Propunere pentru lumea urmatoare

DeletedUser

Setări
Viteză de joc: 2
Viteza trupelor: 1,5
Demolarea clădirilor: activ
Moral: activ (depinde de timp)
Regula pentru fermă: inactiv
Apărarea de bază: 20
Limita atacurilor fake: inactiv
Sistem de cercetare: cercetare imbunatatita

Biserică: inactiv
Sate părăsite crescătoare: activ (până la 2000 puncte)
Sate bonus: sate bonus îmbunătăţite
Întreruperea atacurilor: 6 minute
Întreruperea plecării negustorilor: 3 minute
Bonus de noapte activ: de la ora 0:00 pâna la ora 8:00
Protecţie de începător: 5 zile
Max. raport între agresor: apărător 20 : 1 pentru primele 30 zile

Unităţi
Arcaşi: activ
Sistem de spionaj: Spionul poate vedea trupele, clădirile şi resursele.
Paladin: activ, poate găsi -obiecte

Nobil
preţuri fixe pentru nobil: Taleri
Refacerea generaţiilor nobile mai la un cost mai scăzut: activ
Distanţa maximă pe care o poate parcurge o generaţie nobilă: 75 Câmpuri (se sumează după durată în ore)
Pierderea loialităţii prin generaţia de nobili: 25-35
Creşterea loialităţii pe oră: 0,5

Configurare
Clasamentul inamicilor învinşi activat, în funcţie de numărul de puncte
Locţiitor: activ
Limita timpului de locţiire: activ, incepând cu mai mult de 60 de zile, în descursul a 120 de zile
comerţ liber: activ
Sistemul de hărţi: 1000x1000 - Continent
Harta cu grafică nouă: Da
Orientare: activ

Propunere facuta in data de 27 ianuarie 2010.
 

DeletedUser

ar fi o idee ''buna'' dar s-au mai facut asemenea propuneri peste tot foloseste optiunea Cautare:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pe langa faptul ca s-au mai deschis sute de topicuri cu propuneri cu intrebari despre lumea 19 , unele dintre propunerile tale sunt stranii ...

Refacerea generaţiilor nobile mai la un cost mai scăzut: activ
Asta nici nu e propozitie in limba romana . Nobilii se refac la pretul normal.

Si ce inseamna cercetare imbunatatita ? Nu exista decat cercetare simplificata si nivel clasic.

Jackass ... parerea mea este ca poti inchide topicul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

Şi, mă rog, de ce postaţi inutil în acest topic dacă vă aşteptaţi ca Jackass să-l închidă? Dacă aveţi ceva de spus, legaţi-vă de setările lumii. Nu sunt nişte setări imposibile sau incredibile. Postul este de admirat, mai ales că vine de la un jucător cu numai 60 de posturi. (şi nu a plecat în vacanţă din cauza acestui topic aşa că nu vă legaţi de acest aspect)
 

DeletedUser

Acestea sunt setarile lumii W46 , cu traducerea:

Viteza lume : 1.2
Viteza unitati : 1
Fara limita in trib
Sistem de taleri
Cercetare simplificata
Arcasi
3 zile protectie de incepator
Moral
Fara biserica
Paladin cu arme noi
Sate bonus noi
Satele de barbari cresc pana la 1500
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

multumesc master
acu cred ca e mult mai usor de a se comenta in privinta setarilor
singura chestie de care m.am saturat e paladinul cu arme
fara asta si restu e totul ok:)
 

DeletedUser

pai la inceput a fost paladinul fara arme
acuma (mai nou) are arme
 

DeletedUser

Aha , deci la asta se referea . Credeam ca exista arme vechi cum e la noi si la ei ar fi aparut ceva arme noi ... greseala mea.
 

DeletedUser

Asta înseamnă cercetare pe nivele?

Adica la fierarie nu cercetezi doar o data spioni/cav usoara/topoare... ci de mai multe ori pentru a le imbunatati atacul/apararea in functie de unitatea sa "cercetata".

Exemplu: cav usoara cercetata lvl 3 are un atac superior cav usoara lvl 1 si de aici o putere de atac mai mare.

Sorry ca nu am putut raspunde imediat dar am fost infractor periculos pe forum :))




@kspr

Postul este de admirat, mai ales că vine de la un jucător cu numai 60 de posturi. (şi nu a plecat în vacanţă din cauza acestui topic aşa că nu vă legaţi de acest aspect)

Am experienta de joc destula... de prin octombie 2007 ma tot joc pe joculetul asta. :)
Setarile lumii in formatul asta ar fi un plus pentru jucatorii de atac (activi) decat jucatorii de aparare sau incepatorii. Genul asta de lume ar prinde de minune deoarece foarte multi jucatori "vechi" care s-au lasat de alte lumi ar gasi iar o placere de joc.
Din exerienta pot spune ca unii jucatori s-au lasat de joc datorita vitezei de joc (1x) sau dupa caz innobilarii (mai mult sau mai putin innbolarii interne). De asemenea lipsa unui scop pe termen lung determina ca din ce in ce mai multi jucatori sa joace doar pentru echipa si pentru dorinta imediata de atac (actiune). De asta ai sa vezi jucatori vechi care au conturi pe mai multe lumi dar conturi micute... de pana in 20 sate, jucand la sacrificiu (sinucigas) dar jucand de placerea atacului sau jocului in echipa. In timp se lasa de lumea pe care joaca deoarece acolo acel jucator e in mijlocul tribului dar ramane pentru forum si a-si ajuta prietenii dar cam toti au acelasi sfarsit... innobilarea interna sau delete acount.

Daca s-ar crea lumi cu viteze superioare jocul ar fi mai dinamic si ar capta din nou jucatorii vechi (cei cu experienta). In timp ei se reorienteaza catre alte jocuri (unul din concurenti ofera un joc cu viteze de 3 ori mai mari). Personal cand eram pe L1 jucam si aici si la concurenta jocul si pot spune ca daca un joc are viteza mai mare... are alta dinamica... are acel ceva ce te determina sa stai.

Elementele de noutate... paladin cu arme... biserica... care pe de o parte ofera ceva dar pe de alta parte ingradesc actiunile jucatorilor **** cat de mult bine aduc. Personal eu nu sufar deloc lumile cu biserica. E prima pe care o joc cu ea (a se intelege lume cu biserica) si mi se pare mai mult restrictiva (ceea ce din punctul meu de vedere e un mare minus)

Strict din punctul meu de vedere... un alt minus il reprezinta si limitarea numarului de jucatori intr-un trib (exemple 50 - 80 membrii) si fortarea de a face zeci de academii.

Ca plus pot sa apreciez aplicarea medaliilor (in versiunea 6 a jocului) pentru jucatori care sunt primii in clasament la atacatori/pozitionare etc. Chiar suna interesant si e de apreciat.

Ca plus pot aprecia si faptul ca forumul intern ofera foarte multe posibilitati (link-uri/poze/punerea la comun cu alte triburi) asta e o chestie cu adevarat desteapta si o apreciez foarte mult.

Ar fi super daca pe langa asta ar putea fi o optiune gen twstats "innobilari live" care sa aiba referire strict la jucatorii tribului din care faci parte. Sectiune pe forum (cand intri pe "trib" ai alte obtiuni - privire de ansamblu, profil, intampinare, insusiri, forumul tribului sa fie si Innobilari live) unde se pot urmari jucatorii atacati de catre membrii tribului. Aceasta obtiune este deja pe twstats si ar aduce un plus de protejare a jucatorilor unui trib. Dar poate in versiunile viitoare ale jocului.

Sincer daca s-ar face o lume cu viteze superioare de gen 3x, 4x, 5x (si nu ma refer la speed) si cu un scop/tel (acela altul de a fi tribul/jucatorul majoritar... spre exemplu cucerirea unui sat imbunatatit cu enorm de multe trupe in el dar care dupa un anumit numar de atacuri full sa pice intr-un final iar tribul care il cucereste sa fie declarat castigator) pe harta/lume... m-as m-ai baga sa joc iarasi pe bune dar in acest moment personal prefer sa joc doar pentru prietenii si amuzamentul de pe forumul intern.

Poate gresesc sau poate nu dar sunt nerabdator sa cunosc si raspunsurile voastre (chiar daca sunt si negative). Orice discutie in contreadictoriu (argumente pro/contra) pot duce la imbunatatirea jocului. si eventual sa le propunem domnilor admini la sectiunea aferenta.

Va multumesc pentru timpul acordat acestui lung raspuns si sper sa nu va fi plictisit lectura

O seara faina!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23756

Daca s-ar crea lumi cu viteze superioare jocul ar fi mai dinamic si ar capta din nou jucatorii vechi (cei cu experienta). In timp ei se reorienteaza catre alte jocuri (unul din concurenti ofera un joc cu viteze de 3 ori mai mari). Personal cand eram pe L1 jucam si aici si la concurenta jocul si pot spune ca daca un joc are viteza mai mare... are alta dinamica... are acel ceva ce te determina sa stai.

Toata lumea vrea o lume cu viteza mare...corect spus...dar daca vrei viteza o gasesti pe speed...

Elementele de noutate... paladin cu arme... biserica... care pe de o parte ofera ceva dar pe de alta parte ingradesc actiunile jucatorilor **** cat de mult bine aduc. Personal eu nu sufar deloc lumile cu biserica. E prima pe care o joc cu ea (a se intelege lume cu biserica) si mi se pare mai mult restrictiva (ceea ce din punctul meu de vedere e un mare minus)

Biserica si rostul ei multi jucatori nu prea il inteleg...e foarte bine gandita treaba cu biserica daca stii sa te folosesti de ea...biserica da un plus strategilor.

Ca plus pot sa apreciez aplicarea medaliilor (in versiunea 6 a jocului) pentru jucatori care sunt primii in clasament la atacatori/pozitionare etc. Chiar suna interesant si e de apreciat.

Medaliile astea eu le acordam alor mei de foarte mult timp...improvizatii dar intentia conteaza Link

Strict din punctul meu de vedere... un alt minus il reprezinta si limitarea numarului de jucatori intr-un trib (exemple 50 - 80 membrii) si fortarea de a face zeci de academii.

Cu cat mai mic tribul cu atat mai bine...lasa noobi sa-si faca academii si elitele sa fie selectate in triburi mai mici ;)

Ca plus pot aprecia si faptul ca forumul intern ofera foarte multe posibilitati (link-uri/poze/punerea la comun cu alte triburi) asta e o chestie cu adevarat desteapta si o apreciez foarte mult.

Se mai poate lucra un pic la forum dar merge si asa...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus