Planuri si strategii

  • Autor subiect DeletedUser35749
  • Data de început

DeletedUser35749

Planuri si strategii​



Cam ce planuri aveti pe lumea 24 cei care o sa intrati desigur (cat timp o sa jucati, in ce trib) si ce strategie o sa
adoptati? Cand zic strategie ma gandesc la stilulurile de joc agresiv, pasnic si cam tot ce tine de asta.

Credeti ca aceste setari: - atacurile în trib se vor transforma în vizite; - sprijin se poate trimite doar membrilor din trib va impune adoptarea unui nou stil de joc?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

Desi sunt unele lucruri ce nu pot fi dezvaluite din motive lesne de inteles, totusi lumea asta, setarile ei impun intr-adevar o schimbare a strategiei obisnuite, aici trebuie sa se tina cont de multi factori, sunt destui cei care se bazau pe conturile de suport ( de multe ori chiar tinute in alte triburi cu scopul spionajului ), si contul principal era configurat pe atac de la inceput astfel farmul merge mult mai eficient, acum asta nu mai merge, asadar trebuie o schimbare. De asemenea sunt si jucatori care la inceput se bazeaza pe spike-uri pentru a farma eficient, sprijina barbarii din jur, limiteaza posibilitatea de farmare a vecinilor si apoi isi culeg roadele, ei bine nici asta nu va mai merge acum, va trebui deci activitate cat mai intensa si mult joc de noapte cand ai cele mai multe sanse sa farmezi eficient.

O alta problema va fi lipsa posibilitatii de a trimite sprijin pe satele in curs de innobilare, pe granite sunt convins ca se vor duce lupte dure de uzura, va fi greu atat pentru aparator care trebuie acum sa aiba grija si noaptea de cont, si pentru agresor care doar faptul ca a cucerit un sat nu inseamna ca este al lui, ca il si poate pastra, parerea mea este ca cine se adapteaza mai rapid, cine este mai agresiv va castiga luptele.

Sau oricum asta este parerea mea :D
 

DeletedUser

hai ca incep eu:)

planuri marete nu am, ca daca nu imi ies voi regreta, asa ca e mai bine sa evit asta.

am de gand sa joc mult pe aceasta lume, mai mult decat pe oricare din cele anterioare, daca imi voi gasi un trib care sa ma faca sa am pofta de joc voi juca mult si bine, daca va fi actiune, trebuie sa ai activitate sa joci, cel putin asa vad eu acest joc


apropo de strategii, cred ca este o lume in care apararea e degeaba, eventual pentru un snipe, asadar daca voi ajunge la 10 sate, maxim 2 vor fi de aparare, pe urma depinde totul de harta, daca ma vor ajuta in continuare acele sate de atac voi merge inainte asa, daca vor ramane la "caldurica" le voi transforma.

Credeti ca aceste setari: - atacurile în trib se vor transforma în vizite; - sprijin se poate trimite doar membrilor din trib va impune adoptarea unui nou stil de joc?


1.cu atacurile astea nu se va schimba absolut nimic, deoarece au mai fost lumi cu aceasta setare, eventual te forteaza sa dai organizat si la "innobilari interne", sa nu ajunga prea multe sate la dusmani.

2.da, te obliga sa iti faci alt stil, in special pentru ca nu mai poti trimite sprijin la/in aceeasi secunda, si te va impiedica foarte mult intr-o dezvoltare rapida, va trebui sa iei sate cat mai lipite de celelalte (asadar nu iti mai permiti sa ataci la 10/15h+), drept urmare nu vei mai lua sate foarte dezvoltate cum faceam pe alte lumi...singura parte frumoasa a acestei setari este ca nu vor mai fi sute de academii si ca voi putea merge la sigur direct pe caluti la inceput:) ceea ce eu vad un avantaj.

in rest...sa avem o lume frumoasa ne trebuiesc adversari pe masura, ramane de vazut care cum intra, multi zic ca nu intra dar mint, vor intra, vor sta pe "mute" pana vor fi siguri ca au ajuns intr-un stadiu in care se descurca indiferent de ce vecini au si pe urma ii vom vedea pe extern laudandu-se cu maretele lor realizari, din umbra:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hmmm...cred ca voi face rush pe cavalerie, farm 26/24, usori la greu, la 1000-1500Puncte scot toporii, berbecii mai repede ca toporii:p si voila!, sper sa nu-mi i-a adminii iar 3 sate, si sper sa nu mai am sitteri care sa-mi distruga toate trupele(cu intentie)...DEOCAMDATA CAUT TRIB!
 

DeletedUser7711

Tribul Wall isi va face si el prezenta pe l24 . Singura tactica pe care o vom aborda va fi aceeasi ca si pe l11 : ATAC ATAC ATAC . Pana la urma cea mai buna aparare e atacul .

Razboaiele vor fi un carnagiu [ceea ce ne place] deoarece nu o sa mai putem trimite fake-uri pe granita si nobilii in spatele ei pe sate goale si nici "outpost-uri" nu o sa ne putem face in mijlocul tribului inamic ceea ce va duce la un razboi de granita de uzura iar tribul cel mai "blindat" va castiga razboiul .



Bafta jucatorilor care vor intra .
 

DeletedUser

Eu planuiesc un plan planuit de foarte mult timp.
Acest plan consta in planuirea planurilor planuite de niste planificatori care planuiesc multe planuri marete.
Pe scurt, principalul e sa am parte de "fun", in rest - vom trai si vom vedea.
Bafta tuturor! :)
 

DeletedUser

as dori sa intru iar in lupta dupa mult timp de pauza... caut colegi buni si sper sa ne vedem pe sud-est unde ma voi baga...
cu planurile mele sunt urmatoarele: datorita setarilor trebeie sa fim foartebuni si in atac si in aparare.. pt mn nu este doar atac sau doar aparare este de amandoua..
 

DeletedUser

Planuri si strategii​



Cam ce planuri aveti pe lumea 24 cei care o sa intrati desigur (cat timp o sa jucati, in ce trib) si ce strategie o sa
adoptati? Cand zic strategie ma gandesc la stilulurile de joc agresiv, pasnic si cam tot ce tine de asta.

129870833936318

Credeti ca aceste setari: - atacurile în trib se vor transforma în vizite; - sprijin se poate trimite doar membrilor din trib va impune adoptarea unui nou stil de joc?

asa este si pe speed....
 

DeletedUser35224

Deja avem o strategie comuna aleasa de triburile ce si-au anuntat prezenta pe l24, si anume intrarea in sud-est si nord-vest unde distanta e mai mica si se ataca mai mult...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35224

Pentru cei cu mai putin timp liber va fi foarte greu, si ramane de vazut ce strategie se va adopta.... Fara bonusul de noapte si fara a putea sprijini aliatii pna-urile vor fi in floare....
 

DeletedUser

Cred ca o sa ma bag si eu pe lumea asta ...
Nu cred ca ma cunoasteti :)) nu aveti de unde , nu m-am facut remarcat poate decat pe speed sub numele de "-ZeuS" sau "TNTs" .
nu am mai jucat triburile pe lume normala de vreo 3 ani ...
Sper sa ne intelegem :)
 

DeletedUser

Am un plan maret: Sa nu intru cu nick-ul meu, sa nu ma amestec in niciun fel de conducere, sa ma las verificat de noobi de doua ori pe zi, sa fac spam pe forum cat cuprinde, sa dau circulare idioate in viitorul trib din care voi face parte.. intr-un cuvant, sa ma distrez!!! :p
Si evident, sa intru doar o data pe zi sa ridic minele si sa ignor toate cererile de sprijin! :D
 

DeletedUser

Strategia mea : Intru stau pe "mute" si cand ma pot descurca indiferent de vecini, trib etc, innobilez ceva sate dupa care intru pe forum si ma dau mare, abea astept :D
 

DeletedUser

"Ţinta are încă protecţie de începător. Ai voie să ataci de abia în data de 05.03. la ora 13:47."
deci .. exista :)
 

DeletedUser39150

Strategia mea : Intru stau pe "mute" si cand ma pot descurca indiferent de vecini, trib etc, innobilez ceva sate dupa care intru pe forum si ma dau mare, abea astept :D

Dupa postarea asta, sunt convins ca C.K.-ul o sa vrea sa te recruteze .. :)))
 
Sus