"Metoda Spaiker", reeditare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Print metoda spaiker inteleg asta, iar prin reeditare, inteleg asta:

sorin2408 a spus:
Sunt sani sitter la acest jucator.

sal a spus:
Solo în data de 30.06. la ora 10:47
ce spui de un atac asupra lui pedro77, ?

sorin2408 în data de 02.07. la ora 08:26
e prietenul meu

sorin2408 în data de 02.07. la ora 08:27
fii atent ca vor sa te aTACE...dak vrei sprijin,doar spune-mi

Mesajele acestea au fost trimise de catre sorin2408 mai departe.

Pedro77ro în data de 02.07. la ora 09:56
ok, mersi, stiu ca aproape toti vecinii mei sunt si prieteni, am avut ceva ataci dar slabutze, si am deja ceva sprijin de la voi din trib.

Omul asta avea 20 de sate de atac din 25... si ca sa fie tacamul complet de pe toate 20 l-am atacat pe Pedro77ro si de pe celelalte 5 i-am trimis sprijin pe cele mai inutile sate!

Sper ca ei sa ramana prieteni in continuare!

Dupa acest post voi parasi tribul de pe contul acestui jucator!

cdef a spus:
RUSINICA....RUSINICA...Bre,!!! nenea MASON !!!ce v-a-ti batut joc de omul ala...

cdef a spus:
..cred ca sunt LEGI nescrise dar care trebuiesc RESPECTATE...

FACEM PARTE DINTR-UN TRIB ...si trebuie sa respectam ceilaltzi colegi de trib...NU AVEA DREPTUL, SA DESCONSPIRE ATACURILE..SI MAI ALES SA SPRIJINE IMOTRIVA TRIBULUI, DIN CARE FACE PARTE..

SANI...ok..NOTA 10..

E adevarat ca nu l-au innobilat intern, dar pana la acel punct au procedat la fel. I-au cerut sitter pt verificare, au gasit nereguli si i-au tocat trupele, dupa care l-au dat afara din trib si au inceput sa-l innobileze.

Imi pare rau pt Paul Yo si McBecks, singurii din conducere care n-au fost deacord cu ce s-a intamplat dar sant curios: sani, cdef, cum e cand cineva isi baga picioarele in munca voastra de 4-5 luni?
 

DeletedUser

..cind munca lui de 4-5 luni a folosit-o impotriva tribului din care facea parte deja este TRADATOR....

Privitor la ce a facut SPAIKERR---a fost prezentat altfel cazul si s-a inteles ca a fost alta "lucratura"...Daca si acel jucator care a l-a lucrat SPAIKER a fost ceva asemanator, inseamna ca si el a avut tot dreptul din lume sa actioneze astfel..:)))).. Ca am glumit putzin pe seama a ce a facut SPAIKER atunci--asta este...:))

..si eu, nu sunt in conducere..:))) deci sunt declaratzii la un om de rind , nu "pozitzia oficiala " a tribului TRX..:))
 

DeletedUser

...si sa vezi "reeditare" cind o sa-l aflu pe flacaul care ti-a trimis frintura de mesaj..:))))
 

DeletedUser4838

Cand v-am zis ca la noi nimeni nu era innobilat decat din motive serioase, ati facut valuri de comentarii pe forum. Situatia se repeta si in TRX, sunt sigur ca au existat innobilari si mai urate, despre care nu s-a aflat. E o politica pe care o ducem cu totii. Unii mai mult decat altii.
 

DeletedUser

Nu am fost de acord cu ceea ce a facut sani, DAR sani a facut multe pentru TRX, pe cand acel sorin nu a facut decat sa sprijine dusmanul.

Oricum, vreau sa vedeti diferentele intre ceea ce s-a intamplat aici si ceea ce s-a intamplat in Mason.

sani: a cerut sitter si i-a spus clar omului ca va fi dat afara daca se dovedeste ca e spion.
spaiker: a cerut sitter pentru verificari de rutina.

TRX: vecinii acestui jucator nu asteptau cu nobilii pregatiti.
Mason: cand trupele au plecat din sate, au plecat si nobilii spre sate.

sani: l-a concediat pe jucator inainte de orice alta actiune
spaiker: l-a tinut ca sa fie luat de Mason

sani: a atacat dusmanii tribului
spaiker: doar a scos trupele din sate


---
Nu iau apararea nimanui, dar cazurile nu sunt identice!
Aceasta NU a fost o innobilare interna si pentru detalii folositi twstats.
 

DeletedUser

parerea mea : nu va mai luati de spaiker.....omu' s-a lasat de joc, deci nu are rost !!!!

parerea mea obiectiva : sa comenteze doar cei care au avut in cap macar 5 % din ceea ce a gandit spaiker !!!!

parerea mea finala : ceilalti 95% sa taca !

PS. L-am cunoscut pe spaiker (cristi), desi am facut ceva km pentru asta...super baiat, super organizator...s-a lasat pentru ca iubeste o fata...e normal...daca era aici, in continuare, va era frica de el !!!!!......de asta e subiect de discutie pe forum, pentru ca a plecat...

a plecat el...dar ce a gandit a lasat aici....monstruosul si ovidius maximus...iar noi nu plecam nicaieri...vreo 2 luni, pana se intoarce si spaiker...:p:p:p
 

DeletedUser

Nu inteleg pentru ce trebuie sa invoci motivele vietii personale ale lui Spaiker. Omul a plecat, las-o moarta. Nu e nevoie sa ii pui viata si numele pe forum.
 

DeletedUser7708

Interesant, acum se schimba replica. Mai ai 2 luni de trait. Se intoarce Spaiker :D Abia-l astept inapoi :p
 

DeletedUser

Daca spaiker ar reveni ar fi foarte bine pt. gruparea »MaSoN . Dar nu cred ca mai trebuie sa dezbatem ce si cum . Deocamdata omul sa lasat sa-i respectam decizia si sa nu ne mai priveasca pe noi. Sa mergem inainte.
 

DeletedUser

Am modificat semnatura pentru a fi clara problema asta.

Cu atat mai mult nu voi putea peste 2 luni, daca as fi revenit atat de repede nici nu as mai fi nevoit sa plec :)

Cu inima tot la MaSoN am ramas si sunt total alaturi de voi, sufleteste.


PS. Mi s-a blocat PC-u inainte sa scriu mesajul prima data, nici lui nu ii place adevaru :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Am modificat semnatura pentru a fi clara problema asta.

Cu atat mai mult nu voi putea peste 2 luni, daca as fi revenit atat de repede nici nu as mai fi nevoit sa plec :)

Cu inima tot la MaSoN am ramas si sunt total alaturi de voi, sufleteste.


PS. Mi s-a blocat PC-u inainte sa scriu mesajul prima data, nici lui nu ii place adevaru :p

Cât despre semnătură, îţi dau sate de la mine numai să revii, chiar şi întrun an.
 

DeletedUser

Asta e un joc de rezistenta, nu cei mai buni raman, ci cei mai maniaci si... perseverenti e mult spus. De aceea un mare minus al jocului e ca dureaza ani sa se termine o lume, pana atunci daca 20% din cei care au inceput in prima zi raman, cei care au creat triburile si jucatorii de top. E normal sa te opresti la un moment dat.

Probabil urmatoarele lumi unde o sa joc o sa impun alaturi de colegi un termen limita sau atunci cand incepe sa intervina plictiseala si sa iasa jucatorii din joc sa dam toti delete. Aici as putea sa zic de MaSoN DevlishRo care a fost no1 daca nu ma insel, un jucator de exceptie, Vital_Thought de pe L3, care a renuntat primul dintre masoni pentru ca e de inteles... Joci joci dar joci de placere, e urat cat devin doar automatisme foarte multe chestii.. Si in cele din urma chiar si daca te mentii sa joci putin din fiecare inceput de lume tot vei renunta dupa cateva runde. Depinde si de maturitatea fiecaruia, de varsta, asta pe langa viata reala.

E adevarat ca in prima instanta razboaiele, comunicare si tot tacamul te mentin in joc, dar doar amana ceea ce se va intampla oricum.

Pe partea de timp al lumilor e cel mai mare defect al jocului. Jucatori care fac istorie si recorduri de obicei sunt oameni sa zis peste 18 ani [ sa ma includ si eu ?! :p ] sau 24, au servici, viata personala, cei cu capul pe umeri, am intalnit multi asa si se vede diferenta. Cei de 18 ani ca mine de exemplu sunt mai rari sa se impuna si asta mai ales ca varsta asta iti ofera o mai mare dorinta si entuziasm, parerea mea, dar si maturitate suficienta pentru 18 ani. Cei ce raman sunt, parerea mea, cei de 16 ani care se bucura de clasamentu ala ca vad ei ca cresc acolo, dar defapt se lupta numai cu inactivi si plictisiti.

Sa nu mai zic ca atunci cand ai trib si chiar nu mai ai nimic de demonstrat si infrant.

Viata, varsta, maturitatea te schimba pe parcurs...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Nici eu nu sunt departe de 18 ani, câteva luni. Oricum respect magistre, ai lăsat ceva în urmă şi după cum vezi, nu doar cei din top sunt ţinuţi minte, ci şi jucători de excepţie, ca tine.

Apropo de devlish, caută amdrujbă pe L7, e în continuarea Mason-ului de pe L4.

Cât despre PC-ul tău, şi eu aş fii făcut la fel să fi fost în locul lui. :D
 

DeletedUser

Nici nu am tinut neaparat sa fiu tinut minte dupa top, eu am anumite lucruri care nici un top1 nu le are in istoria mea si a jocului, este unul de echipa trebuie sa fie unu ca mine sa tina in frau top1 si top2 si tot asa.. Deasemeni sa creeze un mediu propice dezvoltatii, diplomatia e foarte importanta... Conducatorii sunt "tesatura" puternica care leaga pentru unitate mai multe caractere diferite.

Am fost si in topuri suficient pentru a avea anumite satisfactii, din punctul meu de vedere sunt multumit si cred ca auto-analizandu-ma mai am forte putine de demonstrat, pentru astea august 2009 ;)

Am muncit pentru trib, am fost la inceput lumii numarul 1 cand erau 2-5 sate, dar apoi m-am oprit din dezvoltare, ma plictisisem, dar nu si de trib :p
 

DeletedUser7708

Câteva sfaturi pentru noi? Ceva cuvinte pentru duşmani? :D Dacă tot eşti mediatizat, fă pe plac la public. Hai că scriu la ZerOTV, să facă un reality-show, interviu cu Spaiker primul episod :D
 

DeletedUser

Pai pentru toti... Calm calm si clasicul "e doar un joc" si de aceea tot revin eu aici ca sunt atatia viteji de ma amuza :) :) :)
 

DeletedUser

ya right...lauda de sine nu miroase a bine...

nush de unde acest imbold de a vorbi atat de sincer despre o vreme demult apusa...te'a intrebat cineva ceva? :confused: asistam la un monolog caruia nu'i vad scopul (ba da, e unu..."oh ce tare sunt eu...la 18 ani ai mei ce'am reusit!!")

felicitari...insa aspectele negative ale perioadei spaiker'iene tind sa acopere asa zisa realizare a marelui conducator...sorry
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus