Nwo

  • Autor subiect LatinAlbaiulianXtreme
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

NWO...ce vremuri frumoase...razboiul cu ARES...cel cu GD :D
Oare cati isi mai aduc aminte...din pacate tot mai putini sunt in joc dintre cei care au prins acele vremuri...si si mai putine triburi de atunci...
Respect NWO...si in mod special catorva oameni deosebiti de acolo...albertus, fixx, barbaru
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cand spui NWO nu spui doar fixx, albertus si barbaru, desi merita toata stima. Direct sau indirect, cu bune si rele, spui si mire, baba, foh-next, AlinC si multi altii...jucatori care intr-un fel sau altul si-au lasat amprenta asupra acelui trib, chiar daca acuma nu mai sunt sau sunt in alte triburi.
Am avut placerea sa fiu o scurta perioada membru NWO, sa fac parte din acea "coalitie de nubi", cum se exprima cineva si nu regret. E un sentiment placut sa stii ca ai luptat contra celor mai bune triburi din acel moment.
 

DeletedUser1195

NWO va ramane tribul meu de suflet.Aici am inceput lumea 1 si din pacate aici o voi incheia foarte curand.Fiindca nu e timp pentru tot si fiindca am ramas blocata in mijlocul hartii departe de zona de razboi am hotarat sa ma retrag,dar topicul asta ma face sa privesc cu nostalgie trecutul.
Nwo a fost odata pe culmi,un pion important al lumii 1,a ales poate o cale gresita in diplomatie,(desi cea mai frumoasa perioada a fost cea a razboiului cu CA,chiar daca pentru noi a fost un razboi pierdut)dar a ramas acolo in prima fila a clasmentului de la inceput si pana la sfarsit.Visul lui Sir Soreen,pe care mi-l aducea la cunostinta saptamanal :) de a vedea NWO pe fila a doua a clasamentului nu s-a implinit niciodata.
Cineva a spus ironic ca NWO va ajunge pe primul loc atunci cand primele 10 triburi vor da delete la conturi.Si? Tenacitatea tribului si migratia foarte redusa in comparatie cu alte triburi ,cred ca e spre cinste,nu spre dispret.Niciodata nu am sa inteleg de ce triburi ajunse in fruntea topului renunta in corpore la joc.Greu nu e sa ajungi acolo,greu e sa te mentii.NWO a trecut prin asta ,dar nu a renuntat.
Pentru aceasta tenacitate,pentru solidaritatea si constanta unui nucleu care de la inceputul lumii a fost si a ramas NWO,pentru atmosfera prietenoasa de pe forumul intern,desi voi parasi lumea 1,voi ramane cu sufletul si gandul alaturi de NWO.Nu scapati cu totul de mine,nu uitati ca exista posibilitatea de a intra si ca vizitator.
Succes in continuare si nu uitati ca detineti daca nu titlul de cel mai bun trib de pe l1,pe acela de cel mai constant si mai tenace ,cu siguranta.
 

DeletedUser

Albertus, ironia ii era adresa lui c@ty .. nicidecum tribului NWO.
Nwo inca este in top20 datorita prieteniilor dintre conducatorii triburilor prezente pe lumea 1, nu ca ati fi voi niste jucatori desavarsiti.
Si nu spun aceste cuvinte gratuit, o privirea la pozitionarea voastra pe harta si va intelege oricine care sunt sansele ca voi sa urcati in clasament.

Stiu ... lumea 1 se joaca la intalnirile din week end si nu prin razboaie.
Nu am sa inteleg niciodata ideea cum ca nu poti fi prieten cu cineva daca il ataci sau declari razboi.
 

DeletedUser12464

mai baieti am spus si eu ca odata NWO va ajunge in top 7 si ce credeti numai daca dau jucatori delete la cont nu cred ca numai asa ajunge NWO in top 7 asa ca sa fim seriosi..:):D
 

DeletedUser

mai baieti am spus si eu ca odata NWO va ajunge in top 7 si ce credeti numai daca dau jucatori delete la cont nu cred ca numai asa ajunge NWO in top 7 asa ca sa fim seriosi..:):D

Incercati si voi sa faceti un razboi pe care sa-l si castigati, daca vreti sa ajungeti in top7.
Declarati razboi CIRC-ului:)
 

DeletedUser1195

Gabi,nici nu am afirmat ca suntem noi jucatori desavarsiti,eu am spus doar ca nu inteleg de ce, cum ajung pe locul intai marile triburi dau delete conturilor si afirma ca au demonstrat ce aveau de demonstrat.Si dupa parerea mea abia acum ar trebui sa urmeze demonstratia:sa demonstrezi ca poti ramane pe locul intai pana la sfarsitul lumii,asta ar arata puterea unui trib.
Ori NWO rezista in lumea 1,fara fuziuni,fara replieri,as spune chiar cu discretie.
Si de data asta o sa o contrazic pe RockGirl:gabi 23 nu are dreptate de data asta.In lista prietenilor mei de pe triburi sunt barbaru,fixx,Noryaky(NWO) dar si marii mei adversari din Avalon:Sir Soreen,Thorak30,puiu64,Bogdan3L cu care m-am razboit in vremea razboiului.(iar eu atunci am pierdut)Am pierdut atunci sate,dar am castigat prieteni.Asta face parte din frumusetea jocului pentru oamenii rationali.
 

DeletedUser1385

....nwo.........niste lideri....de laudat.....poate nau fost ei cu strategiile dar mereu erau alaturi de membri sai :)aici am invatat multe miscarii.....si sunt recunoscator lui barbaru ca ma tinut sub aripa lui de cand eram mic:) pe vremea aia il stresam cu drepturile....in fiecare saptamana ii mai ceream 1:)))foarte multi jucatori ...aveti o parere proasta despre mine ........dar eu nu am putut sa vorbesc cu dusmanu sau alte chesti...dusmanu era cel pe care trebuia sal distrug....nwo...a reinviat..si vor mai creste in top.......
oricum...pentru cei care iam jignit sau alceva...imi cer scuze :)
poate o sa am placerea sa joc cu fosti "dusmani"dar acu in aceiasi tabara:)
 

DeletedUser

Crede-ma Albertus ca nici eu nu inteleg de ce aceasta "frica" de a lupta pentru ca un trib sa-si pastreze locul 1 pentru o periodata indelungata.
E mai bine sa lupti pana la capat, indiferent daca iesi din top 20 ,daca tribul tau ajunge foarte mic .. macar stii ca ai facut tot ce ai putut pentru a lupta pentru acel loc, altii au fost mai buni .. "orice nas isi are nasul".
Sau exista si varianta a doua ,ca tot tribul sa-si stearga conturile .. dar toti :)


Partea a doua a postului meu nu mai facea referire la tine ,de aceea am lasat si acel spatiu .. stiu foarte bine in ce relatii te aflii cu fostii adversari.
Era vorba de modul in care gandesc mai multi conducatori ,cand ii intrebi de ce nu facem razboi cu tribul X ,primesti un raspuns de genul : "nu ar fi frumos sa le declaram razboi din moment ce vinerea iesim cu ei la suc "(si problema asta e prezenta la mai multi conducatori ai triburilor din top20).
Am spus-o de foarte multe ori ,asta e motivul pentru care renunta foarte multi la joc.Acum vor avea probleme din cauza noilor reguli si vor aparea multe sate parasite ,dar situatia va fi aceeasi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14294

ati vrea voi ma cu CIRC suntemi porti din p;rima sapt daca le declaram razvoi mai degrava ALight

c@ty numai debita toate tampeniile pe extern! :mad: cu CIRC si ALlghT nu vom ajunge niciodata in razboi!... deschide si tu o noua tema gen "copiii fara discernamant spun lucruri traznite" si scrie acolo ce vrei :rolleyes: iar cu NIPPON nu exista nici un razboi oficial... deja ai creat cateva probleme, la a doua abatere nu te vad prea bine :)
 

DeletedUser6798

Oficial, din partea YKZ, cu tribul NWO nu avem nicio diplomatie dar nici razboi. Suntem la "neutrii" fara sa ne atacam. Iar asta pentru ca nu am avut niciun conflict cu tribul NWO, ca nu avem jucatori in zona noastra, doar cativa mai micuti pe K48, si pe karaa care a fost in NIPPON, YKZ apoi a plecat in NWO si nu o atacam pe fosta noastra colega:)
Ce se intampla intre NIPPON si NWO sunt conflicte locale, ce se pot aplana prin diplomatie. Raspuns oficial:D
 

DeletedUser

Din punctul meu de vedere NWO a scris istorie inca de la inceput.
Tin minte ca la inceputul jocului cand pronuntai NWO sau Diablo te apuca tremuriciul...erau triburi de top.
NWO a fost si ramane un trib care a dat valoare acestui server,un trib cu oameni de cuvant,cu un lider apreciat de mine personal in persoana lui barbaru.
Toata stima ca au rezistat dupa episodul CA si au renascut incet dar sigur in ultimul timp.
Le doresc multa bafta si o ascensiune cat mai rapida.
 

DeletedUser4645

Din punctul meu de vedere NWO a scris istorie inca de la inceput.
Tin minte ca la inceputul jocului cand pronuntai NWO sau Diablo te apuca tremuriciul...erau triburi de top.
NWO a fost si ramane un trib care a dat valoare acestui server,un trib cu oameni de cuvant,cu un lider apreciat de mine personal in persoana lui barbaru.
Toata stima ca au rezistat dupa episodul CA si au renascut incet dar sigur in ultimul timp.
Le doresc multa bafta si o ascensiune cat mai rapida.

in loc de DIABLO acum se pronunta DST :p
E unpicut mai activ avand in componenta sa membrii TLD si DIABLO
 

DeletedUser

in loc de DIABLO acum se pronunta DST :p
E unpicut mai activ avand in componenta sa membrii TLD si DIABLO


Cu siguranta DST este un trib cu mult mai activ si mai competitiv pentru ca fac parte din el atat TLD'isti ca si cei din vechiul Diablo...totusi sa nu aud de REST.
Va doresc si voua sa ajungeti cat mai sus.

Scuze ca am facut un pic de offtopic.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus