!!!Mare Concurs Mare--MISTER 2009

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser26904

1)Absolut necesara !!Ştiu că poate unii din voi v-aţi obişnuit că şi cuvântul ăsta să fie ceva care nu trebuie făcut,ceva greşit.Părerea mea e că îţi trebuie ceva "talent” ca să poţi fi un mincinos desăvârşit,dar asta nu trebuie să se transforme într-un obicei. Eu zic că se acceptă să minţi atunci când poţi remedia situaţia.De exemplu ai crăpat monitorul în două,atunci când te întreabă mama dacă monitorul e în regulă îi zici că nu are nimic,dar îl lipeşti cu Picătura şi e ca nou.Asta se acceptă atât timp cât mama/soţia nu află că a fost stricat.


2)heh. Nu vreau să vă aud aici.E foarte clar că banii aduc fericirea. Nu fericirea în totalitate,dar oricum- dacă ai bani ai de unde să începi.Normal că ce e mult strică,nu e bine să ai foarte mulţi că ţi se urcă semnul $ la cap. :D Pentru mine cel mai bine ar fi să am bani undeva puţin peste medie. :D fiecare cu părerile şi convingerile lui acum..


3)Sincer,aici am o părere în general bună.Pentru că au avut curajul să îşi recunoască sentimentele sin u s-au temut de ce va spune lumea :) Din ce am auzit,chestia asta e ceva cu care te naşti,deci nu cred că pot fi consideraţi cu probleme cei care formează cupluri cu cineva de acelaşi sex. :) Ca să fiu până la capăt sincer,nu aş vrea să am o persoană gay în apropierea viitorilor mei copii.(poate sună prea..protectiv,dar asta cred)

4) Pai ce cãuta batrana muribundã in statia aia acolo,departe de lume?
Ech.. aici am o dilema..O varianta ar fi sa o las pe fata visurilor mele sa conduca,sa o duca pe batrana la spital,si apoi sa il las pe vechiul prieten,poate va reusi sa ma salveze din nou. :D
5)Pentru că nu ştiu cum te cheamă o să îţi spun.. crenguţa (foarte tare numele ãstaaa !)
Păi mă crenguţa.Poate e cazul să încerci să abordezi altfel situaţia.Dacă se ţine de atâta timp după tine,ori chiar te iubeşte, ori a făcut o obsesie pentru ţine.Dacă zici că durează de aşa mult timp,sunt şanse foarte mari să fie obsesia.Un tip normal ar fi înţeles dacă îi spuneai în faţă că nu are şanse cu tine.Chiar s-ar fi simţit şi un pic jenat de chestia asta.Poate el are nişte probleme :) O să îţi dau un sfat,nu e neapărat sã il asculţi ,dar ar putea să te ajute.Spune-i că ieşi cu el dacă îţi îndeplineşte o dorinţă,sigur o să accepte.Dacă acceptă,trimite-l la un psiholog şi fii sigură că a şi ajuns la unul.Dacă se duce,ieşi cu el o dată(poate îţi va plăcea deşi sunt şanse mici să îţi placă de un obsedat :)) ).După întâlnire spune-I că acum eşti sigură că nu vă potriviţi,nu aveţi nimic în comun(chestii pe care le spun toate fetele-acum zici fără partea cu "cred că ar trebui să luăm o pauză :cool: " ).Dacă vezi că nu înţelege,ameninţă-l că o să îl reclami la superiorii de la servici că te hărţuieşte. :) E destul de greu să nu ţină nici una din chestiile astea..Ameninţă-l şi cu poliţia după,dacă tot insistă, spune-i că noi doi suntem împreună(pisi) , sigur o să îi fie frică de tine după. :rolleyes: :cool: :cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

1. Minciuna este un rău necesar în societatea umană. În opinia mea minciunile se pot împarţii în 2 categorii : Minciuni care pot fi trecute cu vederea , minciuni care generează efecte negative fiind devastatoare în timp , atât pentru noi ,cât şi pentru cei minţiţi.Nu mă deranjează că vecinul imi spune că şi-a luat maşină cu cash şi el defapt plăteşte rată la leasing , nu mă interesează că Dan Diaconescu zice că urmează 10 secunde de publicitate şi întotdeauna durează câteva minute bune , dar mă deranjează când iubita îmi spune că e prinsă în trafic şi defapt se întâlneşte întâmplător cu fostul la o cafea. Ca o reacţie in lant o minciuna gereneaza o altă minciună, astfel se intră într-un cerc vicios, de unde nu mai poţi să ieşi .


2. Părerea mea vis a vis de bani, este că banii nu aduc fericirea .Scopul multor oameni este ca pe parcursul vieţii lor să agonisească cât mai mult , dând la o parte atât plăcerile simple ale vieţii cât şi familia şi cei dragi. Dar pe partea opusă cei ce spun că banii întreţin fericirea au şi ei dreptatea lor. Pentru că degeaba ai iubire dacă in fiecare zi te cerţi cu partenera , deoarece nu sunt bani să plăteşti nevoile personale , nu sunt bani suficienţi să mergeţi la nunta unor prieteni dragi . Însă dacă lupţi pentru ceea ce-ţi doreşti şi nu încetezi niciodată să ai incredere în tine şi mereu cauţi şi incerci , vei reuşi, însă dacă stai în fotoliu şi aştepţi să-ţi sune valiza cu euro la uşă , şansele de reuşită scad proporţional cu gaura din fotoliu lăsată de fundul tău.


3. Nu mă deranjează relaţiile între persoane de acelaşi sex atâta timp cat eu şi cei apropiaţi mie , nu intrăm în contact direct cu ei. Pe mine personal nu mă deranjeză să văd 2 persoane de acelaşi sărutându-se , atâta timp cât copiii mei nu iau parte la aşa ceva.


4. Eu personal , aş salva viaţa vechiului meu prieten . În acest mom i-aş întoarce favoarea .

5. Eu o sfătuiesc pe primul plan să spună superiorilor despre ceea ce se întâmplă , iar în cazul în care aceştia nu iau nici o măsură , colegul ar trebui să fie denunţat pentru hărţuire sexuală .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

1.Va invit pe toti la o mica discutie despre "minciuna" si "mincinosi" in maxim 3 randuri.

Toata lumea zice ca nu e frumos sa minti. Sunt de acord cu asta, insa cred ca si minciunile au rolul lor. Uneori este nevoie sa minti pentru a nu rani o persoana. Din punctul meu de vedere minciuna este o chestie absolut necesara pentru oameni.


2.Descrieti in maxim 3 randuri parerea voastra vis a vis de bani

Give me the money!
Hmmm..banii...e adevarat ca fara bani nu prea ai cum sa traiesti. Poate doar daca ai trai intr-un varf de munte, izolat de toata lumea, si ai manca numai radacini de copac si viermi.Banii au totusi un rol bine definit. Daca nu ar trebui sa platim pentru ceea ce consumam, fiecare ar face exces, resursele s-ar epuiza extrem de rapid si in cele din urma am muri cu totii ca niste soareci in chinuri :p



3.Ce parere aveti despre cei/cele care formeaza un "cuplu" dar de acelasi sex? (In maxim 3 randuri.)

Nu prea am pareri legate de acest subiect. In general nu am nici o problema cu persoanele care formeaza cupluri gay (asta pana cand o sa ma violeze un tip :eek: )


4.Conduci automobilul tau sport cu 2 locuri. incepe un uragan si vezi intr-o statie de autobuz o batrana pe moarte , un prieten vechi care ti-a salvat viata mai demult si femeia perfecta , tot ceea ce pare a fi idealul tau. Pe cine iei in masina si salvezi astfel de la moarte?

Imi voi salva prietenul.
Batrana daca deja este pe moarte, de ce as vrea sa-i mai prelungesc chinul lund-o cu mine? Oricum va muri, si cred ca toata lumea prefera o moarte mai rapida decat sa se chinuie zile, luni, ani.
Femeia perfecta? Ar putea fi perfecta la fizic, insa nu am nici o garantie ca ar putea fi o persoana cu care m-as intelege o viata intreaga. Cel mult acea femeie ar putea fi idealul meu pentru o noapte, mai mult nu cred.



5.Ce sfat ati da domnisoarei care a scris urmatoarea postare:
Quote:
Buna, sunt noua si am o problema de ceva timp, la care nu reusesc sa-i gasesc o rezolvare finala.
De 3 ani lucrez la o firma unde am un coleg mai mult decat stresant. De cand m-am angajat a inceput sa-mi faca avansuri,dar a vazut ca n-are sorti de izbanda. Problema e ca desi stie ca niciodata n-as avea cum sa-i dau atentie, el ma priveste in acel fel tipic barbatilor("ah ce ti-as face..."), sau trece pe langa mine si intr-un fel sau altul trebuie sa ma atinga(nu in parti intime, dar oricum), e tare stresant. Si desi i-am explicat si frumos si tipand, desi am aplicat tactica de a nu-i vorbi, nimic nu a mers.
Va rog sa-mi dati niste sfaturi, nu mai stiu ce sa fac, iar stresul e foarte mare, la serviciu nu vreau sa renunt din diverse motive, nu stiu ce sa mai fac.

Draga domnisoara, ai uitat regula de baza a femeilor. Cand un barbat insista si nu exista nici o scapare, te apropii usor de el, te faci ca-i spui ceva la ureche si ii aplici lovitura fatala (trebuie neaparat sa iasa omleta, altfel e degeaba). Un barbat ar trebui sa fie mult prea descreierat sa-ti mai faca avansuri dupa o intamplare de genul asta.


Si sa nu uitati, daca devin faimos, ofer clipe de neuitat membrelor juriului :D
 

DeletedUser26904

1. Minciuna... In general oamenii mincinosi sunt acei oameni care se tem de propria lor reflexie din oglinda. Nu au curajul sa recunoasca ca au gresit si prefera sa arunce vina pe altii. Nu vad parul din ochii lor, dar vad paiul din ochii celui de alaturi. Insa cred ca nu minciuna este grava,pentru ca la un moment dat o poti recunoaste,dar mai grav este sa traiesti in minciuna, si nu nu te bucuri de libertate. Si mai grav decat atat este sa iti minti inima si sufletul. Asta va aduce dupa sine multa suferinta si nici un adevar nu te mai poate salva, decat acela ca poti fii mai bun.

2. Am auzit deseori "Banii nu aduc fericirea" , 'Banu-i ochiul dracului', "Frate,frate, branza e pe bani". Cred ca daca traiam in Botswana era mai simplu...Si proverbele mai amuzante... dar traim in Romania si observam cat sunt de reale, sau din contra. In Romania daca nu ai bani, mori pe strada, iar daca ii ai si ii dai se numeste coruptie... Si mai trist este ca mai nou fratii se ajuta intre ei doar cand vine vorba despre bani, sau nu...
Oricum ar fi, banii nu aduc fericirea, si nici nu o cumpara gata facuta. Mai bine sanatos, fericit si iubit, ca apoi poti face bani!

3. Dumnezeu a facut barbatul si apoi din coasta lui a facut femeia si le-a zis "Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi". Dumnezeu a creat barbatul pentru a iubi femeia si invers, iar prin iubirea lor perpetuarea speciei. Daca Dumnezeu ar fi considerat ca lumea poate trai si dezvolta numai din barbati sau numai din femeia, asa ar fi facut.
PS: Imi cer scuze fata de cei ce imi vor flutura steagul-curcubeu pe sub nas, dar sunt un conservator:)


4. Eu as lua in masina 3 persoane. Prietenul vechi in portbagaj, e barbat, poate suporta pana acasa; batranica poate sta pe scaunul din dreapta, iar tanara domnisoara o voi tine in brate pentru a o proteja.

5. Draga mea, in primul rand trebuie sa fii constienta de faptul ca nimeni nu poate abuza de tine, in nici un fel. Daca ai incercat sa ii explic si pe cale amiabila, dar si pe un ton mai ridicat si tot nu a inteles incearca sa schimbi putin tactica. Vorbeste cu iubitul tau (sau daca nu ai un iubit, roaga un amic sa te ajute) sa vina si sa te ia de la birou de cateva ori. Daca el va observa asta, poate isi va schimba atitudinea vazand ca ai o relatie. Poate inca spera la ceva. Dar daca continua, te sfatuiesc sa vorbesti cu superiorii tai. Nu risca! Nimeni nu are dreptul de a abuza de tine, in nici o situatie! In cazuri extreme poti face o plangere la politie, dar sa speram ca nu se va ajunge la asa ceva. Sau poti incerca varianta care pe care. Cand te va mai incolti priveste-l fix in ochi si spune-i "OK. Hai sa o facem! Du-te la toaleta si asteapta-ma acolo dezbracat". Apoi e mai simplu, tot ceea ce trebuie sa faci, e sa intri in toaleta cu 2 dintre colegele tale, ca intre fete la retusat machiajul. Nu cred ca va fi placut surprins :D
Daca te pot ajuta cumva, trimite-mi un PM si discutam pe larg problema ta.
 

DeletedUser26904

1.Mincinosul si minciuna , soldatul si arma :D -asta doar in cazul mincinosilor - pentru ca nu putem spune ca noi nu am mintit niciodata . . ca mintim cu voie ,fara voie , la nevoie . . acelasi lucru e :) dar , un sfat pentru toata lumea - cu putin efort , am putea evita sa mintim . . uneori , a spune adevarul e cel mai bine ;)

2.Banii . . "banii nu aduc fericirea , dar nici fericire fara bani nu gasesti" , sau , "banii nu aduc fericirea , dar o intretin" . multe citate celebre,si in acelasi timp adevarate circula pe web. Dupa parerea mea , fara bani nu poti supravietuii . . Banii se castiga foarte greu , dar scapi de ei atat de rapid incat nu iti dai seama . . . multi spun ca , in strainatate "banii stau pe garduri" sau "alearga cainii cu ei in gura" . . dar nu e adevarat . . banul tot ban e , tot greu se castiga , si tot usor "pleaca" .

3. In opinia mea , aceste fiinte nu sunt oameni . Am inteles ca asa s-au nascut , dar am inteles ca se pot trata imediat dupa primele "simptome" :D
In plus , nu vad ce satisfactie ar avea un cuplu dinasta , chiar nu inteleg :)
Oricum , distractie placuta le doresc (doamne da sa moara toti :eek: )

4.Ei bine , banuiam ca o sa primim o intrebare dinasta , care sa faca diferenta :) Sa o luam cu inceputul :
Batranica e pe moarte . . ce sa ii faci , dumnezeu cu ea :D
Femeia perfecta e perfecta doar pentru o noapte . In general , femeile sunt panarame(exista si exceptii :D ) .. femei dinastea perfecte gasesti la toate colturile , ai de unde lua :)
in schimb . . .
Un vechi prieten (mai ales unul care mi-a salvat viata) , sau tovaras (asa le spun eu prietenilor adevarati) nu gasesti peste tot .. tovarasii se castiga greu si se pierd usor , la fel si increderea :)
Asadar , norocoasa persoana care va merge cu jmenara mea masina va fi vechiul tovaras :cool:

5.Este un citat celebru : "Daca dragoste nu e . . facem ! " Daca colegul doamnei ar stii de citatul asta , sigur ar castiga atentia colegei lui :D
Un sfat pentru doamna ar fi sa nu se mai duca la servici imbracata provocator :D banuiesc ca daca nu ar mai fi imbracata provocator , tipul nu ar mai atinge-o , sau nu s-ar mai uita la mea gandind departe("ah,ce ti-as face") . . daca nici asa nu scapa , inseamna ca dansa arata extraordinar de bine , si din acest motiv ar trebui sa aiba un sot , amant , ceva , orice . . acesta ar putea sa ii explice tipului de la servici ca doamna nu mai e disponibila , sau sa il provoace la o confruntare shaolin :D
Sau , ultima sansa , decat sa plece ea de la servici , mai bine se da putin la sefu` si il rezolva pe tip de o concediere :D
 

DeletedUser26904

1.Despre minciună /mincinoși sau viața cu dublu standard

Marea majoritate a indivizilor,în lupta lor permanentă cu nevoile existențiale materiale,intră cu ușurință în această duplicitate
și chiar realizează,la un moment dat că fără această duplicitate nu se poate reuși(mai ales în sfera relațiilor sociale/publice este valabilă
această axiomă),deoarece uneori a-ți exprima deschis opiniile și convingerile poate intra în contradicție cu o societate rigidă și
conservatoare.Uneori,prin spunerea adevărului,riști să te supui oprobiului celor din jur.
Dacă pe cei mai sensibili,această stare de fapt ajunge să îi deprime sau chiar să îi revolte,pentru cei mai mulți acest lucru devine tot mai
puțin sesizabil,până la o totală abrutizare.Ca o concluzie,minciuna este un rău.Însă,din păcate,este un rău necesar.

2.Banul e ochiul dracului. Eu nu-l concep ca ochiul dracului, eu îl concep ca pe o scară dublă. Dacă-l posezi,
indiferent în ce cantităţi, şi te mişti în sus binefăcător pe scară, nu mai e ochiul dracului.
Iar dacă cobori, atunci te duci cu el în infern, prin vicii, prin lăcomie şi prin toate imperfecţiile legate de orgoliu şi de
pofta de stăpân...


3.Homosexualitatea este o orientare sexuală caracterizată de atracţia estetică, romantică sau sexuală către cineva de acelaşi sex.
Atât timp cât Drepturile fundamentale , garantate prin Convenţia europeană de apărare a drepturilor omului şi a libertăţilor
fundamentale şi care rezultă din tradiţiile constituţionale comune statelor membre, fac parte din dreptul Uniunii ca
principii generale,libertatea personală este apărată şi garantată în cadrul U.E. conform dispoziţiilor Constituţiei.
Inclusiv dreptul de a avea propria orientare sexuală,este garantată,în acest fel.
Fiecare dintre noi are dreptul de a alege.Free choice!Fără nici un fel de discriminări,de nici un fel.


4.Logic!Prima oară iei femeia.Wow!Ușurel!Nu emiteți încă,judecăți preconcepute!Iei femeia si o conduci la un adăpost.Apoi,iți iei
prietenul și îl conduci la același adăpost.Acesta,vrăjit de frumusețea femeii,va avea grijă de ea.Femeia se va îndrăgosti de
prietenul tău care va deveni pentru ea ,,cavalerul în alb'' care a salvat-o.Astfel, prietenul tău îți va rămâne îndatorat pe viață.
Te întorci în stația de autobuz,iei bătrânica și o conduci la spital.Toată lumea este salvată,toată lumea este fericită.

q.e.d.

Morala no.1:

Nu ieși din casă înainte de a te uita la buletinul meteo!

Morala no 2.

Dacă totuși ești așa de inconștient să ieși în timpul unui uragan din casă,ia-ți Jeep-ul!E mai indicat!



5.După părerea mea,este o întrebarea adecvată mai degrabă pentru un concurs de ,,miss''..dar,în fine,am să încerc să mă pun în situația
domnișoarei respective.
Iată cum aș proceda:
Nu aș încerca să îl reclam pentru hărțuire sexuală.Acest lucru este foarte greu de dovedit.Deci,aș încerca să fiu cu,, 5 minute'' ,
mai deșteaptă decât colegul meu libidinos.
I-aș ,,ceda'' avansurilor.Aș accepta o invitație în oraș din partea lui,invitație care va veni în mod logic.Însă,aș alege eu localul.
Preferabil un local/bar/club unde știu că își mai pierd timpul și alți colegi/colege de la birou.O vineri seară,aș alege.
M-aș îmbrăca extrem de sexi,chiar provocator.Nu îl las să mă ia de acasă.Îmi dau întâlnire cu el,la local.
Odată ajunsă în localul respectiv,mă asigur că sunt mai mulți colegi/colege de birou prezente.Flirtez în mod vizibil cu individul
în cauză,astfel încât toți cei prezenți să remarce acest lucru.Eventual,mă prefac că sunt și puțin amețită de cele două
cocktailuri consumate.
La plecare,voi face în a fel încât toți să observe că am plecat împreună.Îl invit la mine acasă.Tipul..este în culmea fericirii.
Va crede că asta este seara cea mare,în care ,,va marca''.O dată ajunși la mine,îl ațâț..îl excit..mă joc cu el.Este înebunit,efectiv!!
Mă voi schimba in ceva sexi și comod,un capot de casă,semitransparent,eventual sau ceva de acest gen.Ceva,,exploziv''oricum.
În tot acest timp nu îl voi lăsa să mă atingă.Doar,îl tachinez.Mă joc cu el.Îi voi spune și lui să se dezbrace.
Normal,va sări rapid din ,,textile''.În momentul în care va fi gol complet și excitat la maxim..atunci..VEI IZBUcNI ÎN RÂS!Cu ochii țintă
la ,,bărbăția lui'' vei râde tare și zgomotos!În hohote!Vă asigur că reacția lui va fi următoarea: se va îmbrăca de două ori mai repede
decât s-a dezbrăcat,va mormăi rapid o scuză și va ieși în trombă pe ușa apartamentului,fără să mai aștepte să fie condus!
Normal..luni la muncă,la cafeluța de dimineața pe care o bei împreună cu colegele de birou,vei povesti că ai fost cu tipul la tine acasă,
după ce ați plecat de la bar,că tu ai fost dornică..că ai vrut..însă el..nu a putut!Bârfa se va extinde cu repeziciune în toată firma!
Vă asigur că ,după aceasta,tipul va fugi ca dracul de tămâie de domnișoara în cauză.
 

DeletedUser26904

Inainte de toate... Nu am scris ce este mai jos sa par deontolog sau orice si sunt convins ca unii asta vor face fiind niste manelari care numai bani si pitzi au in cap, poate pentru lumea in care traim astazi par aiureli, dar eu asa sunt si cred ca sunt pe cale de disparitie oamenii ca mine ... Nu o sa imi ajunga 3 randuri dar o sa incerc sa scriu ceva care sa fie succint...


1. Niciodata nu mi-au placut mincinosii si nu fac ceea ce mie nu mi s-ar placea sa mi se faca. Cea mai urata e minciuna in dragoste, daca se mai poate numi dragoste din momentul ala... Mai bine pleci capul si iti iei un bobarnac daca ai gresit cu ceva decat sa minti gratuit pentru ceva care nu merita sa pierzi mult mai mult dupa. Oricum sunt multe feluri de minciuna, e foarte mult de vorbit. Si apropo, un adevar pe jumatate spus e tot o minciuna, am pretentia asta incredibila de la toti prietenii, daca mai vor sa fie considerati asa, prietenii nu se mint.

2. Banii... Dupa parerea mea sunt pur si simplu *over-ratted*, au stricat atatia oameni si o vor face in continuare, se pune atata pret pe ei incat pe unii i-a dezumanizat. Banii nu te fac fericit, sunt multe alte lucruri care o fac, dar tot la fel este adevarat si ca intretin fericirea, dar adevaratele bucurii ale vietii nu sunt facute datorita banilor. Sunt simple hartii care au distrus toata planeta, macar atunci cand o sa fie de mancare sau sa poti sa scrii pe ei poate atunci o sa ii consider mult mai valorosi, pana atunci consider ca au contribuit numai la distrugerea si pervertirea unora care fac din ce in ce mai multi oameni sa sufere. Daca nu ma insel cifrele se invart in jururul a: 40% din banii planetei sunt in mainile a 2% din populatie si vor si mai mult, alta absurditate. Toata lumea vrea bani manati de modelul occidental si filmele americane, o spalare puternica de creier ce se tot face de cateva decenii, altele ar trebui sa fie adevaratele valori. Mult, mult de zis....

3. Cuplu ? Foarte scarbos.. Imi si imaginez doi gay care te invita in casa lor... Zambitori, fericiti, se tin in brate... Camera in roz si cu un pat mare rosu in forma de inima... Intre femei mai zici ca pana la urma unele poate ajung la gesturi de genul asta datorita barbatilor, dar intre barbati e foarte scarbos si aiurea, nici nu vreau sa mai ma gandesc, grrr..

4. I-as lua pe toti, ne-am inghesui acolo claie gramada, as pune cateva frane si ne-am aranja, dar cum nu asta se cere as zice... Prietenul vechi, imi pare rau de batranica, chiar tin la batrani si oricum si-a trait fericirile vietii, totusi poate o ajut ca o las la cum traiesc batranii in Romania, cat de femeia *perfecta* (daca tot asta e criteriul), nu imi trebuie sa fie perfecta, perfectiunea nu exista oricum, viata e dura uneori.

5. Defapt asta e o boala, nu e normal ce face. Fa-l de ras si anunta conducerea, nu tu ai problema, el o are si daca nu si-o rezolva sa practice sportul respectiv in alta parte. Saaaaaaaau.... Ii zici ca esti Lesbi, dar asta ca o prima solutie si daca se leaga de asta candva il faci si mai de ras, ar exista multe replici pertinente. Sau politie, gasca de amici... Macar sa il sperii putin.

V-am salutat si respect daca ati reusit sa ajungeti la randul asta.
 

DeletedUser26904

1. Minciuna ... un adevar ? Sau adevarul o minciuna ? Exista adevar, el este acelasi pentru toti ? Ceea ce noi credem ca este o minciuna poate insemna un adevar de netagaduit pentru cel care spune acele lucruri. Valabil si invers, desigur.
Minciuna nu exista, exista doar anumite limite de intelegere. Sau mint, totul in jur este o minciuna.

2. Banii sunt unul dintre acele lucruri pe care le apreciem mai ales atunci cand ne lipsesc. Ca si barbatii, de exemplu. Ca si femeile, desi substantivul este de genul masculin. Cu toate acestea, "moneda" si "bancnota" sunt de genul feminin ! Este clar, finalitatea acestora are o destinatie precisa :)

3. Sunt foarte deschis, desi moralitatea imi joaca feste, prejudecatile ma ingradesc iar mentalitatea ma impiedica uneori sa judec corect astfel de relatii.

4. Ma dau jos, las prietenul la volan sa plece cu batrana, iar eu raman cu fata :) macar se sfarseste apoteotic.

5. Da-l in judecata, hartuire sexuala. Te vei simti bine atat tu, cat si viitoarele lui colege.
 

DeletedUser26904

Minciuna e ca o gogoasa
Arata bine si inauntru e goala
Unii o inghit nemestecata
Altii se uita...mai bine , o cerceteaza!

2.

Banii...au fost inventati sa faca viata mai usoara (sa nu mai cari 10 gaini sa le dai pe un porc). Si o fac din ce in ce mai grea.

3.

Recunosc, cu mandrie chiar, sunt lesbi! Ador femeile.

4.

Batrana e muribunda oricum, iar prietenii stiu cat de mult imi lipseste o femeie...o sa ma inteleaga!

5.

Fata! Ia atitudine, mergi la standul cu ziare, si ia un Playboy. Ajungi la birou, ii arunci revista pe birou, te apleci si ii soptesti cu o voce sexy:
- Nu mai bine salivezi la astea decat asa, pe birou?
Apoi, te duci la seful tau si ii ceri functia aia la care tot ravneai. Biroul e cu un etaj mai sus.
 

DeletedUser26904

Acestia au fost toti concurentii nostri. Din pacate restul nu s-au incadrat in timpul acordat si sunt descalificati
 

DeletedUser26904

Buna seara!
asa cum v-ati obisnuit pana acum, urmeaza seara de strans pumnii si citit raspunsuri la intrebari....emotiii?
 

DeletedUser26904

Proba 3

Dati o definitie a curajului asa cum il vedeti voi ! (3 randuri maxim)
Povestiti pe scurt o intamplare din viata voastra de care sunteti mandri ca a necesitat mult curaj.
La ce esti bun tu?(talentat). Demonstreaza.
 

DeletedUser26904

Lord Adex

Se spune ca a avea curaj inseamna a invinge frica. A avea insa frica inseamna a avea niste valori, o educatie si niste instincte absolut omenesti. Din pacate, foarte des confundam curajul cu tupeul. Iata diferenta :
Curajul inseamna sa te intorci acasa la miezul noptii, sa-ti vezi nevasta asteptandu-te cu un maturoi in mana si sa o intrebi : Inca mai faci curat sau tocmai te pregateai sa decolezi?
Tupeul inseamna sa te intorci acasa la miezul noptii, invaluit intr-un nor de parfum, cu urme de ruj pe haine, sa-ti vezi nevasta asteptandu-te cu un maturoi in mana si sa-i spui : Nu te enerva, tu urmezi. Este un banc, multi il stiati deja, dar reflecta intocmai "curajul" in varianta actuala.

Cel mai mare curaj a fost necesar atunci cand a trebuit sa-i spun unei fete (nu oricare, nu prima, sigur ultima) ca O IUBESC. Ma treceau toate apele, gura nu ma asculta, mintea imi soptea numai prostii, corpul nu ma ajuta defel, ce mai ... mare curaj am avut. Si sunt mandru de asta, caci a iesit bine pentru ca si ea a avut mare curaj ...

Sunt bun la dat sfaturi, la comentarii, sunt bun sa ma laud, sa ma dau mare, sunt bun sa critic, sa desfiintez, talentat la toate si la tot. Nu ma pricep sa ma laud insa, cred ca am demonstrat.
 

DeletedUser26904

vis3z

1.Curajul este ceea ce iti trebuie pentru a sta în picioare si a vorbi dar si ceea ce iti trebuie pentru a sta jos si a asculta. Curajul trebuie sa iti alimenteze sufletul, si nu fala. Iar un om adevarat curajos stie ca important este sa se foloseasca el de acest curaj, nu cei din jurul lui.

2.Asa cum am definit curajul, nu mai am dreptul de a ma lauda cu faptele mele curajoase. Tot ceea ce va pot spune este ca am avut curaj sa traiesc in fiecare zi. Curajul cracterizeaza o actiune menita de a te pune pe tine in pericol in folosul celor din jurul tau, nu pentru ca fapta sa iti fie lauda ci pentru multumirea sufletului tau.In concluzie daca vreodata am avut curaj, nu am facut aceea fapta ca sa ma laud acum cu ea, si ea va ramane in sufletul meu… si in mintea celui/celei ajutat(a).
3. La ce sunt bun ? … mai exact la ce sunt oameni.. buni… ? Asta ar inseamna sa scot in evidenta o calitate/defect din lungul sir de calitati/defecte pe care le am.. ce sa scot in fata ? E dificil, pentru ca probabil s-ar supara celelalte calitati, in concluzie cred ca sunt bun intr-un intreg, nu doar luat pe bucati. In general, oamenii au tendinta de a se lauda cu talentele lor. Asta insa, nu reprezinta un gest curajos ! Nu sunt genul de om care sa se laude cu calitatile sale, dar cred ca cea mai importanta calitate a mea este faptul ca sunt om. Prin asta cred ca am spus multe. Asa ca revin la sfarsit cu o intrebare : Cum ai fi bun la ceva fara sa fii bun la altceva care sta la baza a ceea ce faci bine ?... In concluzie la ce as fi cel mai bun ?


Si totusi o calitate... vocea.. dovezi .. click mai jos.. sau trebuie live/demo ?

http://ro.netlog.com/vis3z/photo/photoid=7368039&surr=0#photos
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

liciouz

1.

Despre curaj...Curajul este o trăsătură de caracter care implică voinţă multă şi constă în îndeplinirea unui scop în ciuda opoziţiei externe sau interne individului.
Totodată curajul înseamnă să vrei să duci la capăt o sarcină în ciuda greutăţilor anticipate.
Putem afirma că , curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuţi..



2. Am ajuns la partea interesantă.. În acest moment nu-mi vin multe lucruri în minte , dar totuşi o să vă scriu ceva dragii mei!

Aprilie , 2007 .. o zi splendidă pentru bălăceală..
Cu câţiva prieteni , am fost la Dunăre să ne răcorim .. că e vară doar :d...
Am observat câ înaintea noastră veniseră câţiva copii fără părinţi .. la baiţă :d
Nu am băgat de seamă şi ne-am văzut de ale noastre..
Cum sunt copii inconştienţi , unul din ei , făcând pe zmeul se avântă în larg unde normal era curent şi apă mare.. Eram unde sunt acostate vapoarele , deci vă imaginaţi..
Prins de un vârtej copilul se duce la fund şi ceilalţi se uitau că le era frică..
Împreună cu un prieten ne-am dus după el , cu intenţia să-l salvăm..
Dupa 1 minut de luptă cu apa (cel mai groaznic minut din câte am trăit până acum..:d ) , am reuşit să-l scoatem cu greu , şi să-l aducem la mal..
Norocul nostru a fost că puştiu a stat nemişcat când am ajuns noi..cred că de la oboseală că se zbătuse..şi am reuşit să-l tragem cu greu..
era înconştient.. l-am dus la mal .. i-am făcut respiraţie gură la gură ..ceea ce nu a fost tocmai un moment plăcut :)..am sunat şi salvarea ..

Ceea ce contează este că copilul a supravieţuit , şi de atunci nu a mai fost la dunăre nici cu părinţii..de frică ..vă daţi seama..e ca şi cum moartea te trage de un picior şi tu nu vrei să pleci..

Ce să zic , nu sunt Superman , nici batman dar pot să zic că sunt mândru de mine şi consider că mi-am riscat viaţa..
Asta consider eu un curaj de moment!


Talente .. nu mă consider un om talentat , dar pot să zic că mă pricep la câteva chestii ...
Sunt un bun înotător..am făcut şi de performantă în trecut , dar acum o las mai moale..
Am 2 medalii de aur şi una de bronz acasă..dovadă că nu am fost ultimul om :d..

În prezent joc fotbal la Dacia Brăila , un club nu foarte cunoscut , dar mă descurc , şi sunt titular..
Avem căştigat campionatul local de câţiva ani buni şi dominăm , deci mă consider talentat ..să zicem la aceste sporturi..




Un talent mai ascuns este mâncatul repede :))
nimeni nu mă întrece vă asigur ..:))
Dacă vin de la bazin , sunt un mic Bulbazar :d

Ultimul şi cel mai bun talent este că nu fumez..în trecut am fumat dar acum m-am lăsat de câteva săptâmânii şi sunt mândru de mine..

Care aţi citi pînă la sfârşit , sper că nu v-a dezamăgit , viaţa mea în " miniatură"..
 

DeletedUser26904

KinGFlex

1.Curajul - forta morala de a infrunta primejdiile de orice fel . Forta morala de a merge inainte cand toti ceilalti dau inapoi :) A fi un tip curajos inseamna a fi un tip incisiv, nonconformist, intuitiv, descurcaret, inovativ, care ofera solutii imediate, timp de reactie bun, idei progresive si folositoare in orice sitiatie :) .

2.Pai , aici as putea sa inventez o poveste metaforica in care "fata perfecta" este in pericol,toti stau pe margine si tremura,iar eu intru prin flacari,bla bla si o salvez,dar nu ar fi adevarata. Pot spune ca o fapta care a necesitat mult curaj a fost sa ma inscriu la concursul asta , e prima data cand particip la un astfel de concurs :p

3.As putea spune ca sunt talentat sa joc triburile :) dar asta nu e o lauda,cel putin pentru mine . . in schimb , ma pot lauda cu ceea ce pot face pe pc , si pot chiar demonstra,sau am facut-o deja (pacat ca au scos md5-ul :D) , in fine :) .. mai pot spune ca sunt un bun fotbalist,dar nu pot demonstra,bun portar la handbal,dar iar nu pot demonstra :D
deci ramanem doar la pc :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

MaSoN SpAiKeR


Bleah, azi nu am avut net, sa va ce pot face de pe telefon...

1. Curajul consider ca are ca cel mai apropiat sinonim tupeul. Adica sa fii tare in gura, asta depinde de fiecare daca in mod constructiv (sa intrii in vorba cu o tipa) sau distructiv (... sa te bata pretenu alaturi de care sta la masa). Curajul e ceva ce tine cel mai mult de increderea in sine si bineinteles necesita si putina minte pentru a nu se intoarce impotriva ta. Si ca tot suntem pe forumul jocului asta cu sabiute ma simt nevoit sa completez ca sa aberezi sau sa ataci sinucigas nu denot curaj, viata reala implica si curajul.

2. Pf pf... Nu o sa zic de chestii care necesita... nebunie... gen sarituri sau altele. Ceva de care m-am simtit mandru a fost cand am prins doi tigani care furasera banii unei fete iar ei trecusera in fuga pe langa mine.... Am fost singurul care s-a dus dupa ei dupa niste blocuri si i-am pus in nas. Totusi era ziua, va imaginati restu + politie.

3. Bun... Pe partea de condus, coordonat, comunicare, transparenta, socializare.... Ati prins ideea... In RL am fost capul mai multor proiecte in cadrul liceului meu, tabere, mult de zis.... In joc inca din prima lume pe care am jucat, L2, fiind absolut singur am intemeiat un trib pe care am condus membru cu membru, trib cu trib, am fuzionat in tribul ala peste 30 de triburi, ramanand singurul conducator... Imi si amintesc ce fericit eram cand am ajuns in top80... Am condus toata treaba pana pe prima pozitie in lume, devansand triburi consacrate, si consacrate venite de pe L1... Apoi am trecut pe L3, LC cu acelasi brand si mentinandu-l pe primul loc cat am dorit. Am trecut pe L4 cu alt brand, aceiasi poveste :) Am fost chemat pe alte lumi unde nu jucam pentru a pune la punct triburi de elita de top3, de la A la Z. Cat de .net am fost intemeietor alaturi de Aztecul pe W9 a RO Alliance.
 

DeletedUser26904

Kimosabe

Ce este curajul.


Curajul, se pare, este puterea de a trece peste pericole, nenorociri, frică, nedreptate şi de a continua totuşi
să-ţi afirmi ţie însuţi că viaţa, cu toate necazurile şi tristeţile sale are un sens, chiar dacă uneori peste înţelegerea
noastră, şi că întotdeauna există un mâine.


La ce esti bun tu?(talentat). Demonstreaza.

Aptitudinile, adica talentele sunt acelea cu care te nasti, iar in timp le dezvolti mai mult sau mai putin in functie de cat de
constient esti de ele. Pe parcursul timpului am realizat ca am o usoara influenta asupra oamenilor. Totul a inceput cand eram mic si
vroiam ceva, nu era cazul sa ma tavalesc prin magazine si sa urlu...am vazut ca totul se rezolva in mod civilizat cu o fata angelica si
nevinovata, chiar daca evident in sinea mea explodam de nervi si doream acel lucru in acel moment fara sa fiu nevoit sa dau prea multe
explicatii, dar profitam de acea masca, de un dulce "va rrrrrog" si muuuuulte promisiuni ca voi dormi dupamiaza, voi fi cuminte la gradi
si asa mai departe. Apoi am crescut am inceput sa interactionez cu alte persoane in afara de parintii mei cu care mai mult sau mai putin
aplicam aceleasi metode putin mai evoluate. Stiti care era culmea? Chiar a mergea si am observat in timp ca...mereu repetam argumentele,
rugamintile si ma uitam fara nici o ezitare direct in ochii acestora, apoi cand ii sensibilizam ma concentram asupra buzelor acestora.
In psihologie acesta este un element de intimidare. Mai pe scurt este vorba de autosugestie(Ceea ce este definitoriu pentru autosugestie, este
faptul că ea apelează la imaginaţia noastră si nu la voinţă rezultand astfel ca forta imaginaţiei domina forta voinţei) si de influenta.
De exemplu in cazul nostru...conscursul de mister mai intai trebuie sa ma conving eu ca sunt cel mai bun, sa nu ma las intimidat de adversari,
sa-mi repet ca pot mai mult, iar atunci cand voi fi 100% sigur ca eu voi castiga, trec la etapa a 2-a, adica incep sa influentez publicul.
A influenta nu inseamna a prostii ci a deschide ochii cuiva catre ce este mai bun si al face sa se concentreze putin asupra parerilor mele,asupra
puncteleor mele de vedere,asuprea ideilor mele.

Asadar demonstratia mea este urmatoarea:

Sunt cel mai bun concurent, nimeni nu ma poate invinge, stiu ca si voi sunteti de aceeasi parere, de primele probe am trecut cu brio si v-am
incantat prin modul meu de a exprima in cuvinte ceea ce gandesc deoarece intotdeauna am stiut sa transmit mesajul meu astfel incat sa-l
receptati ca pe o secventa dintr-un film, sa vedeti sa auziti sa simtiti exact ce am simtit si eu si sunt sigur ca v-ati spus in acel moment:
"Uite...asa gandesc si eu...ce ciudat" dar nu este nimic ciudat, sunteti cei mai buni, asa ati fost mereu si e normal sa fim pe aceeasi
lungime de unda deoarece voi iesi pe primul loc, un loc impartit cu voi toti cei care mi-ati acordat timp si m-ati ascultat cu INTERES.

In concluzie cand veti citi de cateva ori fraza de mai sus cu atentie, cu siguranta ma veti vota si voi obtine cele mai multe voturi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26904

dieratte


1 curajul : e atunci cand ai gresit fata de persoana iubita si sa ii spui ca iti pare rau si iti ceri iertare

2 s-a intamplat odata sa vad o pisica intr-un copac si mieuna de zor acolo sus asa ca m-am suit dupa ea si am salvat-o, la coborare mi-am rupt piciorul. Cam asta e tot curajul de care am dat dovada la viata mea...poate daca se iveau alte ocazii eram deja erou...asa ma stie doar ea, pisica.


3 stiu sa fac un masaj bun( prietenii pot confirma ) si reusesc sa fac destul de multa lumea sa rada ( asta decideti doar voi daca zambiti)
 

DeletedUser26904

Fan-Athik

1.Curajul cred ca este acea chestie de care ai nevoie pentru te ridica in picioare şi a vorbi, si in acelasi timp acea chestie de care ai nevoie pentru a sta jos şi a asculta uneori.

2.Stateam intr-o noapte cu cativa cunoscuti in spatele blocului, eram totii destul de ametiti dupa ce bausem in noaptea respectiva. La un moment dat a venit o fata pe care o cunosteam cu totii, era si ea destul de beata. Doi dintre cei cu care eram s-au gandit ca ar fi bine sa mutam "petrecerea" in casa unuia dintre ei. Am mers cu totii acolo, am mai povestit, am mai baut, totul bine si frumos pana cand un tip s-a gandit ca ar fi ocazia perfecta sa profitam de fata care era cu noi. Cu toate ca stiam ca nu ar fi normal sa se intample asta si nici nu eram de acord, nu am zis nimic in acel moment. Toti ceilalati pareau sa fie de acord si asteptau ca cineva sa faca primul pas. Unul dintre ei s-a dus cu fata in camera, au vorbit putin si au inceput sa se sarute. Cam in momentul ala am intrat eu in camera, am luat-o pe tipa de pe pat si i-am zis sa se incalte ca o duc acasa. Nimeni nu a mai indraznit sa zica nimic dupa ce m-au vazut ca nu glumeam. I-am lasat pe toti acolo, am condus-o pe ea pana acasa si am plecat si eu la somn.
Intr-o situatia de genul asta, nu stiu de cat de mult curaj ai nevoie, important e sa faci ceea ce crezi tu ca e bine.

3. Aici m-ati cam prins in off-side. Pana in acest moment nu mi-am descoperit nici un talent ascuns, insa nu e timpul pierdut.
Imi place sa gatesc. Nu pot sa spun ca pot sa fac orice, insa atunci cand pregatesc ceva, pun suflet si ma straduiesc sa iasa cat mai bun. Mi-as dori ca in viitor sa-mi deschid un restaurant, unde as fi eu bucatar.
Cineva mi-a spus recent ca ma pricep la striptis, am talent de porno-stărel...Eu inca mai cred ca acea persoana face misto de mine si ii place sa ma tachineze, insa pentru concurs, as face o demostratie live pentru cine vrea :D


Nu uitati, daca devin faimos, voi oferi clipe de neuitat membrelor juriului.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus