Petitie pt support pt pastrarea fierariei

  • Autor subiect DeletedUser2122
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6

ajung si eu la concluzia ca fieraria cu upgradeuri era de prisos la un numar asa de mare de unitati....doar 15 upgradeuri...putine
=))

Exact. Iti dai seama ca trebuia sa iti lasi satele off mai mult la noroc... plus ca hc , cat si inca o unitate la alegerea ta ieseau din discutie din tactica ta. Plus ca daca tu trimiteai sa zicem 1k sw ca suport si ala avea lvl 1 la sw iti dai seama ce pierderi imesne aveai. Daca s-ar fi implementat fieraria jocul de echipa ar fi avut mult de suferit parerea mea
 

DeletedUser

ce fenomen??? petitia asta este o aberatie. Daca crezi ca nu e vino si tu cu argumente
Faptul ca tu consideri ca este o gluma proasta upgradeurile, este o aberatie.
Deci, s-a spus la inceput ca or sa fie upgradeuri, apoi sa fie, indiferent de ce considera unul sau altul, dupa un timp.
O aberatie este sa schimbi regulile in timpul jocului, dai dovada de lipsa de competenta, de neprofesionalism si indifenrenta crasa de utilizatori.
Petitia este o aberatie intrucat nimeni nu tine seama de ea.
 

DeletedUser6

Faptul ca tu consideri ca este o gluma proasta upgradeurile este o aberatie.
Deci s-a spus la inceput ca or sa fie upgradeuri apoi sa fie, indiferent de ce considera unul sau altul dupa un timp.
O aberatie este sa schimbi regulile in timpul jocului, dai dovada de lipsa de competenta, de neprofesionalism si indifenrenta crasa de utilizatori.
Petitia este o aberatie intrucat nimeni nu tine seama de ea.

Jocul acesta este o copie a jocului german si a celui de pe .net. Insa in aceste 2 versiuni nu a existat nici o lume in care sa existe 15 upgradeuri si 9 tipuri de unitati. Daca acest lucru nu s-ar fi remediat gameplayul ar fi avut mult de suferit. Asa ca te rog vino cu argumente mai concrete nu ca asa ti se pare tie...

Plus ca cu doar 15 upgradeuri satele tale off erau practic imposibil de aparat. Deci cei care ar fi avut mai multe sate (jucatorii mari) sau cei mai ofensivi ar fi suferit mult si ar fi fost dezavantajati si chiar s-ar duce din frumusetea jocului
 

DeletedUser

Jocul acesta este o copie a jocului german si a celui de pe .net. Insa in aceste 2 versiuni nu a existat nici o lume in care sa existe 15 upgradeuri si 9 tipuri de unitati. Daca acest lucru nu s-ar fi remediat gameplayul ar fi avut mult de suferit. Asa ca te rog vino cu argumente mai concrete nu ca asa ti se pare tie...
NU am argumente. TU nu pricepi, ai spus ca e alba, apoi alba sa fie, nu o sucesti in timpul jocului.
 

DeletedUser

Ce a spus talinbanul este adevarat, trebuiau sa mareasca numarul de upgraduri permise la 20-24 pentru ca acest sistem sa poata fi aplicat.
 

DeletedUser

Ce a spus talinbanul este adevarat, trebuiau sa mareasca numarul de upgraduri permise la 20-24 pentru ca acest sistem sa poata fi aplicat.
Adica, ce spuneti voi, dupa ce au analizat situatia inainte sa deschida lumea 3, au luat o decizie proasta !? demna de niste ... :D
 

DeletedUser6

NU am argumente. TU nu pricepi, ai spus ca e alba, apoi alba sa fie nu o sucesti in timpul jocului.

Tu ai jucat vreodata pe o lume cu upgradeuri??? Daca adminii considera ca a fost o decizie eronata si ca ar fi daunat gameplayului atunci au tot dreptul sa remedieze acest lucru. Eu fac pariu ca pana azi sau ieri nici nu obrvasei ca s-au bagat upgraderile. Mie imi plac cei care zic ca s-au bagat pe lumea asta din cauza upgradeurilor si daca ii intrebi de unde stiau ca or sa fie upgradeuri se balbaie. Oameni buni nu mai faceti asemenea topicuri numai ca sa iesiti in evidenta...
 

DeletedUser

Tu ai jucat vreodata pe o lume cu upgradeuri??? Daca adminii considera ca a fost o decizie eronata si ca ar fi daunat gameplayului atunci au tot dreptul sa remedieze acest lucru. Eu fac pariu ca pana azi sau ieri nici nu obrvasei ca s-au bagat upgraderile. Mie imi plac cei care zic ca s-au bagat pe lumea asta din cauza upgradeurilor si daca ii intrebi de unde stiau ca or sa fie upgradeuri se balbaie. Oameni buni nu mai faceti asemenea topicuri numai ca sa iesiti in evidenta...
Esti dus cu pluta frate, daca iti dai cu parerea despre cunostintele mele, in orice domeniu ...
 

DeletedUser6

Adica, ce spuneti voi, dupa ce au analizat situatia inainte sa deschida lumea 3, au luat o decizie proasta !? demna de niste ... :D

da exact asta vreau sa spun. Eu si valiusha chiar vroiam sa punem o petitie aseara noroc ca si-a dat carmi seama si a schimbat .
 

DeletedUser

Bun , de acord cu Talibanul..stiu asta...dar ce se n tampla cu scoutii..

PS.stiu ca sunt obsedant...
 

DeletedUser6

Esti dus cu pluta frate, daca iti dai cu parerea despre cunostintele mele, in orice domeniu ...

Nu imi dau cu parerea doar iti puneam o intrebare "frate". Stii diferenta dintre aceste 2 concepte extraordinar de complicate?
 

DeletedUser6

Bun , de acord cu Talibanul..stiu asta...dar ce se n tampla cu scoutii..

PS.stiu ca sunt obsedant...

Cred ca cei care au fost facuti deja asa raman. Cred ca e o eroare de cod. Acele unitati au pastrat caracteristicile initiale. Cu totii ne-am tapit aici
 

DeletedUser2122

sa revenim ontopic

Fieraria avea un numar maxim de 15 upgradeuri si un total de 7 unitati(sp, sw, axe, lc, hc, ram si cat) Pe aceasta versiune au mai aparut 2 tipuri de unitati ma si arcasi deci ar fi fost o gluma proasta sa se pastreze fieraria lafel ca si petitia asta

Talibanul, tu spuneai ca exista 15 upgrade la fierarie. Te refereai ca sunt 15 upgrade/ unitate cum ar fi sw (swordman) sau cum? Eu am vazut la help la inceputul jocului (sp, sw, axe, ar, sc, lc, ca, hc, ram, cat si paladin) adica 11 unitati. Recunosc ca nu le-am verificat pe toate dar daca presupunem ca daca toate aveau 3 nivele de upgrade cum aveau sw (spadasinii) si sp (lancierii) inseamna 3 x 10 = 30 de nivele ceea ce nu e f mult (cred):rolleyes: . Desigur, in cazul unui server cu 10 tipuri de unitati x 15 nivele de upgrade fiecare = 150 nivele ceea ce inseamna cam mult:eek: .
 

DeletedUser

normal sunt 3 nivele de upgrade per unitate
paladinul NU se poate upgrada...si nici nobilul..:cool:


ceea ce inseamna ca poti upgrada la maximum 5 tipuri de unitati per sat,....ceea ce inseamna mai departe ca nu poti folosi toate unitatile la adevarata lor valoare...ceea ce ar fii insemnat un lucru facut pe jumatate...ceea ce inseamna ca e o decizie buna renuntarea la upgradeuri..

my 2 cents!
 

DeletedUser

Eroare a aparut intrucat initial s-a spus ca vor exista upgradeuri si NU vor exista arcasi si arcasi calareti.
Cand au dat drumul la lume, cineva a uitat sa debifeze arcasii si arcasi calareti.
Cam aici e problema, clickul e de vina. ;)

nu e asta problema...in mod normal,dar nu ar fii existat arcasii,atunci nici paladinul nu ar fii existat....deci nici statuia...cam multe clickuri,nu ti se pare?
;)
 

DeletedUser2122

Jocul acesta este o copie a jocului german si a celui de pe .net. Insa in aceste 2 versiuni nu a existat nici o lume in care sa existe 15 upgradeuri si 9 tipuri de unitati. Daca acest lucru nu s-ar fi remediat gameplayul ar fi avut mult de suferit. Asa ca te rog vino cu argumente mai concrete nu ca asa ti se pare tie...

Plus ca cu doar 15 upgradeuri satele tale off erau practic imposibil de aparat. Deci cei care ar fi avut mai multe sate (jucatorii mari) sau cei mai ofensivi ar fi suferit mult si ar fi fost dezavantajati si chiar s-ar duce din frumusetea jocului

Acest server a inceput doar cu 3 upgrade-uri/ unitate x 10 unitati = 30 upgradeuri. De ce spui ca satele offensive erau imposibil de aparat? Dar pe server fara upgrade cum le aperi? Poate vrei sa zici ca pentru un jucator care joaca foarte ofensiv ar fi fost mai dificil nu? :rolleyes: Te gandeai cumva la tine cand faceai aceste calcule? :confused: Insemna cumva sa trebuia sa iti ajustezi strategia in consecinta? Schimbarea de strategie nu trebuie sa fie o problema pentru un jucator "abil" asa cum te consideri tu...:p
 

DeletedUser

nu e asta problema...in mod normal,dar nu ar fii existat arcasii,atunci nici paladinul nu ar fii existat....deci nici statuia...cam multe clickuri,nu ti se pare?
;)
Da ce treaba are arcasul cu statuia? ce se antreneaza cu arcul la statuie?
 

DeletedUser

Acest server a inceput doar cu 3 upgrade-uri/ unitate x 10 unitati = 30 upgradeuri.

wrong wrong wrong !!!....:mad: ...someone shoot this guy..PLEASE !!!


este limita de upgradeuri per fierarie...maximum 15 upgradeuri..asta inseamna ca nu poti upgrada toate unitatile la maxim in acelasi sat...asta inseamna ca,daca vrei sa faci off intr-un sat,axe,l.c si rams,ai pierdut deja 3 tipuri de upgrade,iti raman 2....fa si tu o mica socoteala si invata sa citesti ce mai zic si altii te rog
mersi
 

DeletedUser

Da ce treaba are arcasul cu statuia? ce se antreneaza cu arcul la statuie?

arcasul are legatura cu paladinul...daca nu ai jucat toate versiunile de tw si nu le stii caracteristicile (ma refer la .net) atunci no comment!;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus