Petitie pt support pt pastrarea fierariei

  • Autor subiect DeletedUser2122
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2122

normal sunt 3 nivele de upgrade per unitate
paladinul NU se poate upgrada...si nici nobilul..:cool:


ceea ce inseamna ca poti upgrada la maximum 5 tipuri de unitati per sat,....ceea ce inseamna mai departe ca nu poti folosi toate unitatile la adevarata lor valoare...ceea ce ar fii insemnat un lucru facut pe jumatate...ceea ce inseamna ca e o decizie buna renuntarea la upgradeuri..

my 2 cents!

Acea limita de 15 upgrade-uri nu se poate modifica pentru a fi extinsa?? Daca raspunsul e nu atunci intr-adevar ar fi fost o problema pentru cei care opteaza pt specializare.
 

DeletedUser

cred ca s-a mai explicat o data ca nu se poate extinde...chiar talibanul a ziso
:)
 

DeletedUser1563

Presupunem ca un individ folosea asa cele 15 puncte:
Lanci lvl 3
Spada lvl 3
Arcasi lvl 2
Spioni lvl 3
Cavalerie grea lvl 3
Catapulte lvl 1

Eu zic ca satul asta ar fi putut produce o defensiva destul de buna si atac acceptabil. Eu zic ca se poate cu 15 puncte pentru upgrade-uri. E greu cand ai un sat dar in momentul in care o sa avem mai mult de 1 sat problema dispare. Daca imi spuneti ca toti aveti numai sate mixte pe lumea 1 sau lumea 2 nu va cred. Eu personal vreau upgrade-urile inapoi.
 

DeletedUser

Presupunem ca un individ folosea asa cele 15 puncte:
Lanci lvl 3
Spada lvl 3
Arcasi lvl 2
Spioni lvl 3
Cavalerie grea lvl 3
Catapulte lvl 1

Eu zic ca satul asta ar fi putut produce o defensiva destul de buna si atac acceptabil. Eu zic ca se poate cu 15 puncte pentru upgrade-uri. E greu cand ai un sat dar in momentul in care o sa avem mai mult de 1 sat problema dispare. Daca imi spuneti ca toti aveti numai sate mixte pe lumea 1 sau lumea 2 nu va cred. Eu personal vreau upgrade-urile inapoi.

fara suparare...in formula ta nu vad "atacul" ala...sa nu mai vb de "acceptabil"....=)))

numai catapultele nu formeaza un atac...
 

DeletedUser2122

fara suparare...in formula ta nu vad "atacul" ala...sa nu mai vb de "acceptabil"....=)))

numai catapultele nu formeaza un atac...

Ba se poate vedea, poti sa elimini lancierii pentru ca oricum sunt ineficienti din punct de vedere capacitate defensiva vs. cata populatie ocupa e prea complicat si daca ar fi sa te citez "daca ai fi jucat pe .net ai fi stiut" :rolleyes: . In locul lor poti sa bagi cavalerie usoara si atunci vei putea obtine un atac decent.
 

DeletedUser2122

spionii trebuie reconfigurati de asemenea

Criteriile pentru spioni trebuie de asemenea reconfigurate pentru a furniza toate informatiile posibile avand in vedere ca au disparut spionii lvl 2 si lvl3...

Am deschis un topic la threadul corespunzator si voi deschide si un tichet...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1563

Inca ceva pe .net poti sa downgradezi trupele deci poti schimba trupele pe care le produci daca este cazul. Eu am cavalerie usoara la lvl 1 si pot sa renunt la upgrade-ul ala si sa recuperez punctul.
Presupun ca si pe lumea 3 era la fel.
 

DeletedUser6

Presupunem ca un individ folosea asa cele 15 puncte:
Lanci lvl 3
Spada lvl 3
Arcasi lvl 2
Spioni lvl 3
Cavalerie grea lvl 3
Catapulte lvl 1

Eu zic ca satul asta ar fi putut produce o defensiva destul de buna si atac acceptabil. Eu zic ca se poate cu 15 puncte pentru upgrade-uri. E greu cand ai un sat dar in momentul in care o sa avem mai mult de 1 sat problema dispare. Daca imi spuneti ca toti aveti numai sate mixte pe lumea 1 sau lumea 2 nu va cred. Eu personal vreau upgrade-urile inapoi.

Ok despre ce atac vorbesti tu aici?????
 

DeletedUser6

Acest server a inceput doar cu 3 upgrade-uri/ unitate x 10 unitati = 30 upgradeuri. De ce spui ca satele offensive erau imposibil de aparat? Dar pe server fara upgrade cum le aperi? Poate vrei sa zici ca pentru un jucator care joaca foarte ofensiv ar fi fost mai dificil nu? :rolleyes: Te gandeai cumva la tine cand faceai aceste calcule? :confused: Insemna cumva sa trebuia sa iti ajustezi strategia in consecinta? Schimbarea de strategie nu trebuie sa fie o problema pentru un jucator "abil" asa cum te consideri tu...:p

Deoarece in un sat off esti cam obligat sa ai axe/lc/ma la lvl 3 si ramuri la 1-2 deci deja se duc 10-11 upgradeuri. Astfel ramai cu 4-5 upgradeuri pentru sp sw arcasi. Sa vedem cum le imparti....!!! Nu mai vorbesc de scouti!!!! sau HC!!!!
 

DeletedUser2122

Deoarece in un sat off esti cam obligat sa ai axe/lc/ma la lvl 3 si ramuri la 1-2 deci deja se duc 10-11 upgradeuri. Astfel ramai cu 4-5 upgradeuri pentru sp sw arcasi. Sa vedem cum le imparti....!!! Nu mai vorbesc de scouti!!!! sau HC!!!!

HC e prea scumpa in resurse si ocupa mult pop ca sa nu mai zic ca aspira fierul de nu te vezi... in fine, divagam dar eu nu as face hc nici sa ma platesti... poate daca am 30 de sate... dar altfel...
Oricum intr-adevar nu e confortabil sa trebuiasca sa imparti 15 puncte intre asa de mult optiuni!
 

DeletedUser1563

Eu unul consider cavaleria grea atat trupa ofensiva cat si defensiva (are cel mai mare atac din tot jocul si cea mai buna aparare). Daca era la lvl 3 atunci isi facea treaba.

Am zis ca e un atac acceptabil nu ca e unul super bun. Sunt alte combinatii mult mai bune.

Uite cum as fi atacat eu numai cu cavalerie grea si catapulte.
Spionaj vedeai ce are in sat.
Faceai simulare. Daca il faceai, trimiteai catapultele. Urma atac sincronizat cu cavaleria grea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2122

Eu unul consider cavaleria grea atat trupa ofensiva cat si defensiva (are cel mai mare atac din tot jocul si cea mai buna aparare). Daca era la lvl 3 atunci isi facea treaba.

Uite cum as fi atacat eu numai cu cavalerie grea si catapulte.
Spionaj vedeai ce are in sat.
Faceai simulare. Daca il faceai, trimiteai catapultele. Urma atac sincronizat cu cavaleria grea.

Iti trimit prin PM un mesaj... poate il gasesti intersant. Te rog sa nu il postezi pe forum doar sa imi spui dupa ce il citesti daca am avut dreptate sau nu!
 

DeletedUser6

Eu unul consider cavaleria grea atat trupa ofensiva cat si defensiva (are cel mai mare atac din tot jocul si cea mai buna aparare). Daca era la lvl 3 atunci isi facea treaba.

Uite cum as fi atacat eu numai cu cavalerie grea si catapulte.
Spionaj vedeai ce are in sat.
Faceai simulare. Daca il faceai, trimiteai catapultele. Urma atac sincronizat cu cavaleria grea.

Mda deci tu nu folosesti ramuri deloc deci te lupti cu trupele lui dublate(ramurile ocupa mai putin spatiu in ferma decat catapultele deci sunt mult mai eficiente). Nu folosesti axe deloc(pentru 1 hc tu faci 6 axe!!!!! ca populatie si sp rupe hc fa niste simulari hcsau axe pe sp si ai sa vezi ce zic) Deloc lc care ocupa 4 puncte de populatie(hc ocupa 6 si au cam acelasi atac), deloc ma ca sa te nenoroceasca arcasii....!!!! Cum poti sa spui asa ceva!!!!!!!!! Nu poti sa faci o off din HC si cat!!!!
 

DeletedUser1563

L-am citit. Ai dreptate.
Si daca se facea greseala mea, era remediabila. Se pierdeau niste resurse dar se putea repara pentru ca exista functia de revocare a upgrade-ului.
 

DeletedUser

Oameni buni..nu e asa greu...


Asadar...sat ofensiv..

LC 3
Axe 3
Ram 2 ..la lvl 3 au acelasi atac
Sw 3
Sp 3 si apoi in functie de resurse se schimba cu Arc 3
si un level pt ce vreti voi....si numai cu trupe normale tot asa arata..arcasii calare sunt inutili...
 

DeletedUser

Si inca odata de acord cu talibanul..in satele ofensive n are ce cauta HC isr catapultele poti sa faci cateva si apoi dai revoke la skill...
 

DeletedUser184

bun ...sa va spun ce ar fi insemnat pastrarea cercetarilor....
ar fi insemnat utilizarea unui joc clasic adica renuntarea la paladin si in acelasi timp la defence ar fi disparut arcasii si arcasii calare.
tinand cont ca versiunea care s-a lansat acum 5 zile a fost una diferita s-a ales varianta mai usoara si mai acceptabila ptr jucatori.
dupa cum s-a spus - ai 15 cercetari ...cum le imparti nu stiu ....e ca si cum ai imparte 2 paie la 3 magari....
hotararea luata a fost una foarte buna din punct de vedere tehnic dupa cum am mai mentionat in alt thread.

si nu punctati ca "sunteti cumparatori de cont premium" pentru ca acel cont premium nu ofera altceva decat niste mici facilitati - nu inseamna ca daca sunteti utilizatori de cp nu vi s-a acordat un serviciu ok....si apropo ...si eu sunt cumparator de cp ..si eu nu am cumparat cu sms-ul ...am cumparat cu cardul meu..

se va pune in plan ca in lumea4 sa includa si aceasta functie a fierariei de cercetare si inovare a unitatilor detinute in sat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus