protectioe contra boot programe

  • Autor subiect DeletedUser5673
  • Data de început

DeletedUser5673

sa fie scoasate poate incurca rau cand dai mai multe atacuri la secunda
 

DeletedUser24788

pro... a trebuit sa retrag de 5 ori nobilii ca nu i-am bagat la secunda X(X pe cand sa dau ultimu ok aparea aia cu botprograme sa scriu cifrele alea din imagine ....
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
contra,sunt multi care folosesc programe care se logheaza automat si trimit atacuri la 3 noaptea,si tu te poti trezi cu un sat luat peste noapte.
E util!Dar ca orice imbunatatire are si dezavantaje
 

DeletedUser

eu nu am auzit de asa ceva,sincer...dar ce te face sa crezi ca nu sunt chiar ei on la ora 3 noaptea si dau atacuri?
 

DeletedUser8140

sa se scoata idiotenia aia, nu am mai vazut-o demult dar zilele acestea m-am lovit de ea, nu i-am dus dorul, ratam atacuri cu tampenia aia x(
 

DeletedUser5673

stiu ca a mai fost puso si a fost scoasa la cererea jucatorilor
 

DeletedUser

bre, sa zicem ca totusi e utila pt a mai limita folosirea autoclickului lasat sa farmeze non stop... da' de ce pana mea mie mi-a aparut aia cand imi citeam forumu intern??? are cineva impresia ca am program educat sa imi citeasca forumu si eventual sa bage sprijin pe unde se cere?
da, frate, baga chestia asta daca vezi ca pe contu lu gheorge se farmeza in continuu de 5 ore, ca te gandesti ca in timpu asta trebuia omu sa se mai ridice sa bea o apa, sa fumeze o tigare sau sa mearga la buda, sau doar ca i-a amortit degetu pe mouse sa dea cliclkurile astea, da' bagat din senin, cand nu e cine stie ce activitate pe contu ala, e aberant
 

DeletedUser5673

contra,sunt multi care folosesc programe care se logheaza automat si trimit atacuri la 3 noaptea,si tu te poti trezi cu un sat luat peste noapte.
E util!Dar ca orice imbunatatire are si dezavantaje

pai daca ii prinde e ban cu programele alea
si sunt jucatori care se trezesc noptea si baga atacurile
 

DeletedUser

bre, sa zicem ca totusi e utila pt a mai limita folosirea autoclickului lasat sa farmeze non stop... da' de ce pana mea mie mi-a aparut aia cand imi citeam forumu intern??? are cineva impresia ca am program educat sa imi citeasca forumu si eventual sa bage sprijin pe unde se cere?
da, frate, baga chestia asta daca vezi ca pe contu lu gheorge se farmeza in continuu de 5 ore, ca te gandesti ca in timpu asta trebuia omu sa se mai ridice sa bea o apa, sa fumeze o tigare sau sa mearga la buda, sau doar ca i-a amortit degetu pe mouse sa dea cliclkurile astea, da' bagat din senin, cand nu e cine stie ce activitate pe contu ala, e aberant

mie mi-a aparut exact cand m-am logat pe un sitter,am dat 1 singur click pe cladirea principala si a aparut...am deschis cateva taburi si a aparut iar...in 5 minute mi-a aparut de 2 ori...da-o in pana masii.
 

DeletedUser

poate ar fi bine sa luati in seama vorba lui Merlin

"nu va obliga nimeni sa jucati unde sunt setari care nu va plac", cu toate ca mi se pare aiurea aceasta vorba, dar daca merge in alte situatii eu zic ca merge si aici:)
 

DeletedUser5673

poate ar fi bine sa luati in seama vorba lui Merlin

"nu va obliga nimeni sa jucati unde sunt setari care nu va plac", cu toate ca mi se pare aiurea aceasta vorba, dar daca merge in alte situatii eu zic ca merge si aici:)

pai cand am inceput sa joc nu era setarea asta
au facut la moficari pe lumea 1 de te doare capu de la inceputul jocului
 

DeletedUser

radeam si eu ;)

normal ca nimenui nu-i convine acest program, daca nu va fi scos multi vor renunta, pentru ca se intampla sa pierzi sate sau sa ratezi atacuri cu acest antibot, care isi va permite sa-si piarda timpul pentru a se "distra" in asa maniera va continua sa joace si asa


total CONTRA acestui antibot, dezavantajele sunt expuse mai sus.
 

DeletedUser8140

bai dar nu se scoate prostia aia de anti-bot? demolez frumos niste caldiri si nu stiu de ce nu imi mai ia comanda, cand colo cand dau click pe altceva imi apare protectia bot...ma ... pe ea, ma uit pe harta si nu-mi mai apar informatii cand ma duc cu mouseul in dreptul unui sat, ma gandesc ca poate face figuri netul, merge greu serverul, rahat, protectie anti-bot cand dau click pe sat sa ma duc in el sa vad ce am...m-am saturat
 

DeletedUser

Ar fi timpul sa facem tickete oficiale pe subiectul asta, daca se aduna destule poate si adminii se vor simti, iar daca nu, macar cand incepem sa stresam nemtii/programatorii cu tickete si posturi pe beta/.net o sa avem dovada oficiala ca circul e in toi de mult :D
 

DeletedUser

sunt de acord cu acest program anti bot, daaaar setatil si voi sa apara cind se dau multe atacuri nu cind: scriu un mesaj, cind postez pe forum, cind dau redenumire sate apare porcaria aia dao draq de treaba

"nu va obliga nimeni sa jucati unde sunt setari care nu va plac"

serios? dute ma de aici cu ideea asta...in 2008 cind m-am apucat de triburi nu era setarea asta, era chestia aia cu cerculetele.....odata ce am investit bani si timp dece sa imi bage minunea aia cind scriu mesaje?

contra,sunt multi care folosesc programe care se logheaza automat si trimit atacuri la 3 noaptea,si tu te poti trezi cu un sat luat peste noapte.
colega gindesti ce spui? normal ca sunt jucatori care ataca noaptea
saptamana asta lucru dupamasa si trebe sa dau 700 de fuluri (atac organizat) cind sa dau atacurile daca ziua sunt la munca? ieri noapte de la ora 2:00 pn la ora 5:00 am dat atacuri de m-am saturat ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31550

E o chestie complicata si programul cesta bot.
Intradevar ca am patit-o si eu cu atacurile la secunda:) dar pana la urma daca asta e imbunatatirea tebuie sa o respectam.:(
 

DeletedUser8140

Setari -> mod de vacanta -> aleg un sitter si dau Login...Supriza...protectie botule, baga codul ca nu cred ca esti om!

Superrrr tare protectia asta, ca prezervativele, mai mult te incurca...

Mi-a zis cineva din tt sau nu stiu pe unde ca s-a bagat protectia aceea cu cod ca sa inlocuiasca introducerea din nou a parolei (Sesiune depasita, introduceti va rog parola bla bla bla), surpriza din nou, mi-a cerut si parola de cateva ori Super tare, astept o protectie contra furtunilor solare ca-s din ce in ce mai puternice
 
Sus