Protest

DeletedUser706

Desi credeam ca nimic nu o sa ma mai surprinda cand vine vorba de copii cu grave probleme de personalitate , azi am mai reusit sa depasesc o limita .

Însuşiri
Porecla: Tribal Legion of Death
Prescurtare: ~TLD~

~TLD~

Tribul A Fost Intemeiat De : marisucu in data de 28-10-2008 la ora 14:25

-Am inteles cand admini il descopera pe x cu 17 conturi si "drept pedeapsa" ii ia o parte din sate ![ vezi doamne se indreapta omul ]cand ar trebui banat definitiv [chiar restrictionat accesul acelui IP]

-Am inteles cand folosind sittingul un jucator este atacat de pe 2 conturi , iar admini adopta aceasi "pedeapsa" [ ii ia cateva sate ]...desi trisorul ar trebuii sa piarda totul
[personal am fost atacat de un jucator dupa doua conturi dovedit ! iar agresorul a continuat jocul dupa ce a pierdut cateva sate !]

-M am facut ca inteleg cand o parte din moderatori [ si chiar si noi ceilalti jucatori ] am dat dovada de prea mare indulgenta fata de un grup destul de numeros de copii analfabeti , anagramati ....care incerca in cretinatatea lor sa spameze , dar nu reusesc decat sa exprime fraze tampe , anagramate , pe care stai 2 ore sa le intelegi macar esenta [ ca oricum sensul va ramane un mister ]
Limbajul de messenger nu este cel mai mare rau ...
Cel mai mare rau este atunci cand un analfabet , anagramat il foloseste si ne mananca ficatii pe aici ..
Dar asta e daca tacem si acceptam ...

-M am facut ca inteleg cand copii de 9 -10 -11 ani vin aici cu fitele unor oameni care au avut cel putin 4 neveste ......cand eu stiu ca este interzis participarea pana la o anumita varsta !
La cat a cobor acea varsta domnilor moderatori si admini ...?
La 4 ani !?
La 4 ani , gata intram pe forum si ne bagam ...ceva ...in bosorogii de 20-30 de ani ?

E o mizerie ce se intampla aici si ce a ajuns acest joc si acest forum
Dave ,Lamine ...si ceilalti ...
Va mai amintiti vara anului 2007 ?
Nu era nici atunci raiul pe pamant aici ....dar nici nu aveam 5000 de jucatori la 150 000 de conturi create !
Nu aveam atunci copii de 11 ani care sa spammeze zilnic pe forum intr o limba straina celor mai multi dintre noi [ banuiesc ca de multe ori nici ei nu stiu sa reproduca propile ganduri]
[Ce naiba a ajuns jocul asta ?


Sa depunem ticket ...
Sa depun ticket ...sa ce !??
Sa denunt 10 000 de jucatori care defapt nu exista decat fictiv !
Pai ar insemna sa numai joc ...doar sa stau sa i caut !
Si la ce foloseste daca ii denunt ?
Sa mi spuna si mi e un admin cate adrese de IP au fost blocate pe servar ?
Dar blocate definitiv !

Unde sunt regulile care limitau accesul unui copil pana in 14 ani pe forum ???
La ce naiba ne trebuie noua aceste reguli !

De ce aceasta furie ...
Pentru ca m am saturat ..
De mizeria din joc ...dupa forum ...de tot ce a ajuns jocul asta ..in doar un an !

Nu exista reguli !?
Da...
Nu exista reguli ....
Ce poti face unui copil care pune numele la trib :Ionescu este un cretin !
Nimic ..
Nu exisat regula ..
Fiecare poate sa fure ce nume vrea , sa ia munca altor jucatori si sa si bata joc de ea ..
Iar noi doar venim pe forum si facem o gluma pe seama lor !
Pentru ca nu avem ce face ....nu exista reguli !

Vreti sa citam numele gloriosilor restauratori de ~TLD~

bagamispl 7 68 1
besina99 8 68 1
cucucantataree... 9 68 1
mamaieeafara

Dar ei sunt doar un exemplu ...
Un exemplu din zecile de mii de jucatori inexistenti decat fictiv !

Cat de inteligent trebuie sa fi sa realizezi ca un jucator care are nume de user 1242 ...defapt e un cont fantoma

Sa ajuns prea departe ....cu multe .....
si jocul acesta sa transformat intr o adunare de copii prescolari cu cate 50 de conturi fiecare , si care sunt tolerati de catre admini , moderatori ...si in primul rand de catre noi ceilalti !

Cer sa se adopte urmatoarele reguli :

1.Orice incalcare de regula a jocului , prin care ti ai creat un avantaj [multi acount , sitting ...etc] sa fie pedepsita astfel :
-La prima abatere excluderea de pe lumea unde ai incalcat regula ..
-La a doua abatere restrictionarea definitiva pentru acest servar ..

2.Crearea unei echipe in cadrul administratiei care sa se ocupe exclusiv de depistarea si verificarea conturilor dubioase .
Astfel incat actuali admini sa se ocupe , doar de tickete ...iar acea echipa sa verifice permanent toate conexiunile declarate sau nedeclarate de IP ..
[sa vedem si noi daca aceia care tipau ca sunt 7 frati acasa ...chiar nu i si creaza nici un avantaj]
In plus acea echipa sa verifice toate numele de user suspecte din cadrul unei lumi ...

3.Restrictionarea [ macar pe forum ] , asa cum ar fi normal a persoanelor sub 14 ani !

4.Toleranta 0 pentru cei care calca frecvent in picioare limba romana ...
Toti facem greseli de exprimare ...
Nu putem fi toti Pluteanu ..
Dar nici sa transformam limba romana in limba atlantidei ....
Hai sa radem , sa glumim , sa ne distram ...dar sa si intelegem ce spunem .
Deci ...pedepse dure pentru cei care nu reusesc sa se exprime macar la un nivel inteligibil !

5.Nu poti lua numele unui user care a jucat[chiar daca sa lasat de joc ] ...si nici nu poti forma un trib care a fost creat pe oricare alt servar , fara ca tu sa fi fost printre intemeietori ...

Doresc ..si cer administratiei ca cele 5 reguli sa fie propuse jucatorilor din lumea 8 ca poll in interiorul jocului , iar votarea lor sa duca la schimbarea regulamentului !
 

DeletedUser

cucucantatare =))

Sunt triburi pe L8 create de jucatori care nu au fost pe alte lumi in ele.. exemplu ~TLD~ .. Oare cat de inteligent trebuie sa fi sa iti alegi un astfel de nick ( besina99, bagamispl) ???

Banati, forever , merciless :|
 

DeletedUser

Ce sa spun, ideea e buna dar nu ai de unde sa stii cati ani are o anumita persoana, nu ai cum sa verifici, trebuie dovezi, faza cu numele triburilor e enervanta dar asta e... nu ai ce sa le faci...

PS: Nu se va face asa ceva desi as vrea, trebuie aprobare de la .DE mai intai...
 

DeletedUser706

Ce sa spun, ideea e buna dar nu ai de unde sa stii cati ani are o anumita persoana, nu ai cum sa verifici, trebuie dovezi, faza cu numele triburilor e enervanta dar asta e... nu ai ce sa le faci...

PS: Nu se va face asa ceva desi as vrea, trebuie aprobare de la .DE mai intai...

E adevarat ca nu ai cum verifica varsta ....dar cand el vine si spune singur [ sau mai pune si o poza ] ca are 8-9-10 ani ....macar atunci !
Si nu e vorba numai de varsta ...
E vorba , in primul rand , de trisori
 

DeletedUser3357

Nu se pot 'rezerva' nick-urile de triburi ?
Cum eu cand ma inregistrez pe triburile.ro cu un nick, ma inregistrez pe toate serverele existente si viitoare, cu acelasi nick.
Pentru nume de triburi nu este posibil asa ceva ?
 

DeletedUser

NU, gandeste-te ca apoi ar fi multi care ar abuza de acest glitch si ar face triburi in prostie cu toate numele ocupate, si gandestete ca dupa vreo 5 lumi nu vor mai fi nume de triburi disponibile.
 

DeletedUser14376

Nu se pot 'rezerva' nick-urile de triburi ?
Cum eu cand ma inregistrez pe triburile.ro cu un nick, ma inregistrez pe toate serverele existente si viitoare, cu acelasi nick.
Pentru nume de triburi nu este posibil asa ceva ?

ceva in genu asta ar fi bun dar doar de catre intemeietorul acelui trib...da nah...asta tine de admini.....
 

DeletedUser523

Toata lumea stie ca fiecare Lume este un alt joc, total diferit de restul!!Asa ca de ce acest tam tam privitor la clonele triburilor de pe alte lumi?E nerationala cererea de a se interzice cumva acest fapt!
 

DeletedUser

Toata lumea stie ca fiecare Lume este un alt joc, total diferit de restul!!Asa ca de ce acest tam tam privitor la clonele triburilor de pe alte lumi?E nerationala cererea de a se interzice cumva acest fapt!

poi da dar multi jucatori au multe conturi pro lume..la asta nu sunt nici eu de acord...de ex pe L7 in fiecare trib in care ma duceam tot ce postam pe forum deja se auzea la triburile dumane...una e sa ai spion intrun trib si una e sa ai mai multe conturi...
 

DeletedUser

NU, gandeste-te ca apoi ar fi multi care ar abuza de acest glitch si ar face triburi in prostie cu toate numele ocupate, si gandestete ca dupa vreo 5 lumi nu vor mai fi nume de triburi disponibile.


Imaginatia este INFINITA.

Trebuie doar sa gandesti putin.;)

Atata timp cat ne punem mintea la contributie sigur mai gasim si alte nume de triburi in afara de cele existente.
 

DeletedUser

-Am inteles cand admini il descopera pe x cu 17 conturi si "drept pedeapsa" ii ia o parte din sate ![ vezi doamne se indreapta omul ]cand ar trebui banat definitiv [chiar restrictionat accesul acelui IP]
Sa se dea ban nu doar pe IP, ci si pe mac... daca vor sa joace sa-si schimbe PC-u si ip-u ! :D
3.Restrictionarea [ macar pe forum ] , asa cum ar fi normal a persoanelor sub 14 ani !
Tin minte inainte ce frumos era pe forumuri (nu stiu daca si aici) cand iti faceai cont era faza cu: "Ai peste 13/14 ani sau Nu?" Daca dadeai da continuai, daca dadeai nu te redirectiona. Si daca te scapai ca esti mai mic luai ban.
Doresc ..si cer administratiei ca cele 5 reguli sa fie propuse jucatorilor din lumea 8 ca poll in interiorul jocului , iar votarea lor sa duca la schimbarea regulamentului !
Tin sa te dezamagesc, dar din cate cunosc eu regulile sunt generale pentru toate serverele TribalWars din toate tarile si acestea sunt impuse de cei de la InnoGames (poate ma insel, dar cand se schimba 1 regula se schimba pe toate serverele).
[E o mizerie ce se intampla aici si ce a ajuns acest joc si acest forum
Dave ,Lamine ...si ceilalti ...
Va mai amintiti vara anului 2007 ?
Nu era nici atunci raiul pe pamant aici ....dar nici nu aveam 5000 de jucatori la 150 000 de conturi create !
Nu aveam atunci copii de 11 ani care sa spammeze zilnic pe forum intr o limba straina celor mai multi dintre noi [ banuiesc ca de multe ori nici ei nu stiu sa reproduca propile ganduri]
[Ce naiba a ajuns jocul asta ?
Hehehe... Erau vremuri aztecule... Obijnuiestete, lumea este intr-o continua schimbare. Corect ca ceea ce se intampla aici a devenit o mizerie si totul se schimba din rau in mai rau pe zi ce trece.

P.S.
Totusi eu nu inteleg aceasta manie a omului a se da drept altcineva care a facut ceva sau e mai cunoscut. Nu sunt vedeta sau mare jucator, dar am o vechime si am patit sa vad nick cu numele "xThundeRx." (cu punct la sfarsit), in timp ce al meu inca de la deschiderea lumea 1 este xThundeRx !
Iar de pe la lumea 4 (daca nu ma insel - aceasta a fost prima dupa clasica) a aparut din nou moda "Jucam Triburile Sunt Tru" si odata cu aceasta au aparut aceste specimene si furturile lor ! :)
Mentalitatea: "Vai e tribul X pe LumeaY mare gata facem si noi tribul ala si invitam ca poate a auzit lumea si intra la noi" si aceea a "Tribul cu cei mai multi jucatori e cel mai bun" au distrus lumea triburilor !
Eu unul am spus mereu: "Triburile sunt facute pentru a trai 1 singura viata, intr-o singura lume" ! Niciodata cand am facut trib nu am folosit un nume care a mai existat, nici daca era numele unui fost trib intemeiat tot de mine ! :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3357

din cei cu multiaccount sau din cei care au sub 14 ani? mmmh... desi cred ca e vorba de a fi furat numele unui trib faimos.

Toate 3 ?
este cel mai cel : fara buletin, multiaccount si fake de trib.
good job.


nu stiu de ce am impresia ca o sa posteze un admin si o sa spuna :
'acele reguli aztecul deja se aplica'
 

DeletedUser

Sarmulita il cunosc pe badboyboogie personal si nu face parte din niciuna din categoriile care le-ai enumerat tu ! ;) E chiar "batranel" fata de multi de aici, niciodata nu a fost cu multi-account si furt de triburi? Niciodata noi nu facem "magarii" doar jucam de placere si ne distram intre noi ! :D
 

DeletedUser3357

Sarmulita il cunosc pe badboyboogie personal si nu face parte din niciuna din categoriile care le-ai enumerat tu ! ;) E chiar "batranel" fata de multi de aici, niciodata nu a fost cu multi-account si furt de triburi? Niciodata noi nu facem "magarii" doar jucam de placere si ne distram intre noi ! :D

vad ca iti place in k 55 :) sa nu te inveti cu zona :)
 

DeletedUser3357

Sunt in k65 ! ;) Si s-o iau ca o amenintare? :) Pacat ca modul tau de gandire tinde spre 0 ! Cred ca tu intri in una sau in mai multe din categoriile lui aztecul ! ;)

cei ce sufera o primesc precum o amenintare.
nu esti tu ISeeblack ?
daca nu, greseala mea.
 
Sus