Propuneri imbunatatire joc...

  • Autor subiect Seimour-Birkoff
  • Data de început

DeletedUser

De aparare organizata ai auzit ?
Dar de sprijin la secunda intre nobili ?
Cineva trebuie sa castige jocul asta .. unii sunt mai buni si au multe sate, altii mai slabi si ajung la margine pe fiecare lume pe care incearca sa joace, gen tu ;)

probabil ca ai avut norocul sa nu te streseze nimeni pana cand ti-ai construit defensiva, si ai avut ajutor de la cei din trob... dar nu toate triburile sunt asa, eu cel putin nu am nimerit pana acum intr-un trib in care sa spun, da mai e trib bun, am fost ajutat... Din pacate a trebuit sa ma descurc de fiecare data singur si dupa 2 saptamani de atacuri in care am reusit sa ma apar fara probleme logic ca la un moment dat am ramas fara trupe...
Spune si tu, daca ai 2 sate si 10-18 atacuri pe zi, fara ajutor din exterior, rezisti macar 2 saptamani ca mine?
 

DeletedUser

Da poate atacatorul foloseste premiumul de atacuri si iti sparge defensiva in 2 secunde ,la asta nu te-ai gandit ?
 

DeletedUser

Dureaza 2 saptamani la viteza 1 sa umplii un sat defensiv, important e sa stii ce sa construiesti, asa ca nu vad cat conteaza "stresatul" despre care vorbesti tu.
Cat despre aptitudinile mele ca si jucator .. ele nu au nicio relevanta in aceasta discutie.

Da poate atacatorul foloseste premiumul de atacuri si iti sparge defensiva in 2 secunde ,la asta nu te-ai gandit ?

Ce anume foloseste ? /:)
 

DeletedUser15097

Eu cred ca ar trebui sa se creeze noi arme la paladin si noi luptatori cum ar fi:
ARME LA PALADIN:
- Sabia vantului:Care sa mareasca mersul trupelor pe jos cu 20%
- Prastia lui Hiler:Care sa mareasca puterea de atac a catapultelor cu 10%
- Ciocanul lui Hernes:Care sa mareasca puterea de atac a berbecilor cu 15%
NOI LUPTATORI:
-Luptatori cu prasti
-Luptatori cu ciocanul
-Luptatori spioni:Care sa se infiltreze in sate si sa spioneze si cand il chiemi sa vina
 

DeletedUser7708

Total împotriva a tot ce ai scris. Jocul e destul de complex aşa cum e.
 

DeletedUser

Eu cred ca ar trebui sa se creeze noi arme la paladin si noi luptatori cum ar fi:
ARME LA PALADIN:
- Sabia vantului:Care sa mareasca mersul trupelor pe jos cu 20%
- Prastia lui Hiler:Care sa mareasca puterea de atac a catapultelor cu 10%
- Ciocanul lui Hernes:Care sa mareasca puterea de atac a berbecilor cu 15%
NOI LUPTATORI:
-Luptatori cu prasti
-Luptatori cu ciocanul
-Luptatori spioni:Care sa se infiltreze in sate si sa spioneze si cand il chiemi sa vina

Ooo , dar de ce nu se pun si niste ponei loz care atunci cand ii trimiti la atac cuceresc toata harta ?Si atrma pentlu ei sa fie curcubeul fermecat care face ca tot selvelul sa fie al tau ?Am o idee ,sa se mai puna si niste luptatori cu cleioane si luptatori cu cleta cale sa cololeze satul inamicului ?


2.6. Verificati textul inainte de a posta. Astfel va puteti asigura ca este usor de citit si poate fii inteles de catre ceilalti membrii ai forumului.Greşelile întâmplătoare/ocazionale sunt acceptabile, dar nu şi cele care indică lipsa oricărei strădanii de a scrie un text lizibil. Incalcarile repetate ale acestei reguli pot duce la un avertisment.
---2.6.2. Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k", sau folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" si altele de acelasi fel, care contravin corectitudinii limbii romane
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

trupe

Ar fi super sa fie trupe cu buzdugane la ca paladin luceafarul lui Carol. Ar fi tare :confused:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iau mereu cont premium,si sunt elev....dar nu sunt de acord cu ce a scris colegul.....ar fi o discriminare prea mare...stim cu toti ca deja este,posesorii de cont premium avand mai multe avantaje....poti juca si fara CP dar pierzi foarte mult timp
 

DeletedUser

Da poate atacatorul foloseste premiumul de atacuri si iti sparge defensiva in 2 secunde ,la asta nu te-ai gandit ?
4 atacuri - spargere + 3 nobili, dar in aprox 0.8 - 0.85 sec... Eee cineva tot mi-a dat dodge si mi-a omorat doar nobilii ! :D Depinde contra cui joci... :)
 

DeletedUser

Pai pune premiumul de atacuri si nobilii o sa ti se faca cat 1000000 de topoare :D
 

DeletedUser7086

Pai na ... uitete pe die-staemme.de acolo se face o lume la o sapt ...
 

DeletedUser3366

nu stiu daca a mai fost propusa treaba asta..dar ce ar fi daca ai putea sa vezi cine e online pe forumul intern al tribului din care faci parte..asa cum e si pe forumul extern
 

DeletedUser

propunerea ta i-ar avantaja pe cei care sunt dispusi sa-si cheltuiasca banii cu un joc. din cate stiu eu, triburile este un joc gratuit, pentru a avea acces oricine la el.
 

DeletedUser

Am si eu o propunere pentru echipa de dezvoltare!
Ce ar fi daca si lumile triburile.ro ar fi afectate de criza financiara?
Ceva gen trupe mai putine ,.. resurse mai greu!
Trupe somere=))
 

DeletedUser9568

Cum zici tu...
Propun ca in forumul intern sa poti vedea cine se uita peste o anumita tema.
Si mai propun sa se poata da BAN in forumul intern.
 

DeletedUser2168

Cum zici tu...
Si mai propun sa se poata da BAN in forumul intern.

Asta este chiar interesant trebuie sa recunosc. Este o problema cu mesajele in interiorul forumului tribului. Insa are si un neajuns: cineva poate abuza de el oricand si este un motiv in plus de cearta.

Vis-a-vis de mesajele anterioare, asupra temei initial deschise consider un lucru foarte important ca acel cont premium sa nu ofere avantaje clare de joc ci doar avantaje din punct de vedere al " comoditatii" jucatorului. Asta deosebeste TW de multe alte jocuri de acest tip si de aceea este foarte atractiv. Toata lumea are sanse egale.
 
Sus