(Pokemonii) Gentle vs Green

DeletedUser29124

Atat puteti, atat cuceriti si voi.. satuce de barbari .. ca sa incurcati (nu stiu pe cine) :))

Imi curge o lacrima, cand va citesc postarile...

Trebuia sa iasa din trib jumatate din membri, ca sa fie echilibrat razboiul? :)))

Zi mai degraba ca s-au dus invartindu-se, multi, pentru ca.. green. Au preferat unii sa stearga conturile, decat sa joace in green.

Dar, asta pentru ca jucati intr-un mod profesionist, probabil. Au preferat sa mearga pe alte lumi, ca niste amatori.

Alea 200 de sate s-au luat doar pentru ca suntem noi mai multi. Mai buni, nu.

Meritau unii dintre voi sa conduca FAMIgLIA Gentle, nu e asa? De fapt, nu era intrebare .. e o afirmatie: nu e asa. :)

Oare, de ce arata harta asa? Pentru ca v-a dat toata lumea "backstab peste noapte".

Cred ca nu va priesc sarbatorile religioase. A fost candva, Craciunul anului 2016 si ati primit backstab de la cei cu care ati inceput lumea. Apoi, a venit Pastele in 2017 si se intampla ca extorsiunea unui degajament intr-o apa, a facut in asa fel incat.. s-au pierdut 200 de sate, tot cu "backstab peste noapte" (conform informatiilor). O fi un complot al BOR sau vreo pedeapsa a fortelor divine.

Trebuie analizata situatia... :oops:

Bravo Bo$$...Nu intelegeam ce vrei sa spui...
..dar pana la urma m-ai convins...ai dreptate!
 

DeletedUser12026

giphy.gif
 

DeletedUser41053

Oare, de ce arata harta asa? Pentru ca v-a dat toata lumea "backstab peste noapte".

Arata asa pt ca am avut incredere in niste prefacuti!!! De altfel se vede clar ca v-a fost frica de noi prin modul cum ne-ati declarat razboi si cand ne-ati declarat razboi.
Cum era aia aline ... green & gentle forever ?! :confused:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46527

Legenda spune ca Gentle mai vor sa dea un backstab ..oare cine urmeaza? :eek:
 

DeletedUser48286

Eu din ce vad Green nu mai exista pe harta daca nu era Gentle, la un moment dat va cucereau sate in prostie cei din Zig + Winter asa ca ... Nu am jucat pe lumea respectiva, doar ce am citit aici pe forum si ce se vede din harta cu evolutia lumii. Daca gresesc, sa ma corecteze cineva :)
 

DeletedUser41053

S-au pierdut niste sate cand au plecat niste jucatori in tabara opusa in timp ce aveam atacuri si nobili de la ZIG si WINTER.

Sa pierzi 20 de sate la un organizat cand tabara opusa are de 3 ori mai multe sate. Eu zic ca e bine.

Plus pe statistica per total eram pe plus.

Daca suntem asa de n00bi de ce nu ne-au declarat razboi cand au plecat si ceilalti din green. ... Le-a fost frica sa nu acceptam oferta lui Vasy.

Razboiul asta a fost declarat acum cand am ramas numai noi pe harta si era de mult planuit. Ei vorbeau cu noi de fuziuni cand de fapt ei se pregateau de razboi.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Atat puteti, atat cuceriti si voi.. satuce de barbari .. ca sa incurcati (nu stiu pe cine) :))

Imi curge o lacrima, cand va citesc postarile...

Trebuia sa iasa din trib jumatate din membri, ca sa fie echilibrat razboiul? :)))

Zi mai degraba ca s-au dus invartindu-se, multi, pentru ca.. green. Au preferat unii sa stearga conturile, decat sa joace in green.

Dar, asta pentru ca jucati intr-un mod profesionist, probabil. Au preferat sa mearga pe alte lumi, ca niste amatori.

Alea 200 de sate s-au luat doar pentru ca suntem noi mai multi. Mai buni, nu.

Meritau unii dintre voi sa conduca FAMILIA Gentle, nu e asa? De fapt, nu era intrebare .. e o afirmatie: nu e asa. :)

Oare, de ce arata harta asa? Pentru ca v-a dat toata lumea "backstab peste noapte".

Cred ca nu va priesc sarbatorile religioase. A fost candva, Craciunul anului 2016 si ati primit backstab de la cei cu care ati inceput lumea. Apoi, a venit Pastele in 2017 si se intampla ca extorsiunea unui degajament intr-o apa, a facut in asa fel incat.. s-au pierdut 200 de sate, tot cu "backstab peste noapte" (conform informatiilor). O fi un complot al BOR sau vreo pedeapsa a fortelor divine.

Trebuie analizata situatia... :oops:
Raspunsul tau e precum raspunsul la intrebarea din videoul de mai jos:
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Atat puteti, atat cuceriti si voi.. satuce de barbari .. ca sa incurcati (nu stiu pe cine) :))

Imi curge o lacrima, cand va citesc postarile...

Trebuia sa iasa din trib jumatate din membri, ca sa fie echilibrat razboiul? :)))

Zi mai degraba ca s-au dus invartindu-se, multi, pentru ca.. green. Au preferat unii sa stearga conturile, decat sa joace in green.

Dar, asta pentru ca jucati intr-un mod profesionist, probabil. Au preferat sa mearga pe alte lumi, ca niste amatori.

Alea 200 de sate s-au luat doar pentru ca suntem noi mai multi. Mai buni, nu.

Meritau unii dintre voi sa conduca FAMILIA Gentle, nu e asa? De fapt, nu era intrebare .. e o afirmatie: nu e asa. :)

Oare, de ce arata harta asa? Pentru ca v-a dat toata lumea "backstab peste noapte".

Cred ca nu va priesc sarbatorile religioase. A fost candva, Craciunul anului 2016 si ati primit backstab de la cei cu care ati inceput lumea. Apoi, a venit Pastele in 2017 si se intampla ca extorsiunea unui degajament intr-o apa, a facut in asa fel incat.. s-au pierdut 200 de sate, tot cu "backstab peste noapte" (conform informatiilor). O fi un complot al BOR sau vreo pedeapsa a fortelor divine.

Trebuie analizata situatia... :oops:

Profesionistilor, e misto sa vorbesti din spatele blindajelor, ca nu stim noi sa jucam la split. Unele sate aveam nobilii bagati deja de la 2 dimineata( Unnamed. , ti se pare cunoscut?) pe sate goale. Pana a ajuns sprijinul meu pe granita, jumate din sate picasera deja, si pe restul facusera colegii split cu 2 usori si 3 spioni. Dar noi suntem aia aroganti, am uitat :))))
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Felicitari!

N-a pus nimeni la indoiala calitatea ANUMITOR jucatori din green. Pacat ca nu se ridica si caracterul la aceeasi inaltime.

E bine ca nu s-a facut split doar cu spionii. Atunci era si mai impunator. In schimb, eu vorbeam strict de caractere.

Nu am pus niciodata la indoiala calitatile lui maram, ca si jucatoare, de exemplu.

Pacat, ca tutorialele jocului nu expun si cateva situatii de bun simt, fata de aliati, respect fata de oameni care si-au dat interesul si au pierdut timp sa va ajute, cand va strangea harta, pentru ca au plecat colegii care nu se mai simteau verzi (niste nerecunoscatori si aia.. stiu.. nu are rost sa mai spuneti)...

In aceleasi conditii, mai ganditi-va si la bunul simt al lui Alin, pentru ca nu a acceptat niciodata sa intoarca armele impotriva voastra. La fel cum ati primit voi propuneri de la WINTER si Zig.. au fost propuneri si in Gentle, inainte sa fiti contactati .

Crede-ma ca ati fi picat la prima adiere de vant, daca nu exista caracter, in familia Gentle si mai ales in conducere.

Nu mai aruncati cu noroi, inutil. Ati fost ajutati de conducerea Gentle si acum, ca nu au foat acceptate absurditatile pe care le numiti conditii pentru fuziune, dati din taste si jigniti membri unui trib care isi merita locul, de la inceputurile lumii si pana acum.

Voi cu split cu tot, ati mentinut un respectabil loc 2. Dar, pe locul 2, intotdeauna e primul care pierde. Mai conteaza, in ce conditii?
 

DeletedUser45063

Pacat, ca tutorialele jocului nu expun si cateva situatii de bun simt, fata de aliati, respect fata de oameni care si-au dat interesul si au pierdut timp sa va ajute, cand va strangea harta, pentru ca au plecat colegii care nu se mai simteau verzi (niste nerecunoscatori si aia.. stiu.. nu are rost sa mai spuneti)...
nu sunt in cunostinta de cauza, da-mi si mie exemple despre aceste situati cand nu a existat bun simt te rog.
 

DeletedUser41053

Nu mai aruncati cu noroi, inutil. Ati fost ajutati de conducerea Gentle si acum, ca nu au foat acceptate absurditatile pe care le numiti conditii pentru fuziune, dati din taste si jigniti membri unui trib care isi merita locul, de la inceputurile lumii si pana acum.

Care sunt acele absurditati?
1. sa avem si noi conducere ... initial am zis ca vrem si intemeietor 1 dintre noi gentle a zis nu am acceptat.
2. sa vina 33 de membri din green ... raportul a fost 2:1 intre gentle si green de la plecare tradatorilor si s-a mentinut pana ne-ati declarat razboi ...
3. sa apara si numele green in denumirea tribului

Aceste 2 conditii le-am pus noi la care s-a adaugat si altceva din partea gentle
4. locul 1 sa fie din gentle.

Da astea sunt absurditati. ... dar ce sa mai zic cu conditiile date de unnamed:
1. fara nici un drept
2. 15 membri
3. nu mai aveam voie la barbare nicaieri pe harta
4. cei care ramaneau pe afar sa fie atacati de toti.
.
Care sunt absurditati ?! condtiile puse de noi sau de voi. :confused:
Conditiile initiale au fost acceptate de toti conducatorii din gentle mai putin unnamed care nici nu a participat la discutie.
Plus alin nu mai era de gasit cand au venit cei 3 muschetari cu noiile conditii. Culmea pe joc era pe skype era pe forumul extern era dar la msg nu ne raspundea ... deci pur si simplu un ...

giphy.gif
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Pe bune acum, care era aportul vostru in tribul Gentle , ca sa apara green pe undeva? Faptul ca ati rezistat pe harta, in fata celor din Zig + WINTER? Wow..

Poate in profil, era destul...

Conducator? Sa faca ce? Ce nu a facut in green.. sau? Nu erau capabili conducatorii nostri si ne trebuia o "mana de fier" care sa ne coordoneze, oare?

Iar cei 14 - 15 au fost estimati printr-un calcul sumar, raportat la statisticile razboiului, din cate imi amintesc eu

S-a discutat de membri de incredere, unora din cei care veneau. In plus, nu cred ca ramanea batut in cuie 14 membri, daca purtati o discutie decenta (am apucat sa vad si eu modul in care l-ati tratat pe Unnamed, cand a venit sa discute cu voi). Nu venise in calitate de mascota Gentle, ca sa ii vorbiti de sus si expeditiv...

Cat despre Alin, sunt sigur ca mai are si alte treburi. Am avut si eu mesaje citite, fara raspuns.. dar, asta nu m-a facut sa ma dau cu fundul de pamant, precum maimuta, pentru ca nu mi-a raspuns cand am vrut eu si sa citesc de la el, ce mi-ar fi placut mie.

Chiar v-a tinut partea mereu si a respectat alianta asta, ca sa va dati voi arama pe fata acum si sa il clasificati, asa cum va ajuta.. bunul simt.

In cazul in care nu stiati, intr-un trib , mai pot da cu parerea si membrii, pentru ca, tribul e format si din membri, nu doar din conducatori.

Si daca va uitati la titlul temei, e redactat cam partial. Poate suna altfel : (Pokemonii) Gentle vs. (Lenesii) green

images.jpg


P.s.: Da, cei care ramaneau pe afara, atacati de toti, pentru ca erati membri Gentle nu bisericuta green, din interiorul Gentle.. nu crezi?

Scuze de erori (daca exista), dar tastez de pe telefon, momentan
 
Ultima editare:

DeletedUser47387

latri cam mult pe aici....stergete de spume la gura si canta la alta masa ca deja ai plictisit lumea cu filmele ce ti le dai in capul tau....asa ca te pwp si nu te mai face de cacao degeaba...capis?:D
 

Centorag

member
Scor reacție
0
latri cam mult pe aici....stergete de spume la gura si canta la alta masa ca deja ai plictisit lumea cu filmele ce ti le dai in capul tau....asa ca te pwp si nu te mai face de cacao degeaba...capis?:D
Indiferent cu cine vorbeai, nu ti se pare ca ai cam mult tupeu?:))) Sa dai ordine pe forumul unei lumi in care esti la marginea hartii?:))
 

maram

Game Suport
Scor reacție
17
devil32, debitezi numai prostii. lumea stie si de ce... dar aia e alta discutie :D
apoi, nu era vorba de aportul nostru in tribul gentle. ci de o fuziune intre gentle si green pt inchiderea lumii 53. de regula se face un trib nou, acum am zis sa nu ne mai complicam, schimbam numai numele. aceste conditii (conditiile care de altfel is cele firesti in orice fuziune) au fost stabilite in comun acord intre conducerile celor doua triburi; intreaga discutie din conferinta de altfel, a fost transmisa catre toti membri genlte. nu mai are sens sa discutam la nesfarsit despre asta. toata lumea stie, ca in timp ce ne pregateam de fuziune voi v-ati blindat granita si ne-ati declarat direct razboi la 2 noaptea:))

P.s.: Da, cei care ramaneau pe afara, atacati de toti, pentru ca erati membri Gentle nu bisericuta green, din interiorul Gentle.. nu crezi?
stimabile, cei ramasi in afara locurilor alocate fuziunii, nu erau carne de tun. erau colegii nostri:O terminau lumea in academie.
nu s-a pus niciodata problema sa ii innobilam cu japca, asa cum aparent voia sa faca unnamed.
probabil asa va face cu cei care nu intra pe lista lui de 20 jucatori cu care vrea sa termine lumea:D

vezi ca judecand dupa inamicii tai invinsi nici tu nu te incadrezi :))

ps: nu mai tot incercati sa aruncati cu rosii in noi doar doar va scuzati cu ceva atitudinea. ceea ce ati facut se numeste backstab si atat!
 

DeletedUser46527

Si tu iti meriti soarta de bufonul tribului..

P.S Sarbatori fericite tuturor!!
 

DeletedUser41586

Nici azi nu va terminați mă? Sper că mâine o să fiți mai calculați, măcar mâine..
 
Sus