Propunere

  • Autor subiect DeletedUser23874
  • Data de început

DeletedUser5809

Daca e acustic e mai mult enervant, si cred ca niciodata nu o sa bage sunet jocului:D
Cat despre luminos, eu personal nu vad rostul, cand primesti mail vezi de la o posta, si atacuri la fel, X-ul acela din sabii e inconfundabil:D
 

DeletedUser6558

Sunetul de la yahoo messenger, când primeşti un mesaj nou. Îl poţi scoate din setări. Da, e enervant de la o vreme. Cum şi triburile sunt enervante de la o vreme, cum orice devine enervant de la o vreme. Eu cred că ar fi o idee bună o sonerie.
 

DeletedUser

Este evident cand iti apare ceva nou atacuri/mesaje/etc... scz as fi PRO dar pt unii care sunt in razboi continuu si vad atacurile pe satele lor(la fel si sprijinul) crescand...ce fac aia...li se va parea cam enervant scz

eo sunt NEUTRU...
 

DeletedUser

eu propun sa se trimita un SMS cand esti atacat si daca nu se face login pe cont in urmatoarele 10 minute sa se trimita SMS la toate rudele de gradul I
 

DeletedUser3866

sugerez a se seta semanl acustic si/sau luminos pentru:
a)rubrica MESAJE, dar mai ales,
b)cand sunt lansate atacuri impotriva noastra.
VA ROG COMENTATI!
e nevoie si de parerea altor jucatori... cu cat mai multi cu atat mai bine!

sincer trebuie sa fii orb sa nu vezi cand iti apare un nou mesaj sau un atac....
Oricum semnalul sonor nu se va activa panaa cand tu nu dai refresh la pagina.
Deci care este avantajul ?

Deschide ochii bine :eek:

In cazul asta eu propun sa vina un admin sa ma trezeasca din somn cand apar atacuri impotriva mea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17004

Nu se poate pune semnal acustic dintr-un motiv simplu. Triburile este joc de browser. Implica foarte foarte putin flash, foarte mult java si php. Deci tu daca tii fereastra deschisa de exemplu, nu are cum sa iti sune pc-ul cand primesti un nou mesaj pentru simplul motiv ca pagina pe care se afla codul care ar face sunetul sa fie redat este chiar cea care apare cand vezi ca ai un mesaj.
Si luand-o logic, daca vreti pentru atacuri si dati un refresh la pagina, daca aveti vreo 20 de atacuri noi o sa va cante acelasi sunet de 20 de ori. Daca nu dati refresh nu o sa va zica nimic.
Era un cantec: What you get is what you see.
Pentru ca nu apare sunetul cand apar atacurile si nu cred ca Triburile isi dau refresh automat din 5 in 5 secunde.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cu sunetul nu sunt de acord...cand esti intr-un razboi,or sa iti cante boxele de o sa trezesti tot cartierul.Si ganditi-va ca unii jucatori se bazeaza pe fake-uri,cat mai multe fake-uri ca sa isi induca adversarul in eroare.Deci daca ai vreo 100 de sate si primesti 1000 de fake-uri...deja nu te mai poti concentra pe joc datorita sunetelor care vin in continuu.
Si cu partea luminoasa...cum o sa faceti?La mine,pt ca sunt din Constanta,ar fi o chestie...sa imi lumineze aia cu farul din port cand sunt atacat :)...dar daca esti din bucuresti???aaa...e si acolo o solutie:sa va lumineze cineva cu farul de pe stadionul de fotbal...:)).

Sa fim seriosi...nu cred ca este o idee buna!
 

DeletedUser

Nu se poate pune semnal acustic dintr-un motiv simplu. Triburile este joc de browser. Implica foarte foarte putin flash, foarte mult java si php. Deci tu daca tii fereastra deschisa de exemplu, nu are cum sa iti sune pc-ul cand primesti un nou mesaj pentru simplul motiv ca pagina pe care se afla codul care ar face sunetul sa fie redat este chiar cea care apare cand vezi ca ai un mesaj.
Si luand-o logic, daca vreti pentru atacuri si dati un refresh la pagina, daca aveti vreo 20 de atacuri noi o sa va cante acelasi sunet de 20 de ori. Daca nu dati refresh nu o sa va zica nimic.
Era un cantec: What you get is what you see.
Pentru ca nu apare sunetul cand apar atacurile si nu cred ca Triburile isi dau refresh automat din 5 in 5 secunde.

Pro , este de ajutor , dar semnal acustic doar in caz de atac cu proprietate de dezactivare , activare . Se poate face deoarece pagina face Refresh automat cand primesti atac( daca nu face sa fie setata sa faca).
 

DeletedUser

In continuare cred ca nu este o idee buna.Daca jocul ar face flash-uri si sunete,n-ar mai parea ca este din evul mediu,si asa s-ar strica tema.Daca chiar doriti sunete sau lumini,jucati jocuri cu o tema din viitor,spatiu etc.
 

DeletedUser

In continuare cred ca nu este o idee buna.Daca jocul ar face flash-uri si sunete,n-ar mai parea ca este din evul mediu,si asa s-ar strica tema.Daca chiar doriti sunete sau lumini,jucati jocuri cu o tema din viitor,spatiu etc.

Sunetul ar fi fosrte bun , in plus , in Evul Mediu se canta( rasuna) din trompeta cand se aproprie dusmanii. Si nu este nevoie de flash-uri .
 
Sus