Probleme generale triburile.ro

DeletedUser

dar nu poate cineva sa refaca cum era inainte...pe frecventza de era inainte...eu am incercat toate variantele posibile si nu am reusit...eu in felul asta o sa renuntz....de ieri de cand ma chinui intruna sa intru....eu am wista nu am...nu am nici xp nici alte alea sa fie si din cauza asta
 

DeletedUser

Urmatii pasii de pe pagina asta http://code.google.com/speed/public-dns/docs/using.html sau mai exact :

"Important: Before you start

Before you change your DNS settings to use Google Public DNS, be sure to write down the current server addresses or settings on a piece of paper. It is very important that you keep these numbers for backup purposes, in case you need to revert to them at any time.
Microsoft Windows

DNS settings are specified in the TCP/IP Properties window for the selected network connection.

Example: Changing DNS server settings on Microsoft Windows Vista

1. Go the Control Panel.
2. Click Network and Internet, then Network and Sharing Center, then Manage network connections.
3. Select the connection for which you want to configure Google Public DNS. For example:
* To change the settings for an Ethernet connection, right-click Local Area Connection, and click Properties.
* To change the settings for a wireless connection, right-click Wireless Network Connection, and click Properties.
If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
4. Select the Networking tab. Under This connection uses the following items, click Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4), and then click Properties.
5. Click Advanced and select the DNS tab. If there are any DNS server IP addresses listed there, write them down for future reference, and remove them from this window.
6. Click OK.
7. Select Use the following DNS server addresses. If there are any IP addresses listed in the Preferred DNS server or Alternate DNS server, write them down for future reference.
8. Replace those addresses with the IP addresses of the Google DNS servers: 8.8.8.8 and 8.8.4.4.
9. Restart the connection you selected in step 3."


La mine a dat rezultate. Multa bafta ! :)


Deci dacă nu vă puteţi loga există aceste trei modalităţi pentru rezolvarea problemei:

1)aşteptaţi până providerul face refresh dns
2)curăţă cookies/închide/deschide browserul
3)schimbă dns in connection settings to 8.8.8.8 and 8.8.4.4

Mai puteţi încerca şi următorul lucru:
Vă rog să intraţi în Meniul Tools -
Options - Advanced -Network - Settings - No proxy - Ok - Ok.
Inchideţi toate taburile Mozilla Firefox pe care le aveţi deschise
Inchideţi total Mozilla Firefox
Intraţi în Task Manager (ALT+CTRL+DELETE) - Processes şi click pe "End Task" tot ce are legătură cu Mozilla Firefox (Firefox.exe de exemplu).
Ieşiţi din Task Manager (click pe X) şi deschideţi iar Mozilla Firefox, încercaţi să vă logaţi pe contul dumneavoastră de Triburi.

Incearca asa ( e cel mai simplu mod de stergere a cookiurilor ) : tools/optiuni - clear recent history/sterge istoricul recent - details/detalii - selectezi tot si dai un timp cat mai mare sau chiar Everything daca nu iti merge de mai mult de 4 ore.
Asa se face la Mozilla , la IE este asemanator.
Pentru IE : tools - Internet options - browsing history - delete - selectezi tot - delete
De asemenea , pentru cei care au MacOS : http://www.ihackintosh.com/2009/12/how-to-configure-your-network-settings-to-use-google-public-dns/

La Mozilla verifica ad-ons ( eventual stergele pe toate ) si verifica daca nu ai JavaScript-ul inchis . /

Incercati metodele astea . Una dintre ele trebuie sa mearga .

Le-am copiat ca sa nu se mai caute pe multe pagini anterioare . Eventual un moderator ar putea sa le puna la primul post al acestui topic.
 

DeletedUser28275

a mers chestia cu schimbat DNS in 8.8.8.8 si 8.8.4.4 :D
multumesc tuturor celor care au postat aceste solutii
 

DeletedUser31874

Probleme

Si eu am probleme de mentinerea logarii. in 4-5 minute dupa ce intru pe cont ma da afara cu sesiune expirata. joc de pe opera mini cu telefonul. pana acum cateva zile era ok. pe alte situri nu am problema asta
 

DeletedUser

kent daca ai citit tot ce sa postat pana acuma si nu ti.a fost nimic de ajutor foloseste ticketele astfel o sa rezoli problema
 

DeletedUser

Si eu am probleme de mentinerea logarii. in 4-5 minute dupa ce intru pe cont ma da afara cu sesiune expirata. joc de pe opera mini cu telefonul. pana acum cateva zile era ok. pe alte situri nu am problema asta

ai cumva net de la orange?:(
daca da asta e problema nu ai acces nici la yahoo messenger si nici pe triburile nu te tine logat pentru mult timp la fel si pe ebudyy meebo si celalte:rolleyes:
 

DeletedUser31874

Hmm de orange.ul sa fie problema? S.ar putea dar nu e de mult timp pana acum cateva zile intram de pe marcaj si dupa 5ore. hmmm nu am intrat si.n celelalte locuri sa vad daca tine logarea.
 

DeletedUser

am *** eu o mare problema ....nu pot de 3 zile sa accesez triburile.....imi functioneaza bine internetul ...mi se deschide orice site numai triburile nu cine poate sa imi raspunda *** mie va rog
 

DeletedUser

incearca cineva ce se zice cu cateva pagini in urma sau doar va plangeti de dragu de a posta?
 
Sus