pastori(RoD) vs pastai(fostii SH)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

dragii mei,a venit vremea ca bunii "pastori" sa pregateasca "pastaile" pt gatit...
episodul 1:
pastorul Anta pregateste pastaia mazare...a curatat o coaja...dar pastaia este atoasa...si mai sunt multe coji de dat jos
 

DeletedUser

Bobov, tu cam ai probleme cu partea de sus? :)

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile"
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.
2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce razboi aprig, de 10 ori mai intens decat ~HL~ vs SOF , va dati seama cata actiune daca il ataca un trib intreg pe mazare... o sa il duca la 500k in 3 zile va spun eu :|
 

DeletedUser

Asta e o declaratie de razboi? Sau unii nu au ce face si te plict mai deschid topicuri?
 

DeletedUser12846

Side 1:
Tribes: RoD
Players:

Side 2:
Tribes: CIRC
Players:
Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2
Tabăra 2: 2
Diferență: 0

pararea mea este ca :

Noi ne-am batut odata cu ROD, si suntem mandri ca o mana de oameni a batut o alta mana de oameni fara drept de apel....90% i-am scos din centru hartii,...a mai ramas antananana cu 15 sate moral mic, ingerasa cu 3 sate, moral si mai mic si inca vreo 2, cu cate 2-4 sate...restul tribului ROD (pastorii), sunt undeva in munti fugiti pe la margine, ...cand ne va interesa sa cucerim K18 si alte K-uri de pe la margine va vom anunta, si va vom bate iar!...dar acum nu ajung nobilii. Norocul vostru!!...asa ca atacati, si vedeti-va de joc, ca e timpul sa va aratam ca stim nu numai sa atacam (asta am dovedit-o)...ci sa ne si aparam,...si daca anatanananana care a ramas cu 15 sate, se lauda atunci ca l-am dus in topul aparatorilor cu toate ca pierduse 80% din sate...noi o sa ne laudam ca ne-ati dus in topul aparatorilor fara sa pierdem sate...sau in nici un caz sa pierdem peste 5-6 sate... 3 le-ati luat la plesneala si noroc...dar nu e problema ca nu stam in 3-5 sate...aici e vorba de cu totul si cu totul altceva,...despre faptul de a sti sau nu sa joci, despre faptul de a sti sau nu sa conduci o campanie de razboi sau de aparare inchieiata cu succes....La sfarsit vom face bilantul si vom vedea care sunt jucatorii de succes, si care sunt aceeasi noobi de acum 6-7 luni.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bobov cred ca ai nevoie de pastile de memorie ca atunci cand am avut razvoi cu voi, noi luam cate 100 de sate pe zi de la voi asa ca ciocu mic si joc de glezne
 

DeletedUser8343

Cred ca dati informatii gresite (dar venind din partea lui mazare ca intotdeauna nu ma mir) :D. Numai Varbin a pierdut 3 sate ..asa ca statistica ta e degeaba :

sate pierdute Varbin

In plus nu erati o mana de oameni care a batut alta mana de oameni. Era vorba atunci de un trib care s-a luptat cateva luni bune cu un trib de 10 ori mai mic. Si inca odata nu mai dezgropam trecutul ci ne ocupam de prezent.

Mai mult decat atat cred ca esti cam neinformat in ceea ce priveste satele care exista in momentul de fata in centru ..asa ca nu ti-ar strica sa arunci o privire pe harta ori pe twstats inainte sa mai induci lumea in eroare dar de la noobi nu ne asteptam la prea multe. :rolleyes:

Ahh inca ceva pentru noi ..e vorba doar de o mica distractie si niste atacuri ..de ce trebuie sa va ambalati atata? si sa faceti atata caz pe tema aceasta?
 

DeletedUser12846

nu noi am inceput discutia asta voi ati deschis subiectul pe forum si ati atacat primii din punctul nostru de vedere nici nu stia ca mai existati
 

DeletedUser8343

nu noi am inceput discutia asta voi ati deschis subiectul pe forum si ati atacat primii din punctul nostru de vedere nici nu stia ca mai existati

da dragule dar nu este o discutie despre ce s-a intamplat o data ..de mult...aici discutam de ce se intampla ACUM..
ofensiva de acum..etc.. vom vedea cce va fi ..momentan e prea devreme si s-au luat doar cateva sate
 

DeletedUser

bobov daca esti asa tare de ce trebuie sa il ataci dp 15mii de conturi .. singur nu poti? dute frate si joaca solitaire si lasa lumea sa joace si sa se bucure de joc in continuare cum s-a intamplat si pana acum ... din cauza jucatorilor ca tine o sa se lase toti de jocul asta si atunci ce o sa mai faceti ? logic ce o sa faceti nu ? va apucati din nou de solitaire ;)
 

DeletedUser

Ciudat trib mai e si rod asta(fara suparare). Isi aduce aminte ca acum 2 ani jucatorul X le a luat un sat fara si vin si ei acum cand fostu SH este la ananghie sa le dea lovitura de gratie. Ma intreb ce se va intampla daca fostii SH isi vor da delete. Va ve ti considera victoriosi? Oricum ce a ramas din SH acum va mananca de vii cu tot cu cei 1500 de membrii. Inca nu au intors capul spre voi, se uita cu partea cealalta la voi. Succes SH ului daca e vorba despre vreun razboi.
 

DeletedUser

Pana acum am tacut, am citit si nu am intervenit...am avut pna uri locale cu oameni din rod pentru ca odata au luptat alaturi de mine pe cand lumea 1 cunostea interesul jucatorilor pentru prima data... nu am dat atacuri pe jucatori ca antanaric sau cei cu care m am inteles bine, insa odata cu timpul razboiul s a terminat si a venit alt razboi de data asta mai greu pentru noi si am luptat si in ala la fel ca in cel cu rod. Din cauza unor lideri de trib Sh de care nu mai vreau sa amintesc tot tribul s a dezmembrat ... a mai fost tinut in viata de mazare , de mine si de o mana de oameni , oameni care au ajuns la concluzia ca e mai bine sa renuntam la numele care nu ne mai reprezenta si am intrat in tribul care ne a fost vecin si prietren prin diplomatia lor, anume CIRC. Am facut aceasta aducere aminte pentru a aminti celor din rod faptul ca acum se comporta ca niste catei ai marelui trib RIP si ca vor sa roada si ei cateva oase daca se mai poate ... oase de la masa bogatilor... mie mi-ar fi rusine sa mai zic ceva si sa mai aduc aminte ca odata intrati in razboi cu rod am reusit numai prin declarare sa fugarimun sfert de jucatori.... a fost oare vina noastra ca v au plecat oamenii? haideti sa fim seriosi.... si oricat de mari jucatori sunteti cei care se lauda aici pe forum ... parerea mea e asa cum zicea si un prieten "ciocu mic" si asta pana ajungeti cumva in top... pana va remarca cineva...
M am aparat si in fata TLD si in fata RIP si in fata oricui si voi o stiti... e clar ca veti castiga acest razboi pentru ca sunteti multi si noi doar 8 insi care va tinem piept...da asa e 8 suntem si invartim trupele intre noi... doar 8...si voi 2 triburi... eu chiar vreau sa vad daca voi 2 triburi luati de la noi 8 mai multe sate decat am luat noi 8 de la mladie :))... si avem si noi vietile noastre si nu putem sta online tot timpul si inca ceva oare va este predestinat sa atacati numai in zile de astea Valentines Day sau 8 Martie... oare nu aveti prieteni sau iubite... neveste sau amante la care sa va duceti si voi ... V a dat de gandit ce am scris eu aici? daca da sunteti pe drumul cel bun .... daca nu... pacat de voi .... de jocul care era frumos inainte sa apareti voi ....
 

DeletedUser

Draga Tao,
Nu o sa intru acum in polemica cu tine.
Ne cunoastem inca de la inceputurile lumii 1, pe cand eram amandoi in NWO.
Te inseli asupra multor aspecte si sincer ma dezamagesti cand vad ca ii tii isonul unui ratat ca mazare...
Noi atacam pentru ca ne-am cam plictisit cu atata albastru in centru si voi erati cei mai la indemana. Nu suntem catelusii nimanui...RIP ne sunt doar niste prieteni apropiati, asa cum avem si altii in acest joc.
Spre tine sau emigilia nu o sa plece niciodata un atac din partea mea!
Insa te inseli din nou cand spui ca noua ne-au disparut un sfert din jucatori doar cand ne-ati declarat voi razboi!
Se stie foarte bine ca nu a plecat nimeni din RoD si am luptat pana la capat..multi pana la ultimul sat. Apoi au dat inceput nou si au revenit multi dintre ei.
Stai linistit, avem prieteni, avem iubite sau sotii...in plus ceea ce voi nu ati inteles niciodata e prietenia ce ne leaga pe noi in RoD....si pe care nu o sa puteti sa o intelegeti niciodata...ne leaga prea multe clipe frumoase petrecute impreuna si nu in fata calculatorului ci in viata reala....daca tu ne-ai dat ceva la care sa meditam...va dau si eu ceva la care sa meditati acum...poate asa ne veti intelege si veti intelege de ce niciodata nu o sa puteti infrange cu adevarat RoD...
In primul rand pentru ca RoD este o stare de spirit
In al doilea rand...Pentru noi nu au contat niciodata punctele, ci prieteniile, nu au contat niciodata satele, ci iubirile...noi nu am stiut niciodata sa fim un trib...ci doar o familie...

O seara buna va doresc

ce ar fi sa te rezumi la o discutie civilizata?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21183

nu pot sa ma abtin de la niste comentarii foarte scurte voi incerca sa le fac cat mai scurte....

1 la mana sh a castigat razboiul cu rod da sau nu?
2 la mana ingerasha mi-am schimbat parearea total despre tine... si sa iti spun de ce pentru ca nu esti impartiala....
3 la mana anta mai devreme ai jignit... insa se pare ca pe tine nimeni nu te vede...
4 la mana anta tu nu ai creat ROD, rod a fost creat de o alta persoana ... ba chiar persoana respectiva este si bun prieten cu mine se numeste TIMO... prin ceea ce ai spus mai devreme ca rod e o stare de spririt.. si ca nu stiu ce sincer iti spun dar cred ca esti un pic obosit....ROD a rezistat pentru ca avea omu antene marii.... ingerasha stie la ce ma refer... deci nu ne mai aburi cu stari de spirit si alte chestii de genul asta pentru ca ajung sa am impresia ca tu esti un pic cam spiritual de la o vreme cred ca ai atins o noua cota ....
5 la mana de unde stii tu daca o persoana este sau nu RATATA cum ai afirmat tu mai devreme .... te credea-am mai inteligent insa se pare ca si tu ai devenit un naufragiat al acestui joc care nu mai poate sa faca diferenta dintre virtual si RL.... oare acuma sunt tare curios moderatori chiar nu se sesizeaza daca nu am sa o fac eu... de ce pentru simplu fapt ca este mai frumos atunci cand esti impartial ... insa se pare ca uni dintre noi, voi au uitat aceste reguli de baza care au functionat de la inceputul acestui joc si acuma dupa aproape 2 ani de zile ne gasim noi aia mai inteligentii sa schimbam sistemul iata ca in momentul in care ati schimbat sistemul nu mai functioneaza... ar trebui sa va dea de gandit.... cand ne vom intalni la dristor am sa iti zic si mai multe sti ca eu sunt un pic mai nesimtit si le zic direct in fata....

bafta tuturor.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Neata

Sa raspund si eu la fel de scurt la acuzatiile aduse

1. Niciodata nu am afirmat ca la origine as fi creat eu RoD-ul. In fapt nici tu nu esti foarte bine informat. RoD a fost infiintat initial de olteanu si piranha1983. Imediat dupa insa, intr-adevar TIMO a fost cel care a condus RoD-ul timp de mai bine de jumatate de an. Eu am reinfiintat Rod-ul abia in moemntul in care ne-am separat de SH. Insa si TIMO era inca in joc atunci. Daca am vreun merit acela este ca dupa ce timo a renuntat, am preluat fraiele si impreuna cu ingerasa si ceilalti am dus tribul mai departe.
2. Nu sunt deloc spiritual cand afirm ca RoD este o stare de spirit...ar trebui sa vii la o intalnire a RoD ului si ai sa iti dai seama despre ce vorbesc.
3. Cat despre afirmatia mea despre mazare mi-o mentin. De ce? Pentru ca inainte de a vorbi despre el ar trebui sa te informezi ce a facut el acum doua zile, sau ma rog unul dintre argatii sai. Ajunsese cu un cont la noi in trib. Intrand pe sub pielea unuia dintre conducatori, acesta luandu-l de buna credinta i-a dat drepturi de conducere. Si ce a facut pastaia, sau ma rog omul lui? La doua zile dupa ce a reinceput razboiul..ne-am trezit cu jumatate de forum sters, cu diplomatia stearsa si cu cei mai mari jucatori din trib concediati! Noroc ca eram on si am evitat la timp un dezastru! Iata deci la ce se preteaza mazare...acum sa vad ce mai aveti de spus!
 

DeletedUser21183

mai anta mai ... incepi s avorbesti ca si marinelul NEMO... aveam pertentii mai mari de la tine inca o data iti spun indiferent de ce face x sau y in joc rezuma-te doar la jucaotr nu si la persoana... iar cat despre faptul ca esti avantajat in anumite momente asta m-am convins si eu ... si iti pot arata dovada in joc ca sa vezi numai ce raspuns am primit de la moderatori....prin sstemul de suport... deci nu DEVENII UN NAUFRAGIAT AL ACESTUI JOC PRECUM MARINELUL NEMO...nu are rost... rezuma-te doar la joc omule nu si la RL...

cat despre razboiul vostru cu o parte a tribului CIRC este strict problema voastra insa din cate stiu eu pana acuma v-au cam tabacit fundurile alea pline de spriritism.... daca TIMO ar vedea ceea ce vii tu si scrii cred ca ar inebunii nu ca nu e suficient de nebun.....

iar cat despre admini moderatori... nu vreau sa va fac de bascalie pe forum insa dragilor admini puneti-va de acord cand vreti sa sprijiniti ceva... orice... nu unu sa zica ca prin suport poti sa depui tichetele legate de ceea ce se intmpla pe forum iar un altu sa zica ca nu

bafta in rest tutror
 

DeletedUser

raspuns la postul lui antanananric

Este ce-a mai mare aberatie pe care am citit-o vreodata in viata mea...ce-a mai mare inventie si minciuna pe care o poate inventa un om care este incoltit si antipatizat de multi jucatori ai lumii 1, ai inceput sa ai visuri cu mazare ca iti distruge tribul, asta deja e paranoia, tu chiar crezi ca valorezi tu sau ROD ceva in fata lui ca sa faca asa ceva?...am vorbit cu el acum 2 minute si rade si acum de cand i-am zis ce ai scris, mazare nu a avut cont sau acolit vreodata in ROD, pentru ca pentru el ROD nu mai exista...noi pana acum ne-am batut cu seniorii din RIP, nu coboram atata de jos si nu atacam atat de departe juniorii din academie, si nici nu ne intereseaza ce fac ei...TU in schimb vad ca ai ramas cu o trauma si ai inceput sa inventezi lucruri pe care nici tu si nici nimeni altcineva nu le poate crede.

Asa cum pe tine te antipatizeaza o mare parte din harta, pentru ca nimeni nu apreciaza noobi, asa si pe el il simpatizeza aceeasi mare parte din jucatori pentru ca este opusul tau, desi, nu il cunosc prea bine marea parte din cei care il sustin, probabil ca daca s-a intamplat ceea ce spui, desi nu cred, ala care a facut asta, pot sa spui ca era un simpatizant ad-hoc, un fel de jucator care si-a dat seama de campania dezastruoasa in care impingi jucatorii, din obsesia ta si a ingerasei facuta pentru mazare, pentru ca se vede clar ca mazare te obsedeaza!
Ala care ti-a sters forumul o fi fost vreau jucator care nu te sufera si o fi fost felul lui de a se revolta, dar de aici pana la a spune ca s-a infiltrat mazare sau un acolit, si povesti demne de mata hari iti trebuie timp sa il pui in aplicare, si el nu are atata timp sa iti dedice tie si tribului tau, cred ca pur si simplu esti paranoic si atat, nu conspira nimeni impotriva ta, esti doar obosit poate de atatea nopti nedormite.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

domnilor...sunt vorbe cam mari pt oameni cam mici nu credeti???
d-nul mazare ne-a depus tichet la jumatate din trib de frica ca peste 500 de oameni de la noi din trib sunt on si ataca...poate nu avem experienta voastra, poate nu avem numarul vostru de sate si de puncte, poate nu ne credem atat de mareti precum va credeti voi, dar un lucru este clar: RAZBOIUL asta il pierdeti
d-nule romanov...data viitoare cand ataci nu te mai gandi ca ataci noobi...pt ca acesti noobi te vor sfarama la un moment dat...si vei disparea de pe harta...vei ramane doar in cartile de istorie...iar urmatoarele pagini din aceste carti vor fi scrise de RoD
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus