Marii TLD-isti

  • Autor subiect SarafanWarrior
  • Data de început

DeletedUser

Agresorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

7.4%
Moral: 100%


Bonus de noapte pentru apãrãtori

Agresor: uscatelul
Sat: DEDA (466|458) K44

Numãr: 0 0 0 0 0 0 0 200 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Apãrãtor: SarafanWarrior
Sat: 1.Sarafan Warrior (466|466) K44

Numãr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0




Trupele apãrãtorului, care au fost pe drum

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pradã: 0/10000
Modificare de adeziune Aprobare scãzuta de la 11 la -14


Asta ca dupa ce am spus ca nu doresc sa atac membrii TLD deoarce totusi, intre triburile noastre a fost intr-adevar o legatura puternica dar se pare ca au venit "fomisti de sate" pt ca altcumva nu am cum sa-i numesc care ar face orice pt un sat.
Acesta era doar un sat de tranzit, in fine, nu mai conteaza. Pur si simplu se vede cat de mult nu isi doreau TLD-ul acest razboi dar de acum inainte ma voi purta si eu ca atare.
 

DeletedUser816

Tu ai crezut vreoodata ca TLD nu stia de razboi de acu 1 luna (la naiba stia toata harta)? Tu ai crezut ca nu si-l doreau? Sau ti-au dat lacrimile si i-ai crezut victime ale masinatiunilor. Cmon ..poti sa spui asta numai daca ai intrat pe L1 ieri. Ai citit forumul asta vreodata inainte?Sub deviza scopul scuza mijloacele sau recrutam de la dusmani intens ca suntem un trib numai de profi , mergem inapoi catre locul 1..Oricum sugerez noilor aliati TLD sa si modifice numele de acum in NWO 2
A nu se intelege ca am ceva cu Avalon,da macar nu se victimizeaza aiurea ,de fapt acum sunt ocupati cu strangerea fugarilor din triburi gen IM:)
My 2 cents
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser787

Tu ai crezut vreoodata ca TLD nu stia de razboi de acu 1 luna?Tu ai crezut ca nu si-l doreau?Sau ti-au dat lacrimile si i-ai crezut victime ale masinatiunilor.Cmon ..poti sa spui asta numai daca ai intrat pe L1 ieri.Ai citit forumul asta vreodata inainte?Sub deviza scopul scuza mijloacele sau recrutam de la dusmani intens ca suntem un trib numai de profi mergem inapoi catre locul 1..Oricum sugerez noilor aliati TLD sa si modifice numele de acum in NWO 2
My 2 cents

Poate cu noul NWO 2 formeaza CA 2 shi ishi asuma iar doar ei meritu ...
 

DeletedUser816

Era vorba aia : Foul me once shame on u; foul me twice shame on me ...
 

DeletedUser

A nu se intelege ca am ceva cu Avalon,da macar nu se victimizeaza aiurea ,de fapt acum sunt ocupati cu strangerea fugarilor din triburi gen IM:)
My 2 cents

Mi se pare mie sau SH-ul strangeau ceva tld-isti cand tot voi va chinuiati sa faceti fuziune cu IM-ul ??? Si dupa ce au refuzat cei din IM v-ati gandit ca hai sa ii atacam daca nu ne doresc ... Asta a fost cea mai tare faza dupa nereusita unei fuziuni. Incercati si cu SOF-ul sau sunt prea puternici ? :)))
 

DeletedUser

Sarafan ce vroiai sati dea si niste resurse nu ? :))) normal ca te-a atacat e razboi sati amintesc
 

DeletedUser37

Care e problema musiu?Sau te-ai trezit de dimineata cu o dispozitie plangacioasa si te-ai gandit sa te manifesti in public?:)

1.Cei care au vrut neutralitate li s-a indicat sa iasa din Avalon in triburile neutre.
2.Cei care totusi nu au ales sa iasa din Avalon ne-au dat o lista care e postata pe hiddenul TLD cu non-combat players.(jucatorilor TLD nu li se interzice atacul asupra acestora insa li se sugereaza sa nu atace si sa se orienteze pe jucatorii care la randul lor ataca)

Nu te incadrezi la niciuna din optiunile de mai sus.
Faptul ca "ai spus" tu nu stiu cui sau unde ca nu ataci e problema ta,nu facem centralizare de declaratii aleatoare aici.Multa bafta,si ai grija cu restul de sate.:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu-mi vine sa cred cat tupeu ai :mad:
In prima dimineata de razboi ai spionat toate satele lui sistemu, la care eu sunt sitter. Dupa ce ti-au murit aproape toti spionii iar eu ti-am batut obrazul ca spionezi un jucator cu care ai luptat cot la cot impotriva dusmanilor comuni pana atunci, ai incercat sa ma convingi ca spionajul nu e act de razboi...apoi m-ai asigurat ca nu ma vei ataca.

SarafanWarrior în data de 01.03. la ora 17:08
te-am spionat, nu te-am atacat. Poti sa te interesezi, n-am atacat pe nimeni din TLD pana acum si nu voi ataca prea curand. De o sa fie sa atac, voi ataca pe cei de care nu am habar si cu care n-am avut vreo tangenta iar asta inseamna sa ma duc in alta parte decat in zona mea.
NU VOI ATACA, poti sa stai linistit/a. succes

N-au trecut decat 12 ore pana maretul jucator isi retrage cuvantul sub pretextul ca un alt jucator TLD (cu care el nu a avut niciodata nici o legatura) i-a luat un sat.

SarafanWarrior astãzi la ora 05:26
si eu sunt acel nesimtit? ai putea sa verifici pe tw-tools la sate pierdute de mine si sa vezi maretul vostru uscat (uscatelu) ce mare smecher este. Dar nu este nici o problema, am zis sa nu va atac deoarece am respect pt tribul TLD si pentru membrii sai dar se pare ca problema se pune in alt fel, atunci voi procesa ca atare.
Voi incepe cu satele lui sistemu, le eliberezi tu sau mi le eliberez singur?

Cat de jos poti sa te cobori sa ataci un jucator mult mai mic decat tine si aflat intre ciocan si nicovala numai pentru ca nu te tine sa dai in cel care ti-a luat satul. Mai mult, vii ci pretentia sa primesti satele gratis... Ai impresia ca doar pentru ca sunt fata si pentru ca situatia mea acolo e foarte trista voi abandona lupta inainte ca aceasta sa inceapa?:)
Nu am cerut sprijin acolo, pentru ca nu veau sa-mi slabesc prietenii si colegii care au si ei destule probleme, insa sa nu crezi ca sunt o prada usoara. Vino, maretule luptator, ti-ai gasit un oponent pe masura...:eek:

SarafanWarrior
Puncte: 872.946
Rang: 77
Trib: Avalon

Sistemu
Puncte: 69.245
Rang: 2379
Trib: ~TLD~
 

DeletedUser

Sarafan, mai bine ai cere inchiderea postului. Este complet irelevant si nimeni nu a incalcat nici o regula, nici pe joc nici de bun simt.
 

DeletedUser

Sarafan, mai bine ai cere inchiderea postului. Este complet irelevant si nimeni nu a incalcat nici o regula, nici pe joc nici de bun simt.

Asta dupa standardele tale. :rolleyes:
In fine, tind sa-ti dau dreptate la faza cu inchiderea threadului...este intr-adevar fara rost. Jucatorii care n-au vrut sa lupte au facut precum thorak si au fost respectati. Sunt trecuti cu PNA pe harta.
In schimb unii dintre cei care s-au declarat non-combat si au ramas in Avalon au inceput deja sa-si calce cuvantul....

Important: Non-combative playa's
Pagina: >1<
Valiusha în data de 29.02. la ora 23:29 Citat Prelucrare ªterge
Urmatorii jucatori nu vor initia atacuri asupra jucatorilor TLD. Respectati-i.
......
nickulaie
......

Expediat 01.03.08 21:45

Agresor: nickulaie
Sat: 4.0.8 -300- Pandosia (481|448) K44

Numãr: 0 0 0 0 0 0 1000 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0

Apãrãtor: relu1979
:(
 

DeletedUser

Opa.........aici e rost de numele meu...........:), deseara voi clarific situatia cu acele persoane care v-au comunicat (CU TOATE CA AM COMUNICAT CLAR), ca sa va aduca la cunostinta........MAI BINE.

Cu stima,


P.S. ........................................
 

DeletedUser

Sarafan, mai bine ai cere inchiderea postului. Este complet irelevant si nimeni nu a incalcat nici o regula, nici pe joc nici de bun simt.
Voi cred ca aveti o problema. O manie de fapt. Tot cereti inchiderea topicului. Asta e de obicei cand nu va convine ceva (nu e cu adresa nici la Avalon, nici la TLD si nici la alt trib sau jucator, nu tin partea nimanui aici)
Particularizand.. daca l-a deschis, lasa-l sa se manifeste si sa se manifeste si altii. Sau altii n-au dreptul la replica? Devine interesanta povestea lui SarafanWarrior. Please go on folks ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Voi cred ca aveti o problema. O manie de fapt. Tot cereti inchiderea topicului. Asta e de obicei cand nu va convine ceva (nu e cu adresa nici la Avalon, nici la TLD si nici la alt trib sau jucator, nu tin partea nimanui aici)
Particularizand.. daca l-a deschis, lasa-l sa se manifeste si sa se manifeste si altii. Sau altii n-au dreptul la replica? Devine interesanta povestea lui SarafanWarrior. Please go on folks ;)

Eu propun sa facem petitie prin care sa cerem ca topicurile sa nu mai fie inchise decat atunci cand sunt incalcate regulile formului,indiferent de cine cere acest lucru !



ontopic : Un sat in plus,un sat in minus conteaza ?
Deocamdata functioneaza "chestia cu neutralitatea" ,deoarece sunt tinte destule .Dar cand intr-o zona harta va deveni albastra,crede-ti ca acele sate rosii vor ramane asa ?

Eu sincer nu inteleg ... atat timp cat faci parte dintr-un trib ,lupti pentru tribul tau.Poti fi prieten cu cineva chiar si dupa ce il ataci si il trimiti la marginea hartii,atata timp cat jocul va pus de parti diferite ale baricadei luptati pt tribul din care faceti parte.
Mi-e imposibil sa nu fac o analogie cu fotbalul.Ce s-ar intampla daca toti jucatori ar tine partea doar clubului la care au debutat/jucat o perioda lunga ?
Cum ar fi ca deseara Trica (sper sa nu ma insel,dar a jucat la Steaua) sa fie neutru pe teren,sa dea cu mingea numai in afara terenului,ba mai mult sa-si dea si autogol.Stiu ca unii s-ar bucura ,dar nu stau asa lucrurile.
Faci parte dintr-un trib,lupti pentru el.
Din punctul meu de vedere toti ce-i care au parasit Avalon si TLD,sunt niste fricosi care nu sunt in stare sa lupte pt 2 sate si ar trebui atacati de oricine doreste acest lucru.
Reveniti-va oameni ... e un joc de razboi care se joaca pe sate.Nu poti sa stai "neutru".
 

DeletedUser

=)) nikulaie tie tarseala dc nu lupti cu cei din tld :))parca erai un dur si un juc ft tare :D
 

DeletedUser

'uneori e mai mult decat un joc'.

Din pacate da :| ... stiu si eu foare multi oameni care dupa ce au pierdut un sat ,s-au lasat de joc ,2 saptamani nu ai iesit din casa si nu puteau dormi.
Dar va spun eu,jocul e mai amuzant la margine,e mai amuzant dupa ce ajungi la 100 de sate si in 3 zile ramai fara nimic :)
Deabea atunci iti dai seama ca e doar un joc si ca indiferent ce se va intampla aici ,lumea de afara va ramane la fel.
Daca iti pierzi satele aici nu vine nimeni sa-ti ia masina,nu te da nimeni afara din casa ...
Stiu ca se formeaza legaturi intre oameni,dar eu pot luat satele oricui cu zambetul pe buze si nu se va schimba in niciun fel relatia dintre mine si el,cel putin pentru mine.Ma refer la situatia dintre 2 oameni,nu dintre 2 jucatori.

Si trebuie sa stiti si voi ... relatiile se formeaza intre oameni nu intre jucatori. :)
 

DeletedUser

Din pacate da :| ... stiu si eu foare multi oameni care dupa ce au pierdut un sat ,s-au lasat de joc ,2 saptamani nu ai iesit din casa si nu puteau dormi.

te rog sa nu vorbesti despre jucatori p care nu ii cunosti;)
eu stiu un jucator Avalon care a plecat,nu din frica ci pt ca a refuzat sa fie victima unor masinatiuni,masinatiuni d cate se fac vinovati liderii ambelor tabere,in opinia lui
a plecat si a devenit neutru ca o forma d protest fata d acest razboi
acest jucator numai fricos nu il poti numi

@sarafan
spionajul este act d razboi asa ca nu fii fara obraz si nu mai jeli dupa un sat atat....vai ,tu cel neutru:rolleyes:
 

DeletedUser

te rog sa nu vorbesti despre jucatori p care nu ii cunosti;)

Poti cunoaste oameni si in mod indirect ;),nu trebuie sa stai fata in fata cu el,sa-l saluti ca sa-l cunosti.
Il poti cunoaste si prin modul in care reactioneaza in anumite situatii,dupa cum se comporta s.a.m.d.



eu stiu un jucator Avalon care a plecat,nu din frica ci pt ca a refuzat sa fie victima unor masinatiuni,masinatiuni d cate se fac vinovati liderii ambelor tabere,in opinia lui

Si cum de a rezistat acolo pana acum ? De ce nu a plecat atunci cand inca nu era declarat razboiul.
Raman la parerea ca genul asta de jucatori nu au ce cauta in core.

spionajul este act d razboi asa ca nu fii fara obraz si nu mai jeli dupa un sat atat....

Sarafan ... cand spionezi tot butonul rosu il apesi ;)
 

DeletedUser787

Astept ca domnul Sarafan sa se trezeasca sa dea niste declaratzii pe aici :D K deschide topicuri shi uita de ele ;))
 
Sus