Marele trib India :-)

  • Autor subiect DeletedUser1154
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser398

Pana acum trebuia sa-si ia banul iar postul sa fie sters, sau macar modificat.
Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (4 members and 0 guests)
lordul, Agrippa, Asfaloth, lamine
domnule moderator, am trimis si mesaj la dumneavoastra. Va rog luati masurile necesare.

daca banurile se dau asa de usor cred ca jumate din lume o sa fie banata:D
si el a inceput cu jignirile la adresa tribului nostru si daca ar fi asa a jignit 1300 de oameni:rolleyes: nu unul singur.
cred ca a meritato capra:D
 

DeletedUser1154

India rupe Alianta cu H_R

Ah ce bine imi pare. Si ce m-ar bucura un mic razboi. Sa-i vad acu' pe Indieni, probabil o sa se lupte sa recastige Alianta si sa scape de morcovelu' ....
Pai cu regali la Conducere la ce naiba sa se astepte...
 

DeletedUser

ce sa zica si micutul capra-kkk...se umfla si el in pene ca a cerut ajutor ca si bartutz21 la un semicerc si acum e tare ca nu il ataca nimeni...dar totusi atca ei cu cate un lancier sau lancieru ala e cu nobil sa-l protejeze...si nobilu a obosit si s-a oprit la o bere pe drum...
IN concluzie pt capra-kkk vezi-ti de treba ta de punctele tale si vezi cum faci sa nu ajungi in curand o ferma prin zona ta datorita comportamentului tau...
 

DeletedUser1154

Zaludu

ce sa zica si micutul capra-kkk...se umfla si el in pene ca a cerut ajutor ca si bartutz21 la un semicerc si acum e tare ca nu il ataca nimeni...dar totusi atca ei cu cate un lancier sau lancieru ala e cu nobil sa-l protejeze...si nobilu a obosit si s-a oprit la o bere pe drum...
IN concluzie pt capra-kkk vezi-ti de treba ta de punctele tale si vezi cum faci sa nu ajungi in curand o ferma prin zona ta datorita comportamentului tau...


:) Astept sa ma farmezi tu. Si treaba cu lancierul a fost o momeala pe care a-ti muscat-o toti ... V-ar mai trimite si acum un lancier sa muscati momeala dar cred ca nu prea mai aveti dinti in gura dupa ce vi i-ati rupt in zidul lui (dar poate macar o molfaiti ma gandesc eu...). Pai nenea' io nu-mi vad de punctele mele ma p.s pe ele de puncte eu vreau sa am soldatei multi, multi, intelegi. De mic imi doream sa fiu General ;). Totul a fost tactica my friend...
 

DeletedUser611

Prietene scuza-ma ca iti spun dar limbajul tau este sub orice critica si de prost gust .
Cuvinte ca 'molfaiti' sau altele asemenea cred ca ar trebui sa le pastrezi pentru intimitatea ta .
 

DeletedUser1154

Prietene scuza-ma ca iti spun dar limbajul tau este sub orice critica si de prost gust .
Cuvinte ca 'molfaiti' sau altele asemenea cred ca ar trebui sa le pastrezi pentru intimitatea ta .

Deci baieti de la India deschideti si voi Dex-ul pls. Verbul "a molfai" nu are nici o conotatie erotica. Domnule Agarbiceanu pai unde este bre' problema ?. Evident ca "baietii de cartier" i-au dat un alt sens verbului dar asta este neoficial, intelegi ? Deci matale ai dat cu batu' in balta singur ...

MOLFÃÍ, mólfãi, vb. IV. Tranz. 1. A mesteca un aliment în gurã cu greutate (din cauza lipsei dinþilor); a clefãi, a morfoli; p. ext. a mânca încet, fãrã poftã. ♦ A roade în dinþi sau a învârti prin gurã un lucru necomestibil. 2. Fig. A rosti (ceva) nedesluºit; a îngãima. [Prez. ind. ºi: molfãiesc] – Formaþie onomatopeicã.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de LauraGellner, 3 Jun 2004 | Greºealã de tipar
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser611

Vad ca esti foarte grabit ...
Citez din ce ai postat -
'Pai nenea' io nu-mi vad de punctele mele ma p.s pe ele de puncte eu vreau sa am soldatei multi, multi, intelegi.'
Si sfaturile pastreaza-le pentru tine .
 

DeletedUser1154

Citat din regulamentul Forumului (asta asa sa nu patesti ca Regali). Mi-esti simpatic nu de alta ;)
Greseli gramaticale sau de ortografie
Sunt interzise reproºurile cu privire la greºelile gramaticale/ortografice la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale/ortografice ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
Acum citat de la tine
capacitatea de a intelege limba romana
Asadar bre' te rog decide "limba romana" sau "limba romana si cea de cartier" ?. Asta asa ca zici acolo ceva de oameni inteligenti. Iti explic afirmatia mea "a molfai" se referea strict l-a faptul ca "molfaiti" momeala deoarece nu mai aveti dinti in gura (evident in joc) acestia fiind rupti in zidul lui bartutz21.
Capisci sau facem o schema in Corel Draw sau A-Cad ?
 

DeletedUser611

repet -
Vad ca esti foarte grabit ...
Citez din ce ai postat -
'Pai nenea' io nu-mi vad de punctele mele ma p.s pe ele de puncte eu vreau sa am soldatei multi, multi, intelegi.'
Si sfaturile pastreaza-le pentru tine .
 

DeletedUser

:) Astept sa ma farmezi tu. Si treaba cu lancierul a fost o momeala pe care a-ti muscat-o toti ... V-ar mai trimite si acum un lancier sa muscati momeala dar cred ca nu prea mai aveti dinti in gura dupa ce vi i-ati rupt in zidul lui (dar poate macar o molfaiti ma gandesc eu...). Pai nenea' io nu-mi vad de punctele mele ma p.s pe ele de puncte eu vreau sa am soldatei multi, multi, intelegi. De mic imi doream sa fiu General ;). Totul a fost tactica my friend...

pai si care e aportu tau la pierdutu soldatilor in zidu lui? ai facut tu ceva in legatura cu asta ? ai fost zidaru lui?
si apropo imi inchipui ce trupe periculoase poti sa faci la 700 pct ale tale lancieri spadasini si poate topoare asta in cazu in care ai minele la lvl 15...aproximez k nu am fc niciun calcul da pt topoare itit trebe fierarie lvl 5 parca sau 3 ma rog cazarma lvl 5 cladire principala 5 si numa din astea cred k faci vro 3-400 de pct...atunci minele?
 

DeletedUser1154

pai si care e aportu tau la pierdutu soldatilor in zidu lui? ai facut tu ceva in legatura cu asta ? ai fost zidaru lui?
si apropo imi inchipui ce trupe periculoase poti sa faci la 700 pct ale tale lancieri spadasini si poate topoare asta in cazu in care ai minele la lvl 15...aproximez k nu am fc niciun calcul da pt topoare itit trebe fierarie lvl 5 parca sau 3 ma rog cazarma lvl 5 cladire principala 5 si numa din astea cred k faci vro 3-400 de pct...atunci minele?

:) :) :) lol, exact ce spuneam o adunatura de pusti sau pseudo-strategi. le spui ca bicicleta ta e mai frumoasa, ei vad asta, dar incep si ei in a argumenta ca tu ai tricoul si blugii naspa, si ca ai note mici la scoala, etc. etc..

ZÃLÚD, -Ã, zãluzi, -de, adj. 1. Smintit, þicnit, nebun; zãpãcit. ♦ Scos din minþi, înnebunit, tulburat, nãucit. 2. Naiv, nepriceput; uºuratic; tembel. 3. Prost. – Din bg. zaluden.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de spall, 18 Sep 2002 | Greºealã de tipar

Oare ai ales intamplator numele de scena ?. Cad despre domnu agarbiceanu m-am lamurit, nu e ruda nici cu omul de cultura nici cu fizicianul...
 

DeletedUser611

Simpatic foc .
Ai nimerit exact . Este vorba despre activitatea politica si parlamentara a respectivului .
Daca doresti sa cunosti mai multe ref la ce am spus ok . Este interesant .
Ma rog daca te intereseaza subiectul . ..
 

DeletedUser

pai da "fratioare" asa e cu noi astia mai prosti cautam argumente sa aratam ca altii sunt mai prosti ca noi...nu sa aratam ca noi suntem mai buni ca ei...si mai lasa DEXu ala in pace...cuvintele se deduc din context nu se recita din DEX...dar cum u nu ai capacitatea d a citi altceva...;)
 

DeletedUser1154

pai da "fratioare" asa e cu noi astia mai prosti cautam argumente sa aratam ca altii sunt mai prosti ca noi...nu sa aratam ca noi suntem mai buni ca ei...si mai lasa DEXu ala in pace...cuvintele se deduc din context nu se recita din DEX...dar cum u nu ai capacitatea d a citi altceva...;)
INTERESANTA LOGICA ...
Da e clar. Ii anunt pe domnii agarbiceanu si zalud u :p : sa nu se mai oboseasca cu replici ca de acum in colo nu le voi mai raspunde, decat oamenilor care stiu ce spun si nu bat campii sau defuleaza frustrari cu tenta de acnee juvenila (asta daca exista asa ceva in tribul india).
 

DeletedUser

@ Agarbiceanu...lasa-l in pace el inca nu a inteles ca fiecare ne aparam tribul si are si impresia k el e perfect...superior tuturor samd...da pe bune acu cate trupe poate sa aiba la 700 de puncte...e un n00b care a inceput sa se dea rotund ca un coleg de-al lui are sprijin de la un semicerc si d`aia nu am reusit sa-i luam satul....
 

DeletedUser1154

Baietii destepti abandoneaza India

:p
Parasire India pe 24.07.2007
clausme07
Zee*
onix3
liviuparty
coco mandarica
pcrime
oriceva
Ph4tm4N

BRAVO BAIETI, INDIA NU VA MERITA SI MAI ALES "REGELE" REGALI.
SE PARE CA BAIATU' A INCEPUT SA-SI AMENINTE PROPRII COLEGI.
DEH, ASA TRIB ASA CONDUCATOR.
 

DeletedUser

bai "69-kkk" care e problema ta de fapt? esti un frustrat dintr-un trib de 2 lei d`aia vechi...si vb de acnee juvenila...in INDIA e...in I-kono nush daca s-a ajuns la varsta la care apare chestia asta
 

DeletedUser

@persoanele stresate
Mai baieti, de ce va agitati atat, adevarul doare uneori, dar asta e... de aceea se numeste adevar:). Deci nu mai incercati degeaba sa ascundeti faptele atacand jucatorii care le prezinta. capra-kkk doar prezinta faptele, voi singurei v-ati facut-o cu manuta voastra.
 

DeletedUser

@persoanele stresate
Mai baieti, de ce va agitati atat, adevarul doare uneori, dar asta e... de aceea se numeste adevar:). Deci nu mai incercati degeaba sa ascundeti faptele atacand jucatorii care le prezinta. capra-kkk doar prezinta faptele, voi singurei v-ati facut-o cu manuta voastra.

te rog frumos lordule sa nu intervii in aceasta cearta...nu cred k faci parte din niciunul din triburile care se cearta aici si conform numelui tau...
cat despre "69-kkk" (ar trebui doar 2 de "k") nu mai am nimik de zis...e clar "ne e superior tuturor"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus