Propuneri.... concursuri

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

DeletedUser8343

Salutare,

A trecut ceva vreme de cand nu s-a mai organizat niciun concurs pe aici. Chiar daca in trecut au fost niste concursuri "cu cantec" (gen miss si mister, poze sau mai stiu eu ce) ne mai si amuzam si socializam.
Cred ca multora le este dor de un mic concurs si le e dor sa vada pe forum putina competitie. Asadar si prin urmare, m-am gandit sa va provoc neuronii la idei si propuneri despre CONCURSURI.
Ce v-ar placea sa vedeti pe forum si ce fel de concursuri v-ar interesa?

Asteptam propunerile si ideile voastre cu nerabdare.
Personal, as vrea sa vad un concurs de creatie: poezie/ proza...voi ce pareri aveti?

TEAM TRIBURILE

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Daca va intereseaza ca idee pentru concurs, vrusesem sa il fac de acum cateva luni, dar din pacate din cauza examenelor si licentei am lasat-o balta.

Ideea mi-a fost data de nihilius si de poza de la avatarul meu si ar fi cam urmatoarea:
-concursul numindu-se wanted, dead or alive;
-ideea este simpla, voi o sa fiti niste vanatori de recompense, scopul vostru fiind sa gasiti o poza similara cu cea de la avatarul meu;
-poza v-a fi ascunsa pe o anumita lume intr-un anumit topic;
-ca sa gasiti lumea si topicul, se vor oferi indicii, de ex:

-pentru lumea 3 sa zicem, indiciul ar fi ceva de genul
-Hera , cu puterile ei, o pune pe zeita Mania sa ii ia mintile lui Hercule; acesta, in delirul sau, isi vede cei trei copii ca pe niste ciclopi si ii ucide (indiciu fiind cei 3 copii, lumea 3)(plac legendele olimpului:D)
-la fel v-a fi un indiciu si pentru topicul unde e ascunsa poza.


Daca va place, o sa pun la punct detaliile si in zilele urmatoare o sa avem un nou concurs:D
 

DeletedUser

marfa ar fi daca ai pune moaca unui jucator la Wanted... si concursul sa constea in ghicirea numelui aluia din poza. asa, poza o gasesti usor si se termina repede "runda"
 

DeletedUser5809

Da, dar din pacate sansa ca voi sa ghiciti cine este se apropie de 0, asta doar in cazul ca nu aleg pe cineva pe care voi il cunoasteti un pic sau o poza din topicul poze cu jucatorii si sa cautati prin sute de pagini, dar asta e deja tortura.
O sa incerc sa fac ghicitorile cat mai grele, pe parcurs poate imbunatatim jocul si il facem mai greu un pic.
 

DeletedUser

nu e o varianta... gandeste-te ca decat sa iau topicurile la mana, prefer sa ma uit la ultimele tale postari... si gasesc imediat unde ai ascuns-o
 

DeletedUser5809

Deja m-am gandit la asta, nu postez eu poza si nici un alt moderator, pur si simplu o sa editam un post al unui jucator, in felul acesta nu puteti sa va uitati la postarile noastre sa o gasiti mai repede:p
 

DeletedUser

jocurile tribolimpice de vara.. :D cu premiul m-am lamurit si e ok :eek: dar se dau ceva medalii/trofee?:p
 

DeletedUser

marfa ar fi daca ai pune moaca unui jucator la Wanted... si concursul sa constea in ghicirea numelui aluia din poza. asa, poza o gasesti usor si se termina repede "runda"

Pai ar putea da cateva indicii si despre persoana aflata in poza
 

DeletedUser5809

O sa incerc sa pun maine (adica astazi de fapt) spre seara. Cam am probleme cu calcul si mie ca ma lasa de tot cand nu trebuie:(
 

DeletedUser

concurs de intrecut ....:D

This forum requires that you wait 30 seconds between posts. Please try again in 9 seconds.
 

DeletedUser

Propuneri, nimic?
Ce ziceti de un concurs de creatie literara?
Asteptam propuneri de la voi. :)
 

DeletedUser

Propun sa se organizeze poll-uri gen : "Cel mai simpatic / antipatic user" :D
 

DeletedUser

Cred ca ar trebui sa lasati spamul pentru alte locuri, nu vreau sa va avertizez pentru asa ceva in sectiunea de off-topic :).
 
Sus