(Pokemonii) Gentle vs Green

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Sorine pe harta nu stii sa joci deloc din ce se vede,macar aici sa tipi
 
Ultima editare de un moderator:

maram

Game Suport
Scor reacție
17
na ca s-a gasit cine sa comenteze=))))))))))))))
724a685b77b34a97b23973099b83c902.png
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Cine comenteaza de harta, inexistentul lumii 53 care o jucat doar pe extern =)))))
Se vede ca nici aici nu mai ai replici, mergi pe alta lume :D
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Iti racesti gura de pomana. Nu au inteles niciodata ca nu sunt ei conducerea care fac un trib sau "pupatorii de moaste" pentru interne ci ca fiecare jucator in parte aduce un aport la formarea echipei.
Nu au stiut sa integreze jucatorii activi si nici nu vor stii prea curand , dovada cum si-au tratat inclusiv aliatii.
S-au bazat pe Alin ca i-a sustinut in toate dar nu s-au gandit ca jignind si tratandu-i cu aroganta pe restul jucatorilor din Gentle isi vor atrage nu doar antipatia lor, ci si pierderea acestei lumii.
Stai calm, nu au invatat nimic din lectia pe care le-ati dat-o. Pentru tot ce nu le merge bine vor da vina pe noi cei care am iesit ca ne saturaseram de prostiile lor, vor da vina pe winter si zig ca nu au fost in stare sa inainteze si au stat blocati pe harta, vor da vina pe Gentle ca i-au "tradat" si le-au declarat razboi, vor ajunge sa dea vina pe "alinierea planetelor" cum spuneau unii colegi, dar nu isi vor recunoaste niciodata propriile greseli :p
Singura lor "arma" este sa improste cu noroi si sa jigneasca, daca pe harta nu au ce demonstra in conditiile date asa se mai racoresc si ei de frustrarile pe care le-au strans atata timp :)

Cat despre backstab sau nu, si-au meritat soarta cu varf si indesat :D:D:D

Paste fericit tuturor!

Tot ceeea ce apare sub nickul tau are valoare 0, nu intereseaza pe nimeni si poti sa dai logout linistita. Tu iti dai seama de ipocrizia de care dai dovada nu? Tu ti-ai atras antipatia tuturor si nu ma refer numai la aceasta lume dar tu insisti sa dai lectii de moralitate. Si Anca te-a dat afara? Nu cred...
Ia mai baga cu invatatul!
Tu tot n-ai inteles? Daca tu ieseai ca un om omenesc, nu interesa pe nimeni, numai ca ai facut-o ca o lasa, iar acelasi lucru se aplica de altfel si celor din Gentle. Dar in afara de asta ce alte mare realizare ai avut? Aah, nimic? Am inteles, succes! Nu mai poza in ceea ce nu esti, ca nu te mai ajuta!
Noi avem mai multe arme dar nu vreau sa intru pe teritoriul asta ca iar n-aveti succes, dar tu in ce calitate mai postezi? De nimeni in drum? No hai si ne demonstreaza-ne pe harta, ce mai astepti atata!?
 

DeletedUser48075

Tot ceeea ce apare sub nickul tau are valoare 0, nu intereseaza pe nimeni si poti sa dai logout linistita. Tu iti dai seama de ipocrizia de care dai dovada nu? Tu ti-ai atras antipatia tuturor si nu ma refer numai la aceasta lume dar tu insisti sa dai lectii de moralitate. Si Anca te-a dat afara? Nu cred...
Ia mai baga cu invatatul!
Tu tot n-ai inteles? Daca tu ieseai ca un om omenesc, nu interesa pe nimeni, numai ca ai facut-o ca o lasa, iar acelasi lucru se aplica de altfel si celor din Gentle. Dar in afara de asta ce alte mare realizare ai avut? Aah, nimic? Am inteles, succes! Nu mai poza in ceea ce nu esti, ca nu te mai ajuta!
Noi avem mai multe arme dar nu vreau sa intru pe teritoriul asta ca iar n-aveti succes, dar tu in ce calitate mai postezi? De nimeni in drum? No hai si ne demonstreaza-ne pe harta, ce mai astepti atata!?


Cand vorbeai te uitai si in oglinda?Sa vezi cum tremurai cand te gandeai ca tu ai facut la fel pentru Zig?La inceput cand radeai de cei din green cu angelblack si varu si acum uite ce ai ajuns,o unealta a greenului care rad de tine pe la spate :))).

Nu ai ce sa faci Alex,aici oricum veti fi innobilati cu tot ajutorul serverului ,nici cardul nu te mai poate ajuta aici.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Cand vorbeai te uitai si in oglinda?Sa vezi cum tremurai cand te gandeai ca tu ai facut la fel pentru Zig?La inceput cand radeai de cei din green cu angelblack si varu si acum uite ce ai ajuns,o unealta a greenului care rad de tine pe la spate :))).

Nu ai ce sa faci Alex,aici oricum veti fi innobilati cu tot ajutorul serverului ,nici cardul nu te mai poate ajuta aici.
Diferenta dintre ce am facut eu si ce au facut ei nu poate fi cuantificata. Nu mai stau sa va fac desene ca e ridicol deja, sectiunea picturi rupestre e in alta parte.

Asa e, voi o sa ma innobilati probabil intr-un final, candva... dar eu raman cu cardul, cu colegii de aici si cu sentimentul ca n-am dat teapa nimanui. Tu sa-mi spui care e mai castigat. Vezi tu, atacurile astea patetice la viata reala nu se termina niciodata cu bine pentru voi:rolleyes::rolleyes:

Cu drag!
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Nu ai ce sa faci Alex,aici oricum veti fi innobilati cu tot ajutorul serverului ,nici cardul nu te mai poate ajuta aici.

Noi am avut de ales intre a avea tot ajutorul serverului in momentul in care puteam intoarce armele contra voastra, cand putea fi harta 50-50, dar am decis sa mergem pe incredere si sa va lasam pe voi sa inaintati prin recrutari (nu puteti spune ca nu e asa), ca deh... "Green&Gentle forever".

Din moment ce aveti 75% din harta si pe toate conturile voastre suport apar brusc jucatori activi (inclusiv ingerasa pe unul :confused:), nu stiu cine cere "tot ajutorul serverului".
S-a vazut prin felul in care ati declarat razboi si acum se vede prin felul in care jucati, prin atmosfera din interiorul tribului si prin "sutele" de linii trase pentru innobilarea barbarelor ca va tremura pantalonii in fata noastra.Cum spunea un coleg de al vostru, "isi cam bat joc de noi".

Nu stiu de cate ori sa va mai spunem ca noua nu ne pasa ca o sa pierdem =)))) suferiti grav pentru chestia asta.
Probabil daca erati "gentlemen" cu razboiul, ne dadeam stergere, dar asa... stati si dati atacuri de 1 mai :))
 

DeletedUser45667

Noi am avut de ales intre a avea tot ajutorul serverului in momentul in care puteam intoarce armele contra voastra, cand putea fi harta 50-50, dar am decis sa mergem pe incredere si sa va lasam pe voi sa inaintati prin recrutari (nu puteti spune ca nu e asa), ca deh... "Green&Gentle forever".

Din moment ce aveti 75% din harta si pe toate conturile voastre suport apar brusc jucatori activi (inclusiv ingerasa pe unul :confused:), nu stiu cine cere "tot ajutorul serverului".
S-a vazut prin felul in care ati declarat razboi si acum se vede prin felul in care jucati, prin atmosfera din interiorul tribului si prin "sutele" de linii trase pentru innobilarea barbarelor ca va tremura pantalonii in fata noastra.Cum spunea un coleg de al vostru, "isi cam bat joc de noi".

Nu stiu de cate ori sa va mai spunem ca noua nu ne pasa ca o sa pierdem =)))) suferiti grav pentru chestia asta.
Probabil daca erati "gentlemen" cu razboiul, ne dadeam stergere, dar asa... stati si dati atacuri de 1 mai :))

Asa e, ne tremura pantalonii in fata voastra. Mai ales dupa organizatul vostru de Paste cand pur si simplu ne-ati spulberat. Jumatate dintre noi am vrut sa dam stergere de spaima. Ne simtim amenintati, in pragul colapsului. Tribul e gata sa se destrame iar lumea va fi a voastra. Continua sa te imbeti cu apa rece.
 

DeletedUser41053

Asa e, ne tremura pantalonii in fata voastra. Mai ales dupa organizatul vostru de Paste cand pur si simplu ne-ati spulberat. Jumatate dintre noi am vrut sa dam stergere de spaima. Ne simtim amenintati, in pragul colapsului. Tribul e gata sa se destrame iar lumea va fi a voastra. Continua sa te imbeti cu apa rece.

Degeaba incerci sorine sa le explici... cand nu ai cu cine nu ai ... tu tocmai le-ai spus ca suntem constienti ca pierdem lumea si el uite ce iti raspunde :confused:...
 

DeletedUser45667

Degeaba incerci sorine sa le explici... cand nu ai cu cine nu ai ... tu tocmai le-ai spus ca suntem constienti ca pierdem lumea si el uite ce iti raspunde :confused:...

Invata sa citesti printre randuri..nu te-au invatat satele de barbari sa faci asta? :)
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Daca stiti ca pierdeti ce tot faceti valuri aiurea,mai mai ca mai latrati putn ca altceva nu aveti ce sa faceti
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Voi aveti tupeul sa vorbiti de atacuri la viata reala? Dupa ce l-ati facut pe Alin in fel si chip, gunoier, sarac si altele, iar pe altii i-ati numit tigani si prosti...Vorba aceea: "Hotul striga hotii!". Asta e...nu toti avem pile intre admini :)
Ala cu tupeu e alex2peu ca doar el nu joaca nimic dar musca rau. Personal nu am jignit pe nimeni, in afara de treaba cu pokemonii pe care intr-adevar v-ati insusit-o cu mare drag.

Daca stiti ca pierdeti ce tot faceti valuri aiurea,mai mai ca mai latrati putn ca altceva nu aveti ce sa faceti
Si japonezii stiau ca o sa piarda WWII dar nu s-au predat, a se lua aminte. Noi sigur o sa pierdem, dar tu sigur nu o sa castigi, pentru ca esti nimeni in drum :)
 

DeletedUser43947

Si japonezii stiau ca o sa piarda WWII dar nu s-au predat, a se lua aminte. Noi sigur o sa pierdem, dar tu sigur nu o sa castigi, pentru ca esti nimeni in drum :)
E metafora perfectă, bășinicile astea de replici, uneori copiate alteori răsuflate, se pretează a fi bombe atomice =)))
 

DEVIL32

member
Scor reacție
0
Antijoc se poate numi si ceea ce spune maretul:

Tot ceeea ce apare sub nickul tau are valoare 0, nu intereseaza pe nimeni si poti sa dai logout linistita.

Restul textului e bla, bla, bla si can-can.
Ma intreb, cine esti tu, sa vorbesti in numele tuturor si mai ales sa iti dai cu parerea in stilul asta?
Daca am interpretat gresit si doar tu esti acel NIMENI si nu te intereseaza, nu trebuia sa mai citesti. Era mai simplu. Te-a luat valul si te consideri prea important pentru cineva.. asa ca faci si tu postari pe aici, plin de tine, cerand jucatorilor sa iasa de pe joc/forum.


Plus alin nu mai era de gasit cand au venit cei 3 muschetari cu noiile conditii. Culmea pe joc era pe skype era pe forumul extern era dar la msg nu ne raspundea ... deci pur si simplu un ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser43947

Backstab-ul acesta sau cum îl numim noi, e backstab. Nu mai face pe prințesa neștiutoare acum, când erai mândru nevoie mare tu și prietenul tău umbros de marele backstab (ăl din urmă a ținut neapărat să-și redenumească și satele) iar PR-ul de la pompe funebre a dorit să ne înștiințeze personal pe toți, că el a manevrat Gentle să ne dea backstab. (who's a good boy? Ralf is a good boy! ooh yes you are, yes you are)

De asemenea, îți sugerez să te abții de la acuzații grave fără probe. Comunitatea nu-și periclitează renumele și încrederea pentru țâști-bâști ca tine și restul grămăjoarei de backstaberi din Gentle.

Făcând abstracție de apropourile grosolane, ne-am gândit să facem o poza „behind the scenes”.
2vhsqrr.jpg
 

DeletedUser29124

Nu mai e nici un secret, in faptul ca adminii triburile fac abuz in mod direct si unii au obiceiul sa se si laude pe skype, voce .. sa nu existe probe. :))

Asa ca.. va rog sa nu mai acuzati pe nedrept niste jucatori onesti de triburile, care s-au adunat in green. Ei nu joaca cu cate un cont suport (folosesc mai multe, pentru ca.. o sa citez: cunosc regulamentul destul de bine).

Sper, totusi sa se auto-sesizeze rakanishu, asa cum o face de obicei si sa arunce un ochi peste postarile corecte, corespunzatoare si pe barosaneala .. a unora de pe aici. Oameni care au decis sa faca antijoc (parca asa spuneau, daca nu ma insel.. nu?). Antijocul lor s-a mutat si pe forumul extern si a devenit un circ ieftin .. moderat de .. nimeni.

Antijoc se poate numi si ceea ce spune maretul:



Restul textului e bla, bla, bla si can-can.
Ma intreb, cine esti tu, sa vorbesti in numele tuturor si mai ales sa iti dai cu parerea in stilul asta?
Daca am interpretat gresit si doar tu esti acel NIMENI si nu te intereseaza, nu trebuia sa mai citesti. Era mai simplu. Te-a luat valul si te consideri prea important pentru cineva.. asa ca faci si tu postari pe aici, plin de tine, cerand jucatorilor sa iasa de pe joc/forum.

Ne mai auto-sesizam sa citim postarea protejatului adminilor ?



Prima parte, era din nou compusa din bla, bla, bla-uri ... dar, ce e in spoiler .. e ceva respectabil. El se vedea conducator Gentle, in conditiile fuziunii :)))

Bo$$ du-te bate-ti coasa ...Ati profitat de razboiul green-zig recrutand toata harta si planuind backstabul de la final..Voi sunteti cei ce ati crescut pe spatele green-ului..iar acum cand v-ati vazut multi si mari va credeti invincibili...Atentie! Multi si mari nu inseamna neaparat si tari! :)
 
Sus