Propuneri si discutii despre interviuri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

cu ce as fi castigat sa am satele lor,cand ii pot avea chiar pe ei,ca si colegi :) care e castigul,sau tu cu aia esti invatat,preferi sate si nu prieteni?
P.S : ne descurcam excelent cu inactivi

tu vrei sa zici ca acele papusi joaca in united ? :) asta face revenirea mea mult mai devreme decat vroiam eu sa fie ...


*rest , ca pe vremuri :))
 

DeletedUser

n-am intepretat gresit,si stiu ca nu ai facut la mine referire,eu m-am dat exemplu pe mine la ce ai spus tu de cei din gnr-v
au tradat DST! ei si?or fi avut si ei motivele lor,strategia lor,care in timp a dat roade,DST nu mai exista,iar gnr-v a ajuns rang 2

Adevarul e ca da roade la greu cand nu ai nici un razboi :))))
 

DeletedUser

Au razboi intern cu inactivii :D.

Parte 1:
Triburi: NewAge
Parte 2:
Triburi: NewAge

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 339
Tabăra 2: 339
Diferență: 0

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 152
Tabăra 2: 152
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 3,590,929
Tabăra 2: 3,590,929
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,591,239
Tabăra 2: 1,591,239
Diferență: 0

chart


pana acum sunt la egalitate ;)
 

DeletedUser

Sunt mici sansele ca eu sa mai fiu pe harta cand se va declara razboi intre Circ si NewAge.
 

DeletedUser2147

doyarule, de ce spui ca GNR-V e de rang 2? Prin faptul ca NewAge e pe 2, si membrii GNR-V sunt in NewAge?

Pai atunci, tot DST a iesit mai bine, ei sunt pe locul 1, majoritatea intrand in CIRC ;)
 

DeletedUser

doyarule, de ce spui ca GNR-V e de rang 2? Prin faptul ca NewAge e pe 2, si membrii GNR-V sunt in NewAge?

Pai atunci, tot DST a iesit mai bine, ei sunt pe locul 1, majoritatea intrand in CIRC ;)

doar prietenii lu raul82io au intrat in UNITED :X fiind coordonati din exterior si curand fiind lasati fara stapan :|
 

DeletedUser2147

Ne poti povesti o astfel de intamplare cand ai ramas marcata de respectivele defecte? (supraapreciere, invidie, gelozie)
Da... A fost un moment acum cativa ani, pe cand exista tribul Olimp. Erau pe harta foarte multe triburi mai mici si erau toate dispuse catre marginea hartii. Privind harta atunci vedeai ca, daca toate aceste triburi s-ar fi unit, ar fi devenit un trib mare si interesant, care ar fi inconjurat harta ca o centura. Am avut multe negocieri cu liderii acestor triburi, dintre care cel mai mare era OLIMP. Liderul de atunci - nu o sa-i spun numele - nu a inteles oportunitatea si a venit la negocieri plin de emfaza, cu un sac de pretentii absurde pe care nimeni nu le-ar fi putut accepta... Am incercat mult timp sa-l conving, sa-i arat... Dar el nu vedea decat mica lui feliuta de realitate. Au fost multe astfel de ocazii ratate care puteau schimba cursul lumii 1 si pe care lideri fara viziune le-au ratat in numele unor orgolii mici. In rest, legat de comportamente personale... cred ca toti ne confruntam cu jucatori care nu au simtul logicii: in mintea carora intre "afara ploua" si "eu port pantofi rosii" este o foarte foarte mare legatura, care vad spioni si dusmani peste tot, care ii jignesc pe colegi si apoi se dau raniti ca ce jigniti si neindreptatiti au fost ei... Lucruri umane. Nimic nu e pe acest joc altfel ca in viata reala



Referitor la ultima parte a raspunsului, cu jignire, spioni si dusmani peste tot, am dat zilele astea de un roman pe w56 pe .net, cu mine in trib, si cand vorbeam de serverul romanesc, mi-am spus si eu parerile mele, despre diferente de mentalitati dintre .ro si .net, la care el:
Stephan 27 on 17.05. at 06:12
Acum vre-o jumatate de an am intrat si eu pe serverul romanesc. Dupa o luna am iesit. Intr-adevar, m-am lamurit; gasesti acolo mocirla din viata de zi cu zi, contextul, parca e rupt din realitate.
 

DeletedUser2147

referitor la interviu in sine, si la toate in general: aldana, fi mai atoasa, mai apriga, mai directa in lucruri mai delicate.
Pune punctul pe I. Cand un jucator accepta sa ii iei un interviu, ar trebui sa accepte sa raspunda deschis si la intrebari mai delicate :)

Dar probabil problema este ca nu ai jucat pe L1, dar asta se poate rezolva discutand cu cateva persoane, diferite, care sa iti spuna cam cum stau lucrurile. Fiind cateva persoane, filtrezi de la fiecare ce crezi ca e relevant in a te ajuta la interviuri :)

E doar o parere/idee, sper(banuiesc :p ) ca nu te deranjeaza :)
 

DeletedUser

Multumesc de critica, voi incerca sa aplic, dar va rog sa intelegeti

1) Eu nu am meseria de jurnalist. Intrebarile sunt alcatuite in asa masura incat sa acopere cat mai mult din subiect. Nu degeaba v-am rugat sa veniti cu intrebari. Chiar as avea nevoie de ele.
2) Unii nu sunt dispusi sa-mi acorde un interviu cum credeti voi. Daca credeti ca puteti stoarce mai multe informatii, eu sunt dispusa sa va dau voua ocazia de a intervieva. Imi trimiteti lucrarea, o editez si o postez. Exemple de intrebari gasiti pe forum. Eu le astept cu drag.
 

DeletedUser2147

stiu ca nu esti jurnalista, si dupa cum ti-am spus, sunt chiar foarte bune interviurile, au mai trezit forumul la viata, in afara de atacurile/jignirile/acuzele de zi cu zi, in principiu dintre CIRC si RY.

Eu zic ca ar merge si un "interviu dublu", sau nu stiu cum sa ii spun, de exemplu, eu il intervievez pe doyaru, dupa care el pe mine, este doar un exemplu.
Asta nu ca sa le inlocuiasca pe cele pe care le faci tu, doar ocazional, cand 2 jucatori sunt de acord sa faca asta. In principiu, sa nu fie 2 jucatori din acelasi trib, sau cel putin sa fi fost inamici inainte de a fi fost in acelasi trib :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus