Poveste fara sfarsit

  • Autor subiect mirceaberzovan
  • Data de început

DeletedUser

Si curierul veni in data:
Sa traiesti maria ta! Porunceste-mi
REgele:curier adu-mi camasa rosie si pantalonii maro astazi avem o batalie importanta
 

DeletedUser

"Errrrmmm.... Pantalonii maro Maria-Ta? E asa grav?" zise curierul albindu-se la fata si trezindu-se de-a binelea din betie.
 

DeletedUser

Impunatorul rege se zburli imediat. Indreptindu-se iute spre curierul galben la fata, ii prinse ca intr-o menghina gatul intr-o mana.

"Caine! Cutezi a-mi pune la-ndoiala divinele decizii?? Am sa te arunc porcilor!"
 

DeletedUser

... si il si arunca, ce-i drepta ca nu porcilor, ci inspre coltul cortului, printre oale si ulcele. Drept pentru care curierul dosi o carafa de vin sub mantie inainte a se grabi sa iasa din cort, ca doar merita atata pentru imbarbatare...
 

DeletedUser

si la un moment dat .. i-si da seama ca a facut o gresala .. aia nu era carafa .. era ...
 

DeletedUser

... pretioasa cutie cu pudra parfumata pentru peruca nobilului, cea pe care o folosea la ceremonii importante si atunci cand facea turul de onoare intr-un sat nou cucerit. Deci...
 

DeletedUser

si norii negrii ai bataliei incepura sa se adune, ostile isi facura aparitia pe campul de lupta, unii cerura ajutor si sprijin ceilalti angajara ercenari, sabiile fura ascutie si se astepta momentul adevasrului...oare va apuca regele sa poarte perucai pudrata si sa faca turul castelului nou cucerit???
 

DeletedUser

Framantat de aceste intrebari s-a gandit sa citeasca in cafea... Cum insa nu bea asa ceva, s-a indreptat spre un butoi ce nu parea chiar secat...
 

DeletedUser

si isi privii viitorul...unul nu prea frumos ca vazu in el tradarea omenesca tradare si il intrista caci vazu atunci realitatea, totul este sortit esecului...soldatii lui de la cata bere bagara in ei nu mai puteau sa lupte...burtile-i impiedicau...singura-i speranta ramanea in....
 

DeletedUser

alierea cu un alt nobil de rangul si talia (si burta) lui... caci asa statea scris in butoi, ca un nobil sa nu plece fara insotitor pe asemenea drum, caci...


:p :p :p :p
 

DeletedUser

drumul era lung iar de pericolele ce sa mai vorbim.Totusi gandul la butoaiele de bere din satele vecine .....
 

DeletedUser

nu ii dadea pace. Astfel ca se gandi la care alt nobil ar putea apela si...
 

DeletedUser

esti cel pe care-l caut??? iar el spuse: NU! nu sunt eu ma confunzi cu pinochio
si astdfel al nostru nobil rege prni din nou la drum, unde...
 

DeletedUser

facu o baie, si in timp ce facea el baia in butoiul cu bere observa o cascada si un luminish iar in apa face baie dezbracata o blonda superba, regele simti cum i se ridica inima-n gat:D si...
 

DeletedUser

ce s-ar inampla daca m-as duce acolo sa o salut??? poate o fi vreo printzesa:rolleyes: si cobora din butoi in graba...
 
Sus