Metode de copiat, la examen , lucrari etc

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

am tot vazut diverse topicuri pe diverse teme unele interesante altele mai putin interesante
multi dintre noi suntem elevi sau studenti multi dintre noi am copiat am fost sau nu am fost prinsi, prin topicul asta vreau sa ne imparatasim strategiile si metodele prin care copiam sau am copiat.
rog pe cei care au de spus chestii de genu "copiaza informatia din cap" sau alte chestii sa se abtina


metoda mea favorita de copiat ( nu am fost prins niciodata ) este: eu sau colegu din fata tinem paravan si de 6 cel din spate copiaza si cand scrie spune in soapta ce scrie destul de greu sa fi prins, mai am o idee dar trebuie sa stiu sigur ca nu sunt mutat din banca si cam asta ar fi : o bucata de hartie mai groasa sau carton prinsa cu o pioneza sub banca si in cazul in care profesorul is da seama imping cartonul la loc si in banca nu este nimik
alta metoda este cea .in care folositi castile fara fir ..sunt mai greu de gasit nu ma gasit nici un site sa va arat un model...dar cica exista...

astepti opini sau alte metode de copiere:)
 

DeletedUser

Nu mai copia. Singura persoana pe care o inseli esti chiar tu. Tu esti cel care are nevoie de acele lucruri, nu profesorul, el le stie deja.
 

DeletedUser

Ehe... Pan' v-o prinde si v-o arde cate un 2, sa vedeti dup-aia cum va potoliti.
 

DeletedUser

am si eu niste metode de copiat

1 iliescu
2 poza la comentarii, etc, un zoom si aia e, daca e ceva ma uitam la ceas
 

DeletedUser

e da nu ne prinde:)
oricu,m toti copiem sau am copiat la randu nostru asa ca.
 

DeletedUser

e da nu ne prinde:)
oricu,m toti copiem sau am copiat la randu nostru asa ca.

Adevarat. Cu totii am facut-o. Dar treaba sta un pic altfel.

Copiezi o data, de doua ori, de trei ori, pe la examene, teste nationale si alte chestii importante. Esti descurcaret.

Faci din copiat un bicei si-ajungi sa copiezi si la cele mai marunte teste. Esti cel ce-o sa-i mature strada lu' tac-su'.

Si asta cu "nu ne prinde". Crede-ma ca te inteleg... :eek:
 

DeletedUser

pai normal mha copi unde nu te descurci
unde te descurci nu ai nevoie de copiat
si uneori cand scri fituicile inveti lectia si numai ai nevoie de fituci
 

DeletedUser

Adevarat. Cu totii am facut-o. Dar treaba sta un pic altfel.

Copiezi o data, de doua ori, de trei ori, pe la examene, teste nationale si alte chestii importante. Esti descurcaret.

Faci din copiat un bicei si-ajungi sa copiezi si la cele mai marunte teste. Esti cel ce-o sa-i mature strada lu' tac-su'.

Si asta cu "nu ne prinde". Crede-ma ca te inteleg... :eek:


ma mie mi s-a intamplat sa copiez de la colegu` ce nu stiam si dupa sa retin ce am copiat daca viitoare cand imi trebuie definitia aia.. (am retinut 1 luna - 2 maxim)

P.S. teste nationale?:X am fost din ultima serie care au dat, imi aduc aminte cum un fost coleg din generala a trecut tipand pe hol raspunsurile (erau cu A B C D) nu mai stiu exact care erau dar erau corecte:)
 

DeletedUser1079

Copiati! Oricand poti pune pe picioare o afacere cu trei fete din diverse zone folclorice intr-o garsoniera inchiriata!;)
 

DeletedUser


credeti`ma ca exista chestii mai grave decat copiatu`...
de ex si in scoala mea` sunt ore din astea O ora de romana-click!...

aveam prof la care toti fumatorii promovau indiferent de rezultate`...te prindea ca nu stii nimic...copiezi etc....dadea 1,2,3...dar la sfarsitul anului oricum te trecea...

daca erai impotriva fumatului...te intalneai cu el in toamna...sau vara...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

totusi sa revenim la subiect
pot sa scriu corect dar imi place felul asta de scris:)
 

DeletedUser

eu sunt tocilara de la care copia toata lumea in scoala generala, colegul de banca si inca 2-3 la liceu si...poate am mai aruncat si eu cate un ochi pe ici colo la facultate si daca vreau ii prind..si cu casti si cu fituici la fusta, in pantof sau la burta, si foile scrise cu pix fara pasta...si multe altele, nu stau sa le mai insir
 

DeletedUser

sa inteleg ca esti profesoara?

daca stau sa ma gandesc imi vin niste idei teribile, de exemplu odata am vrut sa ii lipesc la colegul din fata pe spate o foita si cand vine profa sa se lipeasca de scaun, acum stau in prima banca (nu sunt tocilar doar ca de acolo se copiaza cel mai bine, prima banca langa geam) si ma gandeam sa dau dulapul putin spre usa si intre geam si dulap sa pun o foaie mare asa mai jos cu caracterizarile
 

DeletedUser16071

Neah.. va spun eu care e cea mai buna metoda de copiat ;) Scrii toata lectia pe spatele scauNului din fatza.. discret, comod si la obiect. Profesorul nu va stii ce l-a lovit! :))
 

DeletedUser

da sunt profesoara , dar la mine nu copiaza nimeni:))....le place la calculator:p
 

DeletedUser

crezi tu ca nu copiaza

aa, mi-am mai adus aminte de o metoda, la teza de la romana de anul trecut am scris comentariile pe foi diferite, am scris pe ciorna abureli, i-am zis lu` profa ca scot o foaie si pac am luat foaia care ma interesa

anul acesta la teza un coleg cu caciula, pulovar cu guler si-a bagat frumos castile in urechi si prietena i-a dictat comentariul, nu mai puteam de ras, cand nu mai intelegea asta tusea (aviz amatorilor doamna profesoara saru`mana)
 

DeletedUser

stiu, e experimentata (prima), a 2-a e xperimentata de colegul asta si a mers chiar foarte bine tinand cont ca sta fata in fata cu catedra
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus