Propunere(Triburiile si academiile lor,in joc)

DeletedUser

Dupa cum stim,toate triburiile isi fac o academie(sau mai multe),iar vorbind cu un admin prin ticket,ma sfatuit sa pun propunerea pe forum sa vad pareriile fiecaruia..deci,e cam asa:

Un trib cu un minim de 100 membrii care-si face o academie sa poata declara academia fiind oficiala precum razboaiele...
Trimitand o cerere de academie,iar daca intr-adevar e academia voastra oficiala,ei trebuie sa accepte...

Tribul care va deveni academie va primi un mesaj de genul(sau cum il vor face adminii)

"Tribul Katalos a facut o cerere in care ar dori sa deveniti academia lor...Acceptati sau refuzati aceasta cerere?"(Acceptati/Refuzati fiind butoane precum "privire generala,profil,membrii,diplomatie,etc dintr`un trib[daca ma intelegeti])

Astept pareriile voastre!
 

DeletedUser

da mi se pare o idee buna,dar ce beneficiii sa aiba?

poate sa nu fie lasata academia sa aiba diplomatie proprie :D
 

DeletedUser

Da,ar fi problema cu diplomatiile....cand un trib devine academie(sau isi face o academie) diplomatiile lor sa devina automat la fel,fiecare alianta,fiecare PNA,fiecare dusman,fiecare declaratie de razboi!

Beneficiile academiilor prin declarare ar fi: restrictionarea sprijinului jucatoriilor care nu fac parte din acelasi trib(pe anumite lumi) sa nu se puna si sa se poata trimite intre tribul mare si academia(academiile) lui!
Trimiterea de resurse intre membrii tribului mare si academiile lui sa se poata face de la inceputul fiecarei lumi fara restrictii de nici macar o secunda!

Daca mai aveti sugestii pentru aceasta propunere,va rog sa le postati!
 

DeletedUser39524

da mi se pare o idee buna,dar ce beneficiii sa aiba?

poate sa nu fie lasata academia sa aiba diplomatie proprie :D

pai cum adica ai academie iar ea sa aiba diplomatie proprie ? logic academia asculta de trib . ataca aliatii si au alianta cu dusmanii tribului mare ? academia este obligata sa aiba diplomatia tribului mare ( tribul mare o stabileste nu academia )

dar nu-i mai bine fara academie ? fara bataie de cap , colaborare in general greoaie ...

parerea mea e ca daca s-ar implementa ar mai da prilejul unor copii sa te innebuneasca de cap cum fac cei care fac declaratii de razboi apoi ofera pacea . deci ... contra
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai cum adica ai academie iar ea sa aiba diplomatie proprie ? logic academia asculta de trib . ataca aliatii si au alianta cu dusmanii tribului mare ? academia este obligata sa aiba diplomatia tribului mare ( tribul mare o stabileste nu academia )

dar nu-i mai bine fara academie ? fara bataie de cap , colaborare in general greoaie ...

parerea mea e ca daca s-ar implementa ar mai da prilejul unor copii sa te innebuneasca de cap cum fac cei care fac declaratii de razboi apoi ofera pacea . deci ... contra

Intr-un fel,e mai bine fara academie(la lumiile cu limita de membrii nelimitat,precum lumea 25) dar,pentru alte lumi care au 140-150 limita de membrii iar prietenii tai sunt inafara tribului,la 30 de minute distanta de tine si in alt trib care-ti e aliat si nu ai posibilitatea de a te duce tu acolo sau ei sa vina la tine si au nevoie de sprijin iar singurul care ii poate salva esti u si nu le poti trimite sprijin din motivul ca nu faceti parte din acelasi trib ce-ai face?Te-ai zgaria pe ochi,ai incepe si ai injura si ai zice ca e cea mai proasta idee cea cu trimiterea sprijinului numai membriilor tribului,nu?
Dar facand aceasta sugestie,o sa poti face acel trib academia tribului tau(sau puteti devenii voi academia lor) si va veti putea sprijinii intre voi fara nici o restrictie...nu ti se pare totusi,o idee destul de buna sa iti poti salva un prieten decat zgariatul pe ochi?
 

DeletedUser

30 minute distanta stii ce insemna? gard in gard cu tine .
nu mie sa pare idee buna faza cu trimisul cererilor pentru ca sigur vom da de pusti care se cred ceea ce nu sunt si vor incepe sa ne frece ridichea cu trimiterea cerererilor de a deveni academia lor , retragerea cerererilor si tot asa .
insa ideea cu trimisul sprijinului in academie sau din academie pe lumile unde este setarea de care zici tu poate fi considerata propunere separata , sa poti bifa de exemplu la diplomatia 'tribul x este academia tribului tau' .


hmm , mi s-a sters postul . cuclici tu ai facut-o ?? postul tinea de joc ( scuze tu nu stii sa joci deci poti sterge iarasi )
 

DeletedUser

30 minute distanta stii ce insemna? gard in gard cu tine .
nu mie sa pare idee buna faza cu trimisul cererilor pentru ca sigur vom da de pusti care se cred ceea ce nu sunt si vor incepe sa ne frece ridichea cu trimiterea cerererilor de a deveni academia lor , retragerea cerererilor si tot asa .
insa ideea cu trimisul sprijinului in academie sau din academie pe lumile unde este setarea de care zici tu poate fi considerata propunere separata , sa poti bifa de exemplu la diplomatia 'tribul x este academia tribului tau' .


hmm , mi s-a sters postul . cuclici tu ai facut-o ?? postul tinea de joc ( scuze tu nu stii sa joci deci poti sterge iarasi )

Da,ar fi si problema cu pustii...dar,trimitand o cerere sa nu poata fi retrasa si retrimisa,odata trimisa sa nu poata fi retrasa,iar fiind refuzata sa nu poata fi retrimisa decat la un interval de 24-48 de ore,iar asa nu ne-ar mai freca pustii ridichea cu trimite,retrage,trimite,retrage!

P.S. iti raspund si aici cu acelasi raspuns si,te rog,incearca sa nu te mai legi de moderatori ca sa nu ti se mai stearga postariile!
 

DeletedUser39323

Da,ar fi problema cu diplomatiile....cand un trib devine academie(sau isi face o academie) diplomatiile lor sa devina automat la fel,fiecare alianta,fiecare PNA,fiecare dusman,fiecare declaratie de razboi!

Beneficiile academiilor prin declarare ar fi: restrictionarea sprijinului jucatoriilor care nu fac parte din acelasi trib(pe anumite lumi) sa nu se puna si sa se poata trimite intre tribul mare si academia(academiile) lui!
Trimiterea de resurse intre membrii tribului mare si academiile lui sa se poata face de la inceputul fiecarei lumi fara restrictii de nici macar o secunda!

Daca mai aveti sugestii pentru aceasta propunere,va rog sa le postati!

mai intai propune sa se poata trimite liber in cadrul tribului si pe urma poti veni cu aceasta propunere, nu poti trimite resurse colegilor dar sa te lase sa trimiti celor din academie mi se pare o tampenie.

la faza cu sprijinul nu e ok, ori e sprijin doar in trib ori nu...vor aparea iar mii de academiii din care ar profita doar vulpoii, nu cei care fac parte din academie, ci cei din tribul MARE.

E suficient de placut jocul asa, lasati-l sa fie asa in continuare...ar fi alte propuneri mult mai interesante, cele in legatura cu injumatatirile sau AM, dar si aici intelegem, este o afacere nu putem face nimic

CONTRA.


P.S. parca aceasta setare specifica l24, cu sprijinul era pentru a descuraja multiconturile, in felul acesta nu s-ar incuraja iar?:cool: cu un singur cont nu faceti fata?:)

o daaa...acum m-am trezit mai bine, cu resursele trimise din prima secunda (nu va fi prima secunda ca iti trebuie targ, dar...) iar este o tampenie, multi (chiar si eu as putea sa intru pe mobil pentru asa ceva) au 2-3 surse de net, nu crezi ca multi si-ar face cateva conturi pentru "aprovizionarea" contului principal? eu cred ca asta si doresti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai intai propune sa se poata trimite liber in cadrul tribului si pe urma poti veni cu aceasta propunere, nu poti trimite resurse colegilor dar sa te lase sa trimiti celor din academie mi se pare o tampenie.

Am spus Trimiterea intre membrii tribului si academiei asta ar insemna atat in tribul mare incat si in academiile lui,nu doar in academii...reciteste cu atentie ceea ce scrie!

la faza cu sprijinul nu e ok, ori e sprijin doar in trib ori nu...vor aparea iar mii de academiii din care ar profita doar vulpoii, nu cei care fac parte din academie, ci cei din tribul MARE.

Eu nu as fi atat de sigur avand in vedere ca se cam pune la vot limita de membrii intr-un trib,posibilitatea de a avea academie este foarte scazuta,as putea spune sub 50% posibilitatea de a se infinta academii daca limita de membrii intr-un trib este nelimitata!

o daaa...acum m-am trezit mai bine, cu resursele trimise din prima secunda (nu va fi prima secunda ca iti trebuie targ, dar...) iar este o tampenie, multi (chiar si eu as putea sa intru pe mobil pentru asa ceva) au 2-3 surse de net, nu crezi ca multi si-ar face cateva conturi pentru "aprovizionarea" contului principal? eu cred ca asta si doresti

Nu am jucat niciodata cu multi-account si nici nu stiu ce e asa placut in multi-account...tot acelasi joc doar ca il joci de pe doua conturi care o sa-ti fie banate si exista si posibilitatea de a nu`ti mai putea face alt cont...chiar nu`si are rostul...nu esti cu nimic mai special daca ai doua conturi!
 

DeletedUser

daca s-ar intampla ce zici tu de ce ar mai baga numar limitat de membrii...ca exista un trib de 1000 oameni sau 10 triburi cu acelasi numar de playeri e cam tot una...contra
 

DeletedUser39323

Am spus Trimiterea intre membrii tribului si academiei asta ar insemna atat in tribul mare incat si in academiile lui,nu doar in academii...reciteste cu atentie ceea ce scrie!

ori nu inteleg eu bine ori tu nu propui cum trebuie.

eu am inteles ca ai propus sa se trimita resurse din prima sec. (eu din tribul x, trimit resurse celui din academia y si invers)....daca nu la asta te-ai referit puteai pur si simplu sa propui "trimiterea de resurse intre membrii tribului libera din prima sec." (nu trebuie sa ai academie ca sa trimiti colegului resurse din prima sec.) te-ai fi facut inteles din prima, nu vad ce rost ar avea cum ai propus tu...sau cum incerci sa o invarti

P.S. cand am zis "cadrul tribului" nu m-am referit la un trib anume, sau un trib care are academie, ci la toate triburile, daca esti academie tot trib esti;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16039

Contra!

<forum.triburile.ro>

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.
 

DeletedUser

eu as propune sa-mi pot trimite resurse si sprijin de pe o lume pe alta ... ar fi mai ok asa decat treaba de mai sus cu multicontul tinut in academie
 

DeletedUser

daca s-ar intampla ce zici tu de ce ar mai baga numar limitat de membrii...ca exista un trib de 1000 oameni sau 10 triburi cu acelasi numar de playeri e cam tot una...contra

crezi ca toate lumiile vor avea numar de membrii nelimitat?
 

DeletedUser

ori nu inteleg eu bine ori tu nu propui cum trebuie.

eu am inteles ca ai propus sa se trimita resurse din prima sec. (eu din tribul x, trimit resurse celui din academia y si invers)....daca nu la asta te-ai referit puteai pur si simplu sa propui "trimiterea de resurse intre membrii tribului libera din prima sec." (nu trebuie sa ai academie ca sa trimiti colegului resurse din prima sec.) te-ai fi facut inteles din prima, nu vad ce rost ar avea cum ai propus tu...sau cum incerci sa o invarti

P.S. cand am zis "cadrul tribului" nu m-am referit la un trib anume, sau un trib care are academie, ci la toate triburile, daca esti academie tot trib esti;)

Eu ma refeream sa se trimita din tribul mare,in academii si din academii in tribul mare! nu in acelasi trib..deci,nu m-ai inteles tu bine!
 

DeletedUser

inutil ? pai la ce sa ma duca gandul cand spuneti trimitere libera de resurse intre trib si academie ? stiind ca multi aveti multicontul trecut la impartire de net ori in alt trib sau aveti prieteni in alte triburi care intra doar sa ii ajute pe unii dintre noi cu resurse/sprijin ... ia gandeste un pic mai departe de monitor
 
Ultima editare de un moderator:
Sus