apara cum e aia si pe .net, dar sa apara aici la noi.

Treaba e cam asa.. Tot timpul sunt de viteza 1... De viteza 1.5.... Mai rar de viteza 2... La cum e frecventa de lumi oricand poate aparea o viteaza 1, in schimb viteza 2 mai rar si de aceea se doreste asta si de obicei intra cei mai multi acolo, usor de verificat.
Mersii...
asta asa este,dar printrun poll se poate face ft usor posibil,adik asta doresc toti membrii,sar incuraja activitatea pe forum si lumea sar distra mai mult decat pe un server care,sa zicem ca poate nui place viteza 1 si viteza trupelor de 0,600 ......eu personal,mam plictisit de viteza 1,sa fac aceleasi casute si aceleasi chestii in aceasi perioada de timp,asa merge treaba mai repede si ajung sa ma joc fara sa ma plictisesc :)

mihaita,nu are importanta ca nu suntem pe .de sau .net, am putea avea si noi asa ceva, nu mi se pare o idee rea sa avem :)
 

DeletedUser

"Totul e relativ"

Ne-am obisnuit cu viteze intre 1 si 2, si de aici trasam concluziile...

Dar sa privim lucrurile obiectiv... atat viteza 1 cat si 2 sunt viteze foarte mici!!!

In timp ce viteza speed e mult prea mare.

Deci, ca alegem 1, sau 2, tot ne vom misca incet, numai ca daca se face viteza 2 merge "mai repede", in sensu ca punctaju creste de 2 ori mai repede.

Daca 2 ma ingrijoreaza, atunci viteza 1 aduce o ofensa la adresa mea de persoana cu limite de rabdare stabilite. :D

Insa ce ma ingrijoreaza cel mai tare este faptul ca toata lumea priveste subiectiv, 1 e o viteza prea mica, si 2 prea mare, de aia is atatea lumi cu viteza 1,5... 1,6 care sincer ma dezgusta cel mai mult, e ca febra de 37 de grade, nu stii daca sa stai in pat, sau sa continui lucrul.

Insa asa cum " Secolul XXI va fi ori foarte religios, ori deloc" asa si lumea 17 va fi ori de viteza 1, ori de viteza 2, fara jumatati de masura.

OffTopic: De aia, repet, las 2 lumanari la Doamne Doamne, doar sa fie viteza 2. :D
 

DeletedUser

Mersii...
asta asa este,dar printrun poll se poate face ft usor posibil,adik asta doresc toti membrii,sar incuraja activitatea pe forum si lumea sar distra mai mult decat pe un server care,sa zicem ca poate nui place viteza 1 si viteza trupelor de 0,600 ......eu personal,mam plictisit de viteza 1,sa fac aceleasi casute si aceleasi chestii in aceasi perioada de timp,asa merge treaba mai repede si ajung sa ma joc fara sa ma plictisesc :)

mihaita,nu are importanta ca nu suntem pe .de sau .net, am putea avea si noi asa ceva, nu mi se pare o idee rea sa avem :)

are dreptate, jucatorii care nu fac parte din forum inseamna ca se abtin de la pareri, ca sistemul de votare, nu votezi, se trece peste tine... Si asa cum doar 30% din romani voteaza deobicei, voturile nu se intrerup doar pentru ca ceilalti 70% nu s-au prezentat.

Pro poll, si va rog eu frumos nu degenerati intr-un conflict dar asa e de greu sa facem unul? chiar daca nu se va lua in considerare, macar de statistica?
 

DeletedUser

E bun poll, eu daca ar fi as face Poll penru orice, ei decid, CLIENTUL E STAPANUL..
Dar daca ati intrat mai adanc in discutii ale INNO sau ale adminilor .net sau .de veti vedea ca ei zis totul explicit ca e o DICTATURA.. si se pare ca nici nu prea dovedesc a fi o afacere desi daca te uiti atent asa o trateaza.. Dar nu o fac cum trebuie.

Pentru nici o lume nu a fost Poll de viteza, cam nici un poll nu a fost vreodata, decat foarte rar daca imi amintesc pentru L2... Ceva de genul.
 

DeletedUser

da, pentru mine muritorul... sau playerul... de rand, este un privilegiu ca joc triburile, dar sunt altii care dau bani in jocul asta si altfel ar trebui pusa problema cand, teoretic, ar trebui sa ai niste "drepturi" :D

Orice actionar al unei firme, oricat de mic, are, teoretic, un cuvant de spus, doar ca asa cum se intampla si cu actiunile, nu noi decidem ce se intampla, deah bata-u-ar soarele de dictatura si dispunere aleatorie. :D
 

DeletedUser

este alegerea fiecaruia dintre noi daca cumparam cont premium sau nu.din pacate sunt unele jocuri in care avansez mult mai usor datorita banilor.daca tu cumperi cont premium asta nu inseamna ca ai devenit actionar la inno.
 

DeletedUser27145

Daca suntem in secolul XXI, de ce nu exista viteza 6 sau 7?Eu as fi foarte incantat sa fie viteza cat se poate de mare.Cand e viteza mica nici macar nu intru pe lumea respectiva.
 

DeletedUser

are dreptate, jucatorii care nu fac parte din forum inseamna ca se abtin de la pareri, ca sistemul de votare, nu votezi, se trece peste tine... Si asa cum doar 30% din romani voteaza deobicei, voturile nu se intrerup doar pentru ca ceilalti 70% nu s-au prezentat.

Pro poll, si va rog eu frumos nu degenerati intr-un conflict dar asa e de greu sa facem unul? chiar daca nu se va lua in considerare, macar de statistica?

multumesc ca esti pro,cat despre majoritatea playerilor care nu itnra pe forum...pai din acel 100% playery care nu intra ei se impart cam asa:

70% nau chef de asa ceva/nu ii intereseaza
20% nau timp
10% nau chef de discutii penale gen "certuri" cam cum port cu nea universitate :)
 

DeletedUser

multumesc ca esti pro,cat despre majoritatea playerilor care nu itnra pe forum...pai din acel 100% playery care nu intra ei se impart cam asa:

70% nau chef de asa ceva/nu ii intereseaza
20% nau timp
10% nau chef de discutii penale gen "certuri" cam cum port cu nea universitate :)

sunt pro cu "nea universitate", daca te referi la spaiker, nu cu tine
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dar acei 80% dintre playeri care nu intra pe forum cumpara premium deci pentru inno e important sa fie satisfacuti si ei.
 

DeletedUser

bine, bine, ca o dau si eu in balarii :D

chestia e ca pamantul se invarte si fara noi, si cam asta e parerea si lui aia de sus, de aia nu dau sanse ca vor face poll doar pentru ca i-am tras astia mai "muce" de maneca.
 

DeletedUser

si eu sunt pro dar nu cred ca ar vreo influenta asupra deciziei pe care ar luao inno in cazul l17.
 

DeletedUser

si eu sunt pro dar nu cred ca ar vreo influenta asupra deciziei pe care ar luao inno in cazul l17.

mio zis un admin ca serverul e ales de numai stiu ce admin de pe .ro, nu cred ca are preamulta leg inno cu asta...decat daca ii zice adminul cum sa fie lumea :) :D
 
Sus