Probleme generale triburile.ro

DeletedUser

google....am sters si cookie si tot nu merge ba mai mult acuma nici nu mai imi apare pagina principala de la triburi unde ii dai login
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Citeste ultimele pagini si vei intelege. Pentru abonatii la anumiti provideri sunt necesare cateva configurari ale legaturii de retea.
 

DeletedUser8678

de azi dimineata nu mai pot sa intru pe triburile, aceeasi problema se pare ca au si altii
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Problema este ca nu am cum sa fac acele configurari de dns intrucat folosesc un router iar setariile imi sunt furnizate prin pppoe...
 

DeletedUser9828

Citeste ultimele pagini si vei intelege. Pentru abonatii la anumiti provideri sunt necesare cateva configurari ale legaturii de retea.

dar de ce trebuie facute schimbarile astea asa din senin?
pana ieri mergea cu cele vechi


am incercat ce s-a scris mai sus si nu imi mai merge netul atunci :D
 

DeletedUser

Problema este ca nu am cum sa fac acele configurari de dns intrucat folosesc un router iar setariile imi sunt furnizate prin pppoe...

si eu am router si imi merge perfect poti intra la setarile conexiunii si introduci manual adresele
 

DeletedUser

dar de ce trebuie facute schimbarile astea asa din senin?
pana ieri mergea cu cele vechi


am incercat ce s-a scris mai sus si nu imi mai merge netul atunci :D
ai incercat initial curatarea cookiesurilor? si chestia aia cu proxy?
 

DeletedUser

Incearca asa ( e cel mai simplu mod de stergere a cookiurilor ) : tools/optiuni - clear recent history/sterge istoricul recent - details/detalii - selectezi tot si dai un timp cat mai mare sau chiar Everything daca nu iti merge de mai mult de 4 ore.

Asa se face la Mozilla , la IE este asemanator.
Pentru IE : tools - Internet options - browsing history - delete - selectezi tot - delete

De asemenea , pentru cei care au MacOS : http://www.ihackintosh.com/2009/12/how-to-configure-your-network-settings-to-use-google-public-dns/
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

atunci reinstaleaza browserele :| alege o varianta mai veche de Mozilla
de pe alt browser merge? (IE, safari, etc)
 

DeletedUser9828

nu stiu ce s-a intamplat am avut vreo 5 minute in care nu imi mai mergea sa intru pe nici o pagina
si dupa am reusit sa intru pe joc :D
fara sa mai fac ceva eu
 

DeletedUser

atunci reinstaleaza browserele :| alege o varianta mai veche de Mozilla
de pe alt browser merge? (IE, safari, etc)

Inainte sa stergi Mozilla verifica ad-ons ( eventual stergele pe toate ) si verifica daca nu ai JavaScript-ul inchis .

OK , deci ai reusit sa intri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9828

am reusit fara sa fac eu ceva :D
tinand cont ca de ieri de la 16 nu am mai putut
 

DeletedUser2154

acelasi probleme le-am avut si eu am urmat acei pasi si acuma merge...
problema e si pe yahoo si nu sunt singurul am auzit la mai multe persoane!
 
Sus