Moderatorul preferat

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4610

MD-cel mai bun fost moderator
gabi23-cel mai bun actual moderator

a..de gabi am uitat.
da...gabi e cel mai bun actual moderator..apoi, dupa parerea mea, este sexy-sadik...

sunt membri pe acest forum care daca ar fi moderatori ar face ceea ce trebuie..
dar cine sa ii aleaga? acum se aleg oameni pe care nu ii stie nimeni:|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iar l-ati uitat pe ciuly :D nu se compara MD cu ciuly nici intr-o mie de ani :D
 

DeletedUser2821

Cel msi bun all times este MD sau bloom :) .
Cel mai bun actual moderator , nu exista :) >
Cel putin cei care modereaza lumile 5 , 12 , 10 nu imi plac. :)
Majoritatea nu pot sa se impuna sau se impun aiurea .
 

DeletedUser

in afara de sa criticati moderatori altceva nu stiti sa faceti?sunt unii care chiar fac treaba buna dar voi vedeti mereu partea goala a paharului.e un topic in care sa spuneti moderatorul preferat nu sa-i criticati pe ceilalti.

si oricum nu ai idee despre ce vorbesti. esti prea nou pe aci'. pe vremuri se modera cu cap. acum se modereaza din mirajul puterii (sunt moderator fac ce vrea mouseul meu). au disparut majoritatea userilor care mai aveau cate ceva de spus. Bloom-MaterDolores a fost cea mai buna echipa.
 

DeletedUser8343

In primul rand v-as ruga sa incetati cu spamul. daca aveti de adus vreo critica la adresa unui moderator sunteti liberi sa folositi sistemul de suport si sa adrestai un tichet adminilor!

6.3. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment iar tema va fi inchisa/stearsa .

Daca mai incalcati regulile..se lasa cu avertismente si puncte.
 

DeletedUser431

ironic? nu de alta dar sa stiu.

nu pot sa spun cat de ironic am fost....unele decizii luate de el au fost indreptatite in viziunea mea (nu ma puneti sa dau exemple ca nu mai tin minte)...toti cei care au fost, sunt si vor fi moderatori vor avea decizii aplaudate de unii, blamate de altii....intotdeauna este asa, deoarece suntem o comunitate foarte mare.... iar singurele lucruri care instiga la aceasta cerere de schimbare a moderatorilor sunt forumurile lumilor....deciziile luate acolo isi pun amprenta asupra actiunii moderatorului pe toate forumurile....

nu stiu cat de mult m-am facut inteles, daca doriti ma mai explic o data :eek:
 

DeletedUser

exact ce spuneam. in general Bloom sau Mater faceau discutii pe tema, nu amenintau. pe langa faptul ca aici se discuta on topic (desi este secyiune offtopic). daca nu va convine discutia mai simplu este sa inchideti topicul, oricum titlul va genera ceea ce voi credeti ca este atac asupra voastra si nu o incercare de imbunatatire a calitatii.
 

DeletedUser8343

Nu trebuie inchis acest topic domnule intrinsecu . Va fi lasat deschis pentru ca lumea sa isi posteze parerea in legatura cu moderatorul preferat si eventual argumente ...dar criticile la adresa moderatorilor se fac prin sistemul de suport si nu au legatura aici cu moderatorul preferat. Dvs ca membru vechi al forumului sunt sigura ca stiti foarte bine aceasta regula.
 

DeletedUser

Nu trebuie inchis acest topic domnule intrinsecu . Va fi lasat deschis pentru ca lumea sa isi posteze parerea in legatura cu moderatorul preferat si eventual argumente ...dar criticile la adresa moderatorilor se fac prin sistemul de suport si nu au legatura aici cu moderatorul preferat. Dvs ca membru vechi al forumului sunt sigura ca stiti foarte bine aceasta regula.

pai o stiu, o stie cam toata lumea, insa, dupa cum am spus, au mai fost discutii de genul asta relativ la mai toate echipele de moderare. insa numai acum am fost amenintati. inainte chiar se discuta pe aceasta tema si chiar moderatorii cereau pareri de la noi, utilizatorii de rand.
criticile acestea sunt constructive, cele care sunt de raportat la suport au alta natura. daca nu puteti sa faceti diferenta nu este vina noastra.
 

DeletedUser2821

Da si isi explicau fiecare actiune , nu veneau : "Ba eu sunt moderator tu esti user simplu ai grija !" , ei incercau sa vorbeasca nu sa abuzeze de functia lor... .
 

DeletedUser8343

Da si isi explicau fiecare actiune , nu veneau : "Ba eu sunt moderator tu esti user simplu ai grija !" , ei incercau sa vorbeasca nu sa abuzeze de functia lor... .

Mai sus nu am vrut sa va demosntrez ca eu detin puterea ca moderator ci pur si simplu v-am sugerat sa nu faceti spam..pentru ca se incepuse o discutie la modul general nu una in care fiecare spunea mie imi place moderatorul ala pentru ca ..si imi displace ala pentru ca.. Imi cer scuze daca nu am fost inteleasa cum trebuie

Eu una astept laudele/criticile voastre la fel ca si colegii mei sa stim ce avem de facut pe viitor sa imbunatatim prin activitatea noastra forumul :)
Uite..de exemplu multi membrii mi-au scris pe privat cand au avut cateo nelamurire sau intrebare..si chiar am apreciat asta ..din simplul motiv ca am avut de invatat de la respectivii cate ceva sau pentru ca am lamurit anumite situatii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

ingerasa....cand vine vorba de "aratat cu degetul" nu cred ca va exista cineva care chiar sa faca acest lucru.....intotdeauna acest gen de discutii se vor transforma in discutii la modul general, din simplul motiv ca nu se doresc a se face "discriminari" in modul de operare al anumitor moderatori...atata timp cat moderatorii nu vor posta intr-un topic numai din postura de moderatori, va fi si intelegere intre useri si moderatori....si atunci am putea spune ca "acela" este moderatorul nostru preferat, iar "acela" nu este...

LE: nu cred ca cineva numeste un moderator, (aici) ca fiind moderatorul preferat, doar din prisma activitatii pe care el o intreprinde...
 

DeletedUser


Mai sus nu am vrut sa va demosntrez ca eu detin puterea ca moderator ci pur si simplu v-am sugerat sa nu faceti spam..pentru ca se incepuse o discutie la modul general nu una in care fiecare spunea mie imi place moderatorul ala pentru ca ..si imi displace ala pentru ca.. Imi cer scuze daca nu am fost inteleasa cum trebuie

tocmai ca asta incepusem noi. noi, cel putin eu, am explicat de ce imi placeau cei doi moderatori si ce ma deranjeaza la echipa actuala. eu inteleg ca incercati sa respectati legea, nu v-am acuzat de abuzuri ci de exces de zel. regula psihologica este foarte simpla: constrangerea si amenintarile vor face userii sa faca spam si in general spam agresiv si de proasta calitate plus ca va indeparta userii mai vechi (daca ati avea timp ati putea citi topicurile mai vechi sa vedeti temele si liniile discutiilor. se dadea ban pentru alte chestii, pentru atacuri directe si dure, pentru cuvinte urate, dar, in general se reusea sa se pastreze discutia civilizata si spamul intre anumite limite. existau chiar useri normali care contribuiau la asta)
 

DeletedUser431

da dar acele discutii se purtau intr-o medie de varsta de 19-20 ani.....acum a scazut mult de tot acea medie de varsta, ajungandu-se la 14-15 ani...
 

DeletedUser

da dar acele discutii se purtau intr-o medie de varsta de 19-20 ani.....acum a scazut mult de tot acea medie de varsta, ajungandu-se la 14-15 ani...

pai cam asta a fost timpul. schimbarea conducerii. asa s-au indepartat de forumul extern userii mai experimentati. asta inercam si noi acum. sa nu ii indepartam chiar pe toti.
 

DeletedUser2821

Atunci incercati sa o imitati , daca se poate .
kspr are dreptate .
Cati pusti erau acuma 1 an jumate 2 si cati sunt acuma e o mare diferenta... .
Imi aduca aminte de aztecuil care zicea sa puna un test de iq la inceputul forumului :)) .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus