O.S

DeletedUser2821

Da O.S. the best;)
Si Wall the best:rolleyes::D
O sa demonstreze si ei ceva:p
 

DeletedUser

poate nustie cum sa scape si se gandes-te k asa primeste invitatie in O.S. :p
 

DeletedUser

tot ce pot sa zic de O.S. e ca incearca sa educe lumea 5 ... o lume a triburilor fara limita :(

in plus investim si in comunitatea triburile.

"http://www.tribetools.com/
dupa ce nu si-a calculat bine niste atacuri, un coleg s-a pus si azi a facut aplicatia asta care iti calculeaza timpii de atac.

introduci satul fara sa mai stai sa iei doar coordonatele, il pui pe tot cu nume si stie el sa selecteze coordonatele. pui trupele cu cpy/paste si ai aflat ora.

util pt cei care nu au cont premium.

pe viitor vrea sa-l dezvolte intr-un wartool de calitate. aveti si adresa lui de mail in pagina daca aveti feedback

distractie!"
 

DeletedUser

hahahahahahahhahahahaaaaaaa mati facut sa rad :))) daca vroiam in O.S hahaha intram de mult hahahaha nu imi fac nici o speranta
 

DeletedUser

tot ce pot sa zic de O.S. e ca incearca sa educe lumea 5 ... o lume a triburilor fara limita :(

in plus investim si in comunitatea triburile.

"http://www.tribetools.com/
dupa ce nu si-a calculat bine niste atacuri, un coleg s-a pus si azi a facut aplicatia asta care iti calculeaza timpii de atac.

introduci satul fara sa mai stai sa iei doar coordonatele, il pui pe tot cu nume si stie el sa selecteze coordonatele. pui trupele cu cpy/paste si ai aflat ora.

util pt cei care nu au cont premium.

pe viitor vrea sa-l dezvolte intr-un wartool de calitate. aveti si adresa lui de mail in pagina daca aveti feedback

distractie!"


Nice tool ;) Cel care a facut-o nu are cumva un ID de mess? As vrea sa-l intreb ceva (I Hate Mail..)
 

DeletedUser

imi arata timpul 0.0.0.00 chiar pentru l5, totul e introdus corect :(

dar nu inteleg rostul sincer, si asa imi scrie in cat timp ajung trupele:)
 

DeletedUser

O.S. se pare ca este de departe cel mai bine organizat trib. bravo voua!
 

DeletedUser

O.S. se pare ca este de departe cel mai bine organizat trib. bravo voua!

multumim colega... din x ore cat stau pe triburile pe zis doar 20 de min sunt pt contul meu, restul e pt trib (mesaje, forum, probleme diplomatice, pragatire atacuri, recrutari... si lista e lunga)
 

DeletedUser6843

Daca tot e topicul deschis de catre LizardKing,am si eu o intrebare de pus la un profesionist :D sau sa imi raspunda cineva sa ma lamuresc si eu.
Inca sunt la stadiul de n00b la o faza(tayfun-ataca-ma pe la spate,ti-am dat nas`)

Un trib mamut este format din mai multi membrii(asta am dedus si eu-si altii care mi-au spus.etc bla bla)

dilemele mele:

1.Care este numarul de membrii maxim pe care trebuie sa il indeplineasca un trib care sa nu fie "mamut"?
2.De ce se considera un trib ca>>>"mamut" cand nu cunoaste membrii de elita de pe alte "lumi"?
3.Care sunt sansele ca un trib mamut sa ajunga intr-un top.spre expemplu top 20.(va rog fara chestii si explicatii ca inteleg si eu care sunt puncte slabe si puncte bune,doar un procentaj)
4.De ce unii care nu conduc triburi mamut doresc diplomatii cu triburi -mamut-
(sa inteleg ca ei nu vin de pe alte "lumi"?


imi cer scuze daca am facut off-topic grav sau ceva de genu,dar necesit si eu ceva nelamuriri daca se poate.mai ales punctul 1 e departe de ideile mele.
 

DeletedUser7072

se considera ca numar optim de playeri intr-un trib in jur de 100, poate 200 de membri(asta am dedus eu)
2 este deja parca un trib mamut, daca nu mai multe in top 20:
4 NOA 2.363.134 8.132.854 412 19.740 1494 5.444
5 YKZ 2.349.995 10.801.709 506 21.347 2253 4.794
6 G~D 2.147.832 8.371.094 480 17.440 1763 4.748

3) sunt multi. si expresia prosti da multi e destul de cunoscua nu?


PS: nu consider ca e un lucru atat de rau sa fac iparte dintr-un trib mamut. pe clasica fac parte din 300, dar e consocut faptul ca triburile mamut sufera la capitolul organizare
 

DeletedUser8607

shoortyking, just "old school" :)

iti raspund eu la intrebare, citez de la profilul lor "O.S. este un trib format din veteranii triburile.ro"
 

DeletedUser6843

shoortyking, just "old school" :)

iti raspund eu la intrebare, citez de la profilul lor "O.S. este un trib format din veteranii triburile.ro"

apreciez ca stii sa citesti-si eu stiu.fara suparare,dar am specificat elita.




ms blestemat,incep sa inteleg.oricum mai astept si alte parere
 

DeletedUser

Uite o idee stranutelu. Din cate imi amintesc, faci parte din conducerea unui asemenea trib. Acum o spun fara nici o prejudecata, si incerc sa nu pun nici o eticheta tribului tau.

Dar explica-mi modul de organizare al unui asemenea trib.
Cati dintre membrii sunt activi?
Cati nu sunt ferme?
Cati au rezultate?
Cati trimit sprijin?
Cati cer sprijin in alt mod decat "ajutooooooor sunt atacaaaat!!!"?
Cum faceti in caz de razboi, sa ii mobilizati?
Cum organizati atacuri?

Vorbim de 500-1000-2000 de oameni care trebuie condusi. Un numar mic de oameni e mult mai usor de organizat, dar sunt curioasa cum aduci 500 de oameni online in acelasi timp, sa dea niste atacuri?

Nu ma intelege gresit, repet: nu este nici o acuzatie in intrebarile mele. Dar sunt f curioasa cum va descurcati. Oricum, pagina cu membrii tribului nu se incarca sub...700 parca.
 
Sus