Propunere de lume

  • Autor subiect DeletedUser5596
  • Data de început

DeletedUser5596

Nu cer viteza sau alte chesti care se tot cer pe aici,ce-a ce cer eu e o lume in care jucatori care intra sa fie repartizati aleatoriu intru-un trib de pe harta.Sa se faca 15 triburi fiecare cu un alt nume iar jucatori sa fie impartiti in mod egal intre aceste triburi,ar fi foarte interesant sa vezi cu cine cazi,prieten sau dusman de pe alte lumi sa vezi cum poti sa joci cu asa zisi jucatori noobi daca te consideri un zeu.

Si ce-l mai important sa nu poti parasi tribul:))
 

DeletedUser8140

contra, daca nimeresti cu inapti? joc ca sa ma joc, sa pierd timpul, nu sa ma enervez cu specimene
 

DeletedUser34906

contra! ar fi cea mai proasta lume din istoria triburilor ... numai are farmez apoi ... te-ai gandit mult cand ai scris ( prieteni sau dusmani? ) , dar tu te gandesti dupaia doar asa ca jucatori ( poate nimeresti cu 80 % inapti sau inactivi sau ... ma rog )
 

DeletedUser

dezavantajul este ca ar intra putini din cei ce cunosc bine jocul . ar fi o lume slaba
 

DeletedUser

un tip de high performance ar fi fain asa(desi nu se va intampla prea devreme asa ** pe .ro) nu neaparat cu viteza mare ci numai sa dureze cateva luni...asa ar fi frumos, indiferent de cazi sau nu cu incepatori
 

DeletedUser

ar fi frumoasa o lume in care sa nu poti parasi tribul

in rest contra
 

DeletedUser

Ar fi tare o lume in care sa nu poti trimite sprijin decat pe barbare si satele tale... a... si sa nu existe triburi :D
 

DeletedUser

pai si atunci jocul de ce se numeste TRIBURILE???

Pai mie imi pui intrebarea asta?
E o intrebare capcana? :D

Oricum ar fi trebuit sa se numeasca Razboaie tribale, deci accentul ar fi trebuit sa cada pe razboaie, lupte, sange, masacre, urlete, nu pe triburi.

* Sau ar fi tare o lume unde la inceput sa fie interdictie sa schimbi mai mult de 3 triburi pe luna, sa zicem... Si sa fie si in total un numar limitat de schimbari, ca sa nu mai existe jucatori-culve, ca sa nu zic cuvantu ala urat de tot...

** Ar merge si o modificare la spion, daca X nu are picior de spion in sat, atunci sa nu poata vedea daca il spionezi, decat daca spionii sunt insotiti si de alte trupe. Si atunci, daca il spionezi pe X, sa poti sa alegi sa lasi spioni in satul lui si sa primesti rapoarte regulat despre satul lui. Sau ma rog... sa se modifice cumva spionii, cas- prea simpli acum...
 

DeletedUser24788

leif ... bine ca nu se numeste "razboaie tribale' deoarece peste tot sunt barbari si interne :))
 

DeletedUser24788

Hello ( deja ziceti ca sunt prost), o sa propun ceva tot aici nu am mai deschis alt topic:)

O sa va rapesc ceva din timp pentru a propune si eu ceva ... setarile viitoarei lumi putin mai diferite desi nu cred ca se va implementa ... merita sa incerc:)

Viteza: 1.5
Viteza trupelor :1
Moral : inactiv
Protectie incepator: inactiv
Bonus de noapte : inactiv
Tabara ( sper sa se reactiveze) : activ
Sate de barbari : crescatoare pana la 1000 de puncte
Sate bonus: active
Nobil : poate parcurge o distanta pana la 50 de ore
paladin: implementat Poate gasi obiecte
Taleri : la 1/2 din pret :D
Sitter: poate sta 30 de zile ... daca proprietarul nu apare in 30 de zile cotul este considerat parasit si va fi sters:)

am propus asta deoarece cred ca toti doresc O LUME mai speciala care sa AIBA ACTIVATA TABARA Militara ... doar una nu cred ca e mult
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce-ar fi o lume cu viteza trupelor 3 si viteza serverului 1.5..
Nobilul sa nu fie limitat de distanta.. (Sa poti lua un sat unde vrei tu..)
Fara taleri !
Ce ziceti ? :D
 

DeletedUser24788

Ce-ar fi o lume cu viteza trupelor 3 si viteza serverului 1.5..
Nobilul sa nu fie limitat de distanta.. (Sa poti lua un sat unde vrei tu..)
Fara taleri !
Ce ziceti ? :D

setarea cu viteza o gasesti pe beta:)) in rest nu stiu d'astea
 

DeletedUser

Ar fi smeker sa se deschida un server in care fiecare jucator sa poata face o lume cu ce setari vrea el, sa o numeasca cum vrea el, si sa poata invita maxim 20 de jucatori pe lumea respectiva.. Dar sa apara cate un sat de barbari in fiecare zi ca sa se poata dezvolta cei 20 de playeri.. (fiecare decide limita de membrii.. etc..)
 

DeletedUser24788

poti juca pe asa numitele servere "clone" , servere private, care au setari cum vrei tu BAFTA!
 

DeletedUser

Ar fi smeker sa se deschida un server in care fiecare jucator sa poata face o lume cu ce setari vrea el, sa o numeasca cum vrea el, si sa poata invita maxim 20 de jucatori pe lumea respectiva.. Dar sa apara cate un sat de barbari in fiecare zi ca sa se poata dezvolta cei 20 de playeri.. (fiecare decide limita de membrii.. etc..)


la fel de interesant ar fi ca tu sa platesti din buzunarul tau acel server + restul consutilor nesecare intretinerii lui desigur . visezi ca ar suporta cineva ( inno ) acele cheltuieli pentru ca ar fi smeKer ? vai de noi ...

am sa fac o propunere celor de la inno cand ne mai intalnim la spart seminte in parc sa numeasca o lume ' lumea celor plictisiti' sa-ti fac pe plac
 
Ultima editare de un moderator:
Sus